نمایندگی بروکر فارکس

درآمد نمایندگی بروکر چقدر است؟ آموزش اخد نمایندگی بروکر فارکس

با افزایش مجبوبیت و استفاده از بروکرهای فارکس، شاید برای شما سوال باشد که بروکر فارکس چیست و چگونه می‌توان نمایندگی بروکر را دریافت کرد؟

به صورت خلاصه، یک بروکر فارکس چیزی نیست جز یک پیوند واسطه بین معامله‌گر و بازار. یک نمایندگی بروکر یک شرکت خدمات مالی است که دسترسی معامله‌گران را به بستری برای خرید و فروش ارزهای خارجی فراهم می‌کند. شما می‌توانید از طریق حساب‌های بروکر فارکس (صرافی) و خرید یا فروش جفت ارزهایی که به تحولات اقتصادی در سراسر جهان واکنش نشان می‌دهند، روی ارزهای دنیا معامله کنید. در این مقاله علاوه بر بررسی بروکرهای فارکس، بیشتر درباره اخذ نمایندگی بروکر صحبت خواهیم کرد.

اگر می خواهید آمورش ورود به فارکس را یاد بگیرید این مقاله به شما کمک می کند.

نمایندگی بروکر فارکس چیست

نمایندگی بروکر فارکس چیست؟

اگر قصد شروع معامله در بازار فارکس را دارید، درک نقش نمایندگی بروکر فارکس از اهمیت بالایی برخوردار است. فرض کنید می‌خواهید یک سیب بخرید. برای اینکار باید به یک بازار میوه‌فروشی بروید. دلیل این موضوع مشخص است؛ شما می‌خواهید سیب بخرید؛ میوه‌فروشی جایی است که سیب فروخته می‌شود. به طور مشابه، تصور کنید که اکنون سیب می‌فروشید و باید مشتری پیدا کنید. برای اینکار، باید به همان میوه‌فروشی بروید چون آنجا جایی است که مردم سیب می‌خرند.

میوه‌فروشی محل ملاقات خریداران و فروشندگان است. بازار فارکس نیز عملکرد مشابهی دارد. خریداران و فروشندگان ارزهای مختلف، نیاز به مکانی برای گردهم آمدن دارند و باید تسهیلاتی برای خرید و فروش واقعی آن ارزها وجود داشته باشد. با این حال، در بازارهای فارکس، خریداران و فروشندگان ممکن است هزاران مایل از هم فاصله داشته باشند. برای اینکه یکدیگر را پیدا کنند، باید مکانیزمی وجود داشته باشد که با منافع آنها مطابقت داشته باشد، اینجاست که نمایندگی بروکر فارکس وارد می‌شود.

یک بروکر، جایی است که خریداران و فروشندگان برای خرید و فروش ارزهای خود به آنجا مراجعه می‌کنند. بروکر فارکس به عنوان یک واسطه بین شما و بازار عمل می‌کند. به عبارت دیگر، برای یافتن خریدار یا فروشنده ارز، می‌توانید به یک بروکر مراجعه کنید و آنها شما را با فروشنده یا خریدار مربوطه مطابقت می‌دهند. البته یک بروکر به جای اینکه فقط واسطه بین شما و خریدار یا فروشنده دیگری باشد، همچنین واسطه بین شما و «ارائه‌دهنده نقدینگی» نیز هست.

ارائه‌دهندگی نقدینگی چیست؟

برای درک بهتر مفهوم ارائه‌دهندگی نقدینگی، ابتدا با توضیح مفهوم نقدینگی شروع می‌کنیم. فرض کنید می‌خواهید ارزی را مبادله کنید. به عبارت دیگر، مقدار مشخصی از یک ارز خاص را خریداری کنید. برای اینکه بتوانید آن ارز را بخرید، باید کسی باشد که آن ارز را به شما بفروشد. همچنین برای فروش ارز، باید شخصی وجود داشته باشد که بخواهد آن ارز را از شما بخرد.

اگر افراد زیادی هستند که تمایل به خرید ارزی دارد که شما آن را می‌فروشید، احتمالاً بتوانید ارز خود را بفروشید. اگر افراد زیادی هستند که ارزی را که می‌خواهید بخرید می‌فروشند، احتمالاً می‌توانید ارز مورد نظر خود را بخرید. وقتی در بازار خریدار و فروشنده فراوان باشد، می‌گویند بازار «لیکوئید (liquid)» است.

علاوه بر مورد بالا، راه‌ دیگری وجود دارد که در آن بازار لیکوئید می‌شود. فرض کنید می‌خواهید ارز بخرید؛ اما به جای اینکه افراد زیادی مقادیر کمی ارز بفروشند، فروشنده‌های کمتری هستند که مقادیر بیشتری ارز برای فروش دارند. در این شرایط بازار همچنان لیکوئید است. فروشندگانی که مبالغ هنگفتی را برای فروش قرار داده‌اند، ارائه‌دهندگان نقدینگی نامیده می‌شوند. این افراد در واقع نقدینگی را در بازارها فراهم می‌کنند. بانک‌ها یا مؤسسات مالی بزرگی که ارزها را در مقیاس بزرگ معامله می‌کنند از این موارد هستند.

ارائه‌دهندگان نقدینگی مقادیر زیادی ارز معامله می‌کنند، وقتی شما یک ارز را می‌فروشید، احتمالاً به یک تأمین‌کننده نقدینگی می‌فروشید و هنگام خرید، احتمالاً از یک تأمین‌کننده نقدینگی خرید می‌کنید. وقتی یک نمایندگی بروکر معامله شما را به یک تامین‌کننده نقدینگی منتقل می‌کند، به این معناست که بروکر قرارداد شما را با یک تامین‌کننده نقدینگی مطابقت می‌دهد.

افتتاح حساب معاملاتی فارکس

باز کردن حساب در یک نمایندگی بروکر کمی شبیه افتتاح حساب بانکی است. این فرایند نیاز به مدارک و مراحلی مانند تأیید هویت دارد و ممکن است چند روز طول بکشد. با این حال، اگر به دنبال ساخت یک حساب آزمایشی هستید، بروکرهای فارکس حساب‌های دمو ارائه می‌کنند که برای باز کردن آنها فقط نیاز به ارائه حداقل اطلاعات دارید. یک حساب دمو یا تمرینی به شما این امکان را می‌دهد که تا زمانی که برای شروع معامله با پول واقعی آماده می‌شوید، مقداری روند معاملات را تمرین کنید.

افتتاح حساب معاملاتی فارکس در طول سال‌ها آسان‌تر شده است. اکنون، این کار کاملاً ساده و سریع‌تر از قبل انجام می‌شود و به طور کلی فقط چند مرحله کوتاه برای تکمیل نیاز دارد. برخی از بروکرهای فارکس از شما می‌خواهند که مینیموم حساب داشته باشید. با این حال، امروزه با حرکت صنعت معاملات به سمت کارمزد صفر، بروکرهای کمتری این درخواست را دارند.

افزایش درآمد با لوریج

یک نمایندگی بروکر فارکس، همراه اکانت شما، قابلیت استفاده از لوریج را نیز ارائه می‌دهد. این اهرم می‌تواند از 10:1 تا 100:1 باشد. به عنوان مثال، اگر شما 500 دلار داشته باشید، بروکر شما ممکن است اهرمی 100:1 ارائه دهد که به این معنی است که می‌توانید معامله یک جفت ارز را تا 50,000 دلار انجام دهید. یا برای مثال، اهرم 10:1 به این معناست که به ازای هر 1 دلار در حساب خود، 10 دلار برای معامله دارید.

استفاده از اهرم یا لوریج در فارکس با مزایا و معایبی همراه است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید سودهای تصاعدی داشته باشید؛ اما می‌توانید متحمل ضررهای فزاینده نیز بشوید. قانون بروکرهای فارکس را ملزم به افشای این موضوع می‌کند و آنها معمولاً این کار را به صورت دقیق انجام می‌دهند. معامله‌گران جدید معمولا هیجان‌زده می‌شوند و با لوریج بالا وارد معاملات خود می‌شوند، در این شرایط ممکن است ضرر زیادی را متحمل شوند.

اسپرد خرید و فروش

هنگامی که یک معامله فارکس را در یک بروکر باز می‌کنید، آن بروکر معامله شما را به بازار ارسال می‌کند. در این فرآیند، آنها قیمتی را برای جفت ارز به شما پیشنهاد می‌کنند که کمی متفاوت از قیمتی است که می‌توانند دریافت کنند. در زمان معامله، هر جفت ارز دو قیمت دارد: قیمت پیشنهادی (bid price) و قیمت درخواستی (ask price). قیمت پیشنهادی همان نرخی است که خریداران مایل به خرید به این قیمت هستند، در حالی که قیمت پیشنهادی، نرخی است که فروشندگان مایل به فروش هستند.

در قیمت پیشنهادی، هدف پیدا کردن بهترین قیمت ممکن برای خرید یا فروش دارایی است. هنگام انجام معامله، قیمت پیشنهادی به قیمت نهایی اشاره دارد که هر معامله‌گر مایل به پرداخت آن است. بهترین قیمت درواقع بالاترین قیمتی است که یک معامله‌گر پرداخت می‌کند. قیمت درخواستی نیز بهترین قیمت برای فروش یک دارایی است. این قیمت به کمترین هزینه دارایی اشاره دارد که یک بروکر قصد فروش آن را دارد.

هربار که در بازار فارکس معامله می‌کنید، باید کارمزد معامله خود را پرداخت کنید. نمایندگی بروکر‌ معمولا برای انجام معاملات کمیسیون و کارمزد دریافت نمی‌کند، اسپرد (Spread) همان هزینه‌ای است که معامله‌گر باید بپردازد. وقتی خریداران با قیمت پیشنهادی خرید می‌کنند، پوزیشن معاملاتی آنها در زیان است که این زیان برابر با اسپرد bid/ask است.

اسپرد همان تفاوت بین قیمت‌ خرید/فروش (Bid/Ask) است که به معامله‌گران در پلتفرم معاملاتی ارائه می‌شود. وقتی یک نمایندگی بروکر اسپرد کمتری نسبت به رقبای خود ارائه دهد، این بدان معناست که تفاوت کمتری بین قیمت خرید و فروش در جفت‌های معاملاتی این بروکر وجود دارد. همچنین از دیگر کاربردهای اسپرد می‌توان به اندازه‌گیری نقدینگی بازار اشاره کرد.

اخذ نمایندگی بروکر فارکس

اخذ نمایندگی بروکر فارکس

اگر به معاملات سهام علاقه‌مند بوده و به دنبال شغلی نسبتا پرسود هستید، به بروکر فارکس فکر کنید. بررسی وظایف یک بروکر فارکس و مدارک مورد نیاز می‌تواند به شما کمک کند تا برای کار در این زمینه آماده شوید. در ادامه، نحوه اخذ نمایندگی بروکر فارکس را توضیح می‌دهیم و مهارت‌های مورد نیاز برای این موقعیت را فهرست می‌کنیم.

موارد مورد نیاز برای تبدیل شدن به نمایندگی بروکر فارکس

به عنوان یک نمایندگی بروکر فارکس، شما این امکان را دارید که به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک شرکت بروکر کار کنید. اگر تصمیم دارید برای یک شرکت کار کنید، باید شرایط خاص بروکر فارکس را برآورده کنید.

با بازار ارز آشنا شوید

قبل از اینکه این شغل را دنبال کنید، باید به خوبی درباره بازار ارز و معاملات ارز مطالعه کنید. همچنین درک نمودارهای قیمت و سیگنال‌های معاملاتی، دانستن نحوه ارزیابی ریسک‌ها و پاداش‌های بالقوه و نحوه انجام تحلیل فاندامنتال بسیار مهم است. برای به دست آوردن درک کامل از عملکرد بازیگران در بازار فارکس، مقالات و کتاب‌های مرتبط به این موضوع را بخوانید.

علاوه بر این، زیرشاخه‌هایی را مطالعه کنید که با معاملات ارزی، اصطلاحات مدرن و قراردادهای قیمت‌گذاری و سفارشات در ارتباط است. به عنوان یک نمایندگی بروکر فارکس، دانستن این اطلاعات برای کمک به معامله‌گران در تصمیم‌گیری و انجام تراکنش‌های مختلف بسیار مهم است.

نقش نمایندگی فارکس را درک کنید

یکی از کارهای مهم، تحقیق کردن درباره یک بروکر فارکس در محیط معاملاتی امروزی است. مشخص کنید که از ورود به این حرفه چه انتظاراتی دارید. صحبت با نماینده بروکرهای فارکس را در نظر بگیرید تا نظرات و دانش آنها را دریافت کنید. از این افراد درباره نیازهای شغلی و وظایف روزانه آنها در این کار بپرسید. همچنین می‌توانید به گروه‌های بحث آنلاین فارکس بپیوندید تا با بروکرهای معتبر در تماس باشید.

گرفتن مدرک‌های مرتبط را در نظر بگیرید

در حالی که برای شروع کار به عنوان نماینده بروکر لزوماً نیازی به مدرک نیست؛ اما دوره‌های آموزشی و کسب مدرک آنها می‌تواند به شما در  این مسیر کمک کند. دریافت مدرک دانشگاهی در زمینه امور بازرگانی، مالی یا اقتصاد را در نظر بگیرید تا شانس خود را برای کار به عنوان نماینده بروکر افزایش دهید. همچنین اگر تجربه فروش محصولات مالی را داشته باشید در این مسیر به شما کمک می‌کند. در ادامه مدارکی را بررسی می‌کنیم که به شما در آماده شدن برای شغلی که مد نظر دارید کمک می‌کند:

  • امور مالی
  • مدیریت کسب و کار
  • مدیریت سرمایه‌گذاری
  • اقتصاد
  • آمار
  • علوم کامپیوتر
  • ریاضیات کاربردی
  • تجزیه و تحلیل داده‌ها

گواهینامه‌ حرفه‌ای کسب کنید

به طور معمول، شما باید با قبولی در آزمون سری سوم انجمن ملی فروشندگان اوراق بهادار، گواهینامه دریافت کنید. البته در برخی موارد نیازی به کسب گواهینامه خاصی نیست. اما اگر به کسب این گواهینامه علاقه دارید، باید برای آماده شدن برای این آزمون وقت بگذارید. سپس، هنگامی که توسط یک شرکت بروکر دارای مجوز حمایت مالی شوید، در آزمون شرکت کرده و قبول شوید تا این حرفه را ادامه دهید.

دنبال کار باشید

در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید برای یک موسسه مالی بزرگ کار کنید یا یک شرکت بروکر کوچک‌تر. به خاطر داشته باشید که با وجود اینکه یک موسسه مالی بزرگ ممکن است ثبات شغلی بیشتری برای شما ایجاد کند؛ اما ممکن است مجبور شوید از یک موقعیت شغلی پایین کار خود را شروع کنید. از سوی دیگر، اگر به دنبال استخدام در یک شرکت بروکر کوچک‌تر هستید، ممکن است موقعیت شغلی بهتری برای شروع داشته باشید؛ اما ثبات موجود در یک موسسه مالی را نداشته باشید.

به خاطر داشته باشید که از آنجایی که برخی از بروکرهای فارکس با کارگزاری‌های فیوچرز ادغام شده‌اند، ممکن است برای استخدام در این نوع شرکت‌های ترکیبی به مجوزها یا گواهی‌های بیشتری در ارتباط با صنعت فیوچرز نیاز داشته باشید.

ویژگی‌های نمایندگی بروکر فارکس

ویژگی‌های نمایندگی بروکر فارکس

بروکرهای فارکس برای انجام موفقیت‌آمیز کار خود به ویژگی‌ها و مهارت‌های مختلفی نیاز دارند. هر چه مجموعه مهارت‌های خود را بیشتر کنید، بهتر می‌توانید وظایف خود را تکمیل کنید و به عنوان یک بروکر فارکس به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنید. در اینجا برخی از مهارت‌هایی که به عنوان یک نمایندگی بروکر فارکس نیاز دارید آورده شده است:

مهارت‌های ارتباطی و بین فردی

نماینده بروکرهای فارکس از مهارت‌های ارتباطی و بین فردی خود برای تعامل با مشتریان و سرمایه‌گذاران فعلی و بالقوه استفاده می‌کند. این مهارت به شخص کمک می‌کند تا ارتباط مؤثری با مشتریان داشته باشند.

مهارت‌های تحلیلی

بروکرهای فارکس برای ارزیابی سریع داده‌ها به مهارت‌های تحلیلی نیاز دارند. آنها همچنین از مهارت‌های تحلیلی خود برای یافتن موقعیت‌هایی استفاده می‌کنند که تراکنش فارکس را سودآور کند.

مهارت‌های ریاضی

به عنوان یک نماینده بروکر فارکس، هنگام کار با ارز و اعداد مختلف به مهارت‌های ریاضی قوی نیاز است. به عنوان مثال، مهارت‌های ریاضی به شما کمک می‌کند تا سود و زیان احتمالی را تعیین کنید. همچنین این مهارت می‌تواند در تعیین میزان سرمایه‌گذاری به شما کمک کند.

چطور یک نمایندگی‌ بروکر راه‌اندازی کنیم؟

بروکر فارکس یکی از محبوب‌ترین مشاغل برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مندی است که می‌خواهند قدرت خود را در بازار فارکس امتحان کنند. یک نمایندگی کارگزاری فارکس یک ایده امیدوارکننده است که اگر در عمل به درستی اجرا شود، می‌تواند سود زیادی به ارمغان بیاورد. برای تبدیل شدن به یک بروکر فارکس، لازم است چندین مورد را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید. ابتدا باید مخاطبان هدف را شناسایی کرده و بازار را تحلیل کنید.

هنگام راه‌اندازی یک بروکر فارکس و توسعه چنین کسب و کاری، ضروری است که رقبای خود را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید و مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. همچنین راه‌اندازی یک شرکت فارکس مستلزم ثبت نام و اخذ مجوزهای مناسب است. عوامل مختلفی وجود دارد که معامله‌گران هنگام انتخاب یک بروکر در نظر می‌گیرند؛ اما یکی از مواردی که اهمیت بالایی دارد مجوزهای بروکر فارکس است.

انتخاب یک پلتفرم معاملاتی خوب یکی از حیاتی‌ترین وظایف هنگام شروع کار به عنوان یک بروکر است. امروزه، برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی در سراسر جهان متاتریدر 4 و 5، سی‌تریدر (cTrader) و مچ تریدر (Match Trader) هستند. همچنین توسعه برند برای معاملات بروکر فارکس یک فرآیند پیچیده است که شامل مجموعه‌ای از مراحل برای ایجاد یک برند است. ایجاد وب سایت کارگزاری فارکس گام بعدی برای راه‌اندازی بروکر است.

اکثر بروکرهای فارکس، به ویژه آنهایی که دارای پردازش مستقیم (STP) هستند، با چندین ارائه‌دهنده نقدینگی عمده کار می‌کنند تا سطح رضایت بخشی از قیمت‌گذاری و نقدینگی را حفظ کنند. تأمین‌کننده نقدینگی معمولاً یک مؤسسه مالی بزرگ است که تجربه قابل‌توجهی در معاملات ارز و نقدینگی بالا دارد. در نهایت، استفاده از درگاه پرداخت به عنوان پلی بین معامله‌گران و بروکر، آخرین مرحله است. امروزه انواع مختلفی از راه حل‌های پرداخت در بازار وجود دارد که می‌توان از آنها برای معاملات استفاده کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها