تبلیغات
ارزهای دیجیتالی نقطه ضعف روسیه اخبار ارزهای دیجیتال

با آغاز جنگ روسیه و اوکراین ارزهای دیجیتالی به نقطه ضعف روسیه تبدیل شدند

  • توسط siavash
  • 5 دقیقه

نکته جالبی که در جنگ بین اوکراین و روسیه وجود دارد؛ نقش پر رنگ ارزهای دیجیتالی در این جنگ است. به عبارت دیگری در حال حاضر نقطه ضعف روسیه، ارزهای دیجیتالی می باشد.

روسیه طی چند ماه گذشته مقدار زیادی از دارایی های خود را به ارز دیجیتالی تبدیل کرد تا با آن در جنگ پیروز شود. با بالا گرفتن شعله های جنگ روسیه و اوکراین اما شرایط به گونه ای دیگر تغییر کرد.

آیا نقطه ضعف روسیه، ارزهای دیجیتالی می باشد؟

آیا نقطه ضعف روسیه، ارزهای دیجیتالی می باشد؟

روسیه یکی از استراتژیک ترین رهبران نظامی یعنی ولادیر پوتین را دارد. ولادمیر قبل از حمله به اوکراین پیش بینی می کرد که پس از جمله بانک های این کشور از طرف دنیا بلاک شود. به عبارت دیگر همان طور که تحریم بر علیه بانک های روسیه اعمال شدند؛ با وجود حجم عظیم دارایی ها، این دارایی های روسیه غیر قابل استفاده هستند.

چرا که تمامی بانک های این کشور از سمت جامعه بیت المللی تحریم می باشند. لذا روسیه ارزهای دیجیتالی را خرید؛ اما اوضاع این ارزها هم در کشور روسیه با مشکلاتی روبه رو شد.

چرا ارزهای دیجیتالی به نقطه ضعف روسیه تبدیل شدند؟

روسیه با خرید ارز سود کرد؟

پوتین که تحریم ها بر علیه بانک مرکزی خود را پیش بینی می کرد چند ماه قبل شروع به خرید ارزهای دیجیتالی کرد. این قصد روسیه برای دادن قوت به نقطه ضعف خود علیه تحریم های بود؛ با این حال ارز دیجیتالی هم خیلی زود به نقطه ضعف روسیه تبدیل شدند.

دولت پوتین در روسیه نه تنها از خرید ارزهای دیجیتالی سود نکرد بلکه ضررهایی را نیز متحمل شد.

چرا ارزهای دیجیتالی به نقطه ضعف روسیه تبدیل شدند؟

به دو دلیل این ارزها باعث شد روسیه ضرر زیادی بکند. روسیه حجم عظیمی از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتالی تبدیل کرد. پوتین تصور می کرد این کار او باعث سود کردن در زمان جنگ خواهد شد. با این حال اوضاع با شروع جنگ تغییر کرد.

در وهله اول با آغاز حمله روسیه به اوکراین بازار ارزهای دیجیتالی شروع به ریزش کردند. این موضوع به صورت بالفطره باعث ضرر روسیه از سرمایه گذاری خود در بازار ارز مخصوص بیت کوین شد.

در وهله دوم طبق اقدامی بی سابقه هکر های خبره در تمام دنیا از جمله گروه انونومیس شروع به حمله به کیف پول ها و تراکنش های درون نودی ارزهای دیجیتالی روسیه کردند. این موضوع باعث شد تا ارزهای دیجیتالی به نقطه ضعف روسیه تبدیل شود.

روسیه با خرید ارزهای دیجیتالی سود کرد؟

خیر، روسیه با خرید ارز سعی در دور زدن تحریم های بانک مرکزی خود بود؛ اما اوضاع به گونه دیگری تغییر کرد که در مقاله به آن پرداخته ایم.

چرا ارزهای دیجیتالی به نقطه ضعف روسیه تبدیل شد؟

در وهله اول به دلیل شروع جنگ قیمت ارزهای دیجیتالی سقوط کردند؛ این موضوع باعث ضرر روسیه شد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها