تحلیل تکنیکال هفتگی تحلیل برای سرمایه گذاری

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال با سیگنال و آموزش رایگان

  • توسط sara
  • 14 دقیقه

برای موفقیت در بازار رمز ارزها آن چه اهمیت دارد بررسی روند نوسانات قیمت در بازار و شناسایی بهترین نقاط ورود و خروج به بازار می باشد. این امر نیز با بررسی نمودار و روند قیمت هر ابزار معاملاتی در تایم فریم های مختلف صورت می گیرد. تحلیل تکنیکال به عنوان اصلی ترین ابزار تحلیل و پیش بینی بازار در تایم فریم های مختلف ساعتی، روزانه و هفتگی و حتی سالانه انجام می شود و از این طریق معامله‌ گران می توانند درک درستی از وضعیت بازار داشته باشند‌ همان طور که گفتیم یکی از این تایم فریم ها تحلیل تکنیکال هفتگی می باشد که در ادامه بیشتر به ویژگی های این نوع تحلیل اشاره خواهیم کرد پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

یاد گرفتن تحلیل تکنیکال هفتگی چه کاربردی دارد؟

تحلیل تکنیکال در تایم فریم های مختلف صورت می ‌گیرد. هر معامله گر با توجه به استراتژی و هدفی که از معامله دارد تایم فریم مناسب خود را انتخاب می کند. البته باید گفت هر تایم فریم خصوصیات و ویژگی‌ های خود را دارند و هر کدام از آن ها برای یک نوع معامله مناسب هستند.

بنابراین یک معامله گر باید تمامی تایم فریم های تحلیل تکنیکال را بداند و با آن آشنایی کامل داشته باشد. به عنوان مثال معامله گران با تایم فریم تحلیل تکنیکال هفتگی می توانند بهتر معاملات خود را در بازه زمانی طولانی مدت مدیریت کنند و این گونه مدیریت ریسک بهتری نیز خواهند داشت.

تایم فریم های هفتگی بیشتر مناسب معاملات میان مدت و بلند مدت است و برای رسیدن به نتیجه بهتر در این نوع تایم فریم ها باید چند هفته بازار را در تایم فریم هفتگی زیر نظر داشت.

معایب تایم فریم تحلیل تکنیکال هفتگی

همان طور که گفتیم هر کدام از تایم فریم های تحلیل تکنیکال ویژگی های خود را دارد و هر کدام برای یک معامله مناسب هستند. نکته قابل توجه این است که یک معامله گر نباید تنها به یک بازه زمانی اکتفا کند بلکه باید معامله خود در چندین تایم فریم زیر نظر داشته باشد. چرا که هر کدام از این تایم فریم ها در کنار مزایا که دارند، معایبی هم دارند.

تایم فریم هفتگی به هیچ عنوان برای معاملات کوتاه مدت و آنی در بازار مناسب نیست چرا که بازار ارز دیجیتال بسیار پر نوسان است و روزانه نوسانات زیادی را تجربه می کند. پس تریدری  که می خواهد روزانه معامله کند به هیچ عنوان تایم فریم هفتگی برای او توصیه نمی شود چرا که ممکن است نتیجه‌ ای خلاف لحظه معامله نشان دهد.

همچنین در معاملات بلند مدت نمی‌توان به تنهایی به تایم فریم هفتگی در تحلیل تکنیکال اکتفا کرد چرا که آن طور که باید کامل نیست و باید تایم فریم های طولانی تر و ماهانه نیز مورد توجه قرار گیرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال

هر نوع تایم فریم در تحلیل تکنیکال به طور کلی مقدار ریسک در معامله مورد نظر و مدت زمانی که نیاز است تا تریدر به نتیجه تحلیل و معامله خود دست یابد را مشخص می کند. به عنوان مثال اگر یک تریدر تایم فریم هفتگی برای تحلیل انتخاب کرده باشد این گونه ریسک کمتری را متحمل می شود و برای این که به سود مورد نظر دست یابد، باید چندین هفته صبر کند تا بتواند به سود برسد.

بنابراین با بررسی تایم فریم و همچنین برشی از زمان دلخواه کندل می‌توان نوسانات قیمت را در بازار تحلیل و مورد بررسی قرار داد. رمز ارزها در بازار ارزهای دیجیتال طرفداران زیادی دارد به همین خاطر در ادامه تحلیل تکنیکال هفتگی برخی از ارزهای معتبر را که مربوط به زمان نگارش مقاله می باشد را ارائه خواهیم کرد.

بیت کوین

بیت کوین

بیت کوین ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با نماد BTC در بازار شناخته شده است. با بررسی تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین شاهد آن هستیم که این ارز در طول یک هفته گذشته نوسان چندان زیادی نداشت و در اواخر این هفته شاهد کمی حرکت به سمت صعود هستیم. پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته ۴۵.۶۰۴ دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه ۵۱.۷۳۸ دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته ۹.۳۷ درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر واحد بیت کوین معادل ۵۰.۹۵۵ دلار در بازار معامله می شود.

اتریوم

اتریوم یک نوع ارز دیجیتال است که با نماد ETH در بازار شناخته شده است. این ارز در طول یک هفته گذشته نوسان چندان زیادی نداشت و  پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته 4.032.12 دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه 4.131.05 دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته 3.24 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر اتریوم معادل ۴.۰۵۵.۳۱ دلار در بازار معامله می شود.

بایننس کوین

نام ارز بایننس کوین را احتمالا شنیده اید. این ارز در طول یک هفته گذشته نوسان چندان زیادی نداشت و  پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته 506.55 دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه 553.49 دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته 2.24 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر بایننس کوین معادل ۵۵۳.۴۹ دلار در بازار معامله می شود.

کاردانو

کاردانو هم یکی از معروف ترین رمز ارزها به شمار می رود. براساس تحلیل تکنیکال هفتگی این ارز در طول یک هفته گذشته بیشتر یک روند نزولی را در پی داشت و پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته ۱.۲۰ دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه۱.۴۰ دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته ۱۲.۴۷ درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر کاردانو معادل ۱.۴۲ دلار در بازار معامله می شود.

ریپل  

ریپل یکی از معروف ترین رمز ارزهای بازار است. برای این ارز در طی هفت روز گذشته بالاترین قیمت 1.01 دلار و پایین ترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه ۰.۸۱۹ دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته ۱۱.۲۰۶ درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر ریپل معادل ۰.۹۲۰ دلار در بازار معامله می شود.

دوج کوین  

دوج کوین  

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که با نماد DOGE در بازار شناخته شده است. با بررسی تحلیل تکنیکال هفتگی دوج کوین به این نتیجه می رسیم که همچون هفته های قبل تغییر چندان محسوسی در این رمز ارز مشاهده نشده و پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته ۰.۱۶۱۵۵۹ دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه۰.۱۹۴۶۳۳ دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته ۸.۲۰ درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر دوج کوین معادل ۰.۱۸۸۶۲۱  دلار در بازار معامله می شود.

استلار 

استلار ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته 0.246928 دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه 0.276886 دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته 9.54 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر استلار معادل ۰.290137  دلار در بازار معامله می شود.

سولانا 

سولانا هم یک رمز ارز معروف به شمار می رود. پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته 196.75 دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه 168.61 دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته 7.00 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هرسولانا معادل 191.44 دلار در بازار معامله می شود.

پولکادات 

پولکادات ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با نماد DOT در بازار شناخته شده است. تحلیل تکنیکال هفتگی این ارز از این قرار است که پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته 23.33 دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه 29.62 دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته 12.26 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر پولکادات معادل 28.50  دلار در بازار معامله می شود.

لونا

از ارز لونا هم می توان به یک رمزارز پر کاربرد و محبوب اشاره کرد. پایین ترین قیمت ثبت شده برای این ارز در طی هفت روز گذشته 66.33 دلار و بالاترین قیمت ثبت شده برای آن تا این لحظه 101.31 دلار بوده است و در مجموع در هفت روز گذشته 45.78 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است. در حال حاضر هر لونا معادل ۹۶.۹۳  دلار در بازار معامله می شود.

جدول اطلاعات

برای اطلاع از مهم ترین نکات کلیدی مربوط به تحلیل تکنیکال هفتگی می توانید جدول زیر را مطالعه کنید.

موضوعتحلیل تکنیکال هفتگی
تحلیل هفتگی جزء چه نوع تحلیلی است؟تحلیل تکنیکال
انواع بازه های زمانی در تحلیل تکنیکالتایم فریم های دقیقه ای، ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه
تایم فریم هفتگی چیست؟کندل های مربوط به تغییرات قیمت در طی یک هفته
تایم فریم هفتگی جزء کدام بازه های زمانی می باشد؟بازه زمانی میان مدت
تحلیل تکنیکال هفتگی طلا چیست؟

تحلیل تکنیکال هفتگی طلا چیست؟

فلز گران بهای طلا همواره در طول تاریخ یکی از کالا های با ارزش و سودآور در میان سرمایه گذاران بوده است. از همین رو معامله گران برای شناسایی بهترین موقعیت خرید و فروش در بازار طلا با استفاده از ابزار های تحلیل تکنیکال در تایم فرم های مختلف از جمله تایم فریم‌ های هفتگی به تحلیل بازار می پردازند و از آن جایی که قیمت طلا نیز همانند ارزها نوسان زیاد دارد با استفاده از تایم فریم هفتگی تحلیل تکنیکال می‌ توان با ریسک کمتری به معامله در این زمینه پرداخت.

تحلیل تکنیکال هفتگی دلار؟

با بررسی تحلیل تکنیکال هفتگی دلار نوسانات قیمت این ارز پایه را در بازار می ‌توان مورد ارزیابی و بررسی قرار داد. چرا که دلار به عنوان یک پول بین المللی تاثیر زیادی در نوسانات قیمت ها دارد و با زیر نظر داشتن این ارز می توان درک درستی است بازار به دست آورد.

تحلیل تکنیکال هفتگی در فارکس هم کارایی دارد؟

برای تصمیم گیری مناسب و به موقع در بازار به خصوص بازار پر نوسانی مثل فارکس باید به تمامی تایم فریم ها توجه داشت. از آن جایی که در بازار های فارکس و ارز دیجیتال نوسانات به صورت کوتاه مدت می باشد تایم فریم های کوتاه مدت کاربرد بیشتری دارند. اما با این حال برای تصمیم گیری بهتر و فرصت بیشتر برای معامله می توان از تایم فریم های هفتگی در بازار forex استفاده کرد. 

تفاوت تحلیل تکنیکال هفتگی با فاندامنتال

تفاوت تحلیل تکنیکال هفتگی با فاندامنتال

به طور کلی تحلیل های فاندامنتال تفاوت های مهم با تحلیل های تکنیکال در تایم فریم های مختلف دارد. چرا که تحلیل تکنیکال همواره در بازه‌ های زمانی مختلف از جمله تایم فریم هفتگی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. در حالی که تحلیل های فاندامنتال بازه زمانی مشخص و واضحی ندارد و ممکن است در هر لحظه خبر فاندامنتالی مربوط به یک بلاکچین مطرح شود که بازار آن را تحت تاثیر قرار دهد و مورد توجه معامله گران قرار می گیرد.

سخن پایانی  

با توجه به آن چه گفته شد تحلیل تکنیکال در تایم فریم های مختلف صورت می گیرد که می تواند از تایم فریم های ساعتی تا تایم فریم های سالانه متغیر باشد. هر معامله گری با توجه به نوع معامله و استراتژی که در پیش دارد تایم فریم مناسب را انتخاب می کند. تایم فریم هفتگی یکی از تایم فریم های میان مدت می باشد که ریسک معامله را کاهش می ‌دهد و معامله‌ گران فرصت بهتری برای تصمیم گیری و معامله در بازار خواهند داشت.

سوالات متداول

تحلیل تکنیکال هفتگی در چه بازه های زمانی انجام می شود؟

 تحلیل تکنیکال به عنوان اصلی ترین ابزار تحلیل و پیش بینی بازار در تایم فریم های مختلف ساعتی، روزانه و هفتگی و حتی سالانه انجام می شود.

یکی از روش های تحلیل بازار چه می باشد؟

تحلیل تکنیکال

تایم فریم هفتگی مناسب چه نوع معامله ای است؟

تایم فریم های هفتگی بیشتر مناسب معاملات میان مدت و بلند مدت است.

در هر معامله ای می‌ توان از تایم فریم هفتگی استفاده کرد؟

تایم فریم های مختلف صورت می ‌گیرد و هر معامله گر با توجه به استراتژی و هدفی که از معامله دارد تایم فریم مناسب خود را انتخاب می کند.

معایب تایم فریم های هفتگی چیست؟

دیر تر رسیدن به نتیجه و کامل نبودن

مزیت تحلیل در تایم فریم هفتگی چیست؟

ریسک کمتر و زمان بیشتر برای تصمیم گیری

تحلیل تکنیکال هفتگی برای فارکس مناسب است؟

 از آن جایی که در بازار های فارکس و ارز دیجیتال نوسانات به صورت کوتاه مدت می باشد تایم فریم های کوتاه مدت کاربرد بیشتری دارند.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها