تبلیغات
پروژه های وب 3.0 مفاهیم پایه

معرفی پروژه های وب 3.0

  • توسط mrcrypto
  • 4 دقیقه

بهترین ارز ها و پروژه های وب 3.0 شامل موارد بسیار زیادی می‌ شوند. بعد از ارائه و عرضه تکنولوژی بلاک‌ چین که در بین مردم رواج بسیار زیادی داشت، این صنعت دچار تغییرات وسیعی شد. این تکنولوژی باعث شد که بسیاری از مفاهیم دچار تغییر شوند و یا حتی نابود شوند.

بعد از روی کار آمدن بلاک‌ چین، زمینه برای ارائه برنامه‌ ها و تکنولوژی‌ های دیگری هم فراهم شد. به دنبال همین فناوری‌ ها بود که تکنولوژی Defi و بعد از آن هم وب 3.0 به میدان آمد.

حالا که با اهمیت بالای این تکنولوژی آشنا شدید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا برخی از بهترین پروژه‌ هایی که تکنولوژی وب 3 از آن‌ ها حمایت می‌ کند را شرح دهیم.

معرفی پروژه های وب 3.0

معرفی پروژه های وب 3.0

اصطلاح وب 3.0 که امروزه در میان مخاطبان کریپتوکارنسی جا افتاده است توسط گوین وود برای اولین بار مطرح شد. گوین وود یکی از هم بنیان گذاران اتریوم است و پولکادات و بنیاد وب 3.0 را نیز بنیان گذاری کرده است.

پروژه های وب 3.0 با این ایده مطرح شدند که تمام اینترنت و اپ های آن غیر متمرکز شوند و در حالت کلی می توان گفت که وب 3.0 تمام گستره بلاک چین های غیر متمرکز را در بر می گیرد.

وب 3.0 یک نسل جدید برای استفاده از اینترنت است که قرار است غیر متمرکز، امن تر و سریع تر باشد. پروژه های وب 3.0 هم باید کاربردی، زیر ساختی و غیر متمرکز باشند و قابلیت رقابت با پروژه های مشابه متمرکز را داشته باشند.

مخالف بنیاد وب 3.0 کیست؟

جک دورسی که بنیان گذار توییتر است یکی از مخالفان مشهور وب 3.0 است و او معتقد است که وب 3.0 صرفا یک ترند است که کمپانی ها با تحریک مردم آن را فروخته و از کنار آن پول در می آورند.

انواع پروژه های وب 3.0 کدامند؟

انواع پروژه های وب 3.0 کدامند؟

  • پولکادات: یکی از پروژه های خوب بازار است که همیشه تریدر های با تجربه آن را زیر نظر دارند. این ارز دیجیتال به دلیل زیر ساخت و ماهیتی که دارد، می تواند در راستای بنیاد وب 3.0 مورد استفاده قرار گیرد.
  • فایل کوین: یکی از مهم ترین موضوعات در دنیای امروز نگهداری داده ها و فایل ها است. در اینترنت متمرکز سایت های مختلفی وجود دارند که این سرویس را ارائه می کنند، برای دنیای غیر متمرکز هم فایل کوین ایجاد شده است.
  • هلیوم: این پروژه بر روی گسترش هر چه بیشتر اینترنت بر روی مردم تمرکز کرده است. این شبکه یک شبکه اینترنت بی سیم و همتا به همتا است که به صورت جهانی فعالیت می کند. دیگر مطالب بیستکس را بخوانید.

سوالات متداول

بنیان گذار پروژه های وب 3.0 کیست؟

گوین وود از هم بنیان گذاران اتریوم است و پولکادات و بنیاد وب 3.0 را نیز بنیان گذاری کرده است.

پروژه هلیوم بر روی چه چیزی تمرکز دارد؟

بر روی گسترش هر چه بیشتر اینترنت بر روی مردم

ویژگی پروژه های وب 3.0 چیست؟

باید کاربردی، زیر ساختی و غیر متمرکز باشند و قابلیت رقابت با پروژه های مشابه متمرکز را داشته باشند.

امتیاز دهید
mrcrypto

mrcrypto

پژمان کوه سنگی تریدر و متخصص تولید محتوا ارزهای دیجیتال هستم. در بیستکس همراه شما خواهم بود. صفحه من را دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها