تبلیغات
ممنوعیت خدمات صرافی های ارز دیجیتال به روسیه اخبار ارزهای دیجیتال

ممنوعیت خدمات صرافی های ارز دیجیتال به روسیه و بررسی وضعیت منفی احتمالی بازار

  • توسط siavash
  • 6 دقیقه

با وجود جنگ و درگیری بین کشورهای روسیه و اوکراین بعضی از مقامات کشور اوکراین درخواست کرده اند تا ممنوعیت خدمات رسانی صرافی های ارز دیجیتال به کشور روسیه و کاربران آن کشور اعمال شود.

چه کسی در دولت اوکراین خواستار ممنوعیت خدمات صرافی های ارز دیجیتال به روسیه شده است؟

چه کسی در دولت اوکراین خواستار ممنوعیت خدمات صرافی های ارز دیجیتال به روسیه شده است؟

معاون نخست وزیر کشور اوکراین یعنی آقای میخایلو فدوروف که به عنوان وزیر تحول امکانات دیجیتالی در اوکراین معروف می باشد چندی قبل و در روز 27 فوریه چنین درخواستی را کرده است. وی از صرافی های دیجیتال خواسته است تا هرچه سریع تر حساب های کاربری افراد عادی و عام روسی و بلاروسی را مسدود کنند.

این اتفاق در حالی افتاده است که حملات سنگین تری را دولت آقای پوتین به شهرهای مهم اوکراین داشته است. قبل از این درخواست معاون نخست وزیر اوکراین دسترسی بانک ها و موسسات مالی روسیه به شبکه ها و ابزارهای مالی بین المللی بلاک و مسدود شده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا در این رابطه چه اقدامی کرده اند؟

اقدام DMarket برای مسدود سازی حساب کاربری روس ها چه بوده است؟

بازار NFT دی مارکت یک استارتاپ اوکراینی می باشد حساب کاربری افراد و کاربران روسی و بلاروسی را در حوزه فعالیت خودش مسدود کرده است. این اقدام آن ها باعث تمجید آقای فدوروف در صفحه شخصی توییتر خودش شد.

دی مارکت با تایید این خبر و با توجه به ممنوعیت خدمات دادن صرافی های ارز دیجیتال به کاربران روسیه در حساب کاربری توییتری خودش اظهار داشت که دارایی های این افراد در حساب کاربری آن ها در این بازار NFT به صورت کامل و دست نخورده باقی خواهد ماند؛ اما دسترسی این افراد به حساب های خودشان محدود و مسدود شده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا در این رابطه چه اقدامی کرده اند؟

آمریکا و اتحادیه اروپا در زمان شروع حمله روسیه به اوکراین این اقدام دولت پوتین را شدیدا محکوم کردند. اما در رابطه با این موضوع حتی چند روز قبل از درخواست آقای فدوروف، کشور ایالات متحده و همین طور اتحادیه اروپا خبر دادند که به صورت مشترک برخی از بانک های روسی را از سیستم جهانی مالی سوئیفت حذف کرده اند.

در ادامه اعلام شد که دارایی های بانک مرکزی کشور روسیه نیز در خارج از این کشور مسدود شده است.

وضعیت ارزهای دیجیتال با توجه به ممنوعیت خدمات رسانی صرافی های ارز دیجیتال به کشور روسیه چه می باشد؟

وضعیت ارزهای دیجیتال با توجه به ممنوعیت خدمات رسانی صرافی های ارز دیجیتال به کشور روسیه چه می باشد؟

در این مدت گذشته و از زمان شروع حمله روسیه به کشور اوکراین وضعیت ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین و دیگر آلت کوین های مطرح بازار مانند اتریوم و … اصلا خوب نبوده است. اکثر این ارزها با نوسانات قیمتی شدید و همین طور ریزش قیمتی بسیار زیادی همراه بوده اند.

اما در چند روز گذشته ارزش پول ملی روسیه یعنی روبل به پایین ترین مقدار خودش در تاریخ رسیده است. خبری که موجب شد تا مدیران بانک مرکزی این کشور نگرانی های خود را از این بابت اعلام کنند. ارز دیجیتال ریپل نیز که از طرف کشور روسیه معرفی و عرضه شده است هم افت قیمت شدیدی را در چند روز گذشته تجربه کرده است. شما همواره می توانید جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال را از بیستکس بخوانید.

سوالات متداول

واکنش بزرگ ترین صرافی جهان به درخواست ممنوعیت خدمات رسانی صرافی های ارز دیجیتال به روسیه چه بوده است؟

مدیر عامل کراکن به عنوان بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا اعلام کرده است که بدون الزام قانونی این کار امکان پذیر نمی باشد.

چه مقدار کمک مالی از طریق ارزهای دیجیتال به کشور اوکراین اهدا شده است؟

چیزی حدود 19 میلیون دلار از ارزهای بیت کوین و اتریوم و تتر به این کشور اهدا شده است.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها