زمان مناسب سرمایه گذاری بیت کوین اخبار ارزهای دیجیتال

زمان مناسب سرمایه گذاری بیت کوین مشخص شده است؟

  • توسط siavash
  • 4 دقیقه

با توجه به نوسانات قیمتی که بیت کوین در طول چند ماه اخیر داشته است کارشناسان و تحلیل گران معروف بازار ارزهای دیجیتال در مورد زمان مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت روی بیت کوین صحبت هایی را کرده اند.

با توجه به شاخص های تحلیلی زمان مناسب برای سرمایه گذاری روی بیت کوین چه وقت می باشد؟

با توجه به شاخص های تحلیلی زمان مناسب برای سرمایه گذاری روی بیت کوین چه وقت می باشد؟

سایت معتبر “کوین تلگراف” در گزارشی اعلام کرده است که قیمت فعلی بیت کوین نشان می دهد که بهترین زمان خرید برای هولد و سرمایه گذاری بلند مدت این ارز می باشد. این موضوع را تحلیل گران توانسته اند تا وجود سقوط هفته های اخیر قیمت این ارز از طریق یکی از معروف ترین ابزارهای تحلیلی بدست بیاورند.

این ابزار معروف و مهم تحلیلی “شاخص ضریب مایر” می باشد. این شاخص توسط “تریس مایر” ساخته شده است. وی اعتقاد دارد که اگر ضریب این شاخص به زیر عدد 2.4 برسد، بهترین زمان برای سرمایه گذاری بلند مدت روی یک ارز دیجیتال است. هرچه این ضریب کمتر باشد احتمال موفقیت در هولد بلند مدت یک ارز بیشتر خواهد شد. حال در مورد بیت کوین باید بدانید که شاخص مایر آن به پایین ترین سطح خودش از اوایل تابستان 2021 رسیده است. اوایل تابستان یعنی در ماه ژوییه 2021 قیمت آن 29,000 دلار بود که پس از یک یک جهش قیمتی بسیار خوب را شروع کرد.

شاخص مایر قیمت فعلی بیت کوین چقدر است؟

همان طور که حتما می دانید قیمت 69,000 دلار اوج تاریخی قیمت بیت کوین بوده است. از آن زمان تا به حال با وجود نوسانات بسیار زیاد، قیمت این ارز دیجیتال نصف شده است. شاخص مایر آن در حال حاضر بر روی عدد 0.76 قرار دارد که نشان می دهد؛ زمان مناسب سرمایه گذاری بیت کوین می باشد. ضریب این شاخص از حدود 4 ماه پیش که بیت کوین بالاترین قیمت تاریخ خود را تجربه کرده بود همانند قیمت آن نصف شده است.

کاهش ضریب شاخص مایر بیت کوین در هفته گذشته موجب شده است تا نگاه تحلیل گران و سرمایه گذاران به آن معطوف شود. این شاخص برای بیت کوین در بیشتر مواقع بر روی 0.8 می باشد. با این وجود باید بدانید که از سال 2011 تا کنون که حدود 11 سال می گذرد در 87 درصد مواقع شاخص مایر این ارز بالاتر از سطح فعلی خود یعنی 0.76 بوده است.

حجم سفارش های خرید بازار پذیر بیت کوین چه زمانی به اوج خود رسیده است؟

حجم سفارش های خرید بازار پذیر بیت کوین چه زمانی به اوج خود رسیده است؟

یکی از بهترین تحلیل گران مجموعه “کریپتو کوانت” یعنی “میگنولت” در مورد حجم سفارش‌ های خرید بازار پذیر بیت کوین صحبت هایی را مطرح کرده است. وی گفته است که حجم سفارش‌ های “خرید بازار پذیر” یا “Taker” محبوب ترین ارز دیجیتال دنیا در ماه می (اردیبهشت) سال 2021 به اوج خودش رسیده است و از همان زمان تا الان روند این حجم نزولی می باشد. در یک سال اخیر قیمت بیت کوین برخلاف آن چه سرمایه گذاران و معامله گران انتظار داشتند عمل کرده است. حجم نقدینگی های بیت کوین در همین یک سال گذشته رو به کاهش بوده است.

چرا معامله گران زمان فعلی را مناسب ترین زمان برای سرمایه گذاری بیت کوین می دانند؟

با توجه به شاخص مایر که در حال حاضر برای سرمایه گذاری بلند مدت روی این ارز دیجیتال در بهترین وضعیت خودش قرار دارد. باید بدانید که تعداد واحدهای دست نخورده این ارز که از خرید آن ها یک سال یا بیشتر گذشته است در حال افزایش می باشد. این یعنی سرمایه گذاران بیشتر به دنبال هولد کردن طولانی مدت بیت کوین های خودشان می باشند.

سوالات متداول

با توجه به مقدار چه شاخصی کاربران قیمت فعلی بیت کوین را مناسب ترین زمان برای سرمایه گذاری بلند مدت می دانند؟

شاخص مایر که نشان دهنده بهترین زمان برای هولد بلند مدت ارزهای دیجیتال می باشد.

بهترین عدد برای ضریب شاخص مایر چه عددی می باشد؟

ضریب شاخص مایر در بهترین حالت خود پایین تر از 2.4 می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها