بیت کوین مفاهیم پایه

بیت کوین چیست؟ دانستنی های ضروری ارز دیجیتال BTC یا BitCoin

  • توسط asie
  • 32 دقیقه

امروز نام بیت کوین را از زبان بسیاری از آدم های مشهور و دولت های بزرگ می شنویم. نامی که کم کم گوش همه مردم باید به آن عادت کند زیرا قرار است دنیا را متحول کند و با برنامه و رود مپی که در آن وجود دارد قرار است جایگزین ارز های فیات باشد و پول را از انحصار دولت خارج کند. شاید برایتان جالب باشد که بیت کوین در ابتدا کار به صورت رایگان پخش می شده است.

فهرست محتوا

این ارز در حال حاضر با قیمت سرسام آور 45 هزار دلار معامله می‌ شود. اهدافی که برای آن مشخص شده است اعداد بسیار بالا تری می باشد که طبق قاعده لوگاریتمی نموداری این اعداد در پایان سال ۲۰۲۱ رقم ۲۰۰ هزار دلار و در حالت کلی مقدار بالا تر از ۲ میلیون دلار پیش بینی شده است. بیستکس هم اکنون 0 تا 100 بیت کوین را برای شما باز خواهد کرد.

ارز بیت کوین چیست و چرا باید آن را بخریم؟

ارز بیت کوین چیست و چرا باید آن را بخریم؟

در حال حاضر مهم ترین سوالی که همه مردم از فعالان بازار های مالی می پرسند این است که ارز بیت کوین چیه و چه کار می کند؟ آیا ما می‌ توانیم برای آینده به این ارز اعتماد کنیم و یا نه؟ آن چیزی که در گذشته بیت کوین بسیار با ارزش بوده این است که شما هر زمان در سال یک ماه اش را برای خریداری بیت کوین در نظر بگیرید، سال بعد در همان موقع شما سودی را به دست می آوردید. حالا به نسبت این که چه سالی و در چه مقطعی و در چه عددی خریداری کرده‌ اید مقدار سود شما را دستخوش تغییر می کند.

از ابتدای وجود بیت کوین و پیدایش آن در دنیا، مردم اطلاعات زیادی را درباره Bitcoin نداشته و همچنین درکی از این که یک پول دیجیتال قرار است جایگزین پول فیات شود نداشتند. در طول زمان با توجه به طمع اکثر مردم درگیر آن شدند و امروزه همگی دنبال خرید بیت کوین هستند زیرا این رمز ارز با توجه به گذشته اش نشان داده که همیشه روند خود را حفظ کرده است.

این که چرا باید بیت کوین بخریم یک جواب ساده و بسیار منطقی دارد. زیرا بیت‌ کوین هر سال نسبت به سال گذشته خود مقدار بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است و پیش بینی ها حاکی از آن است که قیمت بیت کوین بسیار بالا تر می رود تا این که در نهایت جایگزین ارز فیات شود‌.

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین به دلار در حال حاضر و در همین لحظه یعنی در ساعت ۱۱ و ۱۹ دقیقه سوم مهر ماه 42409 دلار می باشد و قیمت بیت کوین به تومان را هم می توانید با توجه به دلار حساب کنید. ‌با توجه به ریزش های اخیر این رمز ارز در حال حاضر پتانسیل و فشار بالایی مانند یک فنر در آن جمع شده است و به دنبال زدن سقف ath خود می باشد. سقف ath به معنای زدن قیمت خود در بالا ترین حد در کل تاریخ بوده است و البته این رمز ارز با توجه به خبر های منفی که در این روز ها از جانب کشور چین دریافت کرده، بسیار قیمتش دستخوش تغییر اخبار منفی شده و قیمت آن تا حد بسیار زیادی شکست شده است.

در حال حاضر چیزی که برای این رمز ارز به وضوح مشخص است آن می باشد که همیشه در بد ترین شرایط خود توانسته قیمت خود را اصلاح کند و نسبت به سال گذشته بالا تر از آن مقداری باشد که بوده است. تارگت های مشخص شده برای Bitcoin از هدف های بسیار بالایی می باشد که در حال حاضر خارج از حد تصور هر فرد معامله گر و یا فرد عادی است. اما چیزی که برای آن پیش بینی شده است رسیدن قیمت صد هزار دلار در پایان سال جاری به دو میلیون دلار در دراز مدت است‌. البته همان گونه که همه ما می‌ دانیم همه این اعداد و ارقام یک پیش بینی از سوی تحلیلگران بازار رمز ارز می باشد و نمی تواند به عنوان یک قطعیت تلقی شود.

دلیل افزایش ارزش بیت کوین چه چیزی است؟

دلیل افزایش ارزش بیت کوین چه چیزی است؟

در حال حاضر قیمت بیت کوین بین اعداد ۴۰ هزار دلار ۴۵ هزار دلار در حال نوسان است. می توان گفت که این قیمت برای بیت کوین یک قیمت پایین تلقی می شود زیرا آن چیزی که در سقف قیمت Bitcoin دیده می شود عدد شصت و پنج هزار دلار می باشد. در حال حاضر این قیمت برای بیت کوین یک اصلاح است اما واقعیت این است که برای تمامی تحلیل گران و معامله گران بازار ارز های دیجیتال سود های کلان در ریزش های بازار هستند. زیرا آن چیزی که بسیار واضح است این می باشد که یک قاعده همیشگی وجود دارد.

قاعده همیشگی از این قرار است که بیت کوین پس از بازگشت قیمت خود به پایین ترین حد ممکن، دوباره به همان جایی می رود که در سقف تاریخی بوده است. همه معامله گران البته معامله گران حرفه ای از ریزش های بازار بسیار خوشنود می شوند و این است که پس از خرید های سنگین در قیمت های پایین و یا به اصطلاح کف قیمتی پس از بازگشت قیمت دوباره به سود های کلانی دست پیدا می کنند.

پشتوانه بیت کوین دولت است یا مردم؟

پشتوانه بیت کوین دولت است یا مردم؟

شاید جالب باشد اما باید بدانید پشتوانه بیت کوین هیچ کشور و دولتی نیست. یک واقعیت بسیار جالب در این رمز ارز وجود دارد که قصد آن نابود کردن ارز های فیات و در نهایت کوتاه کردن دسته بانک های بزرگ دنیا از پول های مردم می باشد. پول هایی که هر یک نفر برای جا به جایی آن ها در سیستم های بانکی متمرکز باید با کارمزد های بسیار سنگین آن ها را انتقال دهند اما در سیستم مالی غیر متمرکز یعنی با داشتن بیت کوین و یا استیبل کوین و یا حتی داشتن آلت کوین ها شما می توانید در هر کجای دنیا که باشید با استفاده از سیستم هوشمند بلاک چین پول های خود را با کم ترین کارمزد به مقصد مورد نظر انتقال دهید. در مقاله پشتوانه بیت کوین چیست به صورت کامل این مسئله را باز کرده ایم.

نکته بسیار جذاب این ماجرا این است که در حاشیه بلاک چین وقتی که پولی را انتقال می دهید، از لحاظ زمانی بسیار سریع تر کار شما انجام خواهد شد و نیاز به زمان های زیاد برای انتقال پول نمی باشد. ناگفته نماند از زمان پیدایش این رمز ارز یعنی بیت کوین تا به الان پشتوانه اصلی آن مردم بوده اند، تا جایی که با این افزایش قیمت های Bitcoin برخی از دولت ها وارد عمل شدند.

دولت هایی مانند السالوادور که از چندی پیش اعلام کرد این واحد پولی را به رسمیت می شناسد و برخی کشور ها مانند دبی برای قانونی کردن فعالیت رمز ارز ها در کشور خود اقداماتی انجام داده اند و می خواهند مرکز ارز دیجیتال دنیا باشند. همچنین دولت هایی برای سرکوب این رمز ارز ها تلاش کرده‌ اند که تا به این جا دولت چین و آمریکا برای از بین بردن آن ناکام مانده اند.

آینده بیت کوین چگونه پیش بینی می شود؟

آینده بیت کوین چگونه پیش بینی می شود؟

در حال حاضر برای پیش بینی آینده بیت کوین چندین نوع راه تحلیلی وجود دارد. هر کدام از آن ها دریایی از اعتبار هستند اما در حالت کلی به چهار بخش تقسیم می شوند که می توانیم قسمت اول را به «تحلیل فاندامنتال» اختصاص دهیم. تحلیلی که در آن فرد تریدر و یا معامله گر در اپلیکیشن های مختلف منتظر اخبار مثبت یا منفی از بازار است که پس از اعلام اخبار اقدام به خرید و یا فروش رمز ارز های خود کند‌.

این نوع تحلیل باید بسیار دقیق باشد چون پس از گذشت حدود پنج دقیقه از اخبار منفی یا مثبت بازار، فردی که بر این اساس تحلیل می کند از بازار جا مانده و دیگر نمی تواند از این تحلیل استفاده کند. نمونه بارز آن تصویب قانون ممنوع شدن رمز ارز ها توسط دولت چین که پس از این خبر قیمت بیت کوین از محدوده‌ ۴۵ هزار دلار به ۴۰ هزار دلار سقوط کرد.

در قسمت دوم و تحلیل ها به «تحلیل تکنیکال» می پردازیم. تحلیلی که در آن فرد معامله گر باید با استفاده از اندیکاتور ها و اسیلاتور ها اقدام به خرید و فروش کند. این گونه تحلیل سبک و استراتژی خاص خود را دارد. راه سوم «تحلیل پرایس اکشن» می باشد که در این تحلیل فرد با استفاده از خطوط روند حمایت، مقاومت و کانال کشی ها و همچنین به کار بردن ترکیب آن ها می تواند تحلیل های خود را انجام دهد.

در نهایت تحلیل چهارم و آخر روانشناسی بازار می باشد و یا به اصطلاح در حوزه زبان خارجی آن را «تحلیل سنتیمنتال» خطاب می کنند. در این گونه تحلیل فرد معامله گر با توجه به شناخت گونه مردمی که در این رمز ارز فعالیت دارند و رفتار آن ها در مواقع مختلف، تشخیص می دهد که بازار صعودی و یا نزولی است و آن فرد اقدام به معامله می کند. این چهار راه بهترین راه های ممکن برای تشخیص و پیش بینی قیمت بیت کوین در آینده می باشند که هر فرد به صورت ترکیبی و یا تک بعدی می تواند از این چهار روش کسب سود کند.

برای تبدیل بیت کوین به ریال باید چه کاری انجام داد؟

برای تبدیل بیت کوین به ریال باید چه کاری انجام داد؟

برای تبدیل بیت کوین به ریال شما باید ابتدا بیت کوین در اختیار داشته باشید. امروزه بهترین مکان ها برای تبدیل بیت کوین و یا آلت کوین ها به دلار و سپس به ریال صرافی ها می باشند. صرافی هایی که بر اساس رتبه بندی سایت کوین مارکت کپ به ترتیب از ۱ تا ۵۰۰ و بیشتر دسته بندی شدند. آن چیزی هم که کاملا واضح می باشد این است که در صرافی ها ما باید بهترین ها را انتخاب کنیم. در حال حاضر بهترین صرافی های دنیا صرافی بایننس با بیشترین حجم معامله می باشد. با توجه به شرایط ایران و تحریم های زیادی که علیه ایران وجود دارد امکان استفاده از این صرافی برای کاربران ایرانی داخل ایران عملاً غیر ممکن شده است.

کاربران ایرانی باید به صرافی هایی با رنگ پایین تر مراجعه کنند که کاربران ایرانی در حال حاضر بیشتر از صرافی های کوکوین و کوینکس استفاده می کنند که از لحاظ رده بندی در حال حاضر صرافی کوکوین در رده چهارم و صرافی کوینکس در رده پنجاه و سوم قرار دارد. البته ناگفته نماند که شما می توانید در صرافی های دیگر معامله های نظیر به نظیر انجام دهید و پول های خود را برداشت کنید‌. در صرافی هایی مانند صرافی پنکیک سواپ، سوشی سواپ و وان اینچ از می توانید پول های خود را تبدیل به دلار و سپس با انتقال به صرافی های ایرانی آن را تبدیل به ریال کرده و از حساب خود خارج کنید.

بنیانگذار این ارز دیجیتال چه کسی بود؟

بنیانگذار این ارز دیجیتال چه کسی بود؟

بنیانگذار ارز دیجیتال بیت کوین «ساتوشی ناکاموتو» نام دارد که در سال ۲۰۰۹ این ارز دیجیتال را به دنیا معرفی کرد. در واقع این نام یک نام مستعار می باشد که تا به حال هویت این فرد مشخص نشده است‌. البته شاید با این روش شخص خالق بیت کوین قصد داشته است که امنیت خود را تامین کند. با وجود قیمت گزاف بیت کوین در حال حاضر و بالا تر رفتن قیمت Bitcoin در سال های آینده، کسانی که این ارز دیجیتال را دارا می باشند باید از لحاظ امنیتی تحت حفاظت قرار گیرند.

یک دلیل دیگر برای این که ساتوشی ناکاموتو هویت خود را نا معلوم گذاشته است «عدم دسترسی دولت‌ ها و افراد سود جو» به او بوده است. زیرا دولت های بسیاری در حال حاضر با وجود بیت کوین ضرر های اقتصادی کلانی را متحمل می شوند. در کل باید گفت با همه این تفاسیر شاید پنهان ماندن نام اصلی خالق بیت کوین بهتر باشد.

چه عواملی بر روی ارزش این ارز دیجیتال تاثیر مستقیم می گذارد؟

چه عواملی بر روی ارزش این ارز دیجیتال تاثیر مستقیم می گذارد؟

علت های زیادی وجود دارد که می‌ تواند ارزش ذاتی قیمت بیت کوین را بالا و پایین کند. اما از زبان نویسنده شاید مهم ترین عامل بالا بودن قیمت بیت کوین و ارزش ذاتی آن و بالا رفتن Bitcoin در سال های آینده، سیستم مالی غیر متمرکز و کارمزد های پایین و همچنین امنیت بالا باشد. در حال حاضر ارز های فیات معایب بسیار زیادی دارند. معایبی از جمله متمرکز بودن آن ها و یا جا به جایی آن ها در سیستم های مالی متمرکز با کارمزد های بسیار بالا و عدم تبدیل آن ها به یکدیگر در سیستم مالی متمرکز یک عیب بسیار بزرگ است.

ماهیت اصلی بیت کوین و آلت کوین ها و علت بالا رفتن ارزش آن ها غیر متمرکز بودن است زیرا راحتی برای انتقال پول و صرفه‌ جویی در زمان، یک پوئن بسیار مثبت است. به طور کلی همان گونه که در گذشته های بسیار دور وقتی که طلا جایگزین معامله های کالا به کالا شد. امروزه نیز وقت آن رسیده است که ارز های فیات جای خود را به ارز های دیجیتال(Bitcoin) بدهند.

راه های خرید بیت کوین کدامند؟

راه های خرید بیت کوین کدامند؟

راه های بسیاری برای خرید بیت کوین وجود دارد که اکثر این راه ها وابسته به صرافی ها می باشند. صرافی ها سیستم های مالی می باشند که در فضای آن ها شما می توانید به ازای مقدار پولی که در نظر گرفته‌ اید بیت کوین بخرید و به شما بیت کوین بدهد. کار اصلی صرافی ها این است که انواع معامله گران را در فضا امنیتی خاص به یکدیگر متصل کند‌. پس باید گفت خرید بیت کوین از طریق صرافی های آنلاین، صرافی های شخصی و سایت ها قابل انجام می باشد.

صرافی های آنلاین

همانطور که می دانید صرافی های آنلاین بسیاری برای خرید بیت کوین موجود می باشند. به راحتی می‌ توان از این صرافی ها بیت کوین خریداری کرد اما متاسفانه موضوعی که این صرافی های آنلاین را کم طرفدار کرده است، گران بودن قیمت‌ بیت‌ کوین در این صرافی‌ ها نسبت به قیمت واقعی شان می باشد.

صرافی‌ های شخصی

تعداد بسیاری از فروشندگان ارز های دیجیتال به صورت شخصی از طریق سایت، کانال تلگرامی و عضویت در انجمن های مربوطه به فروشندگی بیت کوین مشغول می شوند. این صرافی های شخصی را می توان با سرچ ساده در تلگرام و گوگل پیدا کرد.

سایت ها

خوشبختانه امروزه سایت های مختلفی برای خرید و فروش ارز های دیجیتال و بیت کوین قابل دسترس می باشند که سایت هایی چون: لوکال بیت کوینز، وبمانی و XMLGold از سایت های معتبر و قابل اعتماد برای خرید بیت Bitcoin می باشند.

انواع کیف پول بیت کوین چه نام دارند؟

انواع کیف پول بیت کوین چه نام دارند؟

در حال حاضر کیف پول های بسیاری وجود دارند که در آن ها می توانید اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید. به طور کلی کیف پول اختصاصی وجود ندارد که در آن فقط بیت کوین معامله شود اما کیف پول های بسیاری در نوع های متفاوتی وجود دارند که می‌توانید در آن ها بیت‌ کوین نگهداری و یا خرید و فروش کنید. در حالت کلی به دو دسته کیف پول های داغ و کیف پول های سرد تقسیم می شوند که هر کدام از این دو دسته خود شامل دو نوع کیف پول می باشد که به آن ها می پردازیم.

کیف پول های سرد کاغذی

در این نوع کیف پول ها شما دارایی های خود را به صورت یک بارکد از سیستم دریافت می کنید و پس از چاپ آن تا زمانی که بخواهید از دارایی‌ های خود برداشت کنید، در یک مکان نگه داری می کنید. نحوه برداشت از این نوع کیف پول ها خیلی سخت نیست فقط کافی است که شما با گذاشتن یک دوربین بر روی بارکد و داشتن رمز به دارایی های خود، دست پیدا کنید‌. یکی از معایب این نوع کیف پول این است که در صورت مخدوش شدن حتی یک ذره از برگه کاغذی شما باید با دارایی های خود خداحافظی کنید.

کیف پول های سرد لجر

شما می توانید این نوع کیف پول ها را از مغازه های فروش کامپیوتر تهیه کنید که قیمت آن به صورت تقریبی در حال حاضر ۵ میلیون تومان می باشد. این نوع کیف پول ها به صورت یک فلش به سیستم مورد نیاز شما وصل شده و پس از خالی کردن دارایی‌ های خود در این کیف پول می توانید آن را از سیستم جدا کنید و در یک گاو صندوق نگهداری کنید. کیف پول های سرد از لحاظ امنیتی بسیار امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های داغ دارند زیرا پس از خالی کردن رمز ارز های خود در این کیف پول ها و جدا کردن آن ها دیگر از گزند هکر ها در امان خواهید بود.

کیف پول های داغ

کیف پول اتمیک یا تراست والت و کوینومی کیف پول هایی هستند که شما می توانید دارایی های خود را در این نوع کیف پول ها با پشتیبانی یک شرکت مخصوص و یک تیم برنامه نویس بسیار قوی و ضمانت حفظ امنیت بگذارید و به شکل داغ در آن جا نگهداری کنید. شرکت مزبور موظف است که در قبال کارمزدی کم، از دارایی های شما حفاظت کند.

کیف پول های صرافی

آخرین کیف پول، کیف پول های صرافی ها هستند. در این نوع کیف پول ها شما دارایی‌ های خود را در صرافی نگهداری می کنید. یکی از بدترین نگهداری های ارز دیجیتال برای بلند مدت همین گونه نگهداری است و از لحاظ امنیت، ضعیف می باشد. اگر بخواهیم از لحاظ امنیت این کیف پول ها را رده بندی کنیم اول کیف پول های سرد و بعد از آن کیف پول های داغ می باشند‌.

برای داشتن والت بیت کوین چه کاری باید بکنیم؟

برای داشتن والت بیت کوین چه کاری باید بکنیم؟

شما برای داشتن یک والت بیت کوین امروزه زیاد اذیت نمی‌ شوید زیرا انتخاب های بسیار فراوانی دارید. همچنین می توانید از کیف پول های داغ و از کیف پول های سرد استفاده کنید. چندین نوع راه حل برای این که شما یک والت بیت کوین داشته باشید وجود دارد. یکی از ساده ترین راه های آن برای دارایی های کم، کیف پول های داغ می باشد که در آن شما باید فقط با ثبت نام در یک صرافی و نصب یک کیف پول تراست به یک کیف پول دست پیدا کنید و یا با خرید یک لجر نانو یک کیف پول سرد را داشته باشید.

چگونه بیت کوین را استخراج کنیم؟

صنعت ماینینگ بیت کوین امروزه بسیار پیشرفت کرده است. شما برای ماین کردن به چندین عامل مهم نیاز دارید که یکی از مهم ترین آن ها داشتن برق بسیار قوی می باشد. به همین منظور سوال های بسیاری درباره بیت کوین چیست و چه ربطی به برق دارد؟ وجود دارد. در زمانی که شما ماین می‌ کنید ولتاژ بسیار بالایی از برق را مصرف می کنید و جریان بسیار زیادی را از شبکه می کشید. همین جریان باعث اضافه بار و هزینه های هنگفت می شود. به همین دلیل بسیاری از کسانی که اقدام به ماینینگ می کنند برق خود را به صورت دزدی از شبکه می گیرند.

دومین عامل مهم برای استخراج بیت کوین داشتن یک سیستم بسیار قوی است. البته در گذشته شما با داشتن یک سیستم ساده خانگی می توانستید در طول سال هزاران Bitcoin را استخراج کنید اما با گذشت زمان و اوج گرفتن قیمت بیت کوین و همچنین شناخت مردم، استخراج این رمز ارز به سیستم های بسیار قوی متکی شد و هر روزه سختی شبکه بیت کوین بالا تر می رود. بالا رفتن این سختی شبکه باعث می شود که به سیستم قوی تری نیاز پیدا کنید و سیستم خود را ارتقا دهید. البته ناگفته نماند که هر چقدر سیستم شما قوی تر باشد میزان پاداش شما بیشتر خواهد بود.

در مرحله بعدی شما به یک اینترنت پر سرعت نیاز دارید. اینترنتی که در آن قطعی وجود نداشته باشد زیرا با قطع شدن لحظه ای اینترنت سیستم های شما به خطر می‌ افتند. در مرحله آخر شما به یک کیف پول داغ نیاز دارید که پس از در اختیار گذاشتن سیستم خود به شبکه، پاداش های شما را به آن ولتی که دارید واریز می کند که رایج ترین استفاده والت برای ماینینگ ولت والکس و یا جکس است.

مقایسه بیت کوین با ارز های دیجتال دیگر

مقایسه بیت کوین با ارز های دیجتال دیگر

مقایسه بیت کوین با ارز های دیجیتال دیگر از لحاظ زمان به وجود آمدن و تکنیکالی کاملاً مشکل دار است. زیرا زمانی که بیت کوین به وجود آمده است تا مدت های بعد ارز دیگری وجود نداشت و بعد از آن ارز اتریوم خلق شد. در حالت کلی با ریزش بیت کوین تمامی آلت کوین ها ریزش می کنند و با صعود آن یا استیبل می شوند و یا بیشتر می شوند.

مقایسه بیت کوین با اتریوم

اتریوم با نام اتر نیز شناخته می‌ شود و در حال حاضر در محدوده قیمتی ۳ هزار دلار معامله می‌ شود اما سقف قیمتی آن ۴ هزار دلار می باشد. ارز دیجیتال اتریوم توسط ویتالیک بوترین تقریباً ۶ سال بعد از بیت کوین در سال ۲۰۱۵ خلق شد و به دنیا ارائه شد. این ارز دیجیتال از لحاظ مارکت کپ و حجم بازار در رده دوم قرار دارد. اتریوم بعد از Bitcoin بیشترین سهم را از بازار دارد و به عنوان یک ارز دیجیتال معتبر شناخته می شود.

مقایسه بیت کوین با بایننس کوین

ارز دیجیتال بایننس کوین در حال حاضر در کوین مارکت در رده سوم قرار دارد. نسبت به بیت کوین دو پله پایین تر است و با نام اختصاری bnb شناخته می شود. ساخت قیمت این ارز ۷۰۰ دلار می باشد و در حال حاضر در محدوده ۳۵۰ دلار معامله می‌ شود. این ارز نسبت به بیت کوین یک ارز بسیار ضعیف می باشد و هیچ گاه نمی تواند به خود Bitcoin برسد زیرا با ریزش بازار این ارز هم ریزش خواهد کرد.

مقایسه بیت کوین با کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو ارزی است که در حال حاضر در رتبه چهارم بازار می باشد و نسبت به بیت کوین در سطح پایینی قرار دارد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در محدوده قیمتی دو دلار و سی سنت معامله می شود اما سقف قیمتی آن قیمت ۳ دلار و ۲۲ سنت است. خالق این ارز آقا هاسکینسون است و جزو ارز های دیجیتال محبوب بازار است که در آن حجم فوق‌ العاده‌ ای از پول جا به جا می شود.

مقایسه بیت کوین با ریپل

ارز دیجیتال ریپل از ارز های دیجیتالی است که بسیار از لحاظ اخبار دستخوش تغییر می باشد. این ارز دیجیتال در اسفند ماه سال گذشته به دلیل قوانین بین المللی آمریکا دچار اختلالاتی شد که به شدت قیمت این ارز را شکست و پس از این موضوع و موفق شدن در دادگاه، قیمت آن به شدت بالا رفت. در حال حاضر این ارز دیجیتال در رنک ششم بازار قرار دارد و قیمت فعلی آن در محدوده ۹۴ سنت در حال معامله است اما سقف قیمتی این ارز دیجیتال دو دلار و یک سنت می باشد و ۵ رده در مقایسه با بیت کوین از لحاظ حجم بازار پایین است.

مقایسه بیت کوین با مونرو

ارز دیجیتال مونرو یک ارز دیجیتال بسیار جالب می باشد که در حوزه سیستم های بانکی و کار های مربوط به آن فعالیت دارد. ارز دیجیتال مونرو در حال حاضر در محدوده قیمتی ۲۳۹ دلار معامله می‌ شود اما قیمت سقف آن ۵۱۹ دلار می باشد. این ارز دیجیتال در مقام مقایسه با بیت کوین از لحاظ حجم بازار و مارکت کپ در رده سی و چهارم بازار و ۳۳ پله پایین‌ تر از Bitcoin قرار دارد.

مقایسه بیت کوین با ترون

این ارز از لحاظ محبوبیت در بین افراد دارای کریپتوکارنسی دارای محبوبیت بالایی است و در حال حاضر در محدوده قیمتی ۹ سنت معامله می شود اما سقف قیمتی آن ۱۸ سنت می باشد که پس از ریزش اخیر بیت کوین به همراه آن ریخت و قیمتش شکست‌. در حال حاضر این ارز دیجیتال از لحاظ حجم در رده بیست و پنجم بازار قرار دارد و ۲۴ پله از بیت کوین پایین تر است. اگر چه در حال حاضر رده آن پایین است اما این ارز دیجیتال بار‌ ها به رده هفتم و هشتم بازار نیز رسیده است.

اثر گذاری بیت کوین بر روی دیگر ارز های دیجیتال به چه نحوی است؟

ارز دیجیتال بیت کوین در بازار های مالی به عنوان مادر ارز های دیجیتال شناخته می شود. به عبارتی این ارز را رییس کل بازار ارز های دیجیتال یا کریپتو می‌ دانند. در واقع این گفته به معنای این است که هر ارزی در بازار تولید و در صرافی ها لیست می شود، باید دارای یک نمودار بر روی شاخص ها باشد. همچنین هر ارز دیجیتالی که در بازار رمز ارز ها وجود دارد به دلیل وابستگی شدید به بیت کوین با ریزش چند درصدی بیت کوین همه آلت کوین ها دچار ریزش های سنگین می شوند. به غیر از برخی از ارزها که در مواقعی دچار استثنا خواهند شد استثنایی که همیشگی و پایدار نیست. در صورت صعود Bitcoin اگر این صعود بسیار بزرگ باشد آلت کوین ها استیبل خواهند شد و اگر عادی باشد به همراه بیت صعود خواهد کرد.

اخبار این ارز دیجیتال را چگونه دنبال کنیم؟

امروز منابع مختلفی برای دنبال کردن اخبار بازار رمز ارز ها از سایت های داخلی و خارجی وجود دارد که می‌ توانیم با خواندن آن ها به اخبار مورد نظر برسیم. این اخبار در دنیا رمز ارز ها به این شکل جا افتاده است که هر سایت خبری اخبار را زود تر از سایت دیگر منتشر کند از اعتبار بیشتری برخوردار است. در نهایت این انتشار سریع باعث اعتبار سایت و یا اپلیکیشن می شود. یکی از بهترین خبرگزاری ها برای اخبار رمز ارز ها «کوین تلگراف» می باشد. این اپلیکیشن در اپ استور و گوگل پلی قابل دانلود است و شما می توانید با دانلود این اپلیکیشن اخبار ارز های دیجیتال و ماینر های بیت کوین را هر چه سریع تر از دیگران به دست بیاورید.

از نمودار تحلیل تکنیکال Bitcoin چه اطلاعاتی به دست می آید؟

در حال حاضر بهترین نوع نمودار در دنیای سهامداری چه در بورس ایران و چه در فارکس و یا ارز های دیجیتال، نمودار های کندل استیک ژاپنی می باشد. این گونه نمودار ها بسیار اطلاعات خوبی به ما می‌ دهند و به همین دلیل بیشتر معامله گران سیگنال های خود را از این نمودار دریافت می کنند. برای تحلیل تکنیکال نیز استفاده از نمودار های شمعی بسیار مناسب می باشد و در حال حاضر با استفاده از تحلیل تکنیکال می توان روند بازار و قیمت احتمالی در آینده را پیش بینی کرد.

چه ارز های دیجیتالی از بیت کوین به وجود آمدند و زیر شاخه آن شدند؟

چه ارز های دیجیتالی از بیت کوین به وجود آمدند و زیر شاخه آن شدند؟

شبکه هوشمند بلاکچین بیت کوین به قدری قوی است که بسیاری از کوین ها زیر شاخه این ارز دیجیتال می شوند. به این صورت که با استفاده از شبکه هوشمند Bitcoin واکنش های خود را به صورت مثلثی و غیر مثلثی تولید می کنند و آن را با اهداف مختلف ارائه می دهند که البته این را می توان به خاطر قضیه هارد فورک نیز دانست‌. در این وضعیت به دلیل فشار بالا شبکه فورک هایی تولید می شوند که از آن‌ ها به عنوان یک توکن و یا یک کوین استفاده می شود.

برای یک رمز ارز دیگر از جمله این ارز ها می توان به بیت کوین کش اشاره کرد و سوال هایی با این که بیت کوین کش چیست وجود دارد و باید گفت با علامت اختصاری bch شناخته می شود. البته بیت کوین کش از فورک به وجود نیامده است بلکه از شبکه بیت کوین استفاده می‌ کند. در این رابطه می توان به کوین های دیگری مانند لایت کوین که به بیت کوین نقره‌ ای معروف است و یا بیت کوین اس وی اشاره کرد.

آیا استخراج این ارز در ایران مجاز است؟

استخراج رمز ارز ها در کلیه کشور های دنیا منوط بر مجوزی از اداره برق می باشد زیرا با توجه به مصرف بسیار زیاد استخراج این رمز ارز هزینه هنگفتی را باید بابت تولید برق آن پرداخت. لذا با استخراج این رمز ارز شما نیاز به مجوز از اداره برق شهر مربوطه می باشید که با توجه به مالیات بسیار سنگین و هزینه های سنگینی که با اخذ مجوز همراه است، ماین کردن با مجوز برای بسیاری از افراد تقریباً غیر ممکن است‌. بعضی از افراد به صورت قاچاقی اقدام به استخراج بیت کوین می کنند که به صورت غیر قانونی Bitcoin استخراج می شود. در حالت کلی در ایران هم می توان به صورت قانونی و هم به صورت غیر قانونی بیت کوین استخراج کرد. ‌

وایت پیپر Bitcoin چیست و چه مزایایی دارد؟

امروزه با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ می توانید تمامی رمز ارز های لیست شده در این سایت را از اولین قیمت تا آخرین قیمت و بهترین قیمت تا بد ترین قیمت تا میانگین استخراج رمز ارز مورد نظر به دست آورید. یکی از این اطلاعات وایت پیپر رمز ارز ها می باشد. در وایت پیپر شما می توانید اهداف بلند مدت و آینده رمز ارز را مشاهده کنید. به این شکل که با باز کردن وایت پیپر تمامی اطلاعات مربوط به رمز ارز مورد نظر برای شما بالا می آید و می توانید تمامی اهداف آن را بخوانید و بدانید که در ذهن کارمندان شرکت آن چه می گذرد. برای بیت کوین نیز والپیپری وجود دارد که در آن شما می توانید به تمامی سوالات خود در مورد بیت کوین برسید و هر آنچه که هست را راجع به آن بدانید که این یک مزیت بسیار فوق العاده است. در این مورد و خود ارز دیجیتال نیز در bitcoin wikipedia اطلاعات بسیاری آمده است.

هزینه انتقال بیت کوین یا transfer fee چقدر است؟

شما در دنیا امروز برای انتقال هرگونه پولی حتی در سیستم مالی غیر متمرکز (مانند بیت کوین) باید یک مقدار کارمزد را برای هزینه شبکه بپردازید که این هزینه در سیستم مالی متمرکز به ازای مقدار جا به جایی بالا تر از سیستم مالی غیر متمرکز می باشد. لذا در سیستم مالی غیر متمرکز نیز کارمزد هایی وجود دارد که برای انتقال پول خود باید بپردازید. هزینه انتقال Bitcoin با شبکه های مختلف متفاوت است و در حال حاضر چهار نوع انتقال شبکه وجود دارد. از مشهور ترین آن ها می‌ توان به erc20 و یا trc20 اشاره کرد که هزینه انتقال در این نوع شبکه ها نیز بسیار فرق دارد. کارمزد هایی که در شبکه اتر وجود دارد در شبکه ترون نیز بسیار کمتر است. شما با انتخاب خود می توانید با هر کدام از این شبکه ها بیت کوین های خود را انتقال بدهید.

چه صرافی هایی بیت کوین را ساپورت می کنند؟

چه صرافی هایی بیت کوین را ساپورت می کنند؟

این که چه صرافی بیت کوین را ساپورت می کند یک سوال بسیار مضحک است زیرا صرافی های رمز ارز همگی باید بدون هیچ چون و چرایی Bitcoin را پذیرش کنند و به لیست معاملاتی خود اضافه کنند. اگر این اقدام را انجام ندهند هیچ معامله گری در صرافی آن ها معامله نمی کند.

سایت بایننس

صرافی بایننس که بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا می باشد. این صرافی توسط آقا ژائو (cz) در سال ۲۰۱۷ رسما شروع به کار کرد و طولی نکشید که به دلیل امکانات بسیار بالا صرافی جای دیگر صرافی های بزرگ را هرچه سریع تر گرفت. در حال حاضر بیشترین حجم معاملات در این صرافی صورت می‌گیرد که البته قسمت بد این ماجرا عدم توانایی استفاده ایرانیان از این صرافی می باشد زیرا در شهریور ماه مالکش احراز هویت را در این صرافی اجباری کرد. با توجه به تحریم بودن ایران دیگر کاربران ایرانی نمی توانند از این صرافی استفاده کنند.

سایت کوینکس

این صرافی‌ رسماً در 28 ژوئن 2019 منتشر شد. صرافی‌ کوینکس برای مبادله امن و راحت ارز های دیجیتال یک پلتفرم بسیار کاربردی می باشد. ارز های بیت کوین کش، بیت کوین، اتریوم و تتر در این صرافی‌ پشتیبانی می شوند. از مزایای کوینکس کارمزد کم معاملات، رابطه کاربری ساده، روش های پرداخت و معاملات لورج می باشد.

سایت فدیکس

این صرافی با پشتیبانی از عامل های مهم چون حد ضرر و حد سود پتانسیل خوبی برای جذب مشتری دارد ولی از لحاظ حجم بازار بسیار جایگاه مناسبی ندارد. همین دلیل باعث می شود کمتر از آن استقبال شود.

سایت هوبی

یکی از صرافی های بزرگ ارز دیجیتال آسیا می باشد که از سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرده است. صرافی هوبی به دلیل عملکرد فوق العاده اش در بین صرافی های بین المللی بسیار شناخته و معروف می باشد. همچنین ناگفته نماند جزو صرافی‌ هایی می باشد که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. لینک سایت هوبی از اینجا قابل دریافت است.

صرافی کراکن

کراکن یکی از صرافی های قدیمی ارز دیجیتال می باشد که فعالیتش را در سانفرانسیسکو آمریکا از سال ۲۰۱۱ شروع کرده است. جسی پاول بنیان گذار این صرافی بیش از ۱۱۸ میلیون دلار سرمایه دارد.

کدام سایت های ایرانی به خرید و فروش این ارز دیجیتال می پردازند؟

کدام سایت های ایرانی به خرید و فروش این ارز دیجیتال می پردازند؟

در حال حاضر در ایران سایت های بسیاری اقدام به خرید و فروش بیت کوین و آلت کوین ها می کنند. این سایت ها در برخی از موارد با بالا کشیدن رمز ارز های مردم اقدام به کلاهبرداری می‌ کنند و برخی از سایت ها با پا گرفتن در حوزه رمز ارز ها و گرفتن مجوز در حال حاضر سایت های قابل اعتمادی می باشند و می توان از آن ها استفاده کرد. همچنین باید در نظر داشت که بهترین کیف پول کیف پول های سرد می‌ باشند و هیچ گاه نباید به هیچ صرافی اعتماد کامل کرد.

سایت بیستکس

بیستکس بی شک امن ترین بستر برای خرید و فروش ارز دیجیتال است. به شما پیشنهاد می کنیم حتما یکبار از خدمات سایت استفاده کنید و از پشتیبانی بی نظیر آن لذت ببرید.

سایت نوبیتکس

صرافی نوبیتکس در ایران جز صرافی هایی است که می توان به آن اعتماد کرد و این صرافی جز اولین های ایران بوده است که توانسته است اعتماد مشتریان ایرانی خود را به دست آورد. این صرافی در سال ۱۳۹۶ پس از تحریم صرافی بیترکس احداث شد. این صرافی دارای محدودیت هایی نیز می باشد. محدودیت هایی مثل نداشتن استاپ لاس مارجین تریدینگ برداشت کوین به صورت تخصصی و شلوغی در آن که باعث پایین آمدن کیفیت این صرافی می شود. این صرافی از لحاظ اعتبار جز صرافی های مناسب ایرانی است.

سایت آریامکس

در واقع این صرافی آریو مکس نام دارد‌ که البته این صرافی قابلیت و امکانات بسیار کمی را داراست. در کل صرافی های ایرانی با کارمزد بالا و امکانات کم صرافی های مناسبی نمی باشند. این صرافی در سال ۱۳۹۷ مشغول به کار کرد و یکی از صرافی خوب ایرانی به حساب می آید اما ناگفته نماند در آریامکس شما امکان سفارش گذاری با حد سود و ضرر را دارید که کم تر در صرافی ایرانی می توانید این را حس کنید.

سایت اکسیر

صرافی اکسیر برای جذب بیشتر مشتریان خود در هنگام معرفی این سایت به شخص دیگری، به کاربری که این معرفی را انجام داده است پاداش ۵ درصدی می دهد. صرافی اکسیر صرافی با امکانات زیاد جالبی می باشد که از سال ۱۳۹۶ به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرده است.

سایت کریپتولند

صرافی کریپتولند که در حال حاضر از دسترس خارج شده است، از صرافی های خوب ایرانی به شمار می‌ رفت که پس از دستگیری رئیس این صرافی، کریپتولند دیگر قادر به ادامه فعالیت نبوده و پول مال باختگان صرافی تا حدودی به آن ها بازگشته است.

سایت کوکوین

آخرین صرافی یعنی صرافی کوکوین یکی از صرافی هایی می باشد که در حال حاضر با خدمات کم شروع به کار کرده است و در هر بازه زمانی اقدام به افزایش کارکرد های خود می کند و رمز ارز های جدیدی را به لیست خود اضافه می کند.

در کانال های تلگرام خرید و فروش بیت کوین چه اطلاعاتی ارائه می شود؟

در حال حاضر بسیاری از اساتید و یا اساتید نماها که فقط به عنوان تحلیل گر در بازار حضور دارند و نه یک تریدر، برای کسب درآمد اقدام به فروش سیگنال می کنند و با سیگنال های خود سعی در جذب افراد دارند که نحوه گرفتن پول آن ها با یکدیگر متفاوت است. در برخی از کانال ها نیز سیگنال های درستی ارائه می شود ولی در حالت کلی بعضی از کانال ها کلا به انتشار اخبار می پردازند. همچنین با گذاشتن عکسی از تحلیل تکنیکال خود به دنبال کنندگان خود اطلاعاتی از وضعیت فعلی بازار در آن لحظه می دهند که می تواند کمک بسیار زیادی به تریدر های مبتدی کند.

منظور از نهنگ های Bitcoin دقیقا چیست؟

در حال حاضر ممکن است از اکثر افراد بازی نهنگ های بیت کوین را شنیده باشند اما ندانید که دقیقاً منظور نهنگ های Bitcoin چیست. در واقع در بازار کریپتوکارنسی افرادی که بیش از هزار بیت کوین در والت خود دارند به عنوان نهنگ تلقی می شوند. یک آمار جالب وجود دارد که این نهنگ ها به جای کم کردن تعداد بیت کوین خود دائماً در حال خریدن بیت‌ کوین در کف هستند‌.

همچنین یک سری افراد نیز وجود دارند که به عنوان وال بازار تلقی می شوند و مقدار والت آن ها بیش از صد هزار Bitcoin است و همیشه در حال خرید در کف های بازار هستند. در این بازار افراد دیگری با مقدار بیت کوین های کم تر به عنوان دلفین و خرچنگ شناخته می شوند که هر چقدر تعداد بیت کوین های آن ها پایین تر بیاید از لحاظ رده بندی در بازار نام آن ها نیز عوض می شود‌.

آینده این ارز دیجیتال در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

در سال جاری و در همین دقیقه بسیاری از تحلیل گران در نظر دارند که بیت کوین در پایان سال میلادی ۲۰۲۱ به عدد ۱۰۰ هزار دلار و بعد از آن به رقم های ۲۰۰ هزار دلاری خواهد رسید. اما بسیاری نیز اعتقاد دارند که رقم فعلی بیت کوین یک حباب است و این حباب به معنا این است که قیمت Bitcoin در حال حاضر بسیار بیشتر از آن چیزی است که باید باشد.

در کل با یک نگاه کوچک به بازار و دیدن نسبت های پوزیشن های لانگ و شورت می توانیم به سادگی درک کنیم که بیشتر مردم در بیشتر از روز های سال ۵۰ درصد اعتقاد به بالا رفتن و ۵۰ درصد اعتقاد به پایین آمدن دارند. در نهایت آن چه که از لحاظ تکنیکالی و فاندامنتالی بیت کوین و همچنین از لحاظ گذشته ای که همیشه خود را ثابت کرده است می توان دریافت که بیت کوین در سال های آینده بسیار پیشرفت خواهد کرد و رقم های بسیار بالایی را می توان دید.

سوالات متداول

سیگنال کریپتوکارنسی بیت کوین چیست؟

این سیگنال به همه تاجران و تازه وارد ها به حوزه Bitcoin و ارز های دیجیتال کمک زیادی می کند زیرا اطلاعات ارزشمندی از زمان خرید یا فروش یک ارز خاص را در اختیار افراد قرار می دهد.

دریافت بیت کوین رایگان با اندروید در چه اپلیکیشن هایی ممکن است؟

در اپلیکیشن هایی چون: Bitcoin Bandit، Bitdrip، Earn.com، Bituro، Storm Play و … می توان با انجام بازی و یا ارائه خدمات به دیگر کاربران بیت کوین رایگان دریافت کرد.

بنیانگذار بیت کوین کیست؟

بنیانگذار بیت کوین «ساتوشی ناکاموتو» نام دارد که در سال ۲۰۰۹ این ارز دیجیتال را به دنیا معرفی کرد.

امروزه دریافت بیت کوین رایگان از چه سایتی امکان پذیر است؟

گفته شده است که امروزه دریافت بیت کوین رایگان cryplofree بسیار در بین معامله گران عکس های دیجیتالی وایرال شده است و با مراجعه به این سایت می توانید بیت کوین رایگان دریافت کنید.

چند نوع کیف پول برای نگهداری بیت کوین وجود دارد؟

در ابتدا باید گفت دو دسته کیف پول داغ و سرد وجود دارند که کیف پول های داغ به سه دسته کیف پول های ۱-تراست والت، ۲- ینومی و ۳- کیف پول های صرافی و کیف پول های سرد به دو دسته کیف پول های ۱-سرد کاغذی و ۲- سرد لجر تقسیم می شوند.

امتیاز دهید
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها