تبلیغات
بروکر ویندزور فارکس

ورود به بروکر ویندزور اصلی (Windsor) ❤️ به همراه آموزش ثبت نام

بروکر ویندزور (Windsor) که در سال 1988 تاسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان است. این بروکر قدیمی، در تمام این سال‌ها توانسته مشتریان زیادی را به خود جذب کند. بروکر ویندزور معامله آنلاین CFD را به مشتریان خود در بیش از 80 کشور در سراسر جهان ارائه می‌دهد. در این مقاله نگاهی به ویژگی‌ها و پلتفرم‌ بروکر ویندزور خواهیم داشت و انواع حساب‌ها و نحوه باز کردن آنها را بررسی خواهیم کرد تا بفهمیم آیا بروکر Windsor برای کاربران ایرانی گزینه مناسبی است؟

بررسی بروکر ویندزور

بروکر فارکس چیست؟

قبل از بررسی بروکر ویندزور، باید بیشتر با مفهوم بروکر در فارکس آشنا شویم. برای معامله در بازار فارکس، قبل از هرچیزی به یک بروکر نیاز دارید. کارگزاری یا بروکر فارکس یک شرکت خدمات مالی است که دسترسی معامله‌گران را به بستر خرید و فروش ارزهای خارجی فراهم می‌کند. بیایید با یک مثال این مفهوم را بررسی کنیم:

فرض کنید قصد خرید یک پاکت شیر را دارید، از این رو برای خرید آن به بازار یا فروشگاه می‌روید. پاکت شیر همان چیزی است که شما قصد خرید آن را دارید. بازار یا فروشگاه نیز جایی است که می‌توانید خرید خود را انجام دهید؛ زیرا در این بازار شیر فروخته می‌شود. حال شرایطی را در نظر بگیرید که در آن قصد فروش یک پاکت شیر را دارید. در این حالت نیز برای پیدا کردن مشتری، باید به بازار یا فروشگاه بروید؛ زیرا آنجا مشتریانی پیدا می‌کنید که قصد خرید شیر را دارند. این بازار محل ملاقات فروشنده و خریدار است.

البته بروکرهای فارکس با بازار معمولی متفاوت هستند. در بازارهای فارکس، خریداران و فروشندگان ارزهای مختلف حضور دارند. اما در بیشتر موارد، خریداران و فروشندگان هزاران مایل با هم فاصله دارند. برای اینکه یکدیگر را پیدا کنند، باید مکانیزمی پیدا کنند که با منافع آنها مطابقت داشته باشد: اینجاست که اهمیت بروکر فارکس مشخص می‌شود.

بروکر فارکس به عنوان یک واسطه بین شما و بازار عمل می‌کند. به عبارت دیگر، برای یافتن خریدار یا فروشنده ارز، می‌توانید به یک بروکر مراجعه کنید و آنها شما را به فروشنده یا خریدار مربوطه متصل کند. با این حال، بروکر تنها واسطه‌ای بین شما و خریدار یا فروشنده دیگر نیست؛ بلکه واسطه بین شما و مفهومی به نام «تامین‌کننده نقدینگی» است.

تامین‌کننده نقدینگی (Liquidity provider)

برای توضیح مفهوم تامین‌کننده نقدینگی، ابتدا باید با مفهوم نقدینگی شروع کنیم. فرض کنید قصد مبادله یک ارز را دارید؛ به عبارت دیگر، می‌خواهید مقدار مشخصی از یک ارز خاص را خریداری کنید. برای اینکه بتوانید آن ارز را بخرید، باید کسی باشد که آن ارز را به شما بفروشد. و برای فروش ارز، باید شخصی وجود داشته باشد که بخواهد آن ارز را از شما بخرد. اگر افراد زیادی هستند که می‌خواهند ارزی را که می‌فروشید بخرند، احتمالاً بتوانید آن را بفروشید. وقتی در بازار خریدار و فروشنده فراوان باشد، می‌گوییم بازار «نقدینگی» بالایی دارد.

راه دیگری وجود دارد که در آن بازار نقد می‌شود. فرض کنید قصد خرید ارز خاصی را دارید؛ اما به جای وجود افراد زیاد، فروشنده‌های کمتری هستند که قصد فروش مقدار زیادی از این ارز را دارند. در این شرایط بازار همچنان برای شما نقد است. این فروشندگانی که مبالغ هنگفتی را می‌فروشند، تامین‌کننده نقدینگی نامیده می‌شوند؛ زیرا نقدینگی را فراهم می‌کنند. یک بروکر فارکس قابلیت این را دارد که معامله شما را به یک تامین‌کننده نقدینگی متصل کند. این تامین‌کننده نقدینگی، یک بانک یا مؤسسه مالی دیگر است.

بهترین بروکر برای ایرانیان

حال که با مفهوم بروکر فارکس آشنا شدیم، شاید برای شما سوال باشد که بهترین بروکر برای ایرانیان کدام است؟ متاسفانه به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایرانیان، بسیاری از بروکرهای معتبر دنیا به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. از این رو، بروکر انتخابی شما در وهله اول باید به کاربران ایرانی خدمات دهد. در ادامه، بروکر مد نظر شما باید سرعت بالایی در اجرای معاملاتی داشته باشد و کارمزد و کمیسیون پایینی دریافت کند. همچنین پشتیبانی مناسب یک بروکر از اهمیت بالایی برخوردار است، سعی کنید کارگزاری را انتخاب کنید که زبان فارسی داشته باشد و  پشتیبانی خوبی به کاربران ایرانی ارائه دهد.

یکی از راه‌های پیدا کردن بردوکرهای خود، بررسی نظرات کاربران متفاوت است. این روش در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک می‌کند. با بررسی نظرات تریدرهای ایرانی فارکس متوجه می‌شوید که بروکر ویندزور، یکی از کاندیداهای بهترین بروکر برای ایرانیان است. در این مقاله، نگاه دقیق‌تری به بروکر ویندزور خواهیم داشت و نحوه ساخت حساب در این بروکر را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

بررسی بروکر ویندزور

بروکر ویندزور یک شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی است که دفاتری در قبرس، اردن، سیشل، بلیز و کنیا دارد. این شرکت از زمان تأسیس در سال 1988، راه حل‌های معاملاتی فرابورس مناسبی را به مشتریان خود ارائه داده است. از نقاط قوت این بروکر می‌توان به ابزارهای متنوع معامله و کارمزدهای معاملاتی بسیار رقابتی آن اشاره کرد. بروکر ویندزور پلتفرم معروف متاتریدر 4 را در سطح جهانی ادغام کرده که به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا تحلیل‌های تکنیکال انجام داده و معاملات پیچیده را پیش ببرند.

بروکر ویندزور که در سال 1988 تأسیس شد، یک شرکت سرمایه‌گذاری با دو شاخه است. یکی واقع در بلیز (Belize) که توسط کمیسیون خدمات مالی بین المللی (IFSC) و کمیسیون اوراق بهادار اردن (JSC) تنظیم می‌شود. دیگری واقع در قبرس که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) تنظیم می‌شود.

بر خلاف سایر شرکت‌های کارگزاری، بروکرهای ویندزور خدمات مالی را از این دو شعبه به مشتریان خود در بیش از 80 کشور جهان از جمله اندونزی، مالزی، تایلند، آفریقای جنوبی، کنیا، ایران و دبی ارائه می‌دهد. بروکر ویندزور به کارآمدی خود ادامه می‌دهد و پایگاه رو به رشدی از مصرف‌کننده با تمرکز متمایز بر خاورمیانه دارد. در این بروکر دو نوع حساب وجود دارد و پلتفرم اصلی آن متاتریدر 4 است.

دو حساب اصلی بروکر ویندزور حساب‌های پرایم (Prime) و حساب زیرو (Zero) هستند. به طور کلی می‌توان گفت حساب پرایم برای معامله‌گران جدید و اکانت Zero برای معاملعه‌گران با تجربه طراحی شده است. حساب Prime دارای حداقل سپرده 100 دلاری است و هیچ کمیسیونی ندارد. حساب Zero با اسپرد صفر با حداقل سپرده 2500 دلار و کمیسیون 8 دلار ارائه می‌شود. حساب‌های زیرو برای معامله‌گران فعال و با تجربه توصیه می‌شود؛ زیرا آموزشی ارائه نشده است. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به این حساب‌ها و ویژگی‌های بروکر خواهیم داشت.

افتتاح حساب در بروکر ویندزور

پیش از این اشاره کردیم که بروکر ویندزور دارای دو نوع حساب اصلی است، حساب پرایم (Prime) و حساب زیرو (Zero). معامله‌گرانی که قصد معامله در این بروکر را دارند باید یکی از این دو نوع حساب را انتخاب کنند. همچنین حساب آزمایشی یا دمو نیز در اختیار کاربران قرار دارد. کاربران می‌توانند در حساب prime گزینه اسلامی را فعال کنند. اما قبل از بررسی دقیق‌تر این حساب‌ها، نگاهی به روش ساخت حساب در این بروکر خواهیم داشت.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در ادامه روش ساخت حساب در بروکر ویندزور را بررسی خواهیم کرد. برای ساخت حساب در این بروکر، ابتدا باید در وب سایت ویندوز ثبت نام کنید. هنگامی که در صفحه اصلی وب سایت هستید، روی دکمه «حساب معاملاتی باز کنید» که در گوشه سمت راست بالای صفحه یافت می‌شود، کلیک کنید.

با کلیک بر روی این گزینه، صفحه‌ای باز می‌شود که باید فرم را با اطلاعاتی قبیل نام، نام خانوادگی، تلفن و آدرس ایمیل خود تکمیل کنید.

قبل از معامله و ساخت حساب، باید آدرس ایمیل خود را با کلیک بر روی لینکی که به ایمیل شما ارسال شده تأیید کنید. تایید ایمیل به شما این امکان را می‌دهد که وارد پورتال مشتری شده و روند ثبت نام را ادامه دهید.

بعد از انتخاب نوع حساب، باید اطلاعات شخصی اضافی مانند مدارکی برای تایید آدرس، شماره پاسپورت و کد ملی خود را ارائه دهید. پس از آن، قبل از امضای قرارداد اعلام ریسک، اطلاعات درآمد، تجربه معاملاتی و انتظارات خود را از شما خواسته می‌شود. بروکر ویندزور در این مرحله اطلاعات خوبی درباره مشکلات و خطرات معامله به کاربران ارائه می‌دهد. در نهایت، باید شناسه مالیاتی خود را ارائه دهید و عکس‌های (جلو و پشت) کارت ملی، پاسپورت و گواهینامه رانندگی خود را برای تأیید حساب آپلود کنید. در ادامه این موارد را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.

انواع حساب در بروکر ویندزور

آموزش باز کردن حساب در بروکر ویندزور

برای افتتاح حساب در بروکر ویندزور، ابتدا باید وارد سایت مستقیم ثبت نام شوید. در این قسمت، شما در حال ثبت نام در Windsor Brokers (BZ) Limited، دارای مجوز و رگوله شده توسط کمیسیون خدمات مالی (FSC) در بلیز هستید. پس از ورود به سایت، می‌توانید زبان این سایت را به فارسی تغییر دهید. در قسمت مشخص شده، کشور محل زندگی خود را انتخاب کنید.

بخش ورود و ثبت نام بروکر ویندروز
بخش ورود و ثبت نام بروکر ویندروز

سپس باید اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. در نهایت از شما خواسته می‌شود تا پسوورد مناسبی برای حساب خود انتخاب کنید. این پسورد باید بین 8 تا 15 کاراکتر بوده و ترکیبی از حروف کوچک، بزرگ و اعداد باشد.

ثبت نام بروکر ویندروز
ثبت نام بروکر ویندروز

تایید ایمیل

در مرحله بعدی، باید ایمیل خود را تایید کنید. برای تایید ایمیل، بر روی لینکی که برای شما ارسال شده کلیک کنید.

خطای تایید ایمیل ویندزور
خطای تایید ایمیل

بعد از اینکه ایمیل شما تایید شد، پیام زیر به شما نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی گزینه «ورود» وارد حساب خود خواهید شد.  

تایید شدن ایمیل در ویندزور
تایید شدن ایمیل

کامل کردن اطلاعات پروفایل

پس از تایید موفق ایمیل، از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید. با کلیک بر روی گزینه «پروفایل خود را کامل کنید»، وارد شده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

نکمیل اطلاعات پروفایل ویندروز
خطای تکمیل پروفایل

لازم به ذکر است که در این قسمت، باید مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. در اولین مرحله باید اطلاعات شخصی، شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و تابعیت خود را وارد کنید.

تکمیل اطلاعات شخصی ویندروز
تکمیل اطلاعات شخصی

بعد از وارد کردن اطلاعات شخصی، اطلاعات تماس و آدرس از شما خواسته می‌شود. در این قسمت، آدرس شهر محل زندگی، کد پستی، کشور محل اقامت، ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کنید.

تکمیل اطلاعات محل زندگی در بروکر ویندزور
تکمیل اطلاعات محل زندگی

در مرحله بعدی باید اطلاعاتی را درباره موقعیت شغلی خود، منبع درآمد، سطح تحصیلات و مبلغ واریزی مورد نظر خود و درآمد سالانه وارد کنید.

اطلاعات مرتبط با موقعیت شغلی بروکر ویندزور
اطلاعات مرتبط با موقعیت شغلی

تجربیات معامله

پس از تکمیل اطلاعات مرتبط با شغل و سطح درآمد، باید فرم برآورد معاملات را تکمیل کنید.

برآورد معاملات در ویندزور
برآورد معاملات

سپس درباره تجربه شما در معامله‌گری پرسیده می‌شود. اگر قبلا تجربه معاملات را داشته باشید، از شما خواسته می‌شود تا میزان اطلاعات خود را درباره بازار فارکس و فعالیت در این بازار وارد کنید.

اطلاعات مرتبط با سابقه معامله‌گری
داشتن تجربه معامله‌گری

اگر در این زمینه تجربه خاصی ندارید، گزینه خیر را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، از شما خواسته می‌شود، بر اساس تجربیات قبلی خود در این زمینه، یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

اطلاعات مرتبط با سابقه معامله‌گری
نداشتن تجربه معامله‌گری

در این مرحله، لوریج مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب لوریج در بروکر ویندزور
انتخاب لوریج

در نهایت، با انتخاب گزینه «پایان»، تأیید و تصدیق خواهید کرد که اطلاعات ارائه شده شما صحیح است. همچنین تأیید و تصدیق می‌کنید که ویندزور در افتتاح حساب معاملاتی شما بر این اطلاعات تکیه کند. در این مرحله، توافق‌نامه و حساب مشتری و شرایط ترید و برنامه وفاداری بروکر را مطالعه کرده و سپس با آنها موافقت کنید.

احراز هویت بروکر ویندزور

همانطور که پیش از این ذکر شد، برای نهایی شدن ثبت نام خود در بروکر ویندزور باید برخی مدارک مورد نیاز را وارد کنید. برای شروع معامله در این بروکر، باید مدارک مورد نیاز آن را آپلود کنید. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • کارت ملی هوشمند
 • گذرنامه یا پاسپورت
 • گواهینامه رانندگی

آپلود پشت و روی کارت و تمام قسمت‌های حاوی مشخصات شخصی الزامی است. مدارک باید شامل: نام کامل، شماره ملی، عکس، تاریخ تولد، محل تولد و ملیت باشد.

احراز هویت بروکر ویندزور

مدارک اثبات نشانی

در مرحله بعدی، گواهی محل سکونت از شما خواسته می‌شود. برای مدرک اثبات نشانی باید یکی از موارد زیر را آپلود کنید:

 • کپی قبض آب و برق
 • گواهی مالیات
 • صورتحساب بانکی
 • قرارداد سکونت یا اجاره، به مدت حداکثر 6 ماه (باید به نام شما باشد و نشانی محل سکونت شما را نشان دهد)
 • گواهینامه رانندگی (در صورتی که دارای آدرس معتبر باشد)
احراز هویت بروکر ویندزور
مدارک اثبات نشانی

به صورت کلی، توجه کنید که تاریخ سند اثبات آدرس نباید بیشتر از شش ماه گذشته باشد. مدرکی که قصد آپلود آن را دارید باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • نام کامل
 • آدرس محل سکونت (نام و شماره خیابان، شهر و کشور)
 • تاریخ صدور

انواع حساب در بروکر ویندزور

تعداد و نوع حساب‌های معاملاتی که یک بروکر ارائه می‌دهد بسته به کشوری که در آن فعالیت می‌کند و مقامات نظارتی که تحت صلاحیت آنها قرار دارد، متفاوت است. بروکر ویندزور، بسته به پلتفرم‌ها و اندازه معاملاتی که می‌خواهید انجام دهید، دو نوع حساب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این حساب‌ها دارای محافظت از تراز منفی، پشتیبانی چند زبانه از مشتری و سایر موارد آموزشی هستند که مزایای زیادی را برای این فرآیند به ارمغان می‌آورند. به صورت کلی حساب‌های Prime، Zero و Zero VIP در بروکر ویندزور در دسترس است.

انتخال بین حساب Zero و Prime به اولیت‌های شخصی و سابقه معامله شخص بستگی دارد. حساب پرایم اسپرد بالاتری دارد؛ اما کمیسیون ندارد، در حالی که حساب زیرو دارای اسپرد کمتر و کمیسیون 8 دلاری است. همچنین حساب پرایم برای معاملات با حجم پایین مناسب‌تر است، در حالی که زیرو شرایط مطلوب‌تری را برای معامله با حجم بالا دارد.

لازم به ذکر است که تحت مقررات FSA، نهاد سیشل، ویندزور می‌تواند حداکثر اهرم 1:500 را به کاربران خود ارائه دهد. همچنین، بر اساس مقررات CySEC، بروکر مجاز است حداکثر اهرم 1:30 را به معامله‌گران خرده‌فروش ارائه دهند.

حساب Prime

حساب پرایم یا Prime یک گزینه عالی برای معامله‌گران مبتدی یا متوسط است، در حالی که حساب Zero برای معامله گران حرفه‌ای یا فعال عالی است؛ زیرا دارای اسپردهای محدود است. این حساب دارای حداقل سپرده 100 دلاری است و هیچ کمیسیونی ندارد. اسپردهای این حساب در جفت‌های اصلی فارکس کمتر از 1.0 پیپ است. مشتریان این حساب‌ها یک مشاور شخصی دارند و می‌توانند از آموزش‌های مربوطه استفاده کنند.

بر روی حساب Prime می‌توان از گزینه حساب اسلامی استفاده کرد. حساب‌های اسلامی فارکس به عنوان حساب‌های بدون مبادله نیز شناخته می‌شوند؛ زیرا این حساب‌ها شامل هیچ سود مبادله یا جابه‌جایی در پوزیشن‌های معاملاتی یک شبه نمی‌شوند.

حساب Zero

حساب Zero گزینه مناسبی برای معامله‌گران حرفه‌ای و معاملات حجم بالا است. این حساب با اسپرد صفر، حداقل سپرده 2500 دلار و کمیسیون رفت و برگشت 8 دلار ارائه می‌شود. اغلب حساب‌های زیرو برای معامله‌گران فعال و باتجربه توصیه می‌شود؛ زیرا هیچ آموزشی ارائه نشده است، اما کاربران یک مدیر حساب شخصی در اختیار دارند.

معامله‌گرانی که حساب‌های Zero دارند، می‌توانند برای ارتقای حساب، درخواست یک حساب Zero VIP را دهند. این حساب با یک مدیر مشتری اختصاصی و جلسات یک به یک با تحلیلگران فنی همراه است. لازم به ذکر است که گزینه معاملات اسلامی در حساب‌های Zero و Zero VIP در دسترس نیست.

دارایی‌های موجود بروکر Windsor

بروکر ویندزور از آن دسته کارگزاری‌هایی است که تعداد زیادی دارایی را می‌توان در آن معامله کرد. این بروکر تمام معاملات و دارایی‌های فارکس و سهام را ارائه می‌دهد؛ اما هنوز از معاملات ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی‌کند. در ادامه لیستی از موارد قابل معامله در این دارایی را بررسی خواهیم کرد.

 • ارز خارجی، FX، FOREX
 • معاملات اسپات فلزات
 • CFD کالاها یا انرژی
 • معاملات اسپات CFD
 • کالاهای اسپات CFD
 • شاخص‌های اسپات CFD
 • CFD خزانه
 • CFD شاخص‌ها
 • CFD ارزها
 • CFD فلزات
 • CFD سهام

جزئیات موارد ارائه شده نیز به صورت زیر است:

در معاملات فارکس بروکر ویندزور، بیش از 40 جفت فارکس شامل جفت ‌ارزهای اصلی، فرعی و عجیب و غریب به کاربران ارائه می‌شود. در شاخص‌ها نیز 16 شاخص، از جمله DJIA و FTSE 100 ارائه شده است. معاملات سهام بروکر ویندزور بیش از 30 شرکت بزرگ جهانی، مانند JPMorgan و Walmart، در دسترس کاربران است.

در کالاها، فقط BZ، در مجموع یازده کالا، شامل پنج انرژی و شش کالای نرم برای معامله در دسترس است. بخش خزانه‌داری، فقط BZ، سه اسکناس خزانه ایالات متحده به اضافه یک باند آلمان در دسترس است. معاملات فلزات نیز، فقط BZ، طلا و نقره در برابر چندین ارز برای کاربران قابل معامله است.

پلتفرم‌های معاملاتی ویندزور

بروکر ویندزور پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 را ارائه می‌دهد. این پلتفرم نزدیک به دو دهه است که توسط معامله‌گران فارکس مورد علاقه توجه قرار گرفته؛ زیرا به عقیده بسیاری بهترین پلتفرم برای معامله دارایی‌های فارکس است. متاتریدر برای معامله CFDها نیز مناسب بوده و دارای ویژگی‌های زیادی است. پلتفرم متاتریدر 4 در نسخه دسکتاپ، نسخه موبایل و نسخه مبتنی بر وب ارائه می‌شود.

پلتفرم متاتریدر 4 از زبان برنامه‌نویسی MQL4، حدود 30 اندیکاتور متفاوت، 31 ابزار گرافیکی، 4 سفارش همزمان و 9 تایم فریم پشتیبانی می‌کند. علاوه بر موارد گفته شده، این پلتفرم 3 نوع نمودار، دسترسی به EA، طیف گسترده‌‌ای از پلتفرم‌های سازگار، چندین نوع سفارش از جمله سفارشات لیمیت اوردر و استاپ لاس و گزینه‌های معاملاتی با یک کلیک را به کاربران ارائه می‌دهد.

معایب و مزایای ویندزور

انواع حساب‌های مختلف بروکر ویندزور و مجموعه غنی از ابزارهای پشتیبانی، خدمات آن را هم برای معامله‌گران خرده‌فروشی بی‌تجربه و هم معامله‌گران حرفه‌ای با حجم بالا مناسب می‌سازد. معامله‌گران کم‌تجربه می‌تواند از مطالب آموزشی Windsor و مجموعه‌ای غنی از ابزارهای معاملاتی برای رشد تدریجی دانش و حساب‌های خود بهره مند شوند. در مقابل، معامله‌گران حرفه‌ای با حجم بالا می‌توانند از اسپرد کم بروکر ویندزور در حساب Zero استفاده کنند.

این بروکر ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر کارگزاری‌های فارکس جدا می‌کند. بیمه خصوصی از مشتریان نهادهای خارج از کشور بروکر ویندزور در برابر ریسک شرکت محافظت می‌کند. در حالی که بسیاری از بروکرها دارای طرح‌های جبران خسارت هستند، به عنوان مثال، نهاد اروپایی بروکر ویندزور، عضو صندوق جبران خسارت سرمایه‌گذاران (ICF) است. انتخاب صدور بیمه خصوصی به توافق خود کارگزار بسیار غیرمعمول است. البته این بروکر تحت نظارت سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) است و با این مجوز به کاربران ایرانی خود خدمات ارائه می‌دهد.

مزایا ✅معایب ❌
کارمزد معاملاتی بسیار پایینمجوزهای خارجی ضعیف
بیمه خصوصی برای مشتریانهزینه‌های بالای شخص ثالث برای واریز و برداشت
ابزارهای متعددپشتیبانی از تنها یک نوع پلت‌فرم
انواع حساب‌های مختلفمحدوده محدود دارایی‌های قابل معامله
انواع حساب‌های مختلفعدم پشتیبانی از ارزهای دیجیتال
محتوای آموزشی جامعهزینه کمیسیون نسبتاً بالا
حساب بانکی تفکیک شدهنبود خدمات پشتیبانی از مشتری
کاملا تنظیم شده و تحت نظارت مقامات نظارتی پیشرو
حداقل سپرده مورد نیاز پایین
ارائه محافظت از تراز منفی
ویژگی‌های معاملاتی پیشرفته، بیش از 160 ابزار معاملاتی
سابقه فعالیت بالا
ارائه لوریج بالا
پشتیبانی از زبان فارسی
نحوه واریز و برداشت به بروکر ویندزور

نحوه واریز و برداشت به بروکر ویندزور

واریز در بروکر ویندزور را می‌توان با استفاده از کارت‌های بانکی، از طریق انتقال بانکی و از طریق تعدادی کیف پول الکترونیکی مانند Skrill و Neteller انجام داد. واریز برای اکثر مشتری‌ها رایگان است. برداشت‌ها نیز در همان روز پردازش می‌شوند؛ اما هر دو طرف معامله برای هر تراکنش باید 3 درصد کارمزد پرداخت کنند. حداقل واریز در این بروکر 100 دلار است.

واریز در بروکر ویندزور

همانطور که پیش از این اشاره شد، بروکر Windsor حداقل شرط واریز 100 دلار را برای حساب Prime و 2500 دلار برای حساب Zero ارائه می‌دهد. همچنین روش‌های مختلف تامین مالی را ارائه می‌کند که شامل ویزا، مسترکارت، کیف‌پول‌های الکترونیکی مانند Skrill و WebMoney می‌شود که در شرایط استفاده از آنها هیچ کارمزدی برای سپرده‌گذاری لازم نیست.

ارزحداکثر مقدارزمان پردازشکارمزد
ویزا (VISA)USD25000همان روز0%
Wire TransferUSD, EUR, KWDمتغیرمتغیر
NetellerUSD, GBP, EUR, INRنداردهمان روزمتغیر
SkrillUSD, GBP, EUR, COP, INRنداردهمان روز0%
WebMoneyUSDنداردهمان روز0.8%
متدهای واریز در ویندزور

برداشت در بروکر ویندزور

تمام درخواست‌های برداشت در کارگزاری ویندزور در همان روز پردازش می‌شوند. وجوه از طریق همان روشی که بروکر برای واریز وجوه به حساب استفاده کرده، برداشت و برگردانده می‌شود. البته اگر کاربری از کارت‌های اعتباری برای تراکنش‌های 6 ماه گذشته خود استفاده کرده باشد، وجوه برداشت شده و به حساب بانکی معامله‌گر منتقل می‌شود. توجه داشته باشید که دوره‌ها و زمان‌های برداشت بر اساس روش پرداخت اولیه انتخاب شده، مانند Neteller ،Skrill یا انتقال بانکی است.

ارزحداکثر مقدارزمان پردازشکارمزد
ویزا (VISA)USD, EUR, GBPنداردهمان روز3 (USD, GBP, EUR)
Wire TransferUSD, EUR, KWD3-5 روز کاریمتغیر
NetellerUSD, GBP, EUR, INRنداردهمان روز3 (USD, GBP, EUR)
Skrill USD, GBP, EUR, INR, COPنداردهمان روز1%
WebMoneyUSDنداردهمان روز0.8%
متدهای برداشت در ویندزور

بونوس بروکر ویندزور

یکی از مزایای ثبت نام در بروکر ویندزور، دریافت بونوس 30 دلاری آن است. اگر تجربه‌ای در زمینه معاملات ندارید، استفاده از این بونوس به شما کمک می‌کند تا بدون ریسک معامله کنید. این بونوس یکی از دلایل محبوبیت بروکر ویندزور است؛ البته به یاد داشته باشید که تنها یکی از اعضای خانواده امکان استفاده از این بونوس را دارد.

این 30 دلار را نمی‌توان از بروکر خارج کرد؛ اما می‌توانید از آن برای انجام معامله استفاده کنید. البته در صورتی کسب سود در معاملات خود، می‌توانید سود خود را خارج کنید. با انجام سه مرحله زیر می‌توانید بونوس ویندروز را دریافت کنید.

 1. ساخت حساب و ثبت نام در بروکر و باز کردن حساب کاربری
 2. آپلود مدارک مورد نیاز و تکمیل و تایید احراز هویت شما از سوی بروکر
 3. ارسال درخواست دریافت بونوس 30 دلاری

برای دریافت این بونوس، در قسمت «تماس با ما»، گزینه «حساب رایگان 30 دلاری» را انتخاب کنید. سپس متن درخواست خود برای دریافت بونوس 30 دلاری را تایپ کنید. در نهایت، درخواست خود را ارسال کرده و منتظر تایید واحد پشتیبانی باشید.

پشتیبانی بروکر ویندزور

یکی از مزایای بروکر ویندزور، ارائه خدمات پشتیبانی به زبان فارسی است. اگر هنگام ثبت نام، احراز هویت، افتتاح حساب یا موارد دیگر به مشکل خوردید، می‌توانید مشکل خود را به واحد پشتیبانی بروکر اطلاع دهید. برای دسترسی و ارسال پیام به واحد پشتیبانی، کافیست بر روی آیکون پایین صفحه، آیکون هدست، کلیک کنید. در این قسمت، می‌توانید مشکل خود را در قسمت چت آنلاین مطرح کنید.

وقتی ارتباط با چت پشتیبانی را شروع کردید، پنجره گفت و گو برای شما باز می‌شود. در قسمت «تماس با ما»، می‌توانید از پنجره باز شده نوع پرسش خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع پرسش، باید شرح مشکل خود را در کادر مشخص شده تایپ کنید. سپس روی گزینه «ارسال» کلیک کنید. جواب تیم پشتیبانی پس از مدت زمان کوتاهی برای شما ارسال خواهد شد.

همچنین می‌توانید با شماره‌های زیر در تماس باشید.

 • شعبه بلیز، تلفن: 3301280930 44+
 • شعبه اردن، تلفن: 9090 6 550 962+
 • شعبه اروپایی، تلفن: 35725500700+

جمع بندی

به طور کلی، بروکر ویندزور را می‌توان یک گزینه عالی برای معامله در بازارهای مالی در نظر گرفت. Windsor یک بروکر مشتق است که معاملات CFD را به معامله‌گران خرده‌فروشی در سراسر دنیا ارائه می‌دهد. این شرکت بیش از سه دهه فعالیت کرده و توانسته به خوبی خود را ثابت کند. شرکت Windsor دارای کارمزدهای بسیار رقابتی و حساب‌های معاملاتی متعادل است، اگرچه مجوزهای خارج از کشور آن نسبتاً ضعیف هستند. بزرگ‌ترین نقطه ضعف این بروکر را می‌توان عدم پشتیبانی از ارزهای دیجیتال دانست.

این بروکر از متاتریدر 4 به عنوان پلتفرم معاملاتی استفاده می‌کند و کارمزدها، اسپردها، کمیسیون‌ها و شرایط بانکی آن کاملاً منصفانه است. ویندزور همچنین دارای مجموعه‌ای غنی از ابزارهایی است که در پلتفرم متاتریدر 4 در دسترس هستند. با این حال، فقدان پلتفرم‌های معاملاتی دیگر را می‌توان یک نقطه ضعف در نظر گرفت؛ زیرا گزینه‌های معامله‌گران را به MT4 محدود می‌کند. معامله‌گران تازه‌کار می‌توانند اطلاعات زیادی در مورد پیچیدگی‌های معامله از مطالب آموزشی جامع بروکر ویندزور و محتوای تحقیقاتی بررسی کنند، در حالی که معامله‌گران باتجربه می‌توانند از طیف وسیعی از استراتژی‌های معاملاتی با کارمزد رقابتی استفاده کنند.

سوالات متداول

بروکر ویندزور در کدام کشور است؟

دفتر مرکزی ویندزور بروکرز در قبرس است و دفاتری در بلیز، اردن، سیشل و کنیا دارد.

در این بروکر چند نوع حساب وجود دارد؟

دو نوع حساب Prime و حساب zero برای شما در دسترس می باشد.

آیا کلاهبرداری بروکر ویندزور حقیقت دارد؟

چندین نهاد وظیفه نظارت بر امنیت بروکر ویندزور را بر عهده دارند. ایمن ترین آنها Windsor Brokers Ltd است که توسط یک تنظیم کننده ردیف 1 (CySEC) مجاز است. البته تمامی این مورد برای کاربران ایرانی در دسترس نیست؛ اما این بروکر تحت نظارت سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) است و با این مجوز به کاربران ایرانی خود خدمات ارائه می‌دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

4 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها