تبلیغات
توکن غیر مثلی مفاهیم پایه

توکن غیر مثلی چیست؟ راهنمای نحوه ساخت توکن غیر مثلی

  • توسط sara
  • 22 دقیقه

دنیای بلاک چین بسیار وسیع و تقریبا می‌توان گفت نامحدود است و شاخه ها و زیرشاخه های فراوانی را شامل می شود. صنعت بلاک چین در زمینه هایی از جمله تکنولوژی، سرگرمی، شرط بندی، اقتصاد، املاک و دارایی و همچنین صنعت بازی دست برده است و مانند ویروس غیر قابل کنترلی همه روزه در جهان در حال پخش است و گسترش پیدا می کند. اگر شما شخصی علاقه مند به بازی و یا جمع آوری کلکسیون اشیا مختلف باشید و با این صنعت آشنا باشید احتمالاً نام توکن غیر مثلی و یا ان اف تی را شنیده اید. ان اف تی ها در واقع همان اشیاء کلکسیون شما هستند که تنها یک عدد از آن ها موجود است. برای آشنایی کامل با توکن غیر مثلی تا انتها با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

توکن غیر مثلی چیست؟

همان طور که خدمت شما گفته شد دنیای بلاک‌ چین بسیار وسیع است. بخشی از این صنعت را توکن های غیر مثلی و یا ان اف تی ها در بر می گیرند. برای این که ان اف تی را بهتر درک کنید برای شما مثالی می‌زنم. فرض کنید شما فرش دستبافی را خریداری کرده اید و با گذشت هر چه بیشتر زمان ارزش این فرش نه تنها کم تر نشده بلکه بیشتر هم می‌شود و افراد خاصی حاضر هستند فرش شما را با قیمت های بسیار بالا خریداری کنند.

یا در نظر بگیرید که شما صاحب اثر هنری هستید که بسیار شناخته شده است و افراد زیادی به آن علاقه دارند. این اثر هنری یا تابلو شما با گذشت زمان ارزشمند تر شده و با قیمت بالاتری می توانید آن را بفروشید. در این جا نکته مهم این است که از این فرش و یا اثر هنری فقط یک عدد موجود است و آن یک عدد در اختیار شماست.

ان اف تی یا توکن غیر مثلی نیز دقیقا به همین شکل است. منتها بر بستر بلاک چین و با استفاده از صنعت رمز ارزها به وجود آمده و تنها یک عدد از آن موجود است که ممکن است نسبت به جذابیت آن یا حوزه‌ ای که مربوط به آن است با گذشت زمان ارزش بیشتری پیدا کند. 

در واقع ان اف تی یا توکن غیر مثلی همان کالای آنتیک شما است و دارایی به حساب آمده و قابل معامله می باشد. دارایی های دیجیتال مثلی یا غیر مثلی هستند. در کل هر دارایی به شکل مثلی و یا غیر مثلی تعریف می شود. دارایی های مثلی دارایی هایی هستند که با هم نوع خود و یا هم شاخه‌ های خود قابل معاوضه باشند و دارایی های غیر مثلی دارایی هایی هستند که غیر قابل معاوضه می باشند و تنها می توان آن ها را با مبلغ مشخصی و در جایی که برای آن ها تعریف شده خریداری کرد و یا به فروش رساند.

توکن غیر مثلی nft چیست و چه هدفی دارد؟

توکن غیر مثلی nft چیست و چه هدفی دارد؟

اکنون به معرفی و بررسی ان اف تی و یا توکن غیرقابل معاوضه می پردازیم. ان اف تی ها دارایی هایی هستند بر بستر بلاک چین که با استفاده از این صنعت رمزنگاری شده‌ اند. امکان تکرار و تقلب در این دارایی ها وجود ندارد. ان اف تی ها بیشتر در حوزه هنر و املاک فعالیت دارند در واقع به نوعی یک اثر هنری در نظر گرفته می‌شوند.

این شاخه بیشتر مورد توجه هنرمندان بوده و از این روش برای حذف واسطه ها و فروش مستقیم آثار خود به مشتری استفاده می کنند. همین طور می تواند بیانگر هویت یک شخص و نمادی از یک فرد باشد. بیشتر افراد مشهور و خواننده ها از این مسئله استفاده می کنند.

شاید به چشمتان خورده باشد که برخی از هنرمندان در صفحات مجازی خود در قسمت عکس، تصویر یک شخص با طراحی بسیار ساده و لگو مانندی را گذاشته‌ اند. این تصویر ها  نشان دهنده ان اف دی همان فرد است که به احتمال زیاد به سفارش وی، شبیه به چهره خود او ساخته شده است. علاوه بر اینکه سلبریتی ها هزینه‌ های بسیار بالایی را برای داشتن nft مشابه چهره خود پرداخت می کنند که با قیمت های بسیار بالایی هم آن ها را به فروش می رساند. 

حوضه دیگری که در آن ان اف تی ها بسیار رایج هستند، صنعت بازی است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا افراد حاضرند هزینه‌ های بسیار زیادی را  برای یک بازی بپردازند. باید به شما بگوییم که صنعت بازی در حال حاضر به یکی از بزرگ ترین و پر درآمد ترین صنعت های دنیا تبدیل شده است و ان اف تی ها نیز راه خود را به این صنعت پیدا کرده اند. امروز افراد می توانند علاوه بر بازی کردن و گذراندن وقت خود از این کار درآمد هم داشته باشند. یکی از این راه های درآمدی خرید ان اف تی های مرتبط با بازی و فروش آن ها است.

یکی از این روش‌ ها به این شکل است که شما دارایی مجازی ای را مرتبط با بازی خریداری می کنید و با انجام بازی آن را قوی تر کرده و یا رشد می دهید. همزمان تقاضا برای این بازی و این دارایی نیز افزایش پیدا می‌کند و این گونه شما می توانید دارایی را که با قیمت پایین تری خریدید را با توجه به تقاضای که برای آن است بعد از مدتی با قیمت بالاتر فروخته و درآمد کسب کنید.

فقط به عنوان مثال می توانم به شما بگویم این اف دی هایی که در صنعت بازی  خریداری می شوند می توانند از ۱۰۰ تا مبلغ هایی نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار به فروش برسند.

معرفی 5 توکن غیر مثلی برتر بازار کریپتوکارنسی

معرفی 5 توکن غیر مثلی برتر بازار کریپتوکارنسی

توکن های غیر مثلی یا همان ان اف تی ها بسیار زیاد هستند. هر پروژه چه در زمینه هنری چه در زمینه املاک و چه بازی می‌ تواند بی شمار ان اف تی داشته باشد. در همین ابتدا باید بدانید که ان اف تی ها مانند توکن ها نیستند که اکثر مردم آن ها را بشناسند.

برای این که این مفهوم  بهتر جا بیوفتد تا همیشه تفاوت ان اف تی و توکن را بدانید اجازه بدهید مثالی برای شما بزنم. شما به یک فرش فروشی مراجعه می‌کنید. این فرش فروشی تعداد بی شماری فرش را به شما نشان می دهد. سپس شما را به قسمتی از مغازه خود می برد و فرش‌ هایی را به شما نشان می‌دهد و می‌گوید که از این فرش ها تنها یک عدد در مغازه ما است و دیگر از آن نداریم. شما آن مکان را ترک کرده و به فرش‌ فروشی دیگری مراجعه می‌کنید. این جا هم دقیقا همان اتفاق می‌افتد صاحب مغازه به شما فرش‌ هایی را نشان می دهد که خاص هستند و تنها یک عدد از آن ها در این مغازه است.

این فرش های تک که در هر کدام از این مغازه ها وجود دارد را می توان ان اف تی نامید و در هر مغازه تعداد زیادی از این فرش ها وجود دارد که خاص همان مغازه است و جای دیگری آن فرش را پیدا نمی کنید. پس می توانیم بگوییم هر پروژه می تواند تعداد زیادی ان اف تی مربوط به خود داشته باشد. هر کدام از آن ها تک بوده و خاص و هرچه این پروژه شناخته تر شود و بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد و تبلیغات بهتری داشته باشد ان اف تی های آن نیز ارزشمند تر شده و تقاضا برای آن ها بیشتر خواهد شد.

حال که این موضوع برای شما روشن شد اجازه بدهید به معرفی تعدادی از بهترین پروژه ها که ان اف تی های آن ها مورد استقبال بسیار خوبی بوده اند را معرفی کنم.

Sandbox

پروژه سند باکس یکی از بنام ترین و محبوب ترین ها در دنیا متاورس بوده و ان اف تی های آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اگر توضیح مختصری بخواهم در مورد این پروژه بدهم، می توانم به شما بگویم که شما در این بازی قطعه زمین را خریداری می کنید که همین قطعه زمین ان اف تی به شما می آید و در ادامه شروع به انجام بازی، رد کردن مراحل، حل کردن معما ها می کنید و با بدست آوردن توکن می توانید اقدام به خرید ان اف تی های مربوط به این پروژه بکنید. 

Axie Infinity

پروژه بعدی که به شما می خواهم معرفی کنم Axie Infinity است که از قدیمی ترین پروژه ها در صنعت متاورس و ساخت ان اف تی است. این پروژه نیز در صنعت بازی و سرگرمی قرار دارد به گونه ای که شما می توانید یکی از موجوداتی را که خود بازی به شما ارائه می کند خریداری کنید.

در ادامه با رد کردن مراحل و انجام ماموریت های خاص موجود خود را تقویت کرده، قوی تر کرده و ارزش آن را بالاتر ببرید. در نهایت می توانید این موجود را که ان اف تی شما محسوب می شود با قیمت مورد نظر خود بفروش برسانید. همچنین این بازی به شما توکنی جایزه می دهد تحت عنوان Axe که توکن قابل معامله همین پروژه است.

CryptoPunks

CryptoPunks نیز یکی از فعالان بسیار اصلی و اولیه صنعت nft بوده است. CryptoPunks بر بستر اتریوم سوار شده و نمادی برای استاندارد این شاخه از شبکه بزرگ بلاک چین است. کریپتو پانک به طراحی و تولید ان اف تی ها براساس چهره اشخاص و کاراکتر های شناخته شده می پردازد.

اگر چهره ای در تلویزیون نمایش داده شده باشد و یا در فیلم یا سریالی به کار برده باشد و یا حتی در کارتون های کودکان نمایش داده شده باشد، کریپتو پانک چهره آن را به عنوان ان اف تی به وجود آورده است. خود آن ها ادعا می‌ کنند که هیچ کدام از کاراکتر ها به هیچ عنوان شبیه یک دیگر نیستند و جالب است بدانید این ان اف تی ها با قیمت های بسیار بالا مورد معامله قرار می گیرند حتی به قیمت های میلیون دلاری هم معامله می شوند.

Mana

مانا نیز از دیگر پروژه ها است که ان اف تی های آن بسیار مورد استقبال بوده و به تازگی نیز رشد بسیار خوبی را داشته اند. این پروژه نیز در حوزه بازی و سرگرمی قرار دارد و شباهت نسبتاً زیادی با بازی سند باکس دارد که در ابتدا به شما معرفی کردم.

در این بازی نیز شما به ساخت یک شخصیت می پردازید و می توانید برای او حتی لباس هایش را به شکل ان اف تی خریداری کنید. در ادامه به انجام بازی پرداخته و می توانید دارایی‌ های خود را با قیمت مورد نظرتان بفروشید.

ThetanArena

یکی از جدیدترین پروژه های به وجود آمده و فعال در بحث ان اف تی، بازی thetanarena می باشد. این ارز نیز در حوزه بازی و سرگرمی است و در سبک بازی های شوتر قرار می گیرد. در این بازی نیز شما کاراکتری را خریداری می کنید. علاوه بر این نیز خود بازی با رد کردن مراحل و برنده شدن در مسابقات به شما توکن  جایزه می دهد که می‌ توانید آن را با انتقال به کیف پول خود به فروش برسانید.

بهترین توکن های غیر مثلی کدامند؟

بهترین توکن های غیر مثلی کدامند؟

توکن غیر مثلی یا ان اف تی، دارایی آنتیک شما است که تنها یکی از آن وجود دارد و متعلق به شماست. یک اثر هنری، یک چهره کارتونی، حتی می تواند تصویر یک گربه باشد که از سرش رنگین کمان خارج می شود. هیچ محدودیتی در ان اف تی ها وجود ندارد و قانون و قاعده خاصی نیز حکم فرما نیست.

حال با این همه تنوع و حجم وسیع دارایی های غیر قابل تعویض، بهترین های آن ها را چگونه پیدا کنیم. چیزی که ان اف تی ها را  توجه قرار می‌دهد، خاص بودن و تک بودن آن هاست و چون این دارایی ها محدود است و شخصی که آن را در اختیار دارد می تواند به قیمت مورد نظر خود بفروشد و هیچ قیمت و معیار واحدی وجود ندارد.

همان طور که همیشه افراد فرصت طلب دنبال موقعیت هایی برای سوء استفاده از دستاوردهای دیگران بوده اند، در این زمینه نیز این اتفاق می‌افتد و ممکن است یک اثر چندین بار کپی شود. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ان اف تی‌ها دارایی های رمزنگاری شده هستند و اثر اورجینال با رمز و کد های مشخص در شبکه بلاک چین به ثبت رسیده است و خریداران می توانند به راحتی مطمئن شوند که اثر واقعی و درستی را خریداری می کنند.

اما چگونه بهترین ان اف تی را پیدا کنیم؟ برای جواب به این سوال باید بگوییم که بهترین را نمی توان مشخص کرد. زیرا پروژه های مختلف، ان اف تی هایی را عرضه می‌کند که هر کدام در نوع خود تک بوده و منحصر به فرد هستند. اما این که کدام یک از این پروژه ها موفقیت بیشتری نسبت به دیگری کسب خواهد کرد چیزی است که شما به عنوان یک فعال بازار کریپتو کارنسی باید خود بررسی کنید.

  • کریپتو چیست؟ هرآنچه که باید بدانید در این لینک پس کلیک کنید.

در مطالب قبلی تعدادی از موفق ترین و شناخته شده ترین پروژه ها که در زمینه تولید و فروش ان اف تی ها فعال بوده اند را به شما معرفی کردیم. برای شروع می توانید به سایت این پروژه ها مراجعه کرده و آن ها را بررسی کنید و رشد قیمت ان اف تی های آن ها و تمایلات نسبت به آن‌ها را بررسی کنید

دارایی های مجازی ممکن است روزی ارزشی بیشتر از دارایی های فیزیکی داشته باشند. همان طور که تا امروز صنعت بلاک چین به همه جا نفوذ کرده و شاخه های مختلف زندگی ما را در بر گرفته است.  یکی از این شاخه ها هنر است که بسیار مورد توجه علاقه مندان به ان اف تی ها و همچنین هنرمندان بوده است. شاید بتوان بهترین ان اف تی ها را در این زمینه پیدا کرد.

ساخت توکن غیر مثلی چگونه ممکن می شود؟

حتماً تا الان این سوال به ذهن شما رسیده است که چگونه اقدام به تولید توکن غیر مثلی کنم؟ در جواب تان باید بگویم هم کار آسانی است و هم نیست. چیزی که شما برای ساخت یک ان اف تی نیاز دارید یک پلتفرم است که به شما این امکان را بدهد که بر روی آن ان اف تی خود را بسازید.

در ادامه هم پلتفرم مبلغی را به عنوان کارمزد برای ساخت و اشتراک گذاری از شما دریافت خواهد کرد. این قسمت آسان کار است. قسمت سخت آن زمانی شروع می‌ شود که اثر شما به اشتراک گذاشته می شود و به انتظار می نشینید تا شخصی این اثر را از شما خریداری کند. در صورتی که هنرمندی شناخته شده، نقاشی زبردست، یا سلبریتی باشید می توانید اثرتان رو سریع تر به فروش برسانید.

فروش توکن غیر مثلی

توکن غیر مثلی دارایی خاص و منحصر به فردی است که تنها یک عدد از آن موجود است و به نحوی دارایی های آنتیک بازار ارزهای دیجیتال نامیده می شوند. بسیاری تمایل به ساخت این توکن ها دارند تا با فروش آن ها درآمدی کسب کنند.

تولید این توکن ها بسیار آسان بوده و مراحل پیچیده ندارد و در پلتفرم هایی که این امکان را برای شما فراهم می کنند به طور کامل نحوه ساخت توکن غیر مثلی توضیح داده می شود. این پلتفرم ها این امکان را برای شما به وجود می‌ آورند تا توکن به وجود آمده خود را  روی همان بستر به فروش برسانید.

به عنوان مثال سایت بیکری سواپ و اپن سی از جمله مواردی هستند که شما در آن ها می توانید اقدام به فروش توکن خود بکنید. در صورتی که اثر شما خیلی خاص و منحصر به فرد نباشد یا خود شما شخصی کاملاً شناخته‌ شده نباشید، برای فروش اثر خود زیاد عجله نکنید.

لیست توکن های غیر مثلی

برای پیدا کردن توکن های غیر مثلی ابتدا باید پروژه‌ هایی را شناسایی کنید که اقدام به ساخت و فروش این توکن ها می کنند. هر چه که غیرقابل معاوضه باشد غیر مثلی نام دارد و در بازار کریپتو کارنسی این توکن های غیر مثلی را ان اف تی می نامند.

در نظر داشته باشید که اکثر این توکن ها در زمینه هنر، املاک، بازی و سرگرمی و شرط بندی فعال هستند. پس اگر پروژه‌ ای را پیدا کردید که در یکی از این موارد فعالیت دارند این احتمال را بدهید که در زمینه ان اف تی ها نیز دستی داشته باشند.

چگونه توکن غیر مثلی بسازیم و آن را بفروشیم؟

چگونه توکن غیر مثلی بسازیم و آن را بفروشیم؟

انجام این کار بسیار ساده و تقریباً پیش پا افتاده است. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک اثر منحصر به فرد است که مانند آن وجود نداشته باشد. این اثر می تواند عکس خاصی از یک شخص بنام، یک رویداد ورزشی خیلی خاص و یا حتی تابلوی باشد که توسط خود شما کشیده شده است.

سپس می توانید به یکی از پلتفرم هایی که برای شما نام می‌ بریم مراجعه کنید. هر کدام از این پلتفرم ها روش ها قوانین خاص خود را دارد. اما دو مورد از آن ها به گونه ای است که هر شخص می تواند به راحتی بر بستر آن ها ان اف تی بسازد و به فروش برساند.

  • Opensea
  • Rarible
  • Suparrare
  • Backaryswap

شما با مراجعه به هر کدام از سایت های بالا می توانید اقدام به ساخت ان اف تی کنید.

ابتدا باید کیف پول متامسک خود را به سایت متصل کنید و مقداری پول به شکل بایننس کوین یا اتریوم در آن داشته باشید. زیرا سایت مقداری از اتریوم یا بایننس شما را به عنوان کارمزد از کیف پولتان کم خواهد کرد. همچنین نیاز دارید تا در این سایت ها ثبت نام کرده تا بتوانید از خدمات آن ها استفاده کنید. 

آموزش ساخت توکن غیر مثلی

حتما تا به حال به ذهن تان رسیده است که چگونه اقدام به تولید توکن غیر مثلی کنید و با فروش آن سود خوبی به دست آورید. انجام این کار بسیار ساده است. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک اثر خاص و مقداری ارز در کیف پول دیجیتال خود و در نهایت دسترسی به یکی از سایت هایی است که این کار را برای شما انجام می دهند. با مراجعه به مطلب بالا می توانید لیست این سایت ها را مشاهده نمایید.

اگر نمی دانید توکن های غیر مثلی کدامند باید به شما بگوییم که بخش بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال را نادیده گرفته اید. توکن های غیر مثلی یا ان اف تی دارایی های غیر قابل معاوضه هستند و در واقع فرش های دستباف بازار کریپتو کارنسی هستند.

همچنین معمولا به شکل اثری هنری یا رویداد خاصی به وجود آمده‌ اند و به صورت رمزنگاری شده در اختیار افراد قرار می‌گیرد. این دارایی‌ ها به این علت منحصر به فرد هستند که مانند و شبیه ای ندارند و بیانگر موضوع یا شخص خاصی می توانند باشند.

تفاوت این توکن ها با شت کوین در چیست؟

تفاوت این توکن ها با شت کوین در چیست؟

امروزه نام شت کوین را حتما شنیده اید. شت کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که هدف و برنامه مشخصی نداشته و تنها به دلیل نوسانات شارپ قیمتی مورد توجه معامله گران ها قرار گرفته است. در صورتی که ان اف تی ها دارایی های منحصر به فرد، خاص و بی مانندی هستند.

تفاوت دیگری که بین شت کوین ها و ان اف تی ها وجود دارد این است که شت کوین‌ها توکن های مثلی هستند. یعنی قابل معامله و معاوضه با دارایی دیگری هستند. در صورتی که ان اف تی ها دارایی های غیر مثلی هستند و نمی‌ توان آن را معاوضه کرد و فقط می توان با دارایی دیگری به شکل توافقی آن را معامله کرد.

شت کوین ها براساس عرضه و تقاضا رشد قیمتی و یا افت پیدا می کنند در صورتی که ان اف تی ها به دلیل منحصر به فرد بودن می توانند به هر قیمتی که فروشنده و صاحب آن مدنظر دارد، مورد معامله قرار گیرند.

جدول اطلاعات

در جدول اطلاعات قسمت زیر به مهم ترین نکات پیرامون توکن غیر مثلی اشاره شده است.

موضوعتوکن غیر مثلی
توکن غیر مثلی چیست؟ به دارایی گفته می شود که قابل معاوضه و مبادله با دارایی دیگری نیست و تنها یک عدد از آن وجود دارد.
قیمت ان اف تی ها چگونه تعیین می شود؟ قیمت این توکن براساس نظر مالک آن مشخص می شود.
آیا توکن غیر مثلی فقط برای هنرمندان است؟هر فردی می تواند امروزه برای خود ان اف تی ایجاد کند.
آیا قیمت توکن های غیر مثلی با یک دیگر تفاوت دارند؟قیمت هر کدام از این توکن ها با یک دیگر متفاوت است.

آیا سرمایه گذاری بر روی NFT منطقی است؟

بحث سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار اهمیت دارد. در صورتی که فعال بازار کریپتو کارنسی بوده و علاقه به جمع آوری کلکسیون از اشیا قیمتی و آنتیک را داشته باشید می توانم به شما بگویم که ان اف تی ها قطعاً مورد علاقه شما خواهند بود.

زیرا دارایی هایی هستند که اختصاصا برای شما خواهند بود و در صورت رشد بازار به تبع این دارایی ها نیز رشد خواهند کرد. با توجه به رشد بی سابقه این توکن ها و استقبال شدید از آن ها دور از انتظار نیست که افراد بخشی از دارایی خود را به اینگونه توکن ها اختصاص دهند.

چه پیش بینی برای این سبک توکن ها شده است؟

چه پیش بینی برای این سبک توکن ها شده است؟

در پاسخ به این سوال باید چند مورد را در نظر داشت. اول این که آیا مردم این گونه دارایی‌ها را می پذیرند یا خیر؟ زیرا قطعاً افرادی خواهند بود که همچنان تمایل به حفظ دارایی‌ های فیزیکی خود دارند و اعتمادی به آن چه لمس نمی کنند نخواهند داشت.

نکته حائز اهمیت بعدی رشد بازار کریپتو کارنسی ها است که در صورت رشد این بازار قطعاً این گونه توکن ها نیز رشد خواهند داشت. حتی می‌ توانیم بگوییم در صورتی که بازار رشد نکند ممکن است برخی همچنان به این گونه دارایی ها علاقه مند باشند.

بد ترین توکن های غیر مثلی

ان اف تی ها دارایی های دیجیتالی بر بستر بلاک چین هستند که پروژه‌ های مختلف آن ها را عرضه می‌ کنند. این دارایی ها می تواند هر چیزی باشد از یک تصویر نقاشی، یک کاراکتر سینمایی، یا حتی یک شخصیت مجازی در یک بازی رایانه‌ ای را می‌ توانند در بر بگیرند.

حتما در این بین پروژه‌ های خواهند بود که شکست می خورند و به تبع ان اف تی آن ها نیز از ارزش خود را از دست داده و افرادی که آن ها را دارند صاحب اول و آخر آن ها خواهند بود. پس می توانیم بگوییم بدترین ان اف تی  ها آن هایی هستند که پروژه‌ های ضعیفی دارند و در واقع ارزهای دیجیتال ضعیف، ان اف تی های ضعیف خواهند داشت.

تفاوت میم کوین ها با این سبک ارزها در چیست؟ 

بارز ترین تفاوتی که میان میم کوین و ان اف تی وجود دارد این است که یکی در دسته توکن های مثلی بوده و دیگری در دسته توکن‌های غیر مثلی جا دارد. افراد جهت سرمایه گذاری های بلندمدت به ان اف دی ها نگاه می کنند و در صورتی که میم کوین ها به دلیل قیمت های پایین و نوسانات خوب برای انجام معاملات در نظر گرفته می شوند.

سوالات متداول

توکن غیر مثلی چیست؟

به دارایی گفته می شود که قابل معاوضه و مبادله با دارایی دیگری نیست و تنها یک عدد از آن وجود دارد.

کدام یک از توکن های مثلی و غیر مثلی بهتر است؟

هر کدام از این توکن ها مزیت ها و معایب خود را دارند و بسته به نوع سرمایه‌گذاری شما باید انتخاب کنید که قصد خرید کدام یک از این دارایی‌ ها را دارید.

ان اف تی ها را از کجا پیدا کنم؟

ابتدا باید پروژه‌ ای را پیدا کنید که این گونه توکن ها را عرضه می کند. معمولاً این پروژه‌ ها در دسته های هنری، املاک و سرگرمی فعالیت دارند.

آیا قیمت ان اف تی ها تغییر می کند؟

در صورتی که ان اف تی خوبی را خریداری کرده باشید و از پروژه‌ هایی که آن را عرضه کرده نیز اطلاعاتی داشته باشید، می‌توانید انتظار رشد قیمت آن را داشته باشید. هرچند قیمت آن را خود شما در زمان فروش تعیین می کنید. اما باید تقاضا برای آن ایجاد شود.

آیا می توانیم بازی کنیم و ان اف تی جایزه بگیریم؟

خیر، هیچ کدام از بازی هایی که تا به امروز در شبکه بلاک چین ایجاد شده‌اند با انجام بازی به شما ان اف تی جایزه نمی‌ دهند.

به چه قیمتی باید ان اف تی خود را بفروشم؟

شما می توانید هر قیمتی که می خواهید برای اثر خود در نظر بگیرید و محدودیتی وجود ندارد. اما باید این را هم در نظر بگیرید که آیا با قیمتی که مشخص می کنید خریداری برای آن پیدا  می شود.

ان اف تی بهتر است یا شت کوین؟

این دو هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند هر کدام در دسته جداگانه‌ ای از سرمایه‌ گذاری قرار می گیرند. ان اف تی ها بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران بلند مدت تر است.

آیا ساخت مثلی سخت است؟

خیر، انجام این کار بسیار راحت بوده و با مراجعه به یکی از سایت هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم می توانید خیلی راحت این کار را انجام دهید.

آیا هر کسی می‌تواند این توکن را بسازد؟

در بعضی از سایت ها این امکان برای همه فراهم است. در حالی که بعضی سایت ها  از شما می خواهند که ثابت کنید هنرمند بنامی هستید.

چه مقدار هزینه برای ساخت توکن غیر مثلی باید پرداخت کرد؟

هزینه ثابت و مشخصی ندارد بسته به سایتی که از آن استفاده می‌کنید متغیر است.

ان اف تی ها در بستر اتریوم هستند یا بایننس؟

فرقی نمی کند و می توان بر بستر هر کدام از این دو شبکه این توکن را ایجاد کرد.

قیمت ان اف تی ها چگونه تعیین می شود؟

قیمت این توکن براساس نظر مالک آن مشخص می شود. با بیشتر شدن تقاضا برای آن می توان قیمت را نیز بالاتر برد.

از کجا ان اف تی بخرم؟

بعد از پیدا کردن پروژه مورد نظر می توانید به سایت آن مراجعه کرده و تو که مورد نظر خود را از از آن جا خریداری کنید.

آیا با خرید ان اف تی ها می توان نوسان گیری کرد؟

عرضه و تقاضا همیشه در بازار وجود دارد و  در صورتی که کاملا آشنا شوید با منابع فروش این گونه توکن ها می توانید با خرید ارزان تر آن ها و فروش به قیمت بالاتر نوسان گیری کنید.

‏ ان اف تی ها  بیشتر در کدام زمینه فعالیت دارند؟

اکثر فعالیت این توکن ها در زمینه هنر است. همچنین در شاخه بازی و سرگرمی نیز موارد زیادی وجود دارد.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها