ترید فارکس با موبایل امکان پذیر است؟ صرافی

آموزش ترید در فارکس برای مبتدیان و حرفه ای ها

  • توسط sajjad
  • 20 دقیقه

در بازار ارزهای دیجیتال به احتمال فراوان تا کنون نام ترید و فارکس را شنیده اید و ممکن است اطلاعات زیادی هم در این خصوص داشته باشید. ترید در بازار ارزهای دیجیتال به معنای معامله می باشد که توسط یک شخص یا کارگزار صورت می گیرد که به آن تریدر می گویند. اگر با بازار فارکس آشنایی ندارید باید بگوییم که فارکس بزرگ ترین بازار مالی در جهان می باشد که پس از گسترش ارزهای دیجیتال و بازار بورس با الهام گرفتن از بازار های سنتی ایجاد شد. فارکس مخفف عبارت Foreign exchange می باشد که به صورت forex نوشته می شود که با استفاده از آن می توانید ارزهای اسکناسی، رمز ارزهای دیجیتال، سهام های آمریکا، طلا، نفت و … را معامله کنید. در حال حاضر افراد زیادی وجود دارند که به دنبال آموزش ترید در فارکس هستند.

فهرست محتوا

حال در بازار فارکس هم تریدر های زیادی فعالیت دارند که برای شرکت ها و یا به صورت خصوصی ترید را انجام می دهند. در بازار فارکس و دیگر بازار های جهانی به معامله بین تولید کننده و مصرف کننده ترید گفته می شود و همان طور که گفته شد توسط تریدر ها این معاملات صورت می گیرد.

منظور از آموزش ترید در فارکس چیست؟

منظور از آموزش ترید در فارکس چیست؟

ترید در فارکس اگر به صورت صحیح و با آگاهی صورت بگیرید درآمد و سود بسیار زیادی دارد. از همین رو افراد زیادی به دنبال آموزش ترید در فارکس هستند تا بتوانند در این بازار بزرگ جهانی فعالیت داشته باشند. ترید در فارکس بسیار اهمیت دارد زیرا همان طور که می تواند یک شخص را به سود بسیار زیادی برساند اگر بدون آگاهی و اطلاعات قبلی صورت گیرد ممکن است تریدر را از عرش به فرش برساند و ضرر مالی سنگینی به وی متحمل کند. بازار فارکس به عنوان بزرگ ترین بازار مالی در جهان شناخته می شود و با این حساب فعالیت در بازار فارکس نیاز به اطلاعات زیادی دارد و افراد نمی توانند یک شبه خود را به عنوان تریدر بازار فارکس معرفی کنند.

ترید در فارکس معمولا برای معامله های ارزی، ارزهای دیجیتال، طلا، نفت، سهام آمریکا و … صورت می گیرد. در هر کدام از این زمینه ها تریدر های زیادی فعالیت دارند که در ایران هم افراد معروف و شناخته شده ای وجود دارند. اگر شما نیز قصد فعالیت به عنوان یک تریدر در فارکس را دارید باید آموزش های زیادی ببینید. منظور از آموزش ترید در فارکس این است که فرد بتواند تحلیل و معامله های درستی در بازار فارکس انجام دهد.

کپی ترید فارکس چیست؟

کپی ترید فارکس چیست؟

ممکن است تا کنون نام کپی ترید را شنیده باشید. کپی ترید ها به افرادی گفته می شود که چندان مهارت خاصی ندارند و هر عملی که یک تریدر حرفه ای انجام دهد همانند آن عمل می کند.

به طور مثال فرض کنید که شما یک معامله گر یا یک تریدر هستید اما چندان حرفه ای و ماهر نیستید. از طرفی افراد و تریدر هایی می شناسید که بسیار حرفه ای هستند و سود زیادی دارند. حال با توجه به این که شما چندان ماهر نیستید هر عملی که تریدر حرفه ای انجام دهد را تقلید می کنید که در این صورت به شما کپی ترید می گویند.

یک تریدر فارکس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همان طور که در قسمت های قبل هم اشاره شد تریدر شدن به سادگی نیست و نیاز به دانش و مهارت های زیادی است. در کنار تمامی مهارت ها یک تریدر فارکس باید ویژگی هایی هم داشته باشد تا به عنوان یک تریدر حرفه ای و موفق شناخته شود. در این قسمت به مهم ترین ویژگی های یک تریدر فارکس اشاره شده است.

دانش بالا

دانش مهم ترین و اصلی ترین ویژگی یک تریدر است. یک تریدر فارکس باید آماده باشد تا هر روز اطلاعات به روز تری به خود اضافه کند. برای یک تریدر فارکس هرچه دانش بالاتری داشته باشد با استفاده از این دانش می تواند سود بیشتری هم کسب کند.

اهل قمار نباشد

قمار باز بودن یک تریدر را به لبه پرتگاه می کشاند. برخی قمار را به ریسک پذیر بودن ربط می دهند اما در واقع این دو هیچ رابطه ای باهم ندارند. هرچند که ریسک پذیر بودن در کار یک تریدر وجود دارد اما ریسک ربطی به قمار ندارد و قمار می تواند بخش زیادی از سرمایه را به خطر بندازد.

داشتن یک شبکه ارتباطی قوی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک تریدر باید داشته باشد یک شبکه ارتباطی قوی است. در بازار فارکس در بحث خرید و فروش ارزها و دیگر مسائل داشتن یک شبکه قوی اهمیت زیادی دارد زیرا تریدر می تواند به اطلاعات و اخبار زیادی دسترسی داشته باشد و در زمان های حساس بهترین تصمیم را بگیرد.

طمع کار نباشد

طمع یک وسوسه بسیار خطرناک است. طمع ممکن است تریدر فارکس را به مسیر اشتباه هدایت کند و آسیب زیادی به او وارد کند. با توجه به این موضوع طمع کار نبودن هم جزو ویژگی های یک تریدر موفق است.

صبور و مستقل باشد

این که تریدر فارکس صبور و مستقل باشد بسیار مهم است. منظور از مستقل بودن این است که خود او تصمیم بگیرد و فقط محتاج نظر دیگر افراد نباشد و برای کاری که انجام می دهد صبر و حوصله به خرج دهد.

آموزش ترید در ارز دیجیتال با فارکس متفاوت است؟

آموزش ترید در ارز دیجیتال با فارکس متفاوت است؟

بازار فارکس بزرگ ترین بازار مالی جهان می باشد که در آن معاملات زیادی در زمینه های مختلف صورت می گیرد. یکی از ترید های فارکس مربوط به کریپتو ها می باشد پس با این موضوع ترید ارز دیجیتال زیر مجموعه ای از بازار فارکس می باشد. البته ارزهای دیجیتال فقط مربوط به بازار فارکس نیستند و در دیگر بازار های مالی هم معامله می شوند.

ترید لایو فارکس چه مزایایی دارد؟

منظور از ترید لایو فارکس به معنای معاملات زنده در فارکس می باشد که ممکن است تا کنون نام آن را شنیده باشید. ترید لایو فارکس دارای مزایا و معایب زیادی می باشد که البته مزایای آن نسبت به معایب آن بیشتر است. در این قسمت به معرفی مزایای ترید لایو فارکس پرداخته ایم که این موضوع اهمیت و کاربرد زیادی در بازار مالی فارکس دارد.

  • آموزش رایگان برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای
  • هزینه معاملاتی کم و بدون کمیسیون
  • نقدینگی بالا

آموزش ترید در فارکس را با چه افرادی دنبال کنیم؟

تریدر در حال حاضر به یکی از بهترین شغل ها در بازار مالی تبدیل شده است. در ایران هم تریدر های زیادی وجود دارند که در بازار مالی فارکس فعالیت دارند و در راستای آموزش این حرفه هم فعالیت دارند. آموزش  تریدر شدن هم اهمیت زیادی دارد و باید زیر نظر اساتید مجرب آموزش این حرفه را دید زیرا برخی از افراد که حتی خود آن ها هم دانش کافی ندارند به آموزش دادن این حرفه می پردازند. در این قسمت 3 نفر از اساتید ایرانی و حرفه ای در زمینه آموزش ترید در فارکس معرفی شده اند که می توانید از آموزش های آن ها برای تریدر شدن استفاده کنید.

رضا خانتاراج

رضا خانتاراج یکی از معروف ترین اساتید ایرانی در حوضه آموزش تریدر می باشد. خود وی هم جزو بزرگ ترین تریدر های ایرانی در فارکس می باشد که آموزش های زیادی هم با موضوعات مختلف برای کاربران ایجاد کرده است. اگر قصد استفاده از آموزش های رضا خانتاراج را دارید با جست و جوی نام وی در یوتیوب می توانید کلیپ های آموزشی وی را پیدا و از آن ها استفاده کنید.

رضا گلشاهیان

رضا گلشاهیان هم یکی از بهترین اساتید و تریدر های ایرانی می باشد. وی از سال 2014 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر کلیپ های آموزشی زیادی را هم در این حوضه به صورت رایگان منتشر کرده است. برای دسترسی به آموزش های رضا گلشاهیان می توانید به چنل تلگرامی وی به آدرس rzgtrader مراجعه کنید.

رضا حبیبی

رضا حبیبی هم یکی دیگر از اساتید و تریدر های ایرانی در فارکس می باشد که ابتدا به عنوان یک کپی تریدر فعالیت می کرد. وی از سال 2018 میلادی تا کنون مشغول به آموزش تریدر فارکس می باشد و تا کنون هم آموزش های زیادی در این حوزه برای کاربران منتشر کرده است. برای دسترسی به کلیپ های آمورشی رضا حبیبی می توانید به نام وی را در یوتیوب جست و جو کرده تا آموزش های وی را پیدا و استفاده کنید.

آموزش ترید در فارکس را از کجا دنبال کنیم؟

در قسمت قبل نام 3 نفر از بهترین اساتید ایرانی برای آموزش ترید فارکس گفته شد. برای هر یک از نفرات گفته شده منابعی هم گفته شد که با استفاده از آن ها می توانید آموزش این اساتید را دنبال کنید. حال اگر به غیر از نفرات گفته شده به دنبال دیگر منابع برای آموزش ترید در فارکس هستید می توانید از یوتیوب و آپارات استفاده کنید. شما با جست و جوی عبارت آموزش ترید فارکس در آپارات و یوتیوب می توانید آموزش های زیادی پیدا کنید.

علاوه بر آپارات و یوتیوب سایت های ایرانی و خارجی دیگری هم وجود دارند که با سرچ در گوگل برای شما در دسترس هستند.

بروکر های فارکس در ترید چقدر اهمیت دارند؟

همان طور که ممکن است بدانید بروکر به معنای کارگزاری می باشد. کارگزاری های فارکس در معاملات نقش و اهمیت زیادی دارند. یکی از موضوعاتی که باعث شده تا بروکر های فارکس در ترید اهمیت بالایی داشته باشند واسطه شدن بین معامله گران و بانک ها می باشد که معاملات خیلی سریع و در کسری از ثانیه صورت می گیرند.

همچنین بروکر های فارکس امکانات دیگری هم به کاربران خود می دهند. به طور مثال کاربران با استفاده از اندیکاتور ها و ابزار مختلفی که بروکر ها در اختیار آن ها قرار داده اند می توانند از استراتژی های متنوعی در هنگام معامله استفاده کنند.

آموزش رایگان ترید در فارکس

آموزش رایگان ترید در فارکس

با توجه به اهمیت زیادی که ترید فارکس دارد آموزش های آن هم توسط رسانه و افراد مختلف معمولا هزینه هایی در پی دارد. میزان هزینه های این آموزش ها بستگی به موارد مختلفی دارد اما در میان این رسانه ها و افراد هستند منابعی که این آموزش ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

یکی از منابعی که آموزش ترید فارکس را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد رضا گلشاهیان می باشد. در قسمت های قبل به معرفی رضا گلشاهیان اشاره کرده شد و شما برای آموزش رایگان می توانید از فیلم های وی استفاده کنید.

جدول اطلاعات

در قسمت زیر به صورت یک جدول به مهم ترین موضوعات پیرامون آموزش ترید در فارکس اشاره شده است.

موضوعآموزش ترید در فارکس
بهترین تریدر های ایرانی کدامند؟رضا حبیبی، رضا گلشاهیان، رضا خانتاراج
ترید به چه معناست؟ترید به معنای معامله می باشد.
بروکر به چه معناست؟به معنای کارگزار می باشد.
ترید لایو چیست؟معامله به صورت زنده

دانلود کتاب 10 روش برتر ترید

علاوه بر سایت ها منابع دیگری هم وجود دارند که کاربران می توانند برای آموزش های ترید از آن ها استفاده کنند. یکی از این منابع بزرگ و مهم کتاب های مربوطه می باشد که در این میان کتاب روش برتر ترید نسبت به سایر کتاب ها معتبر تر است.

این کتاب را مانند کتاب های ارز دیجیتال می توانید از سایت های مختلفی دانلود کنید و حتی امکان خریداری آن هم وجود دارد. سایت بایننس سیگنال یکی از منابع برای دانلود این کتاب می باشد.

اندیکاتور های مهم برای آموزش صحیح در فارکس کدامند؟

اندیکاتور یکی از اصلی ترین ابزار های تحلیل و پیش بینی می باشد که در بازار فارکس ها در حوزه های بورس و ارز دیجیتال کاربرد دارد. در این قسمت به مهم ترین اندیکاتور ها برای آموزش ترید فارکس اشاره شده است.

اندیکاتور میانگین حرکت

اندیکاتور میانگین حرکت یکی از بهترین اندیکاتور ها برای تریدر ها و سرمایه گذاران به شمار می رود. با استفاده از این اندیکاتور می توان میانگین قیمت یک سهم را در بازه زمانی مشخص شده پیدا کرد.

اندیکاتور CCI

اندیکاتور CCI در دهه 80 میلادی توسعه یافت و کم کم وارد بازار بورس و فارکس شد. CCI جزو مهم ترین اندیکاتور های فارکس می باشد زیرا با استفاده از آن کاربران می توانند قیمت فعلی یک سهم را در مقایسه با میانگین قیمت آن در یک دوره مشخص را اندازه گیری کنند.

اندیکاتور RSI

اندیکاتور RSI یکی از محبوب ترین اندیکاتور های موجود در فارکس می باشد. این اندیکاتور هر چند ساده اما سیگنال های مهمی را ارائه می دهد و میان ترید های تازه کار بسیار محبوب است. این اندیکاتور برای اندازه گیری قدرت و جاذبه تغییرات اخیر قیمت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ترید فارکس در ایران جرم است؟

ترید فارکس در ایران جرم است؟

ترید فارکس به یک عمل رایج تبدیل شده است و افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار هستند. در حال حاضر ترید فارکس نه تنها در ایران بلکه در تمام کشور ها به صورت قانونی می باشد و این حرفه جرم تلقی نمی شود.

تریدر های فارکس معمولا از چه استراتژی هایی استفاده می کنند؟

در بازار فارکس تریدر ها باید استراتژی های مختلفی را مد نظر خود قرار دهند تا بتوانند عملکرد درستی داشته باشند. هر کدام از این استراتژی ها اهمیت خاصی دارند که در این قسمت به مهم ترین این استراتژی ها اشاره شده است.

شناخت موقعیت

شناخت موقعیت یکی از مهم ترین استراتژی هایی است که یک تریدر باید مد نظر خود قرار دهد. شناخت موقعیت یعنی آگاهی از نوسانات فعلی بازار که اهمیت زیادی دارد.

مدیریت ریسک و سرمایه

در قسمت های قبل در مورد ریسک پذیر بودن توضیحاتی داده شد. تریدر ها باید بتوانند ریسک پذیری و سرمایه خود را کنترل کنند زیرا با یک ریسک اشتباه ممکن است بخش زیادی از سرمایه خود را از دست بدهند.

نحوه خروج از تجارت

نحوه خروج از تجارت هم یکی دیگر از استراتژی هایی است که افراد باید در نظر بگیرند. این که چگونه وارد تجارت شده و چگونه از آن خارج شویم بسیار مهم است و رابطه مستقیم با شناخت موقعیت دارد.

ترید فارکس با موبایل امکان پذیر است؟

در حال حاضر کاربران با موبایل خود هم می توانند به عنوان یک تریدر فارکس فعالیت کنند. برای این کار تا کنون نرم افزار های مختلفی ارائه شده اند که این امکان را به کاربران می دهد تا معاملات خود را با موبایل انجام دهد. یکی از نرم افزار های برتر مربوط در این زمینه نرم افزار متاتریدر 4 می باشد که می توانید از آن استفاده کنید.

آموزش ترید در فارکس به منظور کسب سود

در قسمت های گذشته در مورد آموزش های ترید در فارکس توضیحات زیادی ارائه شد. اگر به دنبال کسب سود در این حوزه هستید باید زیر نظر اساتید بزرگ و معتبری آموزش های لازمه را مشاهده کنید تا بتوانید معاملات سودمندی داشته باشید.

تا کنون نام کتاب و اساتید مختلفی در این رابطه گفته شده است. شما با استفاده درست از آموزش های این منابع می توانید معاملات سودمندی داشته باشید.

آموزش ترید در فارکس برای بازه های زمانی مختلف

ترید در فارکس به 3 بازه زمانی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می شود. هر کدام از این 3 بازه زمانی اهمیت و آموزش های مختلفی دارند که تریدر ها می توانند در مدت زمان مشخص شده معاملات را انجام دهند.

تریدر ها در هر کدام از این تایم فریم ها از استراتژی ها و نمودار های مختلفی استفاده می کنند و آموزش های آن ها هم با یک دیگر متفاوت است. اگر شما نیز قصد دارید تا به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید باید آموزش های هر کدام از آن ها را به صورت کامل دنبال کنید تا با توجه به موقعیت های بازار از آن ها استفاده کنید.

در حال حاضر منابع زیادی وجود دارند که آموزش های زیادی را در هر کدام از بازه های زمانی مشخص شده برای کاربران منتشر کرده اند که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

سوالات متداول

ترید یعنی چه؟

ترید در بازار های مالی به معنای معامله می باشد.

تریدر به چه کسی گفته می شود؟

در بازار های مالی به افراد معامله گر تریدر گفته می شود.

فارکس چیست؟

فارکس در حال حاضر بزرگ ترین بازار مالی جهان می باشد که با نام FOREX شناخته می شود.

بروکر کیست؟

بروکر به معنای کارگزار می باشد که واسطه ای بین معامله گر و بانک ها می باشد.

بهترین کتاب برای آموزش ترید فارکس کدام است؟

از کتاب 10 روش برتر ترید می توان به عنوان بهترین کتاب در زمینه تریدر شدن اشاره کرد.

بهترین تریدر های ایرانی کدامند؟

از افرادی همچون رضا حبیبی، رضا گلشهان و رضا خانتاراج می توان به عنوان بهترین تریدر های ایرانی اشاره کرد.

ترید لایو چیست؟

ترید لایو به معنای پخش زنده معاملات می باشد که استفاده و کاربرد زیادی هم دارد.

آیا ترید لایو جرم است؟

در حال حاضر ترید لایو نه تنها در ایران بلکه در تمام کشور های جهان به صورت کاملا قانونی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین اندیکاتور های فارکس کدامند؟

از اندیکاتور های میانگین حرکت، CCI و RCI می توان به کلیدی ترین و مهم ترین اندیکاتور های فارکس اشاره کرد.

ویژگی های یک تریدر حرفه ای چیست؟

مهم ترین ویژگی هایی که یک تریدر حرفه ای باید داشته باشد می توان به مواردی همچون دانش بالا، اهل قمار نباشد، ریسک پذیر باشد، صبور باشد، داشتن یک شبکه ارتباطی قوی و طمع کار نبودن اشاره کرد.

تایم فریم های فارکس کدامند؟

تایم فریم های فارکس به 3 دسته بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می شوند.

کپی ترید به چه کسی گفته می شود؟

کپی تریدر به افرادی گفته می شود که خود آن ها چندان حرفه ای نیستند و هر عملی که تریدر های حرفه ای انجام دهند از آن ها کپی و یا تقلید می کنند.

آیا در آپارات و یوتیوب می توان کلیپ های آموزش تریدر فارکس را مشاهده کرد؟

در حال حاضر کلیپ های زیادی در آپارات و یوتیوب وجود دارد که کاربران به راحتی می توانند از آنها برای آموزش ترید فارکس بهره بگیرند.

ترید های بازار فارکس در چه زمینه ای هستند؟

ترید و معاملات بازار فارکس در زمینه های بورس، ارزها، رمز ارزهای دیجیتال، سهام های آمریکا، طلا، نفت و … می باشند.

بهترین نرم افزار برای ترید فارکس با موبایل کدام است؟

اگر قصد ترید فارکس با موبایل را دارید بهترین نرم افزار مربوطه در این زمینه نرم افزار متاتریدر 4 می باشد.

3/5 - (2 امتیاز)
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها