تبلیغات
آموزش پرایس اکشن مفاهیم پایه

بهترین آموزش پرایس اکشن رایگان با معرفی کتاب ها معتبر برای یادگیری

  • توسط mrbtc
  • 20 دقیقه

در این جا می خواهیم به توضیح و آموزش پرایس اکشن و انواع روش های پرایس اکشن بپردازیم. پرایس یکی از روش ها و سیستم های جدید ترید کردن در مارکت و کلیه بازار های مالی است که تریدر ها برای بررسی پوزیشن ورود به مارکت از این تریدینگ سیستم استفاده می کنند.

روش و سیستم پرایس اکشن برای تحلیل شرایط چارت و دریافت موقعیت های ورود و خروج از اطلاعات رفتارهای قیمت استفاده می کند. از جمله تلاش های اصلی پرایس اکشن، پیش بینی و تحلیل روند آینده بازار و پیدا کردن نقاط تغییر روند و بازگشت به بازار است. تریدر هایی که از این روش و سیستم استفاده می کنند و ممکن است تحلیل های پرایس اکشنی آن ها دارای کمترین خطا و تاخیر زمانی باشد. 

این که در تحلیل پرایس اکشن و آموزش پرایس اکشن تنها از رفتار های نمودار استفاده می کند و به این دلیل است که براساس تکنیک های ریاضی بر داده های قیمتی محاسبه و اعمال می شوند پس وجود دیرکرد هر چند کوچک نسبت به روند حرکت قیمت، غیر قابل انکار است. تنها نوع نمودار که در روش پرایس اکشن استفاده می شود نمودار های شمعی یا کندلی است.

روش های معاملاتی که در اصطلاح به آن سیگنال یا ستاپ معاملاتی گفته می شود یکی از مهم ترین و با ارزش ترین ها در معاملات پرایس اکشن است. چرا که این روش ها این توانایی را به تریدر می دهد تا قیمت بعدی را تحلیل و پیش بینی کنند. البته این نکته را در نظر بگیرید که روش های معاملاتی در بازار بسیار زیاد بوده که می توانید به راحتی انتخاب کنید. 

البته راه ها و سیستم های مختلفی از تحلیل پرایس اکشن ال بروکس وجود دارد که از مجموعه این روش ها می توان به پرایس اکشن ال بروکس، وودز، لنس بگز و سبک  RTM اشاره کرد. در ادامه به بررسی و مقایسه انواع روش های پرایس اکشن می پردازیم. پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس تا انتهای مقاله همراه باشید. 

سبک ال بروکس

سبک ال بروکس

آموزش پرایس اکشن به روش ال بروکس بسیار دارای اهمیت می باشد چرا که این سبک از جمله مهم ترین روش ها و سیستم های معاملاتی است که از آن برای کسب سود و درآمد در بازار های مالی استفاده می شود که در این بخش می خواهیم با بررسی ویژگی های آن برای مقایسه کامل و جامع انواع روش های پرایس اکشن استفاده کرد.

در تحلیل پرایس اکشن ال بروکس از نمودار های پنج دقیقه ای، روزانه و یا هفتگی استفاده می شود. مزیت و برتری که پرایس اکشن ال بروکس نسبت به دیگر تحلیل ها دارد این است که نیازی به استفاده از نرم افزار خاصی برای تحلیل در این روش وجود ندارد. تنها چیزی که برای پرایس اکشن مورد نیاز است همان نمودار های شمعی یا داده های قیمتی به صورت کندلی است.

در حال حاضر روش پرایس اکشن ال بروکس، جزو بهترین روش های تحلیل بازارهای مالی در جهان است که برای کاربران مبتدی و پیشرفته نیز مناسب است که می تواند به عنوان مزیتی در مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن در نظر گرفت. 

همان طور که گفته شد سیستم  ال بروکس جزو روش های بی هزینه بوده که برای تحلیل با این روش نیازی به استفاده از ابزار های خاصی نبوده و می توان از کندل، نقطه یا هر چارت دیگری استفاده کرد. تریدر های بازارهای مالی می توانند از پرایس اکشن ال بروکس در بازار های مالی مختلفی همچون ارز دیجیتال و فارکس، کالا و آتی استفاده کنند.

می توان از پرایس اکشن در تایم فریم های زمانی مختلف از یک دقیقه تا چند دقیقه تا تایم فریم های ماهیانه و بزرگی استفاده کرد که جزو سیستم های کم ریسکی محسوب می شود. این سیستم در عین حال بسیار سریع بوده و معامله گر از طریق این سیستم می تواند به راحتی تحلیل خود را انجام دهد.

مزیت اصلی که پرایس اکشن ال بروکس در آموزش پرایس اکشن و بررسی سبک های آن دارد این است که کاربر با استفاده از این روش درصد موفقیت بالاتری دارد و می تواند بر اساس هیجانات و تصمیمات دیگر تریدر ها کار خود را آغاز کرده و شروع به معامله کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که با استفاده از سیستم پرایس اکشن اقدام به معامله می کنند و همچنان در حال کسب درآمد از بازه های زمانی مختلفی هستند. سیستم پرایس اکشن به گونه ای است که هیچ وقت از بین نمی رود و همیشه می توان به عنوان ابزاری برای تحلیل استفاده کرد.

سیستم معاملاتی به سبک ال بروکس نسبت به دیگر سیستم های پرایس اکشن، حساسیت بیشتری داشته در نتیجه می توان تحلیل های بسیار دقیقی داشت. دیر کرد های زمانی بسیار کمی که در این روش وجود دارد و این قابلیت را برای تریدر به همراه خواهد داشت تا با سرعت بیشتری متوجه تغییر روند ها و رفتار های قیمتی شود و نسبت به انجام ترید های خود تصمیم گیری کند.

بازدهی که این سیستم در مقایسه با انواع استراتژی های پرایس اکشن دارد، سودهای سنگین است. به دلیل این که پایه این سیستم روند قیمتی بوده و داده های کاملا دقیق واقعی به همراه خواهد داشت. 

اموزش سبک لنس بگز

اموزش سبک لنس بگز

روش دیگری از پرایس اکشن که در مقایسه انواع سیستم های پرایس اکشن مورد استفاده می گردد، پرایس اکشن به روش لنس بگز است که برای شناخت رفتار مارکت و جهت حرکت های قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کارهایی که یک تریدر باید انجام دهد این است که به صورت دائم  مارکت را تحلیل کند که در حال حاضر روش های بسیاری برای تحلیل در بازارهای مالی وجود دارد: تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال.

سیستم پرایس اکشن لنس بگز که در این بخش می خواهیم توضیح دهیم جزو سیستم های تحلیل تکنیکال محسوب می شود که از طریق آن فرصت های اصلی در معامله به دست خواهد آمد. هدف اصلی ترید در جهت قدرت روند اصلی و مخالف ضعف ها در حرکات بازار است. در اصل استراتژی پرایس اکشن به شناسایی جهت ضعیف شده بازار گفته می شود که ترید در جهت عکس آن اتفاق می افتد.

روش و سیستم لنس بگز چیست؟

آموزش پرایس اکشن لنس بگز نوعی سیستم ارائه شده به سبک پرایس اکشن است که کاملا مبتنی بر تصمیم های تریدر انجام می شود. در این استراتژی از سه نمودار زمانی استفاده می شود که در نهایت منجر به شناخت نوسانات در مارکت مورد استفاده قرار می گیرد.

از این تایم فریم ها می توان به تایم فریم بالا، وسط و پایین اشاره کرد. روشی که پرایس اکشن لنس بگز نسبت به مارکت دارد، آشنایی با ماهیت حرکات قیمت و شناسایی فرصت های معاملاتی است. در این روش پرایس اکشن معامله گر خواهد آموخت که حرکات قیمت را در چهارچوب حمایت و مقاومت تحلیل کرده و برای حرکات آینده قیمت تدوین می شود و کاربران می توانند براساس این روند، متوجه شوند که در کجا فرصت های معاملاتی سودآور خواهد بود. 

بهترین ویژگی که از طریق استفاده از سیستم لنس بگز می توان کسب کرد این است که ترید براساس واقعیت بازار و ترکیبی از موقعیت مختلف نشان داده می شود. از جمله این موقعیت ها می توان به روند معاملات به سمت سود و ضرر را اشاره کرد.

شرایطی که بازار به سمت ضرر حرکت می کند باعث خروج معامله گر از معامله و در نهایت از بین رفتن حساب می شود. در استراتژی پرایس اکشن لنس ممکن است در برخی از شرایط همچون تردید به سودمندی آتی معامله از معامله صرف نظر کرده و در شرایطی که معامله به صورت سر به سر است، معامله را ببندد. به هر حال این ویژگی را می توان به عنوان مزیتی در مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن در نظر گرفت. 

روند بازارهای مالی در سبک لنس بگز

حقیقتی که در آموزش پرایس اکشن لنس بگز وجود دارد این است که آن چیزی که فهمیده ایم همان چیزی است که قبول داریم. گاهی حقیقت عمیق تری وجود دارد که هنوز نفهمیده ایم یا آنچه تصور می شود واقعیت است. همین موضوع در مورد معامله نیز وجود دارد.

البته این مشکل وجود دارد که برخی از افراد درک درستی از شرایط مارکت ندارند و تنها از شرایط مارکت، فقط چارت ها را می بینند و بر این درک هستند که حرکت قیمت در نتیجه سیگنال الگوهای تحلیل تکنیکال یا اندیکاتور است.

در صورتی که در شرایط اصلی بازار، تریدر ها بر مبنایی از واقعیت معاملات حرکت کرده و اغلب بدون هیچ گونه فهمی از واقعیتی که در پشت این سایه ها قرار دارد، ترید می کنند. در صورتی که معامله گران توسط اندیکاتورها  و سیستم های تاخیری هیچ موفقیتی به دست نیاورند در این حالت به دنبال نرم افزار های جدید با تنظیمات جدیدی بوده تا از طریق این اندیکاتورها معامله خود را انجام دهند.

معامله ای از دید سیستم لنس موفقیت آمیز است که براساس موقعیتی از قیمت ها باشد که بر مبنای شدو ها تشکیل شده اند. در اصل این سایه ها، اندیکاتور ها و رفتار هایی را تشکیل می دهند که می توان حرکت قیمت را تشخیص داد. 

نخستین بخشی که تریدر در آموزش پرایس اکشن در سیستم لنس با آن رو برو است: قیمت بوده و این که چگونه قیمت حرکت می کند؟ منظور از قیمت همان ارزشی است که خریدار و فروشنده برای انتقال ارز از فروشنده به خریدار بر روی آن قبول می کنند.

یعنی قیمتی که تصمیم به خرید و فروش دو تریدر می پردازد بنابراین حرکات قیمت شاخصی از میزان عرضه و تقاضا است. در بازارهای مالی فرآیند معامله دو طرفه بوده و این امکان وجود دارد که به صورت همزمان چندین خریدار و فروشنده برای انجام معامه در بازار وجود داشته باشند.

بازارها گروهی از معامله گرها هستند که هر یک براساس تمایلات نزولی یا صعودی، اقدام به معامله می کنند و این ممکن است موجب جریان سفارش نزولی و یا صعودی در روند بازار شود. معامله گرانی که با یک نگاه به نمودار، حرکات قیمت را فیلتر می کنند اعتقاد دارند که بازار همان حرکت قیمت است در صورتی که در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد. 

تحلیل بازار در پرایس اکشن لنس بگز چه هدفی دارد؟

درکی که سیستم لنس نسبت به مارکت دارد این است که مارکت یک موجود احساسی است و دلیل آن هم برمبنای تصمیمات تریدر ها است. تارگتی که پرایس اکشن لنس در بازارهای مالی دارد، افزایش دانش موقعیتی نسبت به شرایط فعلی قیمت مارکت و حفظ تمرکز است. بدان معنا که نقاط ضعف و قدرت کنونی قیمت و حرکت آتی قیمت را حس کنند.

در سیستم لنس روش های ترید مختلفی وجود دارد که منظور از روش های ترید، ترکیب چندین اصل در کنار هم برای درک درستی از شرایط مارکت است. ستاپ های ترید در سیستم لنس از طریق شناسایی ضعف های موجود در روند فعلی قیمت و تریدر های گرفتار ایجاد می شود. پرایس اکشن لنس دارای ستاپ های معاملاتی مختلفی است که در ادامه به معرفی هر یک از این ستاپ ها می پردازیم:

• ستاپ شکست فیک و جعلی

• ستاپ شکست و پول بک بعد از شکست کامل

• ستاپ تست و برگشت خوردن از حمایت و مقاومت

• ستاپ پول بک کامل بعد از شکست

• ستاپ پول بک ساده در روند

• ستاپ پول بک پیچیده در روند

با نظر به چیز هایی که در مورد دو سیستم پرایس اکشن ال بروکس و لنس در آموزش پرایس اکشن و سیستم های آن ارائه شد، فهمیدید که تمام بررسی های ال بروکس از دقت بالاتری برخوردار بوده و برای تحلیل های خود از چارت قیمت استفاده می کند. در صورتی که در سیستم لنس با شناسایی نقاط ضعف و قدرت بازار، جهت احتمالی روند آینده مشخص خواهد شد.

در واقع مسیر آینده بازار در مسیر قدرت و عکس آن در مسیر ضعف خواهد بود و تمامی ستاپ های معاملاتی که در پرایس اکشن لنس وجود دارد بر این اساس طراحی شده است. سیستم  لنس بگز را به عنوان یکی ازسیستم های تحلیل های تکنیکالی در نظر می گیرند که با استفاده از سیستم های تحلیل تکنیکالی و شاخه پرایس اکشنی از طریق روند چارت ها سعی در شناسایی وضعیت مارکت و روند آینده قیمت ها دارد.

در این روش تریدر یاد می گیرد که چگونه حرکات قیمت را در چهار چوب حمایت و مقاومت تحلیل و بررسی داشته باشد و براساس آن مبنایی را برای حرکات آتی قیمت تدوین می کند و از این طریق مبنا را با داده ها و اطلاعات مربوط به بازار، بروز رسانی می کند. البته مزیتی که پرایس اکشن لنس بگز نسبت به دیگر اندیکاتورها دارد در این است که معامله را براساس واقعیت بازارها نشان می دهد.

جدول اطلاعات

موضوعآموزش پرایس اکشن
بهترین و سود ساز ترین سبکسبک RTM
سبک اسان و مناسب افراد آماتورسبک ترید لنس بگز
فراگیرترین و کامل ترین سبک موجودسبک ترید البروکس
نا آشنا ترین و غریب ترین سبک تریدسبک ترید کردن وودز
در این بخش به یک بررسی کلی از ویژگی های اصلی و کلی آموزش پرایس اکشن و سبک های آن می پردازیم
سبک RTM

سبک RTM

از دیگر سیستم های پرایس اکشن که می تواند به تریدر کمک کند که بازدهی بیشتری کسب کند، پرایس اکشن  به سبک RTM  است. در این بخش می خواهیم از پرایس اکشن  به سبک RTM به عنوان راهی در بررسی سیستم های پرایس اکشنی استفاده کرد.

معامله گران بزرگ ارزهای دیجیتال از سیستم پرایس اکشن به عنوان یک سیستم برتر برای انجام ترید های خود استفاده می کنند. برای تحلیل با استفاده از روش پرایس اکشن RTM، نیازی به استفاده از هیچ اندیکاتوری نبوده و می توان به راحتی با استفاده از قیمت و بررسی روند گذشته توکن مورد نظر انجام داد. برای این که با روش پرایس اکشن RTM آشنا شوید، بهتر است در ابتدا با پرایس اکشن نوین آشنا شوید.

پرایس اکشن جدید به نوعی از پرایس اکشن گفته می شود که در تلاش است از طریق بررسی رفتار های قیمتی، روند کلی مارکت که در برخی از مواقع به صورت شانسی است را به روشی نوین به معامله گران آموزش دهد. بنابراین آن دسته از تریدرهایی که از طریق این روش معامله می کنند نسبت به دیگر تریدرها جلوتر بوده و می توانند تصمیمات بهتری بگیرند. سوئینگ ها یا همان نقطه عطف بالا و پایین و همچنین روند تثبیت، نمونه هایی از پرایس اکشن محسوب می شوند.

از روش پرایس اکشن جدید برای کلیه استراتژی سرمایه گذاری های بلند مدت و کوتاه مدت با اهداف متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. در سیستم پرایس اکشن از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی شود و تنها از چارت برای تحلیل و بررسی استفاده می شود. همان طور که گفته شد در پرایس اکشن از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی شود و تنها واقعیتی که وجود دارد بررسی روند تغییرات براساس میزان عرضه و تقاضا، متغیر است و تنها فاکتوری که می تواند بر عرضه و تقاضا موثر باشد، همان قیمت است. 

در ادامه به آموزش پرایس اکشن سیستم RTM که از آن به عنوان راهی برای بررسی انواع  سیستم های پرایس اکشن استفاده می شود چه قابلیتی نسبت به دیگر اندیکاتور ها دارد را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

اندیکاتور ها تابعی از چارت است، بنابراین مطالعه ریشه اصلی آن یعنی نمودار قیمت که در آموزش پرایس اکشن می بینیم بر مطالعه شاخه ای از روند چارت ها، ارجحیت دارد. علت دیگری که می توان بر برتری چارت ها نسبت به اندیکاتورها نسبت داد و این است که اندیکاتورها با دیرکرد همراه بوده و به همین علت در روند انجام معاملات تاثیر منفی گذاشته و موجب از بین رفتن نسبت ریسک به ریواردهای معامله خواهد شد.

مثالی که می توان در این زمینه بیان کرد، ترید براساس کراس موینگ ها است. چون همیشه یک سیگنال دیر و بدون توجه به مارکت به شما نشان خواهد داد. در پرایس اکشن RTM با گره های قیمتی و ناحیه های بدون روند سر و کار داریم. این ناحیه های رنج به صورت دو الگوی کلی نمایش داده می شود. 

• الگوی ادامه دهنده (TM)

• الگوی برگشتی یا بازگشتی (QM)

این دو نوع الگوی قیمتی به عنوان گره های قیمتی محسوب می شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که TM در تایم پایین تر شامل دو QM است و هر QM در یک تایم پایین از TM تشکیل شده است. 

اهمیت سطوح در پرایس اکشن به سمت RTM

برای این که با ارزش نواحی پرایس اکشن در آموزش پرایس اکشن به سبک  RTM که به عنوان بررسی جامع روش های پرایس اکشنی است آشنا شوید با یک نمونه شروع می کنیم. فرض کنید دو ناحیه الف و ب دارید در این صورت است که در سطح الف دارای 500 هزار سفارش خرید و در سطح ب دارای 380 هزار سفارش فروش هستیم.

قیمت خود را با تشکیل گره های قیمتی به سطح الف می رساند و 500 هزار سفارش خرید را بر می دارد، در رسیدن به گره های قیمتی که دارای 50 هزار سفارش هستند، آن ها را دچار برگشت می کند. زمانی که به سطح ب می رسد چون 100 هزار سفارش خرید را مصرف کرده است با 300 هزار سفارش خرید به سطح ب می رسد چرا که این سطح دارای 380 هزار سفارش است. بنابراین قیمت همه را دریافت کرده و با 20 هزار سفارش به روند خود ادامه داده تا این که به گره بعدی برسد. 

بررسی میانگین واقعی حرکت قیمت در پرایس اکشن RTM

یک دونده را در نظر بگیرید که به صورت کلی روزی 100 متر طی می کند تا در 10 روز به هدف خود برسد. در صورتی که این فرد 5 روز بیمار شود و نتواند صعود کند در این حالت این فرد باید به صورت میانگین 200 متر طی کند تا به قله برسد. بنابراین با استفاده از میانگین حرکت کوهنورد در تایم مشخص برای رسیدن به مقصد مشخص محاسبه کرد. بنابراین با استفاده از فاکتور میانگین واقعی حرکت قیمت در پرایس اکشن می توان میانگین حرکت کندل ها را محاسبه کرد. 

پرایس اکشن RTM در مقایسه با پرایس اکشن Lance

پرایس اکشن RTM در مقایسه با پرایس اکشن Lance

تا الان با دو سیستم لنس و سبک RTM بطور کامل آشنا شدید که از آن به جهت بررسی انواع سیستم های پرایس اکشنی استفاده می شود اما کدام سیستم نسبت به دیگری برتر است را بررسی خواهیم کرد. همانطور که گفته شد در پرایس اکشن لنس، تمامی تحلیل ها براساس روندهای قیمتی امکان پذیر است.

به همین دلیل است که از ستاپ های معاملاتی مختلفی برای بررسی روند حرکت قیمت استفاده می کند. چنانچه بخواهیم روش پرایس اکشن RTM را نسبت به پرایس اکشن لنس مقایسه کنیم می توان گفت که در پرایس اکشن لنس، برای بررسی روند بازار کاملا منطق را در نظر گرفته و بر اساس روند قیمت، کاملا ستاپ های معاملاتش را ایجاد می کند، در صورتی که در RTM تحلیل بدین صورت نیست.

به خاطر این که نسبت به سیستم پرایس اکشن لنس موقعیت های معاملاتی بهتری مورد استفاده قرار می گیرد و به همین خاطر باید برای بررسی جهت راکت قیمت باید نکات بیشتری را در نظر گرفت. مورد دیگری که برای استفاده از سیستم  RTM باید در نظر گرفت این بوده که نیاز به توانایی بیشتری داشته و به همین دلیل است که این روش مناسب معامله گران حرفه ای است. در صورتی که روش پرایس اکشنی لنس نیاز به مهارت چندانی نداشته و افرادی که تازه وارد این بازار می شوند، می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند.

 وودز و مقایسه در مقابل با دیگر روش های پرایس اکشن

وودز و مقایسه در مقابل با دیگر روش های پرایس اکشن

آموزش پرایس اکشن به سبک وودز نیز دارای اهمیت است چرا که یکی از سیستم های دیگر تحلیل بر اساس این روش که می توان از آن برای انواع سیستم های تحلیلی استفاده کرد، سیستم وودز است. این نوع از سیستم کمتر شنیده شده و به همین علت است که طرفدار کمتری دارد و در کل این روش پرایس اکشنی نسبت به سیستم لنس، پیچیده تر بوده اما نسبت به روش پرایس اکشن RTM پیچیدگی کمتری داشته و کامل تر است.

در حالت کلی این روش دارای 6 موقعیت معاملاتی است که می توان برای بررسی روند قیمت مورد استفاده قرار داد اما در حالت کلی روش پرایس اکشن ال بروکس نسبت به دیگر روش های معاملاتی پرایس اکشن روش کامل تری است و به همین خاطر طرفداران بیشتری دارد. 

سوالات متداول

کدام سیستم پرایس اکشن معتبر تر است؟

به طور کلی هر شخص سیستم منحصر به فرد خود را دارد اما در مقایسه کامل سیستم RTM پیشنهاد می شود.

کدام سیستم ستاپ های معاملاتی بیشتری دارد؟

سیستم RTM نسبت به بقیه سبک ها دارای ستاپ های بیشتر است؟

کدام سیستم ابتدایی تر است و مختص افراد آماتور می باشد؟

سیستم لنس بگز نسبت به بقیه سیستم ها ابتدایی تر و ساده تر می باشد.

کدام سیستم از اندیکاتور ATR بهره می گیرد؟

سبک RTM تنها سبکی است که به گام های حرکتی و این اندیکاتور توجه می کند.

کدام سبک پرایس اکشن کمتر مورد توجه قرار گرفته است؟

سبک پرایس اکشن وودز کمترین توجه را در بین سبک های معروف در بین تریدر ها داشته است.

کدام سیستم مخصوص معاملات کوتاه مدتی می باشد؟

کلیه سبک ها و سیستم های گفته شده مخصوص کلیه تایم فریم ها بوده و هیچ سبکی به هیچ تایم فریمی محدود نمی باشد.

در کدام سبک از اندیکاتور استفاده می گردد؟

در پرایس اکشن ما به رفتار قیمتی توجه کرده و از اندیکاتور های تاخیری دور شده و کاری به اندیکاتور در این سبک نداریم.

کدام سبک در جهان فراگیر تر است؟

با توجه به قدمت و آموزش گسترده و همه فهمی سبک البروکس این سبک نسبت به بقیه معامله گران بیشتری را دارد.

در کدام سیستم از الگو های بازگشتی استفاده می گردد؟

در سبک RTM این الگو ها مورد توجه قرار می گیرند.

در کدام سبک شکست های فیک و جعلی موقعیتی مناسب برای معامله می باشند؟

در سبک لنس بگز به این موقعیت ها به عنوان ستاپ معاملاتی توجه شده است.

کدام سبک مورد قبول معامله گران بزرگ ارزهای دیجیتال می باشد؟

سبک RTM سبک مورد توجه بزرگان بازار ارزهای دیجیتال است.

چه سبکی ستاپ های معاملاتی مناسب فارکس را ارائه می دهد؟

سبک البروکس بهترین سبک برای ترید در فارکس به انتخاب معامله گران می باشد.

در کدام سبک از 3 تایم فریم بهره گرفته می شود؟

در سبک لنس بگز از 3 تایم بالایی میانه و پایینی بهره گرفته می شود.

مدیریت سرمایه در کدام سبک ها مورد قبول می باشد؟

در کلیه سبک های پرایس اکشن مدیریت سرمایه مهم ترین اصل و اولین اصل می باشد.

بهترین منبع سبک البروکس و لنس بگز چیست؟

بهترین منبع این 2 سبک کتاب های نوشته شده توسط صاحبان این سبک ها می باشد.

امتیاز دهید
mrbtc

mrbtc

بهنام فارغ التحصیلان عضو گروه تولید محتوا ارزهای دیجیتال در بیستکس هستم.

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها