تبلیغات
قانون ارزهای دیجیتالی قوانین کشورها

قانون و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال اندونزی

  • توسط siavash
  • 5 دقیقه

در این مقاله می خواهیم به بررسی و تحلیل قانون ارزهای دیجیتالی در کشور اندونزی بپردازیم. شما باید توجه داشته باشید که قوانین استفاده و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در کشور های مختلف متفاوت می باشد.

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا در مورد قوانین معاملات ارزهای دیجیتال مختلف در این کشور آسیایی صحبت کنیم.

  • همچنین در بیستکس می توانید تمام اخبار مربوط به دنیای ارزهای دیجیتالی را پیدا کنید.
آیا ارزهای دیجیتال در کشور اندونزی قانونی محسوب می شوند؟

آیا ارزهای دیجیتال در کشور اندونزی قانونی محسوب می شوند؟

در سال 2018 بانک مرکزی اندونزی با انتشار بیانیه ای رسما اعلام کرد که در این کشور خرید و فروش و معامله ارزهای دیجیتال مختلف در بازار رمز ارزها غیر مجاز می باشد.

در راستای این قانون به صورت صریح در این بیانیه ذکر شده است که ارزی که مورد استفاده مردم برای معاملات می باشد باید توسط جمهوری اندونزی صادر شده باشد. هر پرداخت تراکنشی که برای انجام معاملات صورت می گیرد باید با استفاده از پول رسمی این کشور یعنی روپیه باشد.

نظر کشور اندونزی درباره ارزهای دیجیتالی

نظر کشور اندونزی درباره ارزهای دیجیتالی

بر اساس بیانیه ای که توسط بانک مرکزی اندونزی صادر شده است به صورت واضح اعلام شده که ارزهای مجازی و مالکیت آن ها بسیار مخاطره آمیز می باشد. ممکن است تا از این ارز های مجازی برای امور پول شویی یا تروریسم استفاده شود.

بانک های اندونزی و دولت این کشور عقیده دارند که ارزهای دیجیتال می تواند به نظام مالی کشور تاثیرات منفی بسیار زیادی بگذارد و باعث به وجود آمدن آسیب های مالی و همین طور اختلافات طبقاتی در بین اقشار مختلف در جامعه شود.

بر اساس قانونی که در سال 2018 توسط بانک مرکزی این کشور وضع شده است تمامی شرکت های خدمات پرداخت و همین طور شرکت های مالی فعال در جمهوری اندونزی حق استفاده از ارز های دیجیتال یا همان ارزهای مجازی را ندارند.

در همان سال نیز و مدتی پس از انتشار این بیانیه وزیر دارایی کشور اندونزی این بیانیه را مورد حمایت خودش قرار داد و اعلام کرد؛ ما هم به عنوان دولت بر اساس اعلام بانک مرکزی کشور استفاده از این ارزهای مجازی را در پرداخت های روزانه کشور را ممنوع اعلام می کنیم.

آیا قانونی برای سرمایه گذاری و استفاده بانک ها از ارزهای دیجیتال اندونزی وجود دارد؟

بر اساس قانون ارزهای دیجیتالی در کشور اندونزی ممنوع می باشد و استفاده کردن از آن به منظور انجام معاملات مالی بر خلاف قوانین کشوری می باشد. شما باید بدانید که بانک ها استفاده از ارزهای دیجیتال را سال ها قبل ممنوع کرده اند. فعالیت روی این ارز های مجازی در بانک های اندونزی از سال 2009 ممنوع اعلام شده است.

بر طبق قانون شماره 6 که در سال 2009 صادر شده است شما باید بدانید که بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی ارز یا ابزار قانونی پرداخت در اندونزی نمی باشند.

شما خوب است بدانید که تحلیل گران اقتصادی در دولت این کشور معتقدند که ارزهای مجازی باعث ایجاد پول شویی و پسرفت نظام مالی و اقتصادی این کشور خواهد شد. با توجه به ممنوع بودن معاملات از این طریق باید بدانید که رشد اقتصادی در جمهوری اندونزی در حال حاضر 5.17 درصد می باشد.

سوالات متداول

به چه دلیل بر اساس قانون ارزهای دیجیتالی در کشور اندونزی ممنوع می باشد؟

به دلیل این که بانک مرکزی این کشور اعلام کرده استفاده از این ارزها باعث ضربه اقتصادی به کشور می شود.

نظر وزیر دارایی اندونزی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال چیست؟

وی با بیانیه صادر شده از طرف بانک مرکزی موافق است و استفاده از ارزهای دیجیتال را غیر قانونی می داند.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها