تبلیغات
نهنگ های مجرم ارز دیجیتال اخبار ارزهای دیجیتال

نهنگ های مجرم ارز دیجیتال کدامند و چقدر پول دارند؟

  • توسط siavash
  • 4 دقیقه

با زیاد شدن تعداد نهنگ های مجرم در بازار جهانی ارز دیجیتال، نگرانی کاربران و سرمایه گذاران و تحلیل گران در این رابطه بسیار زیاد شده است. این نهنگ ها می توانند تا شرایط تقلبی را در بازار ایجاد کنند.

به چه نهنگ هایی، نهنگ های مجرم ارز دیجیتال می گویند؟

به چه نهنگ هایی، نهنگ های مجرم ارز دیجیتال می گویند؟

بر اساس گزارش هایی که به دست ما رسیده است نهنگ هایی که در هر آدرس کیف پول خود بیش از یک میلیون دلار ارز داشته باشند به عنوان نهنگ های مجرم شناخته می شوند. البته این نهنگ ها برای این که مجرم باشند باید مقدار ده درصد یا بیشتر از مبلغ ارز دیجیتال کیف پول خودشان را از طریق تراکنش های غیر مجاز و آدرس های غیر قانونی به دست آورده باشند. منظور از آدرس های غیر قانونی فعالیت های مجرمانه در کلاهبرداری و … می باشد.

نهنگ های مجرم چند درصد از کل نهنگ های بازار می باشند؟

بر اساس گزارشی که شرکت تحلیلی چین آلایسیس منتشر کرده است در بازار این روز ها چیزی حدود 4,068 نهنگ مجرم شناسایی شده اند. مجموع ارزش دارایی های تمامی این نهنگ ها بیش از 25 میلیارد دلار می باشد. توجه داشته باشید که با این آمار مشخص می شود که حدود 3.7 درصد از کل نهنگ های بازار را نهنگ های مجرم ارز دیجیتال تشکیل داده اند.

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر به تعداد این نهنگ ها و فراگیری آن ها در بازار بپردازیم باید خدمتتان عرض کنیم که حدود 1,374 نهنگ بین 10 تا 25 درصد از موجودی دارایی های خود را از طریق فعالیت های غیر قانونی و مجرمانه بدست آورده اند. در این بین بالغ بر 1,361 نهنگ نیز حدود 90 تا 100 درصد دارای های خودشان را از این طریق فراهم کرده اند که این بسیار زیاد می باشد. در ادامه نیز شما باید بدانید که باقی مانده این نهنگ ها یعنی 1,333 نهنگ مجرم بازار مقداری بین 25 تا 90 درصد حجم دارایی هایشان را از طریق فعالیت های مجرمانه تامین کرده اند.

در سال گذشته نهنگ های مجرم ارز دیجیتال چه مبلغی را دریافت کرده اند؟

در سال گذشته نهنگ های مجرم ارز دیجیتال چه مبلغی را دریافت کرده اند؟

شما باید این موضوع را بدانید که بیشترین حجم مبالغ دارایی های نهنگ های مجرم بازار توسط دارک نت تامین شده است. با توجه به آمار در سال گذشته مبلغی بیش از 14 میلیارد دلار را از طریق روش های مختلف مانند دزدیدن وجوهات کیف پول های مختلف و یا دریافت از دارک نت را دریافت کرده اند. این میزان دریافتی نهنگ های مجرم بازار نسبت به سال قبل از آن یعنی سال 2020 میلادی رشدی 79 درصدی داشته است. این مبلغ در سال 2020 حدود 7.8 میلیون دلار می باشد.

سوالات متداول

ارزش دارایی های تمام نهنگ های مجرم بازار ارز دیجیتال چقدر است؟

دارایی های این نهنگ های مجرم حدود 25 میلیارد دلار می باشد.

بخش عمده دارایی نهنگ های مجرم در سال گذشته مربوط به چه چیزی می باشد؟

بخش عمده 14 میلیارد دلار دارایی در سال گذشته این نهنگ ها مربوط به معاملات کلاهبرداری می باشد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها