تبلیغات
خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال اخبار ارزهای دیجیتال

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال و پیش بینی وضعیت بازار هفته دوم میلادی 2022

  • توسط siavash
  • 6 دقیقه

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال تاثیر بسیار عجیبی بر روی قیمت بیت کوین و آلت کوین ها گذاشته است. البته می توان بیان کرد با وجود این که قیمت آلت کوین ها وابسته به بیت کوین می باشد با این حال خروج سرمایه از این ارز های دیجیتال توانایی تاثیر مستقیم را نیز دارا می باشد.

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال به عوامل متعددی وابسته است که در ادامه به صورت مختصر به این موضوع نیز می بپردازیم.

می توان بیان کرد که نزدیک به چهار هفته است که بازار ارز های دیجیتال با حروج سرمایه از صندوق های خود مواجه شده است. این موضوع به صورت کاملا شهودی مشخص است. طبق آمار بیش از 465 میلیون دلار در این هفته ها از صندوق سرمایه ارز های دیجیتال خروج پیدا کرده است.

این موضوع تاثیر وحشتناکی بر روی بازار داشته است. به نظر می رسد بازار ارز های دیجیتالی در وحشت فرو رفته است. طبق گزارشات CoinDesk اکثر ارز های دیجیتالی با کاهش قیمت شدید همراه بوده اند. در 11 ژانویه (21 دی) بسیاری از ارز های دیجیتال با کاهش قیمت رو به رو شده اند. بیت کوین در این روز 1.2 کاهش را تجربه کرد این در حالی بود که به نظر می رسید روند افزایش قیمت را دنبال می کند. البته 12 ژانویه به نظر می رسد این روند حالت وارونگی را به خود گرفته و بیت کوین در حال افزایش قیمت است. این کاهش قیمت بر روی اتریوم نیز تاثیر داشته است. با این حال میزان کاهش قیمت اتریوم زیاد نبود و به نظر می رسد تنها این کاهش قیمت به دلیل بازی تریدر ها در بازار های Option می باشد.

ترس ناشی از خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال در 11 ژانویه به چه دلیل بود؟

ترس ناشی از خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال در 11 ژانویه به چه دلیل بود؟

ظرف 10 ژانویه تا 12 ژانویه در بازار های آپشن بیت کوین تلورانس 3 هزار دلاری را تجربه کرد. این موضوع طبق آماری که از CoinDek به دست آمده باعث لیکوید شدن بیش از 109000 تریدر شد. این افراد که بر روی معاملات لانگ افزایشی اهرم دار بیت کوین سرمایه گذاری کرده بودند با مواجه شدن با سقف مقاومتی 39,700 که پایین ترین سطح قیمت بیت کوین از ماه سپتامبر تا به امروز بودند مواجه شدند. این موضوع باعث LIquid شدن تعداد زیادی از تریدر ها شد. لذا بازار در حالت ترس شدیدی فرو رفت.

البته با آغاز روز چهار شنبه، 12 ژانویه به نظر می رسد تریدر ها با احتیاط بسیار زیادی در حال معامله کردن هستند. این موضوع باعث تثبیت نسبی بازار شده است.

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال باعث از دست رفتن تثبیت بازار می شود؟

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال باعث از دست رفتن تثبیت بازار می شود؟

به صورت کلی نمی توان بیان کرد که خروج سرمایه از صندوق ها باعث از بین رفتن تثبیت بازار می شود. تثبیت بازار یک امر نسبی است و می توان بیان کرد که به حجم معاملات وابسته می باشد. لذا در صورتی که تریدر ها با احتیاط معامله کنند پیش بینی می شود بازار حتی در صورت خروج سرمایه بیش از این سطح مقاومتی باز هم تثبیت خود را در هفته های اول سال جدید میلادی حفظ کند.

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال از چه زمانی به اوج رسید؟

از میانه های ماه دسامبر (آذر) تا به امروز شاهد خروج حجم عظیمی از سرمایه صندوق های ارز بوده ایم. خروج تریدر ها از معاملات با اهرم بالا یکی از عوامل این موضوع بوده است.

البته باید بیان کرد که عامل تاثیر گذار دوم خروج صندوق های سرمایه گذاری بوده است. این موضوع نمود وحشتناکی بر بازار داشته است. به نظر می رسد امید صندوق های سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتالی کاهش نزولی شدید داشته است. این موضوع از 7 ژانویه به وضوح قابل مشاهده است. از ابتدای هفته دوم سال جدید میلادی نیز این موضوع تا حدی ادامه دار بوده است. از 7 ژانویه تا به امروز بیش از 207 میلیون دلار از بازار ارز های دیجیتالی که به صورت سرمایه گذاری بودند خارج شده است.

تنها در هفت روز گذشته و در اواسط هفته اول سال جدید میلادی تا اواسط هفته دوم میلادی بیش از 180 میلیون دلار در مجموع از صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین و اتریوم خارج شده است.

پیش بینی وضعیت بازار در اواخر هفته دوم میلادی

پیش بینی وضعیت بازار در اواخر هفته دوم میلادی

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال نمود بسیار واضحی بر روی بازار گذاشته است. طبق پیش بینی تصور می شود در صورت ادامه روند فعلی و خروج تریدر ها و سرمایه گذاران از صندوق ارز های دیجیتالی قیمت بیت کوین با کاهش نسبی رو به رو شود. امروز 12 ژانویه BitCoin در حال جدال با خط مقاومتی 43 هزار دلار می باشد. در صورت ادامه داشتن روند هفته گذشته پیش بینی می شود بیت کوین نتواند این خط مقاومتی را بشکند لذا پیش بینی می شود در این آخر هفته بیت کوین Telorance دو هزار دلاری بین 40 هزار دلار تا 42 هزار دلار را تجربه کند. جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال را می توانید روزانه از بیستکس دنبال کنید.

سوالات متداول

خروج سرمایه از صندوق ارز های دیجیتال در سال جدید میلادی به چه صورت بوده است؟

در سال جدید میلادی نزدیک به 207 میلیون دلار تا امروز 12 ژانویه از صندوق های سرمایه گذاری ارز های دیجیتال خارج شده است.

چه پیش بینی برای وضعیت بازار در اواخر هفته دوم میلادی تصور می شود؟

امروز 12 ژانویه (22 دی) بیت کوین در حال درگیری با خط مقاومتی 43 هزار دلار می باشد. تصور می شود با ترسی که بازار در آن حضور دارد موفق به شکستن این خط مقاومتی در این هفته نخواهد شد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها