تبلیغات
بهترین تریدرهای فارکس فارکس

بهترین تریدرهای فارکس + رازهای موفقیت آن ها از زبان خودشان

چه در معاملات فارکس تازه‌کار باشید و چه سال‌هاست در این بازار فعالیت می‌کنید، همه معامله‌گران فارکس یک آرزوی مشخص دارند و آن تبدیل شدن به یکی از بهترین تریدرهای فارکس است. بهترین تریدرهای فارکس در سراسر دنیا ثروت خوبی را از طریق معاملاتی جمع کرده‌اند. این ثروت از طریق شانس به دست نیامده است. مسائل زیادی وجود دارد که معامله‌گران می‌توانند از بهترین تریدرهای فارکس یاد بگیرند. معامله‌گران پیشرو فارکس از طیف وسیعی از روش‌ها برای تضمین موفقیت در بازارهای مالی استفاده می‌کنند.

اکثر معامله‌گران ارز از توجه و شهرت دوری می‌کنند؛ اما تعداد کمی از آنها به شهرت بین‌المللی رسیده‌اند. این تریدرها نتایج باورنکردنی را در طول دوران حرفه‌ای طولانی به ثبت رسانده‌اند. آنها افرادی با نفوذ هستند که تأثیر عمیقی بر صنعت سرمایه‌گذاری داشته‌اند. به صورت کلی، دستیابی به سودهای مکرر در بازار فارکس دشوار است. با در نظر گرفتن این موضوع، کسب اطلاعات درباره نحوه عملکرد بهترین تریدرهای فارکس، مطمئناً می‌تواند الهام‌بهش و مفید باشد. به همین منظور، در این مقاله نگاهی به برخی از تریدرهای برتر فارکس خواهیم داشت و نکاتی را به شما ارائه خواهیم داد تا به شما کمک کند که تبدیل به یک معامله‌گر موفق فارکس شوید.

بهترین تریدرهای فارکس در جهان

بهترین تریدرهای فارکس در جهان

قبل از شروع بررسی لیستی از بهترین تریدرهای فارکس، بیایید به پاسخ یک سوال فکر کنیم. چند نفر از افرادی که وارد بازارهای مالی می‌شوند، به معامله‌گران موفقی در بازار فارکس تبدیل می‌شوند؟ ممکن است آمارهای متفاوتی را از منابع مختلف شنیده باشید مبنی بر اینکه تعداد افرادی که به ثروتمندترین معامله‌گران فارکس تبدیل می‌شوند، نسبت به تعداد افراد ناموفق، بسیار کم است. با این حال، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بازار فارکس، دستیابی به اطلاعات دقیق درباره زندگی بهترین تریدرهای فارکس دشوار است.

داده‌هایی که عمدتاً از بروکر های فارکس و CFD در دسترس است، نشان می‌دهد که معمولا افراد عادی به معامله‌گران فوق‌العاده موفق تبدیل نمی‌شوند؛ زیرا اکثر افراد به محض اینکه مقدار زیادی پول از دست می‌دهند، معامله را متوقف می‌کنند. برخی از بهترین تریدرهای فارکس، معامله‌گران و افرادی را راهنمایی می‌کنند که به دنبال بهبود نتایج نهایی خود هستند. برخی نیز با موفقیت‌های خود فخرفروشی کرده و به دنبال راهنمایی دیگران نیستند.

با نگاهی به این افراد موفق، می‌توان نکات مشترکی بین آنها را پیدا کرد:

  • انضباط: توانایی ایجاد یک طرح معاملاتی و پایبندی به آن
  • مدیریت ریسک: درک ریسک بالقوه هر معامله و اجرای ابزارهای معاملاتی مناسب برای به حداقل رساندن آن
  • شجاعت: اعتماد به کار و تحلیل آنها
  • زیرکی: توانایی قضاوت درباره چگونگی درک روندهای بازار

ممکن است توسعه و ایجاد همه ویژگی‌های ذکر شده در بالا چالش‌برانگیز به نظر برسد. با این حال، در بلندمدت، موارد ذکر شده برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای انجام معامله موفق هستند. به یاد داشته باشید که همواره احتمال اشتباه کردن و ضرر کردن وجود دارد. مهم این است که از این اشتباهات درس بگیرید تا به عنوان یک معامله‌گر فارکس رشد کنید. بنابراین، بیایید بررسی کنیم که کدام معامله‌گران حرفه‌ای این ویژگی‌ها و موارد دیگر را برای موفقیت‌های خود به کار گرفته‌اند.

زندگی نامه تریدر های موفق فارکس

معامله در فارکس برای بسیاری از مبتدیان و حتی برای معامله‌گران پیشرفته‌تر فارکس، ممکن است ترسناک و خسته‌کننده به نظر برسد. یکی از مهم‌ترین عواملی که در انجام یک معامله موفق نقش دارد، مثبت و با‌انگیزه ماندن معامله‌گران است. بررسی زندگی و سرگذشت بهترین تریدرهای فارکس تا حد زیادی به افزایش انگیزه شما کمک خواهد کرد.

 البته وقتی نوبت به تعیین بهترین معامله‌گر فارکس در جهان می‌رسد، مهم است که بدانیم که نمی‌توان یک شخص را مشخص کرد. معامله در بازار فارکس یک زمینه پیچیده و همیشه در حال تغییر است و آنچه ممکن است در گذشته برای یک معامله‌گر کارآمد باشد، شاید دیگر استراتژی خوبی برای معامله و موفقیت در این بازار نباشد. همانطور که گفته شد، تعداد کمی از معامله‌گران وجود دارند که به عنوان یکی از بهترین‌ها در این بازار شهرت پیدا کرده‌اند. در ادامه برخی از این افراد را بررسی خواهیم کرد.

جورج سوروس نفر اول از بهترین تریدرهای فارکس

جورج سوروس نفر اول از بهترین تریدرهای فارکس

یکی از بهترین تریدرهای فارکس، جورج سوروس (George Soros) است. این میلیاردر مجارستانی، با بیش از 8 میلیارد دلار سرمایه، فعالیت معاملاتی خود را زمانی شروع کرد که همچنان در دبیرستان درس می‌خواند. سوروس استراتژی مشخصی را طراحی کرد که در نهایت به او کمک کرد موفقیت خود را در بازار ارز تضمین کند. او پوزیشن‌هایی با لوریج بالا را بر اساس عملکرد نرخ ارز مرتبط آنها می‌گرفت. در سال 1992 بود که او در میانه بحران مالی معروفی که اکنون به عنوان چهارشنبه سیاه (Black Wednesday) از آن یاد می‌شود، یک پوزیشن شورت در برابر واحد پول بریتانیا، داشت. او به عنوان تاجری که بانک انگلستان را شکست و پس از فروش 10 میلیارد دلاری پوند استرلینگ بریتانیا (GBP) یک میلیارد دلار سود خالص کرد، به شهرت بین‌المللی رسید.

جورج سوروس در سال 1930 به دنیا آمد و پس از ترک بوداپست مجارستان در سال 1947، فعالیت مالی خود را در سینگر اند فریدلندر (Singer & Friedlander) لندن آغاز کرد. او در یک سری از شرکت‌های مالی کار می‌کرد تا اینکه در سال 1973 مدیریت صندوق سوروس را تأسیس کرد. طبق گزارش‌ها، این شرکت بسیار موفق در آگوست 1998 حدود 22 میلیارد دلار سود داشت. سوروس همچنین انسان دوست است و میلیاردها دلار به اهداف مختلف از جمله حقوق بشر و آموزش کمک کرده است.

سوروس یکی از ثروتمندترین معامله‌گران فارکس است که تاکنون وجود داشته است. او یک جمله معروف دارد:

من فقط به این دلیل ثروتمند هستم که می‌دانم چه زمانی اشتباه می‌کنم.

این نقل قول جنبه مهمی از بهترین معامله‌گر فارکس بودن را منعکس می‌کند: اینکه بتوانید اشتباه کنید. برای یک معامله‌گر موفق فارکس، توانایی اعتراف به اشتباه و اقدام سریع برای اصلاح اشتباه یک مهارت بسیار مهم است و در بلندمدت به معامله‌گران در کاهش ضرر کمک خواهد کرد.

پال تودور جونز
پال تودور جونز

پال تودور جونز (Paul Tudor Jones)

یکی دیگر از بهترین تریدرهای فارکس، پال تودور جونز (Paul Tudor Jones) است. دارایی خالص او حدود 7 میلیارد دلار است و به دلیل استراتژی‌های معاملاتی بلندمدت خود شناخته شده است. او بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری تودور (Tudor Investment Corporation) است که بیش از 20 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می‌کند.

بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ویرجینیا در سال 1976، فرصت‌های زیادی به او ارائه شد؛ حتی از او خواستند در مدرسه بازرگانی هاروارد تحصیل کند. جونز این پیشنهادات را رد کرد. او در عوض کار در زمینه تجارت کالا را انتخاب کرد و این یکی از بهترین انتخاب‌های او بود. در اواسط سقوط بازار در سال 1987 بود که جونز تصمیم گرفت پوزیشن فروش باز کند و این‌کار برای او بیش از 100 میلیون دلار درآمد داشت. از آن زمان، جونز شرکت سرمایه‌گذاری خود را تشکیل داد که بر نوسانات نرخ بهره بازارهای ارز تمرکز دارد. بین سال‌های 1992 تا 1995، جونز به عنوان رئیس بورس نیویورک نیز حضور داشت.

جونز معتقد است که حیاتی‌تری قانون، دفاع خوب به جای حمله است. استراتژی جونز به صورتی است که او همواره تصور می‌کند پوزیشن‌های اشتباهی گرفته است. او توضیح می‌دهد:

من می‌دانم که نقاط حد ضرر معاملاتم کجا خواهد بود. من این کار را انجام می‌دهم تا بتوانم نقطه خروج خود را تعریف کنم. به این ترتیب، اگر جریان بازار به ضرر من شود، من یک برنامه مناسب برای خروج به موقع دارم.

یکی از اولین و بزرگ‌ترین موفقیت‌های جونز پیش‌بینی و پوزیشن شورت گرفتن در دوشنبه سیاه (Black Monday)، در سال 1987 بود. این معامله دارایی او را سه برابر کرد و در این فرآیند 100 میلیون دلار به دست آورد! او راه رسیدن به موفقیت در معاملات را اینطور توصیف می‌کند:

راز موفقیت در انجام معاملات، یک عطش خستگی‌ناپذیر و پایان‌ناپذیر برای اطلاعات و دانش است.

استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)
استانلی دراکن میلر

استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)

تریدر بعدی که بررسی می‌کنیم، استانلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller) است. او دارایی در حدود 2 میلیارد دلار دارد. داستان موفقیت میلر تا حدودی با جورج سوروس ارتباط دارد. استنلی دراکن میلر بیش از ده سال در کنار جورج سوروس در کوانتوم فاند (Quantum Fund) کار کرد و او را مربی خود می‌دانست. او قبل از اینکه به عنوان تحلیلگر در بانک ملی مشغول به کار شود دقیقاً در همین رشته فارغ‌التحصیل شده بود. امروزه استنلی دراکن میلر یکی از ثروتمندترین معامله‌گران فارکس است.

استنلی دراکن میلر در یک خانواده طبقه متوسط حومه شهر فیلادلفیا بزرگ شد و حرفه مالی خود را در سال 1977 به عنوان کارآموز مدیریت در بانک ملی پیتسبورگ آغاز کرد. شهرت او زمانی شدت گرفت که در کتاب پرفروش «جادوگران بازار جدید» معرفی شد. پس از یکسال فعالیت در این صنعت، دراکن میلر دوکین کپیتال منیجمنت (Duquesne Capital Management)، شرکت سرمایه‌گذاری خود را راه‌اندازی کرد. بیشتر ثروت او هنگام مدیریت مالی برای جورج سوروس به دست آمد. میلر به مدت 10 سال مدیر سبد سرمایه‌گذاری شرکت کوانتوم فاند بود.

میلر گفته است که استراتژی معاملاتی موفق او برای توسعه سود بلندمدت بر اساس ایده حفظ سرمایه است. او در مواقعی که معاملاتش خوب کار می‌کنند، به شدت دنبال سود می‌رود و در مواقعی که اینطور نیست، به سرعت ضرر را کاهش می‌دهد. میلر یکبار درباره استراتژی معاملاتی خود گفت:

من دوست دارم همه تخم مرغ‌هایم را در یک سبد بگذارم و سپس با دقت مراقب سبدم باشم.

بیل لیپشوتس (Bill Lipschutz)

بیل لیپشوتس (Bill Lipschutz)

بیل لیپشوتس (Bill Lipschutz)، در اواخر دهه 1970 هنگام تحصیل در دانشگاه کرنل معامله را شروع کرد. در این مدت او 12,000 دلار را به 250,000 دلار تبدیل کرد. با این حال، او پس از یک تصمیم معملاتی اشتباه، کل دارایی خود را از دست داد. در سال 1981، در حالی که برای مدرک MBA خود تحصیل می‌کرد، در شرکت سالومون برادرز (Salomon Brothers) کار کرد. همزمان با افزایش محبوبیت بازارهای فارکس، لیپشوتز به بخش ارز خارجی سالومون منتقل شد. این بخش تا سال 1985 بیش از 300 میلیون دلار در سال درآمد داشت. او در سال 1984 معامله‌گر اصلی حساب فارکس شرکت شد و تا زمان خروجش در سال 1990 در این سمت بود.

بیل لیپشوتس دارایی در حدود 2 میلیارد دلار جمع‌آوری کرده و یکی از بهترین تریدرهای فارکس است. لیپشوتس در معامله با سالومون برادرز در دهه 80 صدها میلیون دلار درآمد کسب کرد. به عقیده او بزرگ‌ترین راز موفقیت در بازارهای مالی، داشتن صبر است:

اگر معامله‌گران یاد بگیرند که در 50 درصد مواقع بهتر است دست روی دست بگذارند، درآمد بیشتری خواهند داشت.

اشتباه لیپشوتس و از دست دادن کل 250,000 دلار باعث نشد تا معاملات را رها کند. او معامله را ادامه داد و پس از فارغ‌التحصیلی به عنوان بخشی از یک برنامه آموزشی به سالومون برادرز پیوست و تا سال 1985، شرکت به طور متوسط سالانه درآمد خوبی داشت. او در سال 1995، شرکت مدیریت سرمایه Heathersage را تأسیس کرد که بر تجارت ارزهای G10 تمرکز دارد. لیپشوتس با دیدگاه دراکن میلر موافق است که موفقیت شما در معاملات به این واقعیت وابسته است که باید در پوزیشن‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که حق با شما باشد. او یکبار در یک معامله گفت:

شما باید بفهمید که چگونه تنها با انجام 20 تا 30 درصد معاملات درست، پول در بیاورید.

جمع بندی

یکی از راه‌های بهبود معاملات، یادگیری با مثال است و یک نقطه شروع خوب این است که بدانید بزرگ‌ترین تریدرهای فارکس جهان چه کسانی هستند. در این مقاله نگاهی به چند تن از بهترین تریدرهای فارکس داشتیم. کسب اطلاعات درباره زندگی بهترین تریدرهای فارکس و مطالعه سخنان و استراتژی‌های آنها می‌تواند تاثیر مثبتی در معاملات شما داشته باشد. با این حال، تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق فارکس کار ساده‌ای نیست. احتمالا بهترین راه برای شروع، اطمینان از داشتن اطلاعات خوب و کافی در مورد بازارهای مالی است.

به یاد داشته باشید که بسیاری از تریدرهای موفق یک شبه ثروتمند و موفق نشدند. همه آنها از جایی شروع کردند، مهارت‌های خود را توسعه دادند و بارها شکست خورده‌ و اشتباه کردند و تلاش بسیاری برای جایگاه خود کرده‌اند. بعد از بررسی زندگی تریدرهای موفق، می‌بینید که موضوع مشترک در میان  معامله‌گران این است که آنها از معاملات بافکر خود سود زیادی برده‌اند، که همراه با اعتماد به نفس و ریسک‌پذیری زیاد، آنها را در بین بهترین و ثروتمندترین سرمایه‌گذاران تاریخ قرار داده است.

معامله در بازارهای مالی یک تلاش چالش‌برانگیز و سودآور است. برای موفقیت، معامله‌گران باید منضبط و انعطاف‌پذیر باشند و از اشتباهات خود درس بگیرند. اصول تجارت را خودتان بسازید. علیرغم خطرات موجود در معاملات فارکس و فرآیند به ظاهر خسته‌کننده برای موفقیت، معامله‌گران باید اطمینان حاصل کنند که علاوه بر جاه‌طلبی لازم برای ادامه معامله، از خودگذشتگی و صبر دارند.

امتیاز دهید

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها