تبلیغات
احساسات تریدر ها اخبار ارزهای دیجیتال

احساسات تریدر ها و بیت کوین 42 هزار دلار

  • توسط siavash
  • 6 دقیقه

امروز دوشنبه 11 ژانویه بیت کوین بار دیگر سقف مقاومتی 42 هزار دلار را شکست. با این حال هنوز هم احساسات تریدر ها نزولی است. شاید یکی از عوامل تاثیر گذار بر این موضوع شکست خط مقاومتی زیر 40 هزار و رسیدن قیمت به پایین ترین سطح از ماه سپتامبر تا امروز و رسیدن به قیمت 39,700 باعث تشدید شدن احساس ترس در تریدر ها شده است. همراه جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال در بیستکس باشید.

در چند ماه اخیر بیت کوین پس از تاچ کردن رکورد قیمت خود در سقف نزدیک به 69,000 دلار توقع تریدر ها بسیار بالا رفت. به همین دلیل هم با سقوط بیش از 40 درصدی بیت کوین احساسات نزولی تریدر ها تشدید و اقدام به خارج شدن از بازار کرده اند.

افزایش قیمت بیت کوین از 40 هزار دلار به 42 هزار دلار و تغییرات احساسات تریدر ها

افزایش قیمت بیت کوین از 40 هزار دلار به 42 هزار دلار و تغییرات احساسات تریدر ها

همان طور که اشاره شد دیروز 20 دی (10 ژانویه) قیمت بیت کوین در 63 روز گذشته به پایین ترین سطح خود در پنج ماه اخیر رسید. این موضوع تاثیر عظیمی بر احساسات تریدر ها داشت. به نظر می رسد تریدر ها در حال حاضر با احتیاط بسیار زیادی معامله می کنند. شاید یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین ظرف امروز 11 ژانویه نیز همین محتاط بودن تریدر ها بوده است.

وضعیت بازار در 7 روز اخیر

وضعیت بازار در 7 روز اخیر

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار بر میزان معاملات تریدر ها وضعیت بازار و اخبار می باشد. طبق آمار اعلام شده تریدر ها احساس ترس بسیار شدید را در چند روز اخیر تجربه کرده اند. بسیاری از این افراد پیش بینی می کردند با شروع شدن سال جدید میلادی وضیعات بازار رو به مثبت شدن باشد.

البته طبق آمار بیش از 2.1 میلارد دلار خرید لانگ توسط تریدر ها Liquid شده است. یکی از عوامل این حجم از لیکویید شدن بازار سقوط ناگهانی بیت کوین در 20 دی و شکسته شدن خط مقاومتی 40 هزار دلار بود که باعث شکست خوردن تریدر ها در معاملات لانگ اهرم دار شد که این موضوع احساسات تریدر ها را جریحه دار کرد.

احساسات تریدر ها و تاثیر آن بر پرمیوم قیمت BitCoin

احساسات تریدر ها و تاثیر آن بر پرمیوم قیمت BitCoin

به نظر می رسید با وجود احساسات تشدید شده تریدر ها باز هم وارونگی در بازار دیده نمی شود. در حال حاضر تریدر ها بسیار محتاطانه عمل می کنند؛ شاید همین موضوع باعث تثبیت سریع تر بازار شود.

پرمیوم در اصطلاح یعنی تفاوت قیمت بین قیمت لحظه ای و معاملات Future در حال حاضر طبق بررسی ها نرخ پایه در بین 5 تا 15 درصد است که رقمی کاملا عادی و معمول است. وضعیت بازار در حاضر در حالت Contango است. تا حدی می توان بیان کرد که بازار به زودی در آستانه تثبیت قرار خواهد گرفت.

احساسات تریدر در بازار های Options BitCoin

قبل از اتمام مقاله نیاز بود تا اشاره ای مختصر به بازار های اختیاری نیز داشته باشیم. در حال حاضر شاخص Delta Skew که معیار اختلاف بین خرید و در اختیار قرار گذاشتن کوین برای فروش است مثبت می باشد. این بدان معنا است که فعالان بازار با وجود شکست خوردن معاملات Future باز هم نگرش مثبتی به بازار دارند.

سوالات متداول

وضعیت تریدر ها در هفت روز اخیر به چه صورت بود؟

با ریزش 42% BitCoin و سقوط به قیمت 39,650 که کم ترین قیمت در پنج ماه اخیر بوده است معاملات Future بسیار زیادی Liqiud شدند. این موضوع باعث ایجاد احساسات نزولی در تریدر ها و ایجاد ترس در بازار شده است.

احساسات تریدر ها در 11 ژانویه به چه صورت بود؟

به نظر می رسد با افزایش 2 هزار دلاری قیمت بیت کوین از 10 ژانویه تا 11 ژانویه تریدر ها احساس مثبتی نسبت به بازار پیدا کرده اند.

ارزیابی شاخص انحراف دلتا یا همان Delta Skew در چه سطحی می باشد؟

به صورت ساده شاخص Delta Skew یعنی حجم ارزه در مقابل تقاضا که در حال حاضر این شاخص مثبت می باشد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها