تبلیغات
تریدر های تازه کار مقالات آموزشی

4 راز که باید تریدر های تازه کار بدانند + بررسی بزرگ ترین اشتباهات آن ها

 • توسط behrouz
 • 7 دقیقه

تریدر های تازه کار چه کسانی هستند؟ در ادامه قصد داریم تا شما را به صورت کامل با این افراد آشنا کنیم و اگر خودتان در دسته این افراد قرار دارید، برخی از نکات و اشتباهات مهم را برایتان معرفی کرده تا با این موارد مهم نیز آشنا شوید و با نگاهی عمیق دست به اقدام بزنید تا دچار زیان و ضرر نشوید. در ادامه با سایت صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا شما را به صورت کامل با این موارد آشنا کنیم.

تریدر های تازه کار به چه کسانی گفته می شود؟

تریدر های تازه کار به چه کسانی گفته می شود؟

اما منظور از تریدر تازه کار چیست؟ و معمولا به چه کسانی گفته می شود؟ منظور از تریدر های تازه کار افرادی هستند که تازه پا به دنیای ارزهای دیجیتال گذاشته و بدون تجربه کافی دست به اقدامات معاملاتی می زنند. این گونه افراد معمولا در چالش های سخت و دشوار دچار ترس و نگرانی شده و قدرت تفکر خود را از دست می دهند و نمی دانند که چه کار کنند.

در نتیجه باید آموزش های لازم و مختلف را دیده و سپس از افراد و تریدر های با تجربه، تجارب ارزشمندی را کسب کنند. تریدر های تازه کار در اولین قدم باید با سرمایه کم وارد بازار شده تا اگر زیان دیدند، اعتماد بنفس خود را از دست نداده و از آن به عنوان یک درس و تجربه یاد کنند.

مهم ترین نکات تریدر های تازه کار

مهم ترین نکات تریدر های تازه کار

حال بهتر است در ادامه مطالب به این موضوع بپردازیم که نکات مهم و مربوط به آن چه بوده و با استفاده از آنان معاملات خود را انجام دهیم. این نکات عبارتند از:

 • عوص کردن دیدگاه خود: در اولین قدم باید به شما بگوییم که دیدگاه خودتان را باید در خصوص بازار ارزهای دیجیتال و بازار سرمایه تغییر دهید. در ابتدا شاید تصور کنید که بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه تنها متشکل از نمودار و جدول نیست بلکه فراتر از آن است. در ادامه شما باید دیدگاه خود را وسیع تر کرده شروع به یادگیری انواع شاخص ها و اندیکاتور های مختلف نمایید. در ادامه باید انسان ها را شناخته و بدانید که احساسات تریدر ها و منطق نیز در تصمیمات این بازار دخیل است. در نتیجه برای سود بیشتر باید شخصیت سهامداران را نیز بشناسید.
 • شناخت کار خود: در قدم بعدی باید خودتان را نیز بشناسید. زیرا در زمانی که در معرض ریسک واقعی قرار می گیرید، خود واقعیتان را می شناسید. باید روحیه واقعی خود را بشناسید و با توجه به آن دست به اقدام بزنید.
 • داشتن استراتژی: با توجه به شخصیت خودتان باید استراتژی و راهکار مخصوص خودتان را داشته باشید و با توجه به آن در موقعیت های حساس و مشخص دست به اقدام بزنید.
 • مدیریت کردن ضرر: باید بدانید که نمی توان از ضرر فرار کرد. زیرا در هر لحظه ممکن است به سراغتان بیاید. در نتیجه باید ضرر و زیان خود را مدیریت و کنترل کرده و با توجه به توانایی مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال خود، سرمایه خودتان را نیز مدیریت کنید.
 • توجه به اخبار: جالب است بدانید که این بازار بسیار وابسته به اخبار بوده و توسط آن دچار تغییرات قیمتی می شود. در نتیجه شما به صورت منظم باید اخبار را زیر نظر داشته و به اخبار بسیار دقت کنید. همچنین باید یاد بگیرید که توسط اخبار و اتفاقات بعد آن چه رفتاری را از خود نشان دهید. حتما به این موضوع هم دقت کنید که بازار ارزهای دیجیتال به شدت تحت تاثیر اخبار بود و با آن مانند آب روان جابجا می شود.

منطور از اشتباهات تریدر های تازه کار چیست؟

منظور اعمالی است که افراد بی تجربه و تازه وارد در دنیای ارزهای دیجیتال انجام داده و دچار ضرر و زیان می شوند. در نتیجه یک فرد تازه کار در این حوزه باید تجارب و آموزش های لازم را کسب کرده و سپس دست به اقدام معاملاتی بزند.

5 اشتباه رایج معامله گران تازه کار در سال ۲۰۲۲

5 اشتباه رایج معامله گران تازه کار در سال ۲۰۲۲

بد نیست تا در ادامه نگاهی داشته باشیم بر اشتباهات تازه کار های ارزهای دیجیتال که برای انجام بهتر فعالیت های خود باید بدین موارد توجه کرده تا دچار ضرر و زیان نشوید. این 5 مورد عبارتند از:

 • فکر نمی کنند: بسیاری از تریدر های تازه کار بدون فکر و براساس احساسات دست به اقدام زده و دچار شکست می شوند.
 • توجه نداشتن به تحلیل تکنیکال: این تحلیل یکی از تحلیل های بازار های مالی بوده و باید بدان توجه ویژه نمایید و آن را یاد بگیرید.
 • در جستجوی ارزان ترین کوین ها هستند: خرید توکن های ارزان قیمت همیشه درست نبوده و باید بر روی توکن های ارزشمند تر نیز حساب کنید.
 • سرمایه گذاری بر روی آلت کوین های بدون آینده: در هنگام خرید و سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها باید بدین نکته توجه کنید که آن آلت کوین، دارای آینده و امید برای سرمایه گذاری باشد.

سوالات متداول معامله گران تازه کار

تریدر های تازه کار چه کسانی هستند؟

تریدر های تازه کار، معامله گرانی هستند که تازه وارد بازار های ارز دیجیتال و مالی شده و سپس ممکن است تا در اول کار اشتباهات سنگینی را انجام بدهند.

از مهم ترین نکات تریدر های تازه کار می توان به چه مواردی اشاره کرد؟

از مهم ترین نکات تریدر های تازه کار می توان به عوض کردن دیدگاه، شناخت کار، داشتن استراتژی، مدیریت کردن ضرر و توجه به اخبار اشاره کرد.

آیا احساسات در اعمال تریدر های تازه کار دخیل است؟

بله احساسات در تصمیم گیری های تریدر های تازه کار بسیار تاثیر گذار است.

آیا توجه نکردن به اخبار از اشتباهات تریدر های تازه کار است؟

بله زیرا باید به اخبار توجه کرد زیرا اخبار تاثیر گذاری بسیار بالایی در نوسانات بازار دارد.

امتیاز دهید
behrouz

behrouz

فوق لیسانس کامپیوتر متخصص SEO و بهینه سازی وب سایت هستم. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و در سال ۱۴۰۱ به تیم بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها