تبلیغات
آدرس سگویت مفاهیم پایه

آدرس سگویت (segwit) بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

  • توسط siavash
  • 5 دقیقه

این بار و در این مقاله می خواهیم برای شما در رابطه با سگویت ها و آدرس آن ها با شما صحبت کنیم. در این مقاله به طور کامل در مورد حمایت و عدم حمایت صرافی های مختلف از این قابلیت که در بازار رمزارز وجود صحبت خواهیم کرد.

حمایت صرافی های بزرگ از آدرس های سگویت موجب چه چیزی می شود؟

حمایت صرافی های بزرگ از آدرس های سگویت موجب چه چیزی می شود؟

صرافی های بزرگ مانند صرافی بایننس تلاش زیادی برای استفاده کاربران خود از آدرس های سگویت ها ندارد. در این رابطه شما باید بدانید که این سگویت ها توانسته اند تا به عنوان یک به روز رسانی برای شبکه بیت کوین موفقیت خوبی را کسب کنند. با این حال اما صرافی های بزرگی مانند بایننس و یا جمینای هنوز از این قابلیت که بسیار کاربردی نیز می باشند حمایت نکرده اند. شما باید بدانید که اگر این صرافی ها نیز از این قابلیت حمایت کنند مقیاس پذیری بیت کوین نیز تغییر می کند و هزینه کاربران و سرمایه گذاران کمتر از قبل می شود.

سگویت چیست؟

سگویت یا SegWet مخفف عبارت انگلیسی Segregated Witness می باشد. تاریخ راه اندازی آن به حدود سال 2017 باز می گردد. زمانی که این قابلیت ایجاد شد جنگ بزرگ بیت کوین ها بر سر تغییر اندازه بلاک های بیت کوین شروع شده بود. سافت فورک سگویت ساختار تراکنش های معاملاتی که با ارزهای دیجیتال انجام می شد را به کلی تغییر داد.

با توجه به این تغییرات شما باید بدانید که داده های مربوط به امضاهای دیجیتالی از داده های مربوط به تراکنش ها جدا شد. به زبان ساده تر اگر بخواهیم تا این موضوع را برایتان بازگو کنیم باید خدمتتان عارض شویم که آدرس های سگویت، بیت کوین را امن تر و مقیاس پذیری شبکه آن را راحت تر کرده است.

در صورت حمایت نکردن صرافی های بزرگ از آدرس های سگویت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورت حمایت نکردن صرافی های بزرگ از آدرس های سگویت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

شما باید بدانید که از کل فضایی که بلاک های بیت کوین دارد حدود 40 درصد از آن مربوط به تراکنش های صرافی های ارز دیجیتال می باشد. حال شما باید توجه داشته باشید که بخش بزرگی از این مقدار متعلق به صرافی هایی مانند بایننس و کوین بیس می باشد. به حدی میزان سهم تنها همین دو صرافی زیاد می باشد که در ماه گذشته حدود بیش از 25 درصد فضای بلاک ها ایجاد شده را این دو صرافی استفاده و اشغال کرده اند.

با این وجود شما باید این موضوع را بدانید که بعضی از همین صرافی های بزرگ مانند بایننس و یا فعالان بزرگی در بازار ارزهای دیجیتال مانند “جمینای” به طور کامل و 100 درصدی از آدرس های سگویت پشتیبانی و حمایت نمی کنند. اگر این کار در آینده توسط این صرافی های بزرگ اتفاق نیفتد، بیت کوین به عنوان برترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال در بازار می تواند تا از کل مقیاس پذیری خودش استفاده کند.

نرخ پذیرش این سافت فورک در هر کدام از صرافی ها چگونه می باشد؟

یک سری آمار را مدتی قبل موسسه تحقیقاتی گلسنود منتشر کرد و در آن به بررسی مقدار نرخ پذیرش سگویت توسط صرافی های مختلف پرداخته است. شما باید بدانید که طبق این آمار کل صرافی هایی که از این قابلیت حمایت و پشتیبانی می کنند به سه دسته کلی تقسیم شده اند. در ادامه برای شما با مثال نرخ این سافت فورک در هر کدام از صرافی ها را توضیح خواهیم داد.

در دسته اول صرافی هایی می باشند که به طور کامل و بیش از 90 درصد نرخ پذیرش سگویت را دارند. در این دسته یعنی دسته اول صرافی هایی مانند کوین بیس و FTX و کراکن و لونو و … حضور دارند. در دسته دوم نیز صرافی هایی مانند جمینای، کوین چک، بایننس، بیت فینکس و … حضور دارند.

این دسته از صرافی ها تا حدودی از این قابلیت حمایت کرده اند و نرخ پذیرش آدرس سگویت آن ها بین 60 تا 85 درصد می باشد. اما در دسته سوم صرافی هایی وجود دارند که همچنان از آدرس های قدیمی بلاک های شبکه بیت کوین استفاده می کنند. نرخ پذیرش این قابلیت در این صرافی ها کمتر 15 درصد می باشد. در بین این صرافی ها دسته سوم نام اوککس، گیت آی او، پولونیکس و … دیده می شود.

سوالات متداول

در سال 2019 سهم تراکنش ها با استفاده از آدرس سگویت چقدر بوده است؟

سهم تراکنش ها این قابلیت در صرافی های مختلف بیش از 50 درصد از کل تراکنش ها می باشد.

بهترین کاربرد این سافت فورک چه می باشد؟

صرفه جوبی در هزینه ها بهترین کاربرد سگویت می باشد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها