تبلیغات
روسیه با ارزهای دیجیتال تحریم را دور می زند اخبار ارزهای دیجیتال

روسیه با ارزهای دیجیتال تحریم را دور می زند

  • توسط siavash
  • 5 دقیقه

با توجه به جنگی که دولت آقای پوتین با کشور اوکراین شروع کرده است مقامات غربی سعی کرده اند تا به جای اقدامات نظامی تحریم هایی را در حوزه های مختلف اقتصادی را روی این دولت اعمال کنند. حال با این وجود کشور روسیه در شرف این می باشد که بتوانند با استفاده از برخی ارزهای دیجیتال این تحریم ها را دور می زند.

تحریم اقتصادی اعمال شده به کشور روسیه چه می باشد؟

تحریم اقتصادی اعمال شده به کشور روسیه چه می باشد؟

کریپتو اسلیت گزارشی را منتشر کرد مبنی بر این که ایالات متحده آمریکا و چندین کشور اصلی اتحادیه اروپا مانند فرانسه و انگلستان تحریم های اقتصادی شدیدی را علیه کشور روسیه اعمال کردند. با توجه به این که روسیه در چندین روز گذشته حملات خود به شهرهای مهم اوکراین را ادامه داده است منجر به این اتفاقات شده است.

یکی از مهم ترین تحریم های اقتصادی اعمال شده روی دولت آقای پوتین، تحریم برخی از مهم ترین بانک های روسی می باشد؛ که منجر به کنار گذاشته شدن این چند بانک از انجمن ارتباطات مالی بین‌ بانکی جهان یا همان سوئیفت می باشد.

شما باید بدانید که بیش از 11,000 موسسه مالی و بانک در کل جهان به جز کشورهای ایران و کره شمالی از این شبکه مالی که همان سوئیفت می باشد استفاده می کنند. با وجود این که چندین بانک روسی از این انجمن اخراج شده اند حال کشور روسیه به سختی می تواند تا ذخایر بین المللی خود به ارزش 650 میلیارد دلار را خرج کند. این موضوع یقینا بر روی انتخاب افراد برای بانک مورد نظر خودشان نیز تاثیر گذار می باشد. در چند روز گذشته احتمال زیادی می رود که خروج پول از بانک های کشور روسیه تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

روسیه چگونه با ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور می زند؟

روسیه چگونه با ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور می زند؟

این موضوع مهم را شما باید بدانید که ارزهای دیجیتال بی طرف و بدون سانسور می باشند. افرادی که از طریق این ارزهای دیجیتال معاملات خود را انجام می دهند نیاز به ارائه مجوز به هیچ فردی ندارند. با توجه به این موضوع ارزهای دیجیتال می تواند تا ابزار خوبی باشد که کشور روسیه بتواند تا تحریم های اعمال شده از سوی غرب بر روی خود را با استفاده از این ارزها دور بزند.

این کشور به راحتی می تواند تا تجارت بین المللی خودش را با استفاده از بیت کوین انجام دهد. اگر شرکای روسیه بتوانند تا ارزهای دیجیتال را قبول کنند این موضوع می تواند برای دور زدن تحریم ها بسیار مناسب باشد. به کارگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال غیر متمرکز دیگر برای استفاده در تجارت های بین المللی تنها با این وجود مقدور می شود که متحدان کشور روسیه آن ها را قبول کنند.

به جز روسیه چه کشورهایی از طریق ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور زده اند؟

به جز روسیه چه کشورهایی از طریق ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور زده اند؟

روسیه اولین کشوری نیست که از طریق ارزهای دیجیتال قصد دارد تا تجریم های اعمال شده بر روی خودش را دور بزند. با توجه به گزارش هایی که برای ما ارسال شده است در یک سری مقاطع زمانی و حتی در حال حاضر کشور کره شمالی بودجه مورد نیاز برای استفاده از برنامه هسته ای و موشک های بالستیک خود را از طریق ارزهای دیجیتال تامین می کند.

با توجه به چه شرایطی کشور روسیه می تواند با ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور می زند؟

با وجود تحریم هایی که بر علیه دولت پوتین و کشور روسیه اعمال شده است قابلیت این که روسیه بتواند با ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور بزند تا حد بسیار زیادی به بیت کوین مرتبط می باشد. حتی میزان موثر بودن تحریم های کشورهای غربی علیه روسیه تا حدی به این ارز دیجیتال محبوب یعنی بیت کوین بستگی دارد. این نکته را نیز فراموش نکنید که اگر شرکای تجاری روسیه استفاده از طریق ارزهای دیجیتال را قبول نکنند دیگر روسیه به این ارزها نیز می تواند متکی باشد.

سوالات متداول

ذخایر بین المللی روسیه چقدر می باشد؟

این ذخایر مالی که بیش از 650 میلیارد دلار می باشد را کشور روسیه نمی تواند خرج کند.

کدام کشور توانسته است تا همانند روسیه با ارزهای دیجیتال تجریم ها را دور می زند؟

کره شمالی کشوری می باشد که همانند روسیه توانسته تا این کار را انجام دهد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها