تبلیغات
سوالات متداول تحلیل قیمت

بررسی پایین ترین قیمت بیت کوین در سال های مختلف + دلایل

  • توسط zahra
  • 13 دقیقه

پایین ترین قیمت بیت کوین چه زمانی بود؟ چه عواملی بر روی ریزش و یا افزایش قیمت بیت کوین تاثیر گذار است؟ آیا کرونا نیز در پایین یا بالا رفتن این ارز های دیجیتالی دخیل بوده است؟ اگر جواب این سوالات را نمی دانید به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این پست با بیستکس همراه باشید.

پایین ترین قیمت بیت کوین تا کنون چقدر بوده است؟

پایین ترین قیمت بیت کوین تا کنون چقدر بوده است؟

در حال حاضر برخی گمان می کنند بیت کوین فقط در زمان های گذشته که شناخته شده نبود سود آوردی داشته است. به عبارت دیگر آن ها تصورشان این است که اکنون قیمت بیت کوین ها به پایین ترین حد خود رسیده است و خب تا حدودی این تصور آن ها اشتباه نیست و در اردیبهشت ماه سال 1400 دقیقا همین اتفاق رخ داد. طبق گزارشی که کریپتوپوتیتو به ما داد در تاریخ 16 مه قیمت بیت کوین به طور بسیار عجیبی سقوط کرد. در آن زمان قیمت این ارز دیجیتالی برابر با 1260900000 یا 46700 دلار شد.

این قیمت با قیمت اصلی آن تفاوت بسیاری داشت. همین موضوع باعث شد افرادی که در این عرصه وارد شده اند تا اندازه ای نا امید شوند و به آینده آن به دیده تردید نگاه کنند.

پایین ترین قیمت رکورد بیت کوین چه زمانی شکسته شد؟

در 26 اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبری تکان دهنده مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین به طرز عجیبی سقوط کرده است انتشار پیدا کرد. این اتفاق باعث شد برای افرادی که در این بازار پر سود سرمایه گذاری کرده بودند نگرانی های زیادی ایجاد شود. آن ها می ترسیدند که مبادا جریانی که در بورس اتفاق افتاده در این بازار نیز تکرار شود و سرمایه های خود را از دست بدهند. این طور به نظر می رسد که این کاهش قیمت ناگهانی با توییت ایلان ماسک چندان هم بی ربط نباشد. او در تاریخ 13 مه برابر با 23 اردیبهشت ماه سال 1400 در توئیتش این گونه می گوید که بیت کوین بر روی مصرف انرژی بسیار تاثیر گذار است.

البته چندان هم جای نگرانی نیست چرا که نیرو های خرسی به دنبال افزایش دوباره این قیمت ها هستند. آن ها تاکنون توانسته اند تا حدود زیادی نیز در این زمینه موفق عمل کنند. همان طور که تصور می شد، این اتفاق و کاهش ناگهانی قیمت بیت کوین، باعث ترس شدید سرمایه گذاران شد. این طور که مشخص است تا به حال 150 میلیارد دلار سرمایه از این بازار خارج شده است. این سیر نزولی باعث شد که فقط تعداد اندکی از ارز های دیجیتالی بتوانند به افزایش خود ادامه دهند و بقیه ارز های دیجیتال در همان قیمت و یا کمتر نزول پیدا کنند.

در چه زمان هایی قیمت بیت کوین کاهش یافته است؟

در چه زمان هایی قیمت بیت کوین کاهش یافته است؟

سوالی که ممکن است ذهن افراد زیادی را به خود درگیر کند این است که آیا قیمت بیت کوین هم کاهش یافته است؟ اگر پاسخ مثبت است، در چه زمان هایی این اتفاق افتاده است؟ نیرو های خرسی توانسته اند جلوی این روند نزولی را بگیرند و قیمت ارز های دیجیتال را در دست بگیرند؟ طبق جست و جو ها و بررسی هایی که انجام شد متوجه شدیم قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ 16 مه ریزش کرد و به طرز عجیبی این قیمت به 46700 دلار رسید. این قیمت تقریبا با ارزش اصلی آن تفاوت بسیاری داشت.

حتما اکنون می پرسید که اگر این بار دوم بوده است، یعنی قیمت این ارز ها قبلا هم پایین آمده است؟ متاسفانه پاسخ شما بله می باشد. اولین بار این اتفاق در اواخر فوریه یعنی در اسفند ماه 99 رخ داد. در آن زمان قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتالی به اوج خود رسیده بود. پس از آن به طرز عجیبی در اصلاح دوم این قیمت ها سقوط کرد. مدتی بعد از این جریان بود که قیمت بیت کوین توانست برای نخستین بار به بالای 60000 دلار برسد. پس جای نگرانی نیست و احتمال این که نیرو های حاضر بتوانند دوباره قیمت این ارز ها را به زمان قبل خود برگردانند بسیار قوی می باشد. البته این طور به نظر می رسد که در سال 98 نیز شاهد ریزش قیمت بیت کوین بوده ایم.

چه عواملی بر بالا رفتن قیمت بیت کوین در سال 2022 تاثیر می گذارند؟

شاید بار ها از خود پرسیده باشید که چه می شود به یک باره قیمت ارز های دیجیتالی صعود و یا نزول پیدا می کند؟ البته این نکته را باید بدانید که هیچ عاملی به صورت قطعی نمی تواند در این روند تاثیر گذار باشد. اولین عاملی که در کاهش یا افزایش بیت کوین ها اثر گذار می باشد، نسبت عرضه و تقاضا است. خب حالا این عرضه و تقاضا چه معنی می دهد؟ مثلا اگر درخواست و تقاضا از فلز های گران بهایی مانند طلا زیاد باشد و تعداد محدودی از آن در بازار موجود باشد، قیمت آن افزایش پیدا می کند. در مقابل آن نیز اگر تقاضا کم باشد و تعداد زیادی از آن در بازار وجود داشته باشد، پس در نتیجه قیمت آن نیز کاهش پیدا می کند. دقیقا این مثال برای ارز های دیجیتالی نیز صدق می کند.

از دیگر عوامل افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین، هاوینگ بیت کوین می باشد. نیرو ها سعی می کنند که برای جلوگیری از سیستم عرضه و تقاضا هر چهار سال یک بار پاداش استخراج بیت کوین را نصف کنند. اصطلاحا به این اتفاق هاوینگ می گویند. اولین بار این اتفاق در سال 2009 رخ داد و نخستین بیت کوین استخراج شد. پاداش استخراج آن نیز 50 بیت کوین بود. برخی از اقتصاد دان ها می گویند که هاوینگ موجب افزایش قیمت بیت کوین می شود. البته در حالت کلی هیچ قطعیتی در این باره وجود ندارد.

یکی دیگر از عوامل کاهش یا افزایش قیمت رمز ارز های دیجیتالی، پیچیدگی بلاک چین ها می باشد. این به آن معنا است که بلاک چین هرچه ایمن تر باشند، استخراج آن نیز سخت تر خواهد بود. با این کار ارزش و بهای قیمت این ارز ها نیز بالا تر می رود. اگر بخواهیم نمونه دیگری از این عوامل را مثال بزنیم، مسائل قانونی و محدودیت ها است. قوانین حاکم بر یک کشور نیز می تواند بر روی افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین ها اثر گذار باشد.

  • مطلب پیشنهادی : آیا می خواهید بدانید پشتوانه های بیت کوین چه چیزهایی هستند؟! کافیست به مقاله پشتوانه بیت کوین مراجعه کنید.
نقش صرافی ها در تعیین بالا ترین قیمت بیت کوین چیست؟

نقش صرافی ها در تعیین بالا ترین قیمت بیت کوین چیست؟

شاید کمی این مسئله عجیب به نظر برسد اما قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتالی بر اساس عرضه و تقاضا در صرافی های ارز دیجیتال تعیین می شود. به طور معمول و در حالت کلی در صرافی های مختلف، قیمت ارز های دیجیتالی با یک دیگر تفاوت دارند. حال دلیل این تفاوت قیمت ها چیست؟ دلیل این اتفاق همان میزان عرضه و تقاضایی است که در هر یک از صرافی ها وجود دارد. نکته مهم و حائز اهمیت این است که تفاوت قیمت در این صرافی ها زیاد نیست. چرا که اگر قیمت ارز در یک صرافی کم باشد، افراد زیادی برای خرید به آن می روند و در نتیجه قیمت ارز ها متعادل می شود.

در این میان افراد زیادی هستند که می خواهند از این موضوع سود کلانی را ببرند. آن ها ارز هایی را با قیمت های کم می خرند و سپس در صرافی های دیگر با قیمت های بالا تری به فروش می رسانند. بهتر این است که شما برای سرمایه گذاری با صرافی های داخل کشور وارد معامله شوید. به این دلیل که صرافی های داخل کشور با عواملی مانند خطرات تحریم و بلوکه شدن حساب های خود روبرو نیستند. پس به این ترتیب است که صرافی ها نیز در بالا و پایین شدن قیمت های بیت کوین تا حدود زیادی دخیل هستند.

نقش صرافی ها در تعیین بالا ترین قیمت بیت کوین چیست؟

نقش کرونا در ریزش ارزش بیت کوین چه نقشی داشت؟

به نظر می رسد که افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین ها و سایر ارز های دیجیتالی عامل اصلی و مهم دیگری به نام کووئید 19 یا همان کرونا داشته باشند. برخی از کارشناسان مسائل اقتصادی این طور عنوان می کنند که با ورود بیماری کرونا به کشور ها در سراسر دنیا، قیمت بیت کوین شروع به افزایش کرد. به این دلیل که بسیاری از مردم با آغاز قرنطینه های اجباری و کم شدن فعالیت هایشان در بیرون از خانه برای تفریح و سرگرمی و البته کسب درآمد به این کار روی آورده اند.

بر اساس نظر تحلیل گران و اقتصاد دان ها پس از تمام شدن دوران طلایی کرونایی در کشور ها امکان این که مجددا قیمت بیت کوین نزول پیدا کند بسیار محتمل است. این کاهش قیمت به این دلیل می باشد که همه مردم بدون محدودیت به تفریح ها و مشاغل سابق خود در بیرون از خانه باز می گردند و ممکن است آن ها دیگر زمان کافی برای این انجام این کار را نداشته باشند. گفتنی است که مسئله افزایش و کاهش قیمت ها پس از جنگ جهانی دوم بی سابقه بوده است. شایان ذکر است که قیمت بیت کوین ها هیچ روال ثابتی ندارد و برخی از افراد از آن به عنوان سرمایه پر خطر یاد می کنند.

تعطیل شدن دوره ای مزارع بیت کوین باعث کاهش قیمت آن شد؟

به دنبال مصرف زیاد انرژی مزارع بیت کوین و غیر قانونی بودن آن، برخی از کشور ها تصمیم گرفتند که همه این مزارع را تعطیل کنند. اولین مزرعه بیت کوین که تعطیل شد در کشور چین بود. به دنبال این اتفاق سایر کشور ها نیز وارد مرحله تعطیل کردن مزارع بیت کوینی شدند. به دنبال این رخداد و محدودیت هایی که در کشور ها به وجود آمد به طرز عجیب و وحشتناکی قیمت بیت کوین سقوط کرد. قیمت بیت کوین ها اکنون 36 هزار دلار می باشد. این در حالی است که تا پیش از این اتفاق قیمت آن 63 هزار دلار بوده است.

در پی تصمیمات هیئت دولت و ریاست جمهوری بنا بر این شد که تا پایان شهریور ماه همه مزارع بیت کوینی تعطیل اعلام شوند. همین مسئله نیز بیشتر باعث ریزش قیمت بیت کوین شد. البته نکته حائز اهمیت این است که کاهش قیمت بیت کوین ها بیشتر به علت تعطیل کردن مزارع استخراج رمز ارز در کشور چین بوده است. دقیقا پس از اعلام دولت چین مبنی بر این که فعالیت در زمینه استخراج رمز ارز جرم می باشد، شاهد ریزش سنگین قیمت بیت کوین ها شدیم. حتما به نظر شما عجیب است که چرا تعطیل کردن استخراج رمز ارز تنها در یک کشور تا این حد می تواند در روند نزولی بیت کوین تاثیر داشته باشد؟ در واقع بهتر این است بگوییم که کشور چین بالا ترین میزان استخراج بیت کوین را دارا می باشد.

آینده بیت کوین صعوی است یا نزولی؟

آینده بیت کوین صعوی است یا نزولی؟

بسیاری از افراد سرمایه گذار هستند که برای آینده بیت کوین نگرانی های زیادی دارند. طبق نظریه کوین دسک امکان این وجود دارد که طی پنج سال آینده قیمت این ارز های دیجیتالی به 1 میلیون دلار نیز برسد. خبرنگار راشاتودی به فاینانس این طور می گوید که امکان این مسئله وجود دارد که در یک برهه از زمان قیمت بیت کوین به بیشتر از 1 میلیون دلار برسد. اولی لیچ نیز در نظریه اش می گوید که در سال 2024 به علت نصف شدن بیت کوین و پاداش استخراج آن امکان افزایش قیمت ارز های دیجیتالی بسیار زیاد است. این خبر تا حدود زیادی می تواند سرمایه گذاران در عرصه ارز های دیجیتالی را امیدوار کند.

در نظریه ای دیگر که توسط امید فدوی اعلام شده: احتمال این که قیمت بیت کوین از 30 هزار دلار کمتر شود بسیار ضعیف است. وی این طور ادامه می دهد که تا پایان سال 2021 روند قیمت بیت کوین صعودی می باشد. از سوی دیگر، بقیه کارشناسان می گویند که امکان ریزش ارز های دیجیتالی تا 26 هزار دلار نیز وجود دارد. اما سوالی که ممکن است در این زمینه مطرح باشد این است که آیا این روند کاهشی ادامه خواهد یافت؟ به گفته برخی از اقتصاد دانان خارجی دیدن قیمت بیت کوین های 100 هزار دلاری نیز خارج از تصور نخواهد بود. گفتنی است که این اتفاق در کوتاه مدت رخ نخواهد داد و نیاز به صرف زمان می باشد. نکته مهم این است که به طور دقیق مشخص نیست که در آینده شاهد صعود و یا نزول این قیمت ها باشیم.

پایین ترین قیمت بیت کوین چه تاثیری بر دیگر ارز های دیجیتال گذاشت؟

پایین ترین قیمت بیت کوین چه تاثیری بر دیگر ارز های دیجیتال گذاشت؟

در تاریخ 16 مه قیمت بیت کوین ها به طرز بسیار عجیبی کاهش پیدا کرد. این مسئله باعث نگرانی عده زیادی از سرمایه گذاران چه در عرصه بازار داخلی و بین المللی شد. در آن تاریخ قیمت بیت کوین یک باره از 58 هزار دلار به 47 هزار دلار سقوط کرد. این نزول قیمت بیت کوین که به نظر سنگین ترین ریزش آن نیز بود باعث افت شدید قیمت های سایر ارز ها نیز شد. با این که با تلاش نیرو ها، قیمت بیت کوین تا به حال به 50 هزار دلار رسیده است و توانسته است که جایگاه خود را تا حدودی در این قیمت ثابت نگه دارد، اما طبق نظریه کارشناسان این قیمت نیز دچار تغییرات خواهد شد.

احتمال این که در آینده ای نه چندان دور، دوباره شاهد دیدن افت شدید قیمت بیت کوین باشیم وجود دارد. قیمت بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 1580 میلیارد تومان برآورد می شود. این قیمت نسبت به چند روز پیش 9.6 درصد ریزش داشته است. قیمت هر بیت کوین در پایین ترین حالت ممکن 42660000 تومان می باشد.

ثبت درخواست عرضه اولیه سهام در بورس توسط کوین بیس باعث رشد بیت کوین شد؟

ثبت درخواست عرضه اولیه سهام در بورس توسط کوین بیس باعث رشد بیت کوین شد؟

کوین بیس نام یکی از صرافی های دیجیتالی می باشد که در کالیفرنیا قرار گرفته است. مدیر عامل صرافی ارز های دیجیتالی این طور می گوید که امکان این که ارزش و بهای بیت کوین به 200 هزار دلار برسد نیز وجود دارد. با ثبت درخواست عرضه اولیه سهام در بورس که توسط صرافی کوین بیس انجام شد، تا حدود زیادی منجر به رشد قیمت بیت کوین گردید.

آرمسترانگ این طور عنوان می کند که رشد قیمت بیت کوین در آینده ای نه چندان دور، باعث پیشرفت عده بسیار زیادی خواهد شد. وی اضافه می کند که بیش از نیمی از میلیاردر های حال حاضر، از طریق همین ارز های دیجیتالی و بیت کوین به این نقطه رسیده اند.

طبق اطلاعاتی که با تحقیقات و جست و جو ها از مبادی مختلف به وجود آمده مشخص شد که صرافی کوین بیس نزدیک به 800 میلیون دلار سود در Q1 به دست آورده است. اگر این صرافی از همان اول سرمایه خود را برای بیت کوین خرج می کرد به سود بسیار بیشتری دست پیدا می کرد. در حالت کلی بهتر است بگوییم که ثبت درخواست عرضه اولیه سهام در بورس توسط صرافی دیجیتال کوین بیس، باعث افزایش و رشد چشم گیر قیمت بیت کوین شد. البته قیمت بیت کوین ها و سایر ارز های دیجیتالی اصلا ثباتی نداردو مشخص نیست که در این عرصه قیمت بیت کوین ثابت بماند.

سوالات متداول

پایین ترین قیمت بیت کوین تاکنون چقدر بوده است؟

نخستین بار در 26 اردیبهشت ماه سال 1400 بود که به یک باره خبر ریزش قیمت بیت کوین ها به گوش رسید. در آن تاریخ ارزش این ارز دیجیتالی از 58 هزار دلار به یک باره به 47 هزار دلار رسید و عده بسیار زیادی را مبهوت کرد و آن ها را در شوک فرو برد.

به نظر می رسد آینده بیت کوین چگونه باشد؟ آیا این روند صعودی است؟

در این باره نمی توان به صورت قطعی نظر داد. برخی از کارشناسان معتقد هستند که در سال 2024 که بیت کوین نصف می شود و پاداش می گیرد و بهای این ارز دیجیتالی به طور شگفت انگیزی افزایش خواهد یافت. در مقابل برخی دیگر نیز می گویند که ممکن است قیمت بیت کوین از این مقدار هم کمتر شود و تا 26 هزار دلار نیز برسد.

بیت کوین نخستین بار در چه سالی و توسط چه کسانی ابداع و اختراع شد؟

ارز های دیجیتالی و بیت کوین ها برای اولین بار در سال 2008 توسط گروهی به نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد و در سال 2009 نیز آن ها سایر مردم را به این عرصه دعوت کردند. در ابتدا گاردی برای خرید ارز های این چنینی وجود داشت اما به مرور زمان اعتماد ها به این ارز های دیجیتال برگشت.

آیا افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین بر سایر ارز های دیجیتالی نیز تاثیر گذار است؟

طبق بررسی های انجام شده متوجه شدیم که افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین ها به طرز شگفت آوری بر روی سایر ارز های دیجیتال تاثیر می گذارد. به عبارت دیگر اگر اوضاع بیت کوین خوب باشد، اوضاع تمامی ارز های دیجیتال قابل قبول خواهد بود و در صورت نوسانات شدید بیت کوین، دیگر ارز ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

آیا بیماری کویید 19 یا همان کرونا بر روی روند افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین اثر گذار می باشد؟

به نظر می رسد که با ورود کرونا و کم شدن فعالیت مردم در بیرون از خانه، برای تفریح و سرگرمی افراد زیادی به این عرصه پا نهادند. همین موضوع باعث افزایش چشم گیر قیمت بیت کوین شد. این طور پیش بینی می شود که پس از از بین رفتن این بیماری و برگشتن مردم به فعالیت های سابق خود، قیمت بیت کوین نیز مجددا به همان مقدار سابق بازگردد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها