تبلیغات
بهترین شت کوین تحلیل برای سرمایه گذاری

بهترین شت کوین 2022 کدام است؟ 10 شت کوین برتر انفجاری

  • توسط sara
  • 22 دقیقه

اگر با بازار های مالی سر و کار داشته باشید حتما اسم ارز دیجیتال به گوشتان خورده است و حتما کلمه شت کوین را شنیده اید. هر چند در حال حاضر حتی افراد خارج از این حوضه و کاملا ناآشنا با معقوله سرمایه گذاری اسم شت کوین را شنیده اند و در جستجوی پیدا کردن بهترین شت کوین هستند. بهترین شت کوین کدام است و چگونه می توان به آن دست پیدا کرد؟ در صرافی ارز دیجیتال بیستکس بدین سوال پاسخ خواهیم داد.

منظور از بهترین شت کوین چیست؟

تاکنون احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که بهترین شت کوین کدام است؟ اگر تا به حال متوجه نشده اید این را بدانید که ارزهای دیجیتال پروژه هستند. پروژه هایی که به وجود آمده اند تا نیازی را بر طرف کنند و یا کمبودی را جبران کنند و در نهایت زندگی را برای انسان ها آسان تر کنند.

در میان این پروژه ها تعدادی وجود دارند که هیچ هدف خاصی را دنبال نمی کنند و ارزشی خلق نکرده و برنامه مشخصی ندارند. این ها همان شت کوین ها هستند. در میان این پروژه های نامشخص تعدادی وجود دارند که نسبت به سایر شت کوین ها بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند و به ویژه در زمینه تبلیغات خوب عمل کرده اند.

معرفی 10 تا از بهترین شت کوین های جهان

معرفی 10 تا از بهترین شت کوین های جهان

بازار ارزهای دیجیتال بسیار وسیع است و معرفی 10 تا از بهترین شت کوین های جهان در این بین کار آسانی نخواهد بود. اما با توجه به عملکرد این ارزها در گذشته و استقبالی که نسبت به آن ها شده و می شود این 10 ارز را می توان به عنوان بهترین شت کوین های جهان نامید. که اگر شخصی به شت کوین ها فکر کند حتما نام یکی از این 10 ارز به ذهنش خواهد آمد. این 10 ارز عبارت است از:

Dogecoin

ارز دیجیتال دوج کوین یکی از شناخته ترین ارزهای دیجیتال است که در دسته شت کوین ها می توان آن را قرار داد زیرا هدف و برنامه مشخصی ندارد و احتمالا نام آن را زیاد شنیده اید.

Akita

ارز دیجیتال آکیتا نیز یکی دیگر از شت کوین های شناخته شده است که از ابتدای پیدایش خود رشد های عجیب و شارپی را به وجود آورده است. این توکن بر بستر اتریوم بوده و قیمتی زیر یک دلار دارد که همین مسئله این ارز را برای معامله گران بسیار جذاب می کند و همچنین حجم معاملات بسیار مناسبی دارد که یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب شت کوین ها است.

ShibInu

شیبا یکی از شت کوین های بسیار شناخته شده در بین ایرانیان است و یکی از اولین شت کوین هایی است که در صرافی های ایرانی لیست شد. بلافاصله قیمت پایین این ارز آن رو به توکنی بسیار جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل کرد و شاهد رشد بسیار عالی در این ارز بودیم و همچنان نظر اکثر سرمایه گذاران روی این ارز مثبت است و به دلیل استقبال خوب عمومی شیبا به رتبه‌ های بالای ارزهای دیجیتال دست پیدا کرد.

Dogeelon

دوج ایلان یکی دیگر از شت کوین های شناخته شده است. این توکن بر بستر اتریوم و پلیگان قرار دارد. شباهتی که با دوج کوین در نماد و اسم دارد در رشد این توکن بی‌ تأثیر نبوده است.

Xrp

ایکس آر پی یا ریپل را هم می‌ توانیم به عنوان شت کوین در نظر داشته باشیم. هر چند تیم خوبی داشته باشد و نام آن را بسیار شنیده باشیم به ویژه در دعوا های حقوقی ولی باز هم هدف و برنامه خاصی را دنبال نمی کند و ارزشی خلق نمی کند. همچنان در دسته شت کوین ها قرار دارد و به عنوان یکی از  بهترین شت کوین های دنیا می توانیم از آن نام ببریم.

بهترین شت کوین جدید چیست؟

هر روز تعداد زیادی ارز جدید به بازار اضافه می شوند که اکثر آن ها شت کوین هستند. در این بین می توان آن دسته را که با حجم بیشتری از معاملات مورد استقبال قرار گرفته اند و در تعدادی از صرافی های به نام و بزرگ ثبت شده اند را بهترین دانست زیرا صرافی های متمرکز مبلغی را جهت ثبت ارز از شرکت مربوطه دریافت می کند که این امتیاز مثبتی برای آن ارز است.

بهترین شت کوین برای نوسان گیری چه می باشد؟

برای جواب به این سوال باید چند نکته را در نظر داشت. ابتدا شما باید بتوانید در صرافی که این ارزها را بیشتر دارد وارد شوید. در ادامه این صرافی ها به شما معرفی خواهند شد. دومین نکته مهم حجم معاملات ارز مورد نظر است. سومین نکته بررسی سایت آن ارز است. که بیشترین و بهترین اطلاعات را به شما می دهد. همچنین گذشته ارزها و نحوه عملکرد آن ها بسیار مهم است. ارزهایی که نام برده می شوند تمام این موارد را در بر می گیرند.

بهترین شت کوین های انفجاری

بهترین شت کوین های انفجاری

بازار یک پارچه در حال نوسان است. برخی از این نوسان ها بسیار جذاب هستند و در واقع انفجار قیمت است. در ادامه با توجه به نظر اکثریت معامله گران بنام رخداد های آتی و آپدیت هایی که در راه است.

Shill

شیل یکی از جدیدترین شت کوین هایی است که وارد بازار شده و بلا فاصله رشد شارپی را تجربه کرده است. شیل ارزی در زمینه بازی و سرگرمی است و در دسته بیشترین بازدید ها و بیشترین حجم معاملات بلافاصله بعد از ورود به بازار قرار گرفته و به مدت یک هفته این جایگاه را حفظ کرده است. این ارز را می توان در یکی از صرافی هایی که در ادامه معرفی می کنیم خریداری کرد.

F11

یکی از جدید ترین شت کوین هایی است که وارد بازار شده و قیمتی پایین تر از حتی یک سنت دارد. این توکن بر بستر اتریوم است و در زمینه ورزش و به ویژه فوتبال و رویداد های فوتبالی فعالیت دارد. به روز رسانی ها و برنامه هایی که برای این توکن در نظر گرفته شده در صورت عملی شدن موجب رشد شارپ قیمتی می شود.

Gala

این توکن یکی از بهترین شت کوین ها بوده و به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. در زمینه بازی و سرگرمی است و آپدیت هایی در آینده دارد که در صورت عملی شدن آن ها یک رشد عالی را برای این ارز شاهد خواهیم بود.

معرفی 3 مورد از بهترین صرافی شت کوین ها

معرفی 3 مورد از بهترین صرافی شت کوین ها

به همان مقدار که تعداد ارزهای دیجیتال زیاد است، تعداد صرافی ها نیز بسیار است که حتی اسم برخی از آن ها را هم نشنیده اید. صرافی های ارز دیجیتال به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند. خیلی از شت کوین ها تنها در این صرافی های غیرمتمرکز در دسترس هستند.

اما بعضی شت کوین ها علاوه بر صرافی غیر متمرکز در صرافی های متمرکز نیز هستند و این خود امتیاز مثبتی برای آن شت کوین است. زیرا صرافی های متمرکز مبلغی را برای پذیرش ارزها دریافت می کنند و حتی بعضی از صرافی های بزرگ که به عنوان بهترین صرافی شت کوین شناخته می شوند، هر ارزی را قبول نمی کنند.

Gate

این صرافی برای ایرانی ها به صورت مستقیم قابل استفاده نمی باشد زیرا ایران در لیست کشور های تحریمی این صرافی است. ولی با تغییر آی پی می توان از این صرافی استفاده کرد. امکان انجام معاملات فیوچرز تا لورج 100 برای شما فراهم می باشد.

می توانیم این صرافی را پیشرو در معاملات شت کوین ها دانست. کار با این صرافی کمی مشکل است ولی اگر با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید کارتان آسان تر می شود.

Coinex

صرافی بعدی که می توانیم در این راستا نام ببریم، کوینکس است که در دسته صرافی های متمرکز قرار دارد. حجم معاملات خوبی دارد و نکته مثبتی که دارد این است که استفاده آن برای ایرانی ها آزاد است. بسیاری از شت کوین ها در این صرافی در دسترس هستند. این صرافی کاربرد بسیار آسانی دارد و پیچیدگی های صرافی گیت را ندارد. تعداد ارزهای آن کمتر از گیت است.

Kucoin

و اما محبوب ترین صرافی در ایران بعد از بایننس صرافی کوکوین است. بعد از این که بایننس اعلام کرد که اهراز هویت برای کاربران اجباری است، بسیاری به کوکوین نقل مکان کردند. نکته مثبت این صرافی آزاد بودن آن برای ایرانی ها بدون نیاز به اهراز هویت است.

این صرافی بر خلاف دو مورد قبل کمتر شت کوین به لیست خود اضافه می کند. شاید بتوانیم بگوییم به همین دلیل شت کوین هایی که لیست می کند، پایه و بنیاد بهتری داشته باشد. البته این تنها یک نظریه است.

وایت پیپر بهترین شت کوین ها

وایت پیپر بهترین شت کوین ها

اگر نمی دانید وایت پیپر چیست باید خدمت شما بگویم وایت پیپر مانند شناسنامه برای یک ارز است. نحوه کار آن، ساختار آن، برنامه هایی که در آینده دارد، افرادی که به وجودش آورده اند یا همان پدر و مادرش و گردانندگانش را به شما نشان می دهد و معرفی می کند. همان طور که ابتدا به شما گفته شد شت کوین ها یا هیچ هدفی ندارند و یا اگر هم دارند بسیار در ابهام است. گاهی حتی مدیر و عوامل پروژه هم در وایت پیپر مشخص نیستند.

به عنوان مثال اتریوم را در نظر بگیرید. موسس آن آقای ویتالیک بوتارین است که تمام آنچه اتریوم است و می خواهد بشود، تمام به روز رسانی هایش با تاریخ، تمام اعضای تیم و… را در وایت پیپر اتریوم درج کرده و با خواندن آن شما اتریوم را می شناسید و از آینده اش با خبر می شوید و تصمیم می گیرید آیا روی این ارز سرمایه گذاری بکنید یا خیر!

اما چنین مواردی را در وایت پیپر یک شت کوین نمی بینید و یا بسیار گنگ است. این یکی از راهنما های مهم شناسایی یک شت کوین است. البته گاهی پیش می آید که بعد از مدتی که پروژه رشد کند و هدفی در پشت آن پدید آید، تیم آن ارز وایت پیپر جدیدی را نمایش بدهد.

این اتفاق بعید ولی غیر ممکن نیست و این شت کوین ها را می توان بهترین شت کوین ها دانست. باید بدانید که خرید شت کوین ها ریسک بالایی دارد و در مقابل هم پاداش خوبی دارد. پس با برسی وایت پیپر یک شت کوین می توانید اطلاعات خوبی بدست آورید.

تاریخچه شت کوین ها

در مورد گذشته شت کوین ها و در کل پیدایش این کلمه داستان شفاف و دقیقی وجود ندارد. شت کوین به ارز دیجیتالی بدون هدف و گزینه بدی برای سرمایه گذاری گفته می شود. در ابتدای پیدایش بیت کوین و محبوب شدن آن از این اصطلاح برای متمایز کردن آلت کوین ها از بیت کوین استفاده می شده است.

بیت کوین در سال 2009 متولد شد. اولین بار کلمه شت کوین در سال 2011 در یک پست شبکه ردیت استفاده شده و در سال 2017 با هجوم و استقبال از بازار کریپتو و به وجود آمدن ارزهای بی هدف عبارت شت کوین بیشتر شنیده و دیده شد.

جدول اطلاعات

اگر می خواهید در مورد بهترین شت کوین ها اطلاعاتی به دست آورید این جدول را از دست ندهید.

عنوانبهترین شت کوین
بهترین شت کوین های جهاندوج کوین، آکیتا، شیبا
دوج کوین شت کوین است؟خیر میم کوین است
کدام صرافی های ایرانی از شت کوین ها حمایت می کند؟بیستکس
کدام صرافی های خارجی از شت کوین ها حمایت می کند؟ بایننس، کوکوین و …

ویژگی های سرمایه گذاری بر روی بهترین شت کوین ها

شت کوین یعنی بی هدف، بی برنامه و بد بودن اما به خاطر رشد های عجیب و سود های کلانی که شت کوین ها تا به حال داشته اند آن ها را به گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

آیا این سرمایه گذاری ارزش ریسک سرمایه را دارد؟

در جواب باید بگویم اگر تحقیق کنید و آشنایی پیدا کنید با بازار رمز ارزها و سرمایه خودتان رو مدیریت کنید، بله ارزش ریسک را دارد. در بین تمام شت کوین هایی که به وجود می آیند تنها 30 درصد آن ها نتایج خوبی را رقم زده اند. همان طور که می توانید سود عالی ای کسب کنید امکان دارد سرمایه شما از دست برود و یا مدت طولانی قفل بشود.

یک انسان عاقل هرگز کف رودخانه را با جفت پاهایش امتحان نمی کند. پس بهتر است تمام سرمایه خود را وارد شت کوین ها نکنید.

آیا دوج بهترین شت کوین است؟

آیا دوج بهترین شت کوین است؟

دوج کوین یازدهمین ارز بازار کریپتوکارنسی، ارزی که همیشه همه را سوپرایز می کند. دوج کوین را می توان در دسته میم کوین ها قرار داد. دسته ای که یک پله بالاتر از شت کوین ها است. در مورد دوج کوین می توان گفت که افراد قدرتمند و ثروتمندی پشت این رمز ارز قرار دارند و این خود امتیاز مثبتی برای دوج است.

نکته ی دیگری که در مورد دوج وجود دارد این است که 80 درصد از این ارز در اختیار کمتر از 10 نفر است و حجم بازار کمی دارد و این افراد به راحتی می توانند قیمت را در جهت دل خواه خود حرکت دهند. همان طور که تا امروز با یک توییت ایلان ماسک در مورد دوج به شدت یا رشد کرده و یا سقوط کرده است.

در مورد این که دوج بهترین شت کوین است یا خیر نمی توان پاسخ قطعی داد. اما آن چه از گذشته تا امروز از خود نشان داده، دوج را تبدیل به یک از محبوب ترین شت کوین ها در بین سرمایه گذاران و معامله گران کرده است.

بهترین شت کوین های 2022

بهترین شت کوین های 2022

بازار رمز ارزها همان طور که طی سال های گذشته از استقبال بی نظیری برخوردار بوده، انتظار می رود سال های جاری نیز به همین شکل عمل کند. کریپتو کارنسی ها به یکی از محبوب ترین بازار های سرمایه و منبع درآمدی برای افراد تبدیل شده است.

در این بین بسیاری از ارزها از جمله شت کوین ها رشد های بسیار زیاد و عجیبی را تجربه کرده اند که مورد استقبال بسیاری از معامله گر ها به ویژه افراد مبتدی بوده است و همان طور که مشاهده می کنیم روزانه تعداد زیادی رمز ارز به بازار کریپتوکارنسی ها اضافه می شود.

بخش زیادی از این ارزها در دسته شت کوین ها قرار می گیرند زیرا هدف و برنامه خاصی را پیش رو ندارند. در بین این بدترین ها ‌می توان بد هایی را پیدا کرد که امکان رشد های زیادی را دارند. حتی ممکن است برخی از این ارزها تبدیل به ارزهای آینده داری شوند.

همان طور که در گذشته ارزهای ناشناس زیادی بودند که امروز در رتبه های نخست قرار گرفته اند مانند شیبا و دوج و حالا با هم به بررسی و معرفی تعدادی از این شت کوین ها می پردازیم.

دوج کوین

دوج کوین ارزی است که مورد توجه سلبریتی های بازار سرمایه است و بسیار تاثیر پذیر نسبت به اخبار و واکنش افراد قدرتمند است. به طوری که با یک خبر می تواند چند صد درصد رشد کند و یا چند صد درصد افت کند. از آن جایی که افراد قدرتمندی مانند ایلان ماسک این ارز را دارند و انتظارات مثبتی از آن دارند می‌ توانیم همچنان انتظار رشد از این شت کوین داشته باشیم.

ارزهایی مانند دوج، ریپل تا زمانی که حامیان قدرتمندی داشته با شند مورد توجه سرمایه گذاران و معامله گران خواهند بود.

سیف مون

سیف مون دیگر توکنی است که احتمال رشد در سال 2022 را می تواند داشته باشد. سیف مون توکنی است بر بستر اتریوم و بایننس اسمارت چین که در ابتدای پیدایش خود رشد بسیار قابل توجهی داشت و مورد استقبال عمومی قرار گرفت و همچنان نیز مورد توجه بسیاری از فعالان بازار است و همگی بر رشد این توکن در سال 2022 اتفاق نظر دارند.

همچنین این توکن از حجم معاملات خوبی برخوردار بوده است. سیف مون در اکثر صرافی های متمرکز و غیر متمرکز به نام لیست شده است و این خود عاملی مثبت برای رشد این شت کوین می تواند باشد. یکی دیگر از ویژگی های سیف مون توکن سوزی آن است که خود این عامل در بیشتر مواقع برای ارزهای دیجیتال موجب رشد شارپ قیمتی خواهد بود.

یوشی

حتما نام این توکن را شنیده اید. سه ماه بعد از پیدایش رشدی تقریباً ۱۰۰۰۰ درصدی داشت. یوشی بر بستر بایننس اسمارت چین است. این توکن در اکثر صرافی های متمرکز لیست شده است و همچنین در صرافی های غیر متمرکز از جمله پنکیک سواپ چیزی که این توکن را برای سال ۲۰۲۲ جذاب می کند، رشد بازار ان اف تی آن است.

همچنین این توکن برنامه اجرا چند بازیدر حوزه بلاک چین را دارد. که این بازی ها احتمالاً در سال ۲۰۲۲ اجرا خواهند شد و همان طور که می‌دانید حوزه بازی و سرگرمی یکی از فعال ترین و محبوب ترین شاخه های بلاک چین است. بازار کریپتو کارنسی ها به سرعت در حال پیشرفت است و هر روزه ارزها و توکن های جدیدی به بازار اضافه می‌شوند.

برخی از این ارزها هیچ مزیت رقابتی نداشته و ارزشی خلق نمی کنند و بعد از مدتی از بازار خارج می شوند. پس اگر قصد سرمایه گذاری و یا معامله در شت کوین ها را دارید حتماً موارد گفته شده را رعایت کنید تا سرمایه خود را در معرض خطر قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا به جز ارزهای معرفی شده شت کوین های دیگری نیز وجود دارد؟

بله شت کوین ها بسیار زیاد هستند و در تمام صرافی ها وجود دارند و معمولاً قیمت بسیار پایینی نسبت به سایر ارزها دارند به طوری که قیمت آن ها کمتر از یک دلار است و همین مسئله یکی از نشانه ها و معرف های شت کوین ها است.

بهترین شت کوین برای نوسان گیری کدام است؟

در این مورد بهترینی نمی‌ توان نام برد. هرچه قیمت ارز پایین تر باشد و حجم معاملات خوبی داشته باشد گزینه مناسب تری برای نوسان گیری است.

آیا صرافی گیت ایران رو تحریم کرده است؟

بله شما بدون استفاده از فیلتر شکن نمی‌ توانید از صرافی گیت استفاده کنید. سایر صرافی های نام برده شده مشکلی ندارند.

صرافی متمرکز بهتر است یا غیر متمرکز برای خرید شت کوین؟

شما اگر ارز بخصوصی را بخواهید بخرید و آن ارز را از قبل بشناسید، تفاوتی ندارد از کدام صرافی خرید کنید ولی اگر آشنایی از قبل با ارزی ندارید شت کوین های صرافی های متمرکز یک مقدار بهار هستند.

وایت پیپر ارزها را از کجا پیدا کنم؟

وایت پیپر هر ارز در سایت خود همان ارز درج شده است و با نام وایت پیپر نمایش داده می شود و به صورت یک فایل پی دی اف برای شما دانلود می شود و می‌ توانید آن را مطالعه کنید.

در وایت پیپر شت کوین ها چه چیزی مهم است؟

در وایت پیپر باید به طور کامل ارز و هدف از ساخت آن، برنامه هایی که در آینده دارد، سازندگان و تیم پشت آن همگی به وضوح مشخص شده باشند و کامل توضیح داده باشد که هدف از به وجود آوردن این ارز چیست و هر کدام از این موارد نقض شود و یا شفاف نباشد آن شت کوین ریسک بیشتری دارد.

چه مدت باید شت کوین را نگه داشت؟

شت کوین ها به دلیل این که برنامه مشخص و واضحی ندارند هرچه کمتر سرمایه شما درگیر شت کویین ها باشد بهتر است. مگر این که شناخت کامل نسبت به آن پروژه و ارز داشته باشید.

آیا دوج شت کوین است؟

دوج کوین هم از آن دسته ارزهایی است که هدف و برنامه مشخصی نداشته و ارزشی خلق نمی کند و تنها به خاطر توجه سلبریتی ها و سرمایه گذاران بزرگ مورد توجه قرار گرفته است. همین مسئله دوج کوین را به ارزی نسبتاً خوب تبدیل کرده است و تا زمانی که مورد توجه همین افراد باشد خوب است. در غیر این صورت دوج کوین نیز در دسته شت کوین ها قرار می گیرد.

چطور شت کوین را تشخیص دهیم؟

یکی از نشانه ها قیمت بسیار پایین آن است و همچنین می توانید به سایت همان ارز مراجعه کرده و والت پیپر آن را مطالعه کنید.

اگر شت کوین ها هدفی ندارند پس چرا رشد می کنند؟

رشد کوین ها دلایل زیادی می تواند داشته باشد. یکی از آن ها تبلیغات خوبی است که تیم آن ارز انجام می‌ دهد و تقاضا را بالا می برد. یکی دیگر از عوامل استقبال افراد مشهور از این ارزها است و مهم ترین دلیل رشد قیمت عرضه و تقاضا است و هر چیزی که بتواند بر این دو اثر بگذارد باعث رشد قیمت می شود.

شت کوین چیست؟

شت کوین به دسته ای از ارزهای دیجیتال گفته می شود که در طول مقاله به آن اشاره شده است.

بهترین شت کوین ها کدامند؟

دوج کوین، سیبا اینو، آکیتا، دوج ایلان و …

شت کوین ها اغلب در کدام صرافی ها معامله می شوند؟

صرافی های غیرمتمرکز

استفاده از شت کوین در ایران مجاز است؟

استفاده از این ارزها برای خرید و فروش منعی ندارد.

حکم شرعی شت کوین ها در ایران چیست؟

استفاده از آن ها جایز نیست.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها