تبلیغات
سقوط 40 درصدی بیت کوین اخبار ارزهای دیجیتال

بررسی سقوط 40 درصدی بیت کوین و ارزش سهام صرافی ها

  • توسط siavash
  • 7 دقیقه

سقوط 40 درصدی بیت کوین به صورت بسیار ویژه بر روی ارزش سهام صرافی ها تاثیر گذاشته است. منظور از ارزش سهام صرافی ها ارزش کوین هایی است که در اختیار دارند.

همان طور که می دانید تمام ارز های دیجیتالی به صورت نسبی به بیت کوین وابسطه می باشند. در دو ماه اخیر شاهد ریزش و سقوط 40% درصدی بیت کوین بودیم.

این موضوع به وضوح کامل بر روی تمام ارز های دیجیتالی تاثیر منحصر به فردی داشت. با توجه با سفارشاتی که بیت کوین در سقف 70 هزار دلار داشت هرگز تصور نمی شد BitCoin شروع به ریزش کند.

البته سقوط 40 درصدی بیت کوین به صورت کاملا غیر قابل پیش بینی بر روی تمام ارز های دیجیتالی تاثیر گذاشت. تصور می شد بازار ارز های دیجیتالی در حال وارد شدن به مرحله جدیدی بود.

بیت کوین در نوامبر سال 2021 به صورت بی سابقه توانست سقف قیمت خود را به نزدیک به 70 هزار دلار برساند. این موضوع به صورت خیلی خاص مورد توجه مردم عادی به این ارز دیجیتال شد.

تاثیر سقوط 40 درصدی BitCoin بر صرافی ها

تاثیر سقوط 40 درصدی BitCoin بر صرافی ها

در ماه نوامبر سال 2021 صرافی ها در حال ورود به عصر جدیدی از ارزه و مراجعه بودند. البته با تغییر ناگهانی خط مقاومت BitCoin و سقوط 40 درصدی آن صرافی ها متحمل ضرر های بسیار زیادی شدند. این موضوع باعث کاهش بیش اندازه نقدینگی صرافی ها شد.

طبق بررسی های دقیقی که بر روی صرافی های دیجیتالی متمرکز بر شبکه BlockChain انجام شده بسیاری از صرافی ها مقدار زیادی از دارایی های خود را از دست دادند. در میان صرافی ها دیده شده که بعضی از آن ها با سقوط 60 درصدی ارزش کوین ها مواجه شدند. در بین تمام صرافی ها طبق آمار صرافی CoinBase با از دست دادن نزدیک به 36 درصد از سهم دارایی های خود کم ترین میزان ریزش را تجربه کرده است.

تاثیر سقوط 40 درصدی بین کوین بر سهام شرکت های ماینینگ

موضوع دیگری که بسیار حائز اهمیت است ریزش سهام شرکت های ماینینگ پس از سقوط 40 درصدی بیت کوین از ماه نوامبر تا امروز است. طبق چارت های TradingView ارزش سهام 3 شرکت ماینینگ آمریکایی بیش از 50 درصد کم شده است. نام این شرکت ها در فهرست زیر قابل مشاهده است.

  • Marathon Digital Holdings (MARA)
  • Riot Blockchain (RIOT)
  • Bit Digital (BTBT)

همچنین از نوامبر و پس از سقوط BitCoin تنها شرکت رسمی ماینیگ لیست شده در لندن به نام Argo Blockchain (ARBK) بیش از 45% متحمل ضرر شده است.

در کانادا شرکت های ماینیگ Hive Blockchain (HIVE) و Hut 8 Mining Corp (HUT) به ترتیب 52% و 59% سقوط ارزش سهام را تا به امروز تجربه کرده اند. کمی دورتر در تورنتو Voyager Digital (VYGVF) بیش از 50% و MicroStrategy (MSTR) نزدیک به 45% سقوط ارزش کوین های خود را تجربه کرده اند. این در حالی است که این شرکت ها نزدیک به 122478 توکن BitCoin را در اختیار دارند. این میزان توکن ارزش بیش از 6 بیلیون دلار را دارا بود.

آیا سقوط ارزش کوین های موجود در صرافی ها باعث ورشکستگی آن ها می شود؟

آیا سقوط ارزش کوین های موجود در صرافی ها باعث ورشکستگی آن ها می شود؟

نکته بسیار جالب این است که با وجود سقوط 40 درصدی بیت کوین تصور عموم این است که صرافی ها به زودی ورشکست می شوند. این موضوع تا حدی درست نمی باشد. نکته قابل توجه این است که صرافی ها میزان درآمد خود را از ارزش کوین ها بدست نمی آورند. لذا با وجود اینکه صرافی ها با کاهش ارزش سهام مواجه شدند اما این موضوع تاثیری بر درآمد آن ها ندارد.

اولین موضوع این است که تمام صرافی ها به صورت همزمان این میزان جا به جایی قیمت ها را تجربه می کنند لذا تاثیر اصلی به صورت مستقیم بر روی آن ها دیده نمی شود.

موضوع دوم اینکه درآمد صرافی ها از میزان معاملات کوین ها و به خصوص BitCoin می باشد. ریزش 40 درصدی بیت کوین نیز نشان از بالا رفتن حجم معاملات ریز تر می باشد. که این موضوع به صورت خاص به افزایش درآمد صرافی ها وابسطه است.

دلیل سقوط 40 درصدی بیت کوین از نوامبر تا امروز چیست؟

دلیل سقوط 40 درصدی بیت کوین از نوامبر تا امروز چیست؟

به گفته مایک آلفرد دلیل سقوط 40 درصدی بیت کوین از نوامبر تا امروز کم شدن توجه شرکت های بزرگ به ارز های دیجیتالی به خصوص بیت کوین و همچنین اعمال قوانین مربوط به مالیات آمریکا و دولت فدرال بوده است.

آیا سقوط بیت کوین ادامه دار خواهد بود؟

طبق آخرین اخبار به نظر می رسید دوران سقوط BitCoin به پایان رسیده است. به نظر می رسید جامعه نگاه جدیدی به این ارز دیجیتال را دارند؛ پیش بینی می شود به زودی بیت کوین به عنوان یک منبع برای نگه داری دارایی توسط جامعه تایید شود. هم اکنون بانک مرکزی آمریکا اجازه معامله این ارز دیجیتالی را در صرافی CoinBase داده است. دیگر اخبار بیت کوین را از اینجا دنبال کنید.

سوالات متداول

دلیل سقوط 40 درصدی بیت کوین چه چیزی می باشد؟

طبق تحقیقات یکی از اصلی ترین دلایل ریزش 40 درصدی BitCoin از ماه نوامبر تا امروز اعمال مالیات بر روی کوین های دیجیتال توسط دولت فدرال می باشد.

آیا ریزش 40 درصدی بیت کوین باعث ورشکستگی صرافی شده است؟

موضوع حائز اهمیت این است که درآمد صرافی از ارزش دارایی های آن ها نیست؛ بلکه میزان معاملات در صرافی باعث کسب سود برای آن ها می شود. طبق بررسی های انجام شده معاملات بسیار زیادی در صرافی ها حتی با ریزش ارزش بیت کوین در حال انجام است.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها