تبلیغات
رونمایی ارز دیجیتال نیجریه با نام "اینایرا" اخبار ارزهای دیجیتال

رونمایی ارز دیجیتال نیجریه با نام “اینایرا” توسط دولت این کشور

  • توسط siavash
  • 4 دقیقه

ارز دیجیتالی که کشور نیجریه رونمایی کرده است اینایرا نام دارد. این ارز یکی از جدید ترین ارزهایی می باشد که به وجود آمده است. در ماه های انتهایی سال 2021 یعنی در اکتبر سال پیش این ارز توسط بانک مرکزی این کشور و با حمایت رییس جمهور نیجریه رونمایی شد. در ادامه در اخبار ارزهای دیجیتال بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.

ارزش ارز دیجیتال اینایرا

ارزش ارز دیجیتال اینایرا

بر اساس گفته های رییس بانک مرکزی نیجریه در زمان رونمایی از ارز دیجیتال اینایرا به رییس جمهور این کشور 500 میلیون اینایرا که معادل 1.21 میلیون دلار می باشد تا به امروز منتشر شده است و در دسترس کاربران برای معامله قرار گرفته است.

در حال حاضر اپلیکیشن های اسپید ولت و مرجنت ولت برای کاربران از طریق گوگل پلی و اپ استور در دسترس می باشد. راهنمای استفاده قانونی از این ارز دیحیتال در وب سایت رسمی بانک مرکزی نیجریه وجود دارد.

بیانیه بانک مرکزی نیجریه در مورد این ارز دیجیتال

طبق این بیانیه که از طرف بانک مرکزی این کشور به صورت رسمی منتشر شده است؛ اینایرا یک ارز دیجیتال جهانی می باشد. هدف این ارز تکمیل پول رایج نیجریه می باشند نه این که بخواهد به جای پول رایج این کشور فعالیت کند. طبق اعلام بانک مرکزی این ارز معاملات و خرید و فروش محصولات مختلف را در سطح جامعه برای تمامی اقشار بسیار ساده تر خواهد کرد.

این رز دیجیتال قرار بود تا در بین روز های اول تا چهارم اکتبر سال 2021 منتشر شود اما به دلیل جشن شصت و یکمین سال استقلال این کشور به تعویق افتاد. طبق بیانیه بانک مرکزی نیجریه در این باره شما باید بدانید که تاخیر در منتشر کردن ارز اینایرا مسئله مهمی نمی باشد.

بانک مرکزی قصد داشته است تا یک ارز بسیار خوب و موفق را برای بلند مدت تولید کند. انتشار این ارز دیجیتال در روز دوم اکتبر سال 2021 توسط مجلس فدرال این کشور تایید و استفاده از آن برای افراد در جامعه تصویب شده است.

دلیل به وجود آمدن ارز دیجیتال اینایرا چیست؟

دلیل به وجود آمدن ارز دیجیتال اینایرا چیست؟

در بخش قبلی خدمتتان عرض کردیم که طبق بیانیه بانک مرکزی نیجریه رونمایی از ارز دیجیتال اینایرا با هدف بهبود و تکمیل پول رایج این کشور تولید شده است. بانک مرکزی این کشور قصد ندارد تا اینایرا را جایگزین پول رایج این کشور کند و تنها تکمیل آن مورد نظر بانک بوده است. این ارز می تواند عملکرد خوبی داشته باشد به دلیل این دولت مرکزی نیجریه حمایت خود را از این ارز اعلام کرده است.

این ارز می تواند به اقشار و افراد مختلف در جامعه کمک کند تا معاملات و خرید و فروش های راحت تری را داشته باشند. نقل و انتقال های مالی از طریق این ارز دیجیتال بسیار راحت تر از استفاده از پول رایج این کشور می باشد. همین موضوع دلیلی می باشد که کاربران و افراد در این کشور برای انجام معاملات خودشان از ارز دیجیتال اینایرا استفاده کنند. دولت و بانک مرکزی این کشور امیدوار است تا این ارز دیجیتال بتواند هدفی که برایش تعیین شده است را در بلند مدت به خوبی انجام داده و عملکرد موفقیت آمیزی را داشته باشد.

سوالات متداول

تا به حال چه مقداری از ارز دیجیتال نیجریه اینایرا تولید شده است؟

تا به حال حدود 500 میلیون از این ارز که معادل 1.21 میلیون دلار می باشد تولید و منتشر شده است.

هدف تولید این ارز توسط بانک مرکزی نیجریه چه بوده است؟

تکمیل نواقص پول رایج کشور هدف اصلی این ارز می باشد.

امتیاز دهید
siavash

siavash

سیاوش متخصص دیجیتال مارکتینگ هستم. از سال ۱۳۹۴ تولید محتوا متنی و بهینه سازی انجام میدم و با اخبار ارز دیجیتال در بیستکس همراه شما هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها