تبلیغات
کارگزاری فارکس فارکس

بهترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان در سال 1403

 • توسط sara
 • 31 دقیقه

احتمالا بارها در مقالات متفاوت درباره اهمیت انتخاب یک بروکر مناسب خوانده باشید. در دنیای معاملات مالی، انتخاب کارگزاری فارکس مناسب در موفقیت و سود شما در معاملات تاثیر زیادی دارد. چه یک معامله‌گر باتجربه باشید، یا به تازگی با بازار فارکس آشنا شده باشید؛ پیدا کردن بهترین بروکر، تا حد زیادی تجربه شما از معاملات را بهبود می‌بخشد. بروکرهای فارکس از اوایل دهه 1900 به وجود آمدند؛ اما تا سال 2007 تحت نظارت نبودند. از آن زمان، بسیاری از شرکت‌های مختلف ادعای بهترین بودن را دارند. اما واقعا بهترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان کدام است؟

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که بسیاری از صرافی‌های معروف به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه کاربران ایرانی، برخی نهادهای تنظیم‌کننده سخت‌گیر، به صرافی‌ها اجازه ارائه خدمات به ایرانیان را نمی‌دهند. از این رو، امکان ساخت حساب در بسیاری از بروکرها برای کاربران ایرانی وجود ندارد. با این وجود، همچنان ممکن است انتخاب بهترین کارگزاری فارکس برای شما مشکل باشد. در این مقاله، پیش از بررسی بهترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان، نگاهی به مفهوم بروکر و دلیل اهمیت آن خواهیم داشت.

کارگزاری فارکس چیست و چه اهمیتی دارد؟

بازار فارکس بیشترین مقدار نقدینگی را میان بازارهای مالی دارد و گردش مالی روزانه آن بسیار بالاست. همین موضوع این بازار را به یک گزینه جذاب برای معامله‌گران تبدیل کرده است. بانک‌های مرکزی، بانک‌های بزرگ جهانی، شرکت‌های تجاری و موسسات مالی بزرگ‌ترین اعضای بازار فارکس هستند، بروکرها را می‌توان کوچک‌ترین عضو این بازار دانست. کاربران این بازار از طریق کارگزاری فارکس معاملات خود را انجام می‌دهند، بروکر نیز در ازای خدمات خود کارمزد، اسپرد یا کمیسیون دریافت می‌کند.

کارگزاری فارکس برای ایرانیان
کارگزاری فارکس برای ایرانیان

بروکر فارکس شرکتی است که به عنوان واسطه بین فروشندگان و خریداران، یا بین معامله‌گران فارکس و خود بازار ارز عمل می‌کند. افراد خصوصی نمی‌توانند به تنهایی معاملات ارزی انجام دهند، تریدرهای معمولی نمی‌توانند بدون دلال این کار را انجام دهند. تمام عملیات معاملاتی باید از طریق یک بروکر ثبت و انجام شود، انجام معامله در بازار فارکس بدون بروکر غیرممکن است. بروکر یا کارگزاری فارکس، یک شرکت مالی است که کاربران خود را به بازار خرید و فروش ارز متصل می‌کند. اگر قصد معامله در بازار فارکس را دارید باید از یک کارگزاری فارکس استفاده کنید. در واقع کارگزاری‌ها شرکت‌های واسطه‌ای هستند، که به شما امکان خرید و فروش دارایی را می‌دهند.

معامله در بازار فارکس بدون بروکر ممکن نیست. معامله‌‌گران نمی‌توانند با مقداری سرمایه به سازمان یا بانک خاصی مراجعه کنند و از آنها درخواست خرید یک ارز را داشته باشند. بلکه این بروکر است که دسترسی تریدر به بازار ارز را ممکن می‌سازد. معامله ارزها در بازار فارکس بدون پلتفرم و فناوری‌های ECN امکان‌پذیر نیست. کارگزاری فارکس یک پلتفرم معاملاتی، مدیریت حساب، ابزارهای معامله، تحلیل و مطالب آموزشی، قیمت‌های به روز و پشتیبانی مشتری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

انواع کارگزاری فارکس

یکی از مراحل مهم در افتتاح حساب فارکس و شرع معاملات، انتخاب نوع کارگزاری فارکس است. نوع بروکر انتخابی شما، بر روی معاملات و خدمات دریافتی شما تاثیر می‌گذارد. همچنین به نسبت بروکر انتخابی، اسپرد، کمیسیون و تراکنش‌ها متفاوت خواهد بود. هر یک از این سه نوع مختلف بروکر فارکس روش متفاوتی برای رسیدگی به تراکنش‌ها و اجرای دستورات دارند. سه نوع بروکر اصلی وجود دارد:

 • بدون میز معامله (No Dealing Desk)
 • بازارساز (Market Maker)
 • شبکه ارتباطات الکترونیکی (Electronic Communications Network)

بروکرهای NDD

در نوع No Dealing Desk یا نوع NDD، بروکر فاقد میز معامله است. با این وجود، بهترین قیمت‌های ترکیبی به‌دست‌آمده از چندین ارائه‌دهنده را دارد که به بروکر NDD نقدینگی خود را در بازار فارکس می‌دهد. این بروکر نقش واسطه را بین خریدار و فروشنده ایفا می‌کند.

به طور معمول، هر یک از این ارائه‌دهندگان بهترین بازارهای خود را به کارگزار فارکس NDD ارسال می‌کنند. سپس بروکر تراکنش‌ها را اجرا کرده و بر این اساس سفارش‌ مشتریان خود را تکمیل می‌کند. بروکر فارکس NDD معمولاً کمیسیون دریافت می‌کند. البته در برخی موارد اسپرد نیز به این مورد اضافه می‌شود.

انواع بروکر فارکس
بروکر فارکس

بازارساز (Market Maker)

یک بازارساز فارکس به طور کلی به مشتریان خود یک بازار دو طرفه ارائه می‌دهد که توسط یک معامله‌گر، به عنوان بخشی از میز معاملات داخلی خود بروکر، ارائه می‌شود. اگر روی قیمت معامله شود، بروکر در نهایت در طرف دیگر معامله قرار می‌گیرد و خرید یا فروش انجام می‌شود.

هدف بازارساز این است که بخشی از اسپرد را دریافت کند. بروکرهای بازارساز یک اسپرد ثابت برای خرید و فروش ارز تعیین می‌کنند و اغلب توسط سرمایه‌گذاران نهادی استفاده می‌شوند.

شبکه ارتباطات الکترونیکی (ECN)

یک شبکه ارتباطات الکترونیکی یا کارگزاری فارکس ECN معمولاً میز معاملات خود را ندارد. در عوض، کارگزار یک پلتفرم معاملات الکترونیکی را فراهم می‌کند که در آن بازارسازان حرفه‌ای در بانک‌ها و همچنین معامله‌گران و سایر فعالان بازار فارکس می‌توانند پیشنهادات را از طریق سیستم خود وارد کنند. مزیتی که توسط برخی از ECNها ارائه می‌شود این است که نهاد یا شرکتی ارسال‌کننده قیمت می‌تواند تا حدی ناشناس باشد.

معرفی چند کارگزاری فارکس معروف در ایران

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، بسیاری از بروکرهای مطرح دنیا به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. اکثر بروکرهای محبوب دنیا توسط نهادهای نظارتی سخت‌گیر تنظیم می‌شوند. به دلیل تحریم‌های موجود علیه ایران، این بروکرها اجازه ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارند. از این رو ایرانیان عموما از بروکرها آفشور استفاده می‌کنند. بروکری که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد معمولا سایت بومی‌سازی شده دارد و پشتیبانی به زبان فارسی ارائه می‌دهد. در ادامه چند کارگزاری فارکس را بررسی می‌کنیم که سابقه خوبی در ارائه خدمات به ایرانیان دارند و کاربران ایرانی این بروکرها عموما از تجربه معاملات خود راضی بودند.

یک بروکر مناسب باید به کاربران خود دسترسی به بازار را ارائه دهد. بروکر حساب معاملاتی در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما در مدیریت آن کمک می‌کند. انتخاب بروکر مناسب باعث می‌شود وجود شما در امنیت کامل باشد. همچین پلتفرم معاملاتی و ابزارهای آموزشی که بروکر در اختیار شما قرار می‌دهد از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، باید بروکری را انتخاب کنید که پشتیبانی مشتری خوبی داشته و در صورت بروز مشکل بتوانند شما را راهنمایی کنند. در ادامه بروکرهایی را بررسی می‌کنیم که بین کاربران ایرانی گزینه‌های محبوبی هستند.

بروکر ارانته (Erante)

بروکر ارانته (Errante) یک کارگزار فارکس محبوب میان ایرانیان است که در سال 2019 راه‌اندازی شد. بعد از آن در سال 2020 توسط کمیسیون اوراق بهادر قبرس (CySEC) تنظیم شد. ارانته به خوبی از کاربران ایرانی حمایت کرده و سایت و پشتیبانی به زبان فارسی دارد. کارگزاری فارکس ارانته بیش از 50 جفت ارز را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برای ثبت نام در این بروکر، می‌توانید از سایت ارانته اقدام کنید.

کارگزاری فارکس ارانته
سایت کارگزاری فارکس ارانته

به صورت کلی 4 حساب اصلی در ارانته موجود است:

 • حساب استاندارد (Standard)
 • حساب پریمیوم (Premium)
 • حساب VIP
 • حساب تیلور مید (Tailor Made)

این حساب‌ها در پلتفرم‌های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و Ctrader در دسترس است. حداقل سپرده مورد نیاز برای ساخت حساب در این بروکر 50 دلار است که آن را به گزینه جذابی برای کاربران تازه‌کار تبدیل می‌کند. حساب تیلور مید این بروکر اسپرد ندارد و حداقل سپرده آن 15000 دلار است. حساب پریمیوم نیز اسپرد 0.8 دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بروکر ارانته و باز کردن حساب در این صرافی، به مقاله ورود به بروکر ارانته مراجعه کنید.

بروکر آمارکتس (Amarkets)

یکی دیگر از بروکرهای محبوب میان ایرانیان، کارگزاری فارکس آمارکتس است. این بروکر که در سال 2007 شروع به فعالیت کرد تحت نظارت FSA و SVG قرار دارد. بروکر آمارکتس ابزارهای مالی متفاوتی ارائه می‌دهد. برای ساخت حساب در این بروکر می‌توانید به سایت آمارکتس مراجعه کنید.

کارگزاری فارکس آمارکتس
سایت کارگزاری فارکس آمارکتس

این شرکت که در ابتدا AForex نام داشت؛ ابزارهای معاملاتی، از جمله ارزها، فلزات، شاخص‌ها، کالاها، ETFها، سهام، اوراق قرضه، CFD و ارزهای دیجیتال را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این بروکر به خوبی از پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 پشتیبانی می‌کند.

بروکر ارانته چهار حساب اصلی به کاربران خود ارائه می‌دهد:

 • حساب ثابت (fixed account)
 • حساب استاندارد (standard account)
 • حساب ECN
 • حساب بیت کوین یا ارز دیجیتال (Bitcoin account)

حساب استاندارد این بروکر اسپرد شناور دارد که از 1.3 پیپ شروع می‌شود. حساب ECN اسپرد نداشته و به حداقل سپرده 200 دلاری نیاز دارد. البته معامله در این حساب با کارمزد همراه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بروکر ارانته و باز کردن حساب در این صرافی، به مقاله ورود به بروکر آمارکتس مراجعه کنید.

بروکر آلپاری (Alpari)

بروکر آلپاری سابقه طولانی در ارائه خدمات به کاربران ایرانی دارد و می‌توان آن را یکی از بهترین گزینه‌های موجود دانست. کارگزاری فارکس آلپاری، با بیش از 20 سال سابقه در ارائه خدمات به ایرانیان، در سال 1998 راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. کاربران این بروکر به بیش از 60 جفت ارز فارکس دسترسی دارند.

برای ساخت حساب در این بروکر می‌توانید به سایت آلپاری مراجعه کنید.

ثبت نام در کارگزاری فارکس آلپاری
سایت کارگزاری فارکس آلپاری

بروکر آلپاری چند حساب تحت نظارت و انعطاف‌پذیر را به کاربران خود ارائه می‌دهد:

 • حساب استاندارد (Standard Account)
 • حساب نانو (Nano Account)
 • حساب ECN
 • حساب پرو (Pro Account)

حساب‌های سنتی یا نانو عمدتا برای کاربران تازه‌کار مناسب است. این حساب‌ها حداقل سپرده ندارند و کاربران تازه‌کار می‌توانند بدون ریسک بر روی پول زیاد، شرایط معامله این بروکر را تجربه کنند. لوریج این حساب تا 1:500 بوده و توسط پلتفرم متاتریدر 4 به کاربران ارائه می‌شود. حساب استاندارد این بروکر حداقل واریز 20 دلار (در متاتریدر 4) و 100 دلار (در متاتریدر 5) را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بروکر ارانته و باز کردن حساب در این صرافی، به مقاله ورود به بروکر آلپاری مراجعه کنید.

بروکر ویندزور (Windsor)

بروکر ویندزور نیز سابقه فعالیت خوبی داشته و در سال 1988 راه‌اندازی شد. این بروکر معاملات آنلاین فارکس و CFD را به کاربران بیش از 80 کشور ارائه داده است. این بروکر دو شعبه دارد؛ شعبه اول آن توسط کمیسیون خدمات مالی بین المللی (IFSC) و کمیسیون اوراق بهادار اردن (JSC) و دیگری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) تنظیم می‌شود.

برای ساخت حساب در این بروکر می‌توانید به سایت ویندزور مراجعه کنید.

ثبت نام کارگزاری ویندزور
سایت کارگزاری فارکس ویندزور

ویندزور دو نوع حساب اصلی دارد:

 • حساب‌ پرایم (Prime)
 • حساب زیرو (Zero)

حساب پرایم این بروکر حداقل واریز 50 دلاری دارد و حداقل حجم معاملات آن 0.01 لات است. حساب زیر اسپرد ندارد و دارای حداقل واریز 1000 دلار است. کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم متاتریدر 4، با استفاده از این بروکرها معامله کنند.

بروکر یو اس جی اف ایکس (USGFX)

بروکر USGFX ،  که در سال 2005 راه‌اندازی شد، یک بروکر استرالیایی برای معامله فارکس و CFD است. این بروکر تاکنون به خوبی از کاربران ایرانی پشتیبانی کرده و سایت به زبان فارسی دارد. پشتیبانی 24 ساعته این کارگزاری فارکس محبوبیت خوبی بین کاربران ایرانی دارد و اکثرا از آن راضی هستند.

USGFX علاوه بر پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 و وب تریدر، می‌توانند از ZuluTrade یا myfxbook استفاده کنند. برای ساخت حساب در این بروکر می‌توانید به سایت بروکر USGFX مراجعه کنید.

ثبت نام کارگزاری فارکس USGFX
سایت کارگزاری فارکس USGFX

بروکر یو اس جی اف ایکس، چهار حساب اصلی دارد:

 • حساب مینی (Mini Account)
 • حساب استاندارد (Standard Account)
 • حساب Pro-ECN
 • حساب VIP

حساب مینی این بروکر برای کاربران تازه‌کار مناسب است و حداقل سپرده 100 دلاری دارد. البته اسپرد این حساب نسبتا بالا است. حساب استاندارد حداقل واریز 10000 دلاری دارد که اهرم‌های 1:100 تا 1:500 را به کاربران ارائه می‌دهد. حساب‌های Pro-ECN و VIP این بروکر نیز به دلیل حداقل واریز بالا عمدتا برای کاربران حرفه‌ای مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بروکر ارانته و باز کردن حساب در این صرافی، به مقاله ورود به بروکر USGFX مراجعه کنید.

بروکر نورد اف ایکس (NordFX)

بروکر NordFx، که در سال 2008 راه‌اندازی شد، یکی دیگر از گزینه‌های محبوب میان ایرانیان است. کاربران این بروکر به طیف گسترده‌ای از دارایی‌های معاملاتی، از جمله فارکس، شاخص‌ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی دارند. همچنین کاربران می‌توانند از پلتفرم‌های معاملاتی متعددی از جمله متاتریدر 4، متاتریدر 5 و پلتفرم تجارت اجتماعی زولو ترید (ZuluTrade) استفاده کنند.

این بروکر توسط کمیسیون خدمات مالی وانواتو (VFSC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) تنظیم می‌شود. برای ساخت حساب در این بروکر می‌توانید به سایت بروکر NordFX مراجعه کنید.

ثبت نام کارگزاری NordFX
سایت کارگزاری فارکس NordFX

نورد اف ایکس چند نوع حساب به کاربران خود ارائه می‌دهد:

 • حساب استاندارد (Standard Account)
 • حساب Zero
 • حساب ECN
 • حساب STP
 • حساب ثابت (Fix Account)
 • حساب Pro و VIP

حساب استاندارد این بروکر حداقل سپرده 10 دلاری دارد و حداکثر اهرم آن 1:1000 است. اسپرد برای حساب‌های استاندارد از 0.5 پیپ شروع می‌شود. حساب‌های ECN نیز برای کاربران حرفه‌ای طراحی شده و در پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در دسترس است.

کارگزاری فارکس ایرانی مجاز هم داریم؟

درحال حاضر بروکر‌های فارکس در ایران مجوز خاصی برای فعالیت ندارند. اما در مقابل قانونی برای غیرمجاز بودن فعالیت بروکرهای فارکس تصویب نشده است.

یک کارگزاری فارکس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از هرچیزی باید بدانید که نمی‌توان یک بروکر را معرفی کرد و گفت این بهترین گزینه موجود است و همه باید در این کارگزاری فارکس حساب بسازند. عوامل زیادی در برتری یک بروکر نسبت به دیگری تاثیر دارد و تقریبا همه بروکرها نکات مثبت و منفی مخصوص خود را دارند. از طرفی کاربران متفاوت نیازهای متفاوتی نیز دارند؛ بهترین بروکر برای یک تریدر شاید پاسخگوی نیازهای شما نباشد و به گزینه دیگری نیاز داشته باشید.

بهترین بروکر برای شما به تجربه شما به عنوان یک معامله‌گر فارکس و همچنین استراتژی معاملاتی و سایر ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. صرف نظر از اینکه شما یک تریدر تازه‌کار هستید یا چندسالی است که معامله می‌کنید، باید درباره کارگزاری فارکس مناسب خود تحقیقاتی انجام دهید و عوامل مختلفی را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که یک پلتفرم قابل اعتماد و مناسب را انتخاب کرده‌اید.

یک کارگزاری فارکس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ادامه نگاهی به ویژگی‌هایی خواهیم داشت که نقش تعیین‌کننده‌ای در کیفیت خدمات بروکر دارد. توجه به این موارد تضمین می‌کند که معاملات شما کیفیت خوبی داشته و بدون مشکل در بازار فارکس فعالیت خواهید کرد.

مقررات و نهاد قانون‌گذاری

هرگز مسائل ایمنی یک بروکر را دست کم نگیرید. اطمینان حاصل کنید که کارگزاری که با آن کار می‌کنید توسط یک مرجع مالی معتبر تنظیم می‌شود. یک نهاد تنظیم‌کننده سطح بالا، عموما قوانین مالی سختگیرانه‌ای نیز دارد که ممکن است باعث عدم ارائه خدمات به ایرانیان شود.

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، بسیاری از بروکرهای مطرح دنیا به ایرانیان خدمات ارائه نمی‌دهند. بروکر انتخابی شما باید به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهد. معمولا بروکرهای محبوب بین کاربران ایرانی، سایتی به زبان فارسی داشته و حتی پشتیبانی فارسی ارائه می‌دهند.

اسپردها و کارمزدها

 دریافت اسپرد و کمیسیون راه بروکرها برای کسب درآمد است. اسپردها و سایر کارمزدهای معاملاتی (مانند کارمزد و کمیسیون) بروکرهای فارکس را با یکدیگر مقایسه کنید. هنگام باز کردن یک معامله، اسپرد تفاوت بین قیمت خرید و فروش را نشان می‌دهد. مقادیر اسپرد تا حد زیادی به نسبت شرایط اقتصادی بازار تغییر می‌کند. هر چه میزان نواسانات بازار بیشتر باشد، برای مدیریت بهتر، اسپرد نیز بیشتر می‌شود.

اسپردهای کمتر معمولاً برای معامله‌گران مناسب‌تر است. برخی از کارگزارهای فارکس اسپرد کمتری دریافت می‌کنند. بروکرهای رنج متفاوتی از اسپرد و کمیسیون را ارائه می‌دهند. باید هنگام انتخاب بروکر مناسب به این مبلغ توجه کنید؛ زیرا این مبلغ تاثیر مستقیمی بر روی درآمد شما از معاملات دارد. برخی بروکرها، هنگام معاملات از شما کمیسیون دریافت نمی‌کنند. برخی کارگزاری‌های فارکس برای انجام معاملات بونوس دارند و تخفیف‌هایی را روی کارمزد به کاربران ارائه می‌دهند.

اهرم

اهرم یکی از عوامل مهم در انتخاب بروکر است. لوریج به شما امکان بازکردن پوزیشن‌های معاملاتی بزرگ‌تر را با قرض گرفتن پول از بروکر می‌دهد. با استفاده از لوریج می‌توانید با سرمایه کمتر یک پوزیشن معاملاتی بزرگتر باز کرده و سود خود را چندبرابر کنید.

شایان ذکر است که در این شرایط میزان ضرر شما نیز پتانسیل افزایش دارد. هنگام انتخاب یک برکر مناسب، با نسبت‌های اهرمی متفاوتی مواجه خواهید شد. به یاد داشته باشید که استفاده از لو‌ریج‌های خیلی بالا شما را در معرض خطر زیان‌های هنگفت قرار می‌دهد.

پلتفرم معاملاتی

کارگزاری فارکس از پلتفرم‌های معاملاتی استفاده می‌کند. پلتفرم معاملاتی یک کارگزار مسئله کلیدی است. اگر تریدر مبتدی هستنید، پلتفرمی نیاز دارید که به راحتی قابل استفاده باشد و عملکردهای ساده داشته باشد. معامله‌گران پیشرفته نیز به پلتفرمی نیاز دارند که امکانات و قابلیت‌های خوبی به آنها ارائه دهد. معمولا پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 گزینه‌های محبوبی بین کاربران ایرانی هستند.

گزینه های واریز و برداشت

 روش‌های واریز و برداشت موجود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که بروکر از روش‌های پرداخت راحت و مطمئن، برای تأمین مالی و برداشت ریالی پشتیبانی می‌کند.

پشتیبانی 24 ساعته

بیشتر بروکرهای معروف دارای پشتیبانی 24 ساعته هستند. بروکرهایی که به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌دهند عموما پشتیبانی خوبی از زبان فارسی دارند.

جدول اطلاعات کارگزاری فارکس

موضوعکارگزاری فارکس
کارگزاری فارکس چیست؟ بروکر فارکس شرکتی است که به عنوان واسطه بین فروشندگان و خریداران، یا بین معامله‌گران فارکس و خود بازار ارز عمل می‌کند. افراد خصوصی نمی‌توانند به تنهایی معاملات ارزی انجام دهند، تریدرهای معمولی نمی‌توانند بدون دلال این کار را انجام دهند.
چرا نباید به هر کارگزاری اعتماد کرد؟ روزانه کاربران زیادی سرمایه خود را در سایت کارگزاری قرار می‌دهند. از این رو، بهتر است کارگزاری مورد اعتمادی برای خود انتخاب کنید. پولشویی و کلاهبرداری میان بروکرهای تنظیم‌نشده زیاد دیده می‌شود.
چه بروکری مورد اعتماد است؟ بروکرهای زیادی در سطح بازار هستند که به کاربران خدمات ارائه می‌دهند، با توجه به سابقه، حجم معاملات، خدمات و نهاد تنظیم‌کننده می‌توان به یک بروکر اعتماد کرد.
حساب دمو چیست؟حساب آزمایشی یا دمو به کاربران ایرن امکان را می‌دهد تا بدون ریسک بر روی سرمایه اصلی خود، شرایط معامله در بروکر را بررسی کنند.

چرا نباید به کارگزاری فارکس اعتماد کرد؟

روزانه کاربران زیادی سرمایه خود را در سایت کارگزاری قرار می‌دهند. از این رو، بهتر است کارگزاری مورد اعتمادی برای خود انتخاب کنید. پولشویی و کلاهبرداری میان بروکرهای تنظیم‌نشده زیاد دیده می‌شود.

مقایسه سود کارگزاری ها با سرمایه گذاری های شخصی

چه بروکری مورد اعتماد است؟

بروکرهای زیادی در سطح بازار هستند که به کاربران خدمات ارائه می‌دهند، با توجه به سابقه، حجم معاملات، خدمات و نهاد تنظیم‌کننده می‌توان به یک بروکر اعتماد کرد.

حساب دمو یا آزمایشی چیست؟

شروع معامله در یک بروکر با ریسک زیادی همراه است. بسیاری برای تمرین معاملات و بررسی شرایط معامله در یک بروکر خاص از حساب آزمایشی یا دمو استفاده می‌کنند.

حساب آزمایشی یا دمو به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون ریسک بر روی سرمایه اصلی خود، شرایط معامله در بروکر را بررسی کنند. اکانت دمو، نوعی حساب برای افراد مبتدی و تریدرهای تازه کار است. کاربران می‌توانند بدون نیاز به پرداخت پول واقعی، معامله با این حساب‌ها را تمرین کرده و شرایط بروکر را بررسی کنند.

سوالات متداول کارگزاری فارکس

کارگزاری فارکس چیست؟

بروکر فارکس شرکتی است که به عنوان واسطه بین فروشندگان و خریداران، یا بین معامله‌گران فارکس و خود بازار ارز عمل می‌کند. افراد خصوصی نمی‌توانند به تنهایی معاملات ارزی انجام دهند، تریدرهای معمولی نمی‌توانند بدون دلال این کار را انجام دهند.

کارگزاری فارکس معروف در ایران کدام است؟

بروکر ارانته، بروکر آمارکتس، بروکر یو اس جی اف ایکس، بروکر آلپاری و بروکر ویندزور

آیا فعالیت بروکرها در ایران قانونی است؟

درحال حاضر بروکر‌های فارکس در ایران مجوز خاصی برای فعالیت ندارند. اما در مقابل قانونی برای غیرمجاز بودن فعالیت بروکرهای فارکس تصویب نشده است.

آیا همه بروکرها قابل اعتماد هستند؟

روزانه کاربران زیادی سرمایه خود را در سایت کارگزاری قرار می‌دهند. از این رو، بهتر است کارگزاری مورد اعتمادی برای خود انتخاب کنید. پولشویی و کلاهبرداری میان بروکرهای تنظیم‌نشده زیاد دیده می‌شود.

چطور امنیت بروکر را تضمین کنیم؟

برای اینکه بفهمیم کدام کارگزاری مورد اعتماد است؛ باید به درگاه بانکی، تعداد کاربران، حجم معاملات روزانه و سابقه چند سال قبل آن کارگزاری را مورد بررسی قرار دهیم.

کدام بروکر مورد اعتماد است؟

بروکرهای زیادی در سطح بازار هستند که به کاربران خدمات ارائه می‌دهند. برای اینکه بفهمیم کدام بروکر قابل اعتماد است و می توان از آن برای سرمایه گزاری استفاده کرد باید به سابقه، حجم معاملات و نهاد تنظیم‌کننده آن بروکر نگاهی بیندازید.

اکانت دمو یا آزمایشی چه کاربردی دارد؟

حساب دمو یا آزمایشی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون ریسک بر روی سرمایه اصلی خود، شرایط معامله در بروکر را بررسی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها