تبلیغات
سرمایه گذاری رشد تحلیل برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری رشد چیست؟ بررسی دقیق انواع مختلف آن

  • توسط behrouz
  • 8 دقیقه

سرمایه گذاری رشد نیز یکی از سبک ها و استراتژی سرمایه گذاری بوده و در بازار های مالی کاربردی جالب و پر استفاده دارد. در این مقاله قصد بر این است تا به صورت کامل در این خصوص صحبت کنیم و مطالب مفید و کاربردی را در این خصوص برایتان ارائه دهیم. پس در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا با سرمایه گذاری رشد به صورت کامل آشنا شوید.

سرمایه گذاری رشد چیست؟

سرمایه گذاری رشد چیست؟

همان طور که در مقدمه گفته شد سرمایه گذاری رشد یکی از سبک های سرمایه گذاری بوده و اگر اهل دنیای تجارت باشید حتما با آن آشنا شده اید. بر طبق این سبک از سرمایه گذاری یک سرمایه گذار تنها بر افزایش سرمایه خود تمرکز داشته و تمرکز خود را برای این مورد می گذارد. با توجه به اخلاق سرمایه گذاران این سبک آن ها تنها در بازار هایی سرمایه گذاری می کنند که آن بازار احتمال رشد بالایی داشته باشد و یا در دسته پر سود ترین ارز دیجیتال قرار داشته باشد و به عبارت کلی به این نوع سرمایه گذاری عادت دارند.

جالب است بدانید که این نوع از بازار ها دارای ارزش پایینی بوده و یا این که دارای سهم هایی هستند که نسبت به سهم های هم تراز خود یا نسبت به کل بازار انتظار می رود که دارای درآمد بسیار بیشتری از میانگین باشند. بهتر است تا نگاهی به معنی سرمایه گذاری بیندازیم و ببینم که دقیقا منظور از سرمایه گذاری چیست تا بقیه مطالب را شرح دهیم.

منظور از سرمایه گذاری این است که شما یک دارایی را بخرید و آن را ذخیره کنید تا ارزش و قیمت آن بالا برود و سپس آن را بفروشید و یا سایر فعالیت های اقتصادی را توسط آن انجام دهید تا بدین وسیله کسب درآمد کنید. به طور کلی منظور از سرمایه گذاری خرید یک کالا است که در حال حاضر فرد سرمایه گذار هیچ احتیاجی به آن نداشته ولی با گذر زمان و در آینده ارزش و قیمت این کالا بالا رفته و بدین وسیله فرد سرمایه گذار پول خوبی را به جیب خواهد زد و بدین شیوه مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال خود انجام می دهند.

معنی سرمایه گذاری را با دلالی اشتباه نگیرید، سرمایه گذاری تولید ثروت کرده و اصلا به معنی سفته بازی نیست. زیرا ممکن است در سفته بازی ثروت تولید نشده و تنها قصد آن کسب سود باشد. در ادامه باید گفت که سرمایه گذاری دارای دو نوع بوده و با توجه به این مسئله که شما چه نوع دارایی را می خواهید خریداری کنید و دیدگاه شما نسبت به آن دارایی و سرمایه گذاری چیست، نوع آن برای فعالیت های شما مشخص می شود.

سرمایه گذاری رشد که با نام انگلیسی growth investing نیر شناخته می شود همان طور که گفته شد یکی از انواع سرمایه گذاری بود و طبق این نوع سرمایه گذاری فرد سرمایه گذار یک دارایی را به امید افزایش قیمت آن خریده و آن را حفظ می کند تا ارزشش افزایش یابد. جالب است بدانید که اگر دست به همچین سرمایه گذاری بزنید، در نتیجه باعث رشد یک کسب و کار نوپا شده اید که در ادامه این عمل ارزش سهام آن کسب و کار افزایش پیدا کرده و در نهایت شما نیز به سود بیشتری می رسید.

نکته: باید دقت کنید که در این نوع سرمایه گذاری در بازه های زمانی ماهانه یا سالانه کسب درآمد مطرح نبوده و هدف نیز این است که قیمت هر واحد سهم یا دارایی در بلند مدت افزایش یافته و سودآوری در این نوع سرمایه گذاری از فروش سهم و دارایی حاصل می شود.

جالب است بدانید که سرمایه گذاران رشد دارای اخلاق جالبی هستند و اخلاق آنان این است که در مواردی سرمایه گذاری می کنند که رشد بسیار بالا و خوبی داشته و در آن از مدرن ترین فناوری ها استفاده می کنند. در این نوع سرمایه گذاری سرمایه دار به دنبال این است تا در زمان فروش توسط افزایش قیمت سود خوبی را به جیب بزند.

بهتر است بدانید که این نوع سرمایه گذاری و سرمایه داران توسط دریافت درآمد توسط مالکیت یک دارایی یا سهام داری در یک شرکت سود می کنند و تنها سود آنان توسط روشی است که در چند لحظه قبل تر گفته شد. بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که خیلی از شرکت هایی که سهامشان مستعد رشد است در قبال این که توسط درآمد های خود به سهام داران سود بدهند، توسط همین روشی که گفته شد به جهت گسترش کسب و کار خود بهره می گیرند.

روش سرمایه‌ گذاری رشد از نظر بسیاری از سرمایه گذاران هیجان انگیز به نظر رسیده و دلیل آن نیز این است که وقتی از شرکت های نوظهور سهام می خرید و در صورت موفقیت آمیز بودن آن شرکت، سهام آن رشد کرده و در نتیجه سود بسیار خوبی را به جیب می زنید. ولی در ادامه باید توجه کرد که این گونه سهام گذاری ها دارای ریسک بالایی است، زیرا این نوع شرکت های نوظهور هنور امتحان خود را در بازار پس نداده و نمی توان به صورت صددرصد به آنان اعتماد کرد.

بهتر است تا اندکی به اخلاق جالب سرمایه داران رشد اشاره کنیم. این گونه سرمایه داران به شرکت های جوان و در حال رشد علاقه داشته و دوست دارند تا این که این شرکت ها به رشد بالا و درآمد رسیده که در نهایت نیز قیمت سهام آنان بالا رفته و در نتیجه سود بالایی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

معرفی کامل انواع روش های سرمایه گذاری رشد

معرفی کامل انواع روش های سرمایه گذاری رشد

در ادامه بهتر است تا در خصوص انواع روش های سرمایه گذاری رشد صحبت کنیم و انواع آن را با جزئیات کامل برایتان شرح دهیم. این روش ها از بهترین روش های سرمایه گذاری بوده و آشنایی با آنان قطعا به شما کمک بسیار خواهد کرد. این روش ها عبارتند از:

دارایی هایی که ارزش پایینی دارند: جالب است بدانید که عظمت یک دارایی یا شرکت تنها توسط ارزش آن در بازار مشخص گردیده و در بین شرکت هایی که ارزش بسیار پایینی دارند و حتی ارزش های متوسط و بزرگ نیز هیچ معیار دقیقی برای تفکیک آن ها وجود نداشته و در هر بازاری که وجود دارد، یک دارایی یا یک سهام نسبت به تمام بازار سنجش می گردد.

برخی شرکت ها در دسته شرکت هایی که ما مدنظر داشته قرار دارند که در حالت کلی در ابتدا روندی رو به رشد داشته و سهام آنان دارای قدرت رشد بالایی است که در ادامه باید گفت این شرکت ها دارای ریسک بالایی بوده ولی با این وجود سود بالایی دارند. به صورت کلی در دوران پس از رکود اقتصادی، این شرکت ها نسبت به شرکت های بزرگتر دارای بازده و سود بیشتری بوده و گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاران رشد هستند.

سهام هایی که با فناوری های بهداشت در ارتباط هستند: یکی دیگر از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری رشد، شرکت هایی هستند که در حال توسعه فناوری های جدید بوده و در زمینه های مراقبت های بهداشتی حرفی برای گفتن دارند. به صورت کلی شرکت هایی که محصولات محبوب مردم را تولید می کنند نسبت به سایر موارد می توانند رشد و آینده بهتری داشته باشند. جالب است بدانید که ارزهای دیجیتال نیز یکی دیگر از کسب و کار های موفق در حوزه های نوین و مدرن بوده و موفق شده است تا در مدت کوتاهی بسیاری را بدین سمت جذب کند. فناوری blockchain نیز خود یکی از بهترین کسب و کار های این حوزه بوده و به فناوری ارزهای دیجیتال نیز یاری می رساند.

دارایی هایی که با سفته بازی در ارتباط هستند: سفته بازان عاشق هیجان هستند و همچنین سرمایه دارانی وجود دارند که عاشق هیجان بوده و دوست دارند در معاملات پر ریسک دست به معامله بزنند که از بین این معاملات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرارداد های آتی
  • قرارداد های اختیار
  • جفت‌ ارزها
  • و …

همچنین زمین ها و املاکی که دست نخوره اند نیز در دسته این معاملات پر ریسک قرار می گیرند. جالب است بدانید که حتی شرکت های خصوصی فعال در زمینه حفاری و استخراج نفت و گاز نیز در این دسته از سرمایه گذاری ها قرار داشته و بسیاری از سفته بازان و سرمایه داران عشقه هیجان را به سمت خود کشیده اند.

توجه کنید که اگر در دسته سرمایه دارانی هستید که می دانید چه کار می کنید و در کار خود مهارت دارید، قادر هستید تا توسط بهره گیری از فرصت های ایجاد شده نهایت سود را ببرید. اما دقت کنید که زیاد مغرور نشوید زیرا زیان همیشه در کمین شما بوده و ممکن است زیان سنگینی را تجربه کنید.

یک شرکت یا دارایی را برای Growth investment چگونه آنالیز کنیم؟

یک شرکت یا دارایی را برای Growth investment چگونه آنالیز کنیم؟

توجه کنید که قبل از شروع فعالیت در یک شرکت و خرید سهام آن حتما در خصوص آن شرکت تحقیق کرده و پتانسیل آن را برای رشد بسنجید. به صورت جامع هیچ روش دقیقی برای بررسی و آنالیز پتانسیل یک شرکت وجود ندارد و شما باید با توجه به شواهد موجود و عوامل عینی و ذهنی برای شناخت یک شرکت اقدام کنید و آن را بشناسید. اما برخی روش ها و عوامل در بین سرمایه داران موجود است که توسط آن می توانند آن شرکت را مورد سنجش قرار داده و سپس اقدام کنند که این عوامل عبارتند از:

بررسی تاریخچه قیمتی آن شرکت: تاریخچه قیمتی یک شرکت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و توسط آن می توان به یک نتیجه گیری عالی رسید. باید بررسی کنید که آیا این شرکت در 5 الی 10 سال گذشته تاریخچه قیمتی خوبی داشته است یا نه؟! بعد از بررسی ها حتما متوجه می شوید که آیا این شرکت پتانسبل خوبی برای رشد دارد یا نه؟!

امید به قیمت های آینده: شما باید برآورد های میزان درآمد یک شرکت را در بازه زمانی های مشخص بررسی کنید. برخی از شرکت ها نیز این کار را به صورت بازه زمانی های مشخص انجام می دهند که به راحتی می توانید از این اطلاعات استفاده کنید.

حاشیه سود خیلی زیاد: به جهت بررسی و سنجش سوددهی یک شرکت قادر هستید تا از این مورد نیز استفاده کنید. اما منظور از حاشیه سود چیست؟ حاشیه سود با تقسیم سود حاصل از فروش کالا یا خدمات پس از کم کردن همه هزینه‌ ها البته به جز مالیات، بر میزان فروش شرکت به دست می‌ آید. این موضوع بسیار مهم است زیرا شده است که گاهی یک شرکت دارای فروش بالا باشد ولی سود کمی از آن حاصل شود و نشانه این است که در خصوص مدیریت هزینه ها در قبال درآمد ها ضعف وجود دارد.

بازده بالای سهام یا دارایی: این مورد نیز برای سنجش مهم بوده و از تقسیم درآمد خالص بر سهم هر کدام از سهام داران مشخص می گردد. با بررسی این مورد در پنج سال اخیر یک شرکت و کسب و کار می توان یکی از بهترین معیار ها را برای سنجش بدست آورد.

کارایی سهام یا دارایی: بهتر است بدانید که شرکتی برای گزینش و انتخاب مناسب است که در طی پنج سال گذشته سهامش دو برابر بشود. در خصوص شرکت های نوپا می توان گفت که رسیدن به چنین سودی خیلی راحت بوده و اگر در این مورد حرفی برای گفتن داشته باشند، از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری هستند.

تفاوت سرمایه گذاری رشد و سرمایه گذاری ارزش در چیست؟

حال در انتها بهتر است تا بررسی کنیم که فرق بین این دو در چیست. در ادامه باید گفت که سرمایه گذاری ارزش در مقابل سرمایه گذاری رشد قرار داشته و در آن فرد سهام دار تنها به افزایش ارزش سهام خود در آینده فکر می کند. در ادامه باید گفت که در این نوع سرمایه گذاری، سرمایه دار قسمتی از درآمد شرکت یا کسب و کار ر به صورت ماهیانه و سالیانه می گیرند.

سوالات متداول

سرمایه گذاری رشد چیست؟

سرمایه گذاری رشد یکی از سبک های سرمایه گذاری بوده و بر طبق این سبک از سرمایه گذاری یک سرمایه گذار تنها بر افزایش سرمایه خود تمرکز داشته و تمرکز خود را برای این مورد می گذارد.

آیا سرمایه گذاری رشد و سرمایه گذاری ارزش یکی هستند؟

خیر این دو باهم تفاوت دارند که در این مقاله بررسی شده و شما می توانید آن را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها