آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین اخبار ارزهای دیجیتال

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین چقدر است؟ + مقایسه با آلودگی استخراج پول

  • توسط siavash
  • 4 دقیقه

موضوعی که در این مقاله قصد داریم به توضیح در مورد آن بپردازیم آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین می باشد. این ارز دیجیتال محبوب در روند تولیدش مقداری آلودگی تولید می کند که در این مقاله به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین زیاد می باشد؟

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین زیاد می باشد؟

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین مربوط به انتشار کربن دی اکسید و مصرف برق بی رویه می باشد. این مقدار در شبکه بیت کوین نسبت به مصارف دیگر به قدری پایین می باشد که در داده ها و تحقیقات می توانیم به طور کامل حتی از به حساب آوردن آن صرف نظر کنیم.

استخراج بیت کوین در حال حاضر بر اساس تحقیقات و داده های مرکز “کوین شیرز” تنها کمتر از 0.08 درصد از میزان کل کربن دی اکسید منتشر شده در دنیا را به خود اختصاص داده است. شما باید این موضوع را بدانید که نسبت به دیگر خدماتی که از طریق ارزهای دیجیتال به افراد داده می شود، تولید و استخراج بیت کوین سهم بسیار کم و کوچکی را در روند تولید کربن دی اکسید جهان را دارد.

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین توسط ماینرها به چه صورت است؟

ماینرها که همان ابزار استخراج بیت کوین می باشند زمانی که توسط کاربران استفاده شوند می توانند تا مقداری از کربن دی اکسید ناشی از استخراج بیت کوین را کاهش دهند. توجه داشته باشید که مقدار کل کربن دی اکسید منتشر شده از طریق استخراج بیت کوین در سال 2021 حدود 41 میلیون تن بوده است.

بر اساس تحقیقات و تخمین هایی که زده شده است ماینرها می توانند تا مصرف سوخت های فسیلی را کاهش دهند. این تلاش آن ها منجر می شود که چیزی حدود 2.1 میلیون تن از انتشار کربن دی اکسید در این صنعت کاهش پیدا کند. با توجه به این موضوع و بر اساس آماری که خدمتتان عرض کردیم مجموع کل کربن دی اکسید منتشر شده از روند تولید و استخراج بیت کوین در سال 2021 حدود 39 میلیون تن می باشد.

میزان این آلودگی چقد از سهم آلودگی کربن دی اکسید جهان را دارد؟

میزان این آلودگی چقد از سهم آلودگی کربن دی اکسید جهان را دارد؟

در بخش های قبلی نیز خدمتتان عرض کردیم که میزان آلودگی و انتشار کربن دی اکسید ناشی از استخراج بیت کوین نسبت به کل کربن دی اکسید منتشر شده در دنیا چیزی حدود 0.08 درصد می باشد. برای درک بهتر این موضوع باید یک مثالی را خدمتتان عرض کنیم که سهم تولید کربن دی اکسید ناشی از تولید طلا چیزی حدود 140 میلیون تن در سال قبل بوده است. این آمار برای تولید و استخراج بیت کوین چیزی حدود 40 میلیون تن می باشد.

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین یا چاپ پول بیشتر است؟

بر اساس تخمین هایی که مرکز “کوین شیرز” در تحقیقات خودش انجام داده است باید بدانید که میزان کربن دی اکسید و آلودگی ناشی از تولید و چاپ پول دنیا در سال 2021 چیزی حدود 8 میلیون تن می باشد. این میزان نسبت به تولید و اسخراج بیت کوین بسیار کمتر می باشد. در بخش های قبلی خدمتتان عرض کردیم که کربن دی اکسید تولیدی از طریق استخراج بیت کوین حدود 40 میلیون تن می باشد. در ادامه اخبار بیت کوین را می توانید از بیستکس بخوانید.

سوالات متداول

بیت کوین در سال چقدر انرژی مصرف می کند؟

حدود 89 تراوات در ساعت این ارز دیجیتال انرژی به صورت سالانه مصرف می کند.

آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین در سال اخیر چه مقداری بوده است؟

میزان تولید آلودگی و کربن دی اکسید ناشی از تولید بیت کوین حدود 40 میلیون تن در سال 2021 بوده است.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها