تبلیغات
کلاهبرداری در فارکس فارکس

روش های کلاهبرداری در فارکس ✅ لیست بروکرهای کلاهبردار

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن رسانه‌های اجتماعی در زندگی و معاملات کاربران، روز به روز سواستفاده از این تکنولوژی‌ها نیز بیشتر شده و به همان نسبت تشخیص کلاهبرداری در فارکس سخت‌تر شده است. بازارهای فارکس به دلیل نقدینگی بالا و حجم بالای معاملات همواره هدف جذابی برای کلاهبرداران است. کلاهبرداری‌های معاملاتی فارکس پتانسیل ایجاد آسیب‌های مالی و روانی قابل توجهی را دارند و اگر قربانی کلاهبرداری شدید، معمولا برای دیگر کاری نمی‌توان انجام داد.

برخی از مردم هنوز فکر می‌کنند بازار فارکس یک کلاهبرداری است. معامله فارکس یا تجارت ارز، خرید و فروش ارز در بازار جهانی است. معاملات فارکس یک شکل قانونی و سودآور از سرمایه‌گذاری است؛ اما متاسفانه، به دلیل جذابیت بالای این بازار برای مردم، فارکس تبدیل به یک هدف محبوب برای کلاهبرداری شده است. در این مقاله از بیستکس، ما در مورد واقعیت کلاهبرداری‌های معاملاتی فارکس، نحوه عملکرد آنها و راه‌هایی برای جلوگیری از کلاهبرداری در فارکس بحث خواهیم کرد.

کلاهبرداری در فارکس چگونه است

کلاهبرداری در فارکس چگونه است؟

کلاهبرداری‌های معاملات فارکس اشکال مختلفی دارد؛ اما هدف اصلی همه آنها یکسان است: سرقت پول از معامله‌گران فارکس. کلاهبرداری‌های فارکس می‌تواند شامل فروش محصولات تقلبی، جعل هویت معامله‌گران یا سرمایه‌گذاران برجسته فارکس، راه‌اندازی وب‌سایت‌های ساختگی برای تقلید از معامله‌گران بزرگ و فهرست بلندبالایی از روش‌های غیراخلاقی و غیرقانونی دیگر برای سرقت از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باشد.

آیا فارکس کلاهبرداری است؟

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فارکس یک کلاهبرداری است. آنها را باور نکنید، آنها اشتباه می‌کنند. معامله فارکس شکل کاملاً قانونی سرمایه‌گذاری است و بازار فارکس، بزرگترین بازار مالی در جهان است که گردش مالی روزانه بیش از 6.6 تریلیون دلار دارد. با این وجود، دنیای معاملات فارکس با کلاهبرداری در فارکس و طرح‌های هرمی فارکس همراه است، بنابراین منطقی است که بیشتر محتاط باشیم.

بازار فارکس به خودی خود یک کلاهبرداری نیست؛ اما مطمئناً کلاهبردارانی وجود دارند که از این صنعت برای سوء استفاده از سرمایه‌گذاران استفاده کنند. این کلاهبرداری‌ها انواع مختلفی دارند، از دلالان بی‌وجدان گرفته تا سیستم‌های معاملاتی جعلی، انواعی از کلاهبرداری در فارکس است. کلاهبرداری‌های فارکس اغلب شامل وعده بازده غیرواقعی با ریسک کم یا بدون ریسک است. کلاهبرداران از تاکتیک‌های فشار بالا استفاده می‌کنند تا سرمایه‌گذاران را متقاعد کنند که مبالغ هنگفتی را به حساب معاملاتی واریز کنند و قول می‌دهند که از وجوه برای ایجاد سود تضمین شده استفاده کنند. با این حال، پس از واریز پول، کلاهبرداران ناپدید می‌شوند و سرمایه شخص از دست می‌رود.

آیا فارکس واقعی است؟

بازار ارز خارجی (فارکس) جایی است که معاملات فارکس در آن انجام می‌شود و بزرگترین بازیگران آن دولت‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ، مدیران دارایی و معامله‌گران حرفه‌ای هستند. این بازار واقعی است و سالانه افراد زیادی از طریق معاملات در این بازار کسب درآمد می‌کنند. با پیشرفت فناوری و اطلاعات، مردم نیز از طریق بروکرهای فارکس به بازار فارکس دسترسی پیدا کرده‌اند. جذابیت‌های این بازار، نقدینگی بالا و توجه مردم باعث شده تا هدف جذابی برای کلاهبرداران و افراد سودجو باشد.

راه‌های تشخیص کلاهبرداری در فارکس

راه‌های تشخیص کلاهبرداری در فارکس

کلاهبرداری در فارکس ممکن است تحت عنوان یک بروکر، مدرسی که دوره آموزشی می‌فروشد، یک مدیر که خدمات را ارائه می‌دهد، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار یا حتی یک سازمان‌دهنده رویداد ظاهر شود. موارد کلاهبرداری در فارکس می‌تواند بسیار زیاد باشد؛ اما چند نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد که شما با کلاهبرداری روبرو هستید. در ادامه آن‌ها را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.

ادعاهای عجیب در کلاهبرداری در فارکس

کلاهبرداران سعی می‌کنند به شما وعده‌های بزرگ دهند. آنها ادعا می‌کنند که می‌توانند موفقیت معاملات را تضمین کرده و سودهای بزرگ و صددرصدی به شما ارائه دهند. همه اینها در حالی است که خطرات مرتبط با معامله را کم اهمیت جلوه می‌دهند. این موضوع یکی از نشانه‌های اصلی این است که شما با یک کلاهبردار سر و کار دارید . بروکرهای قابل اعتماد ادعاهای عجیب ندارند و هرگز هیچ سودی را تضمین نخواهند داشت.

اگر یک پیشنهاد بیش از اندازه خوب به نظر می‌رسد، احتمال کلاهبرداری بودن آن زیاد است. اگر در نظر دارید در چیزی سرمایه‌گذاری کنید که بیش از به حد خوب به نظر می‌رسد، حتما مجدد همه جرئیات را بررسی کنید. قبل از انتخاب به خوبی درباره بروکر تحقیق کنید و مطمئن شوید که شرایط و ضوابط آن را به دقت بررسی کنید. مراقب هرکسی باشید که ادعاهای نامتعادل می‌کند، وعده سودهای کلان می‌دهد یا از عبارات “تضمین شده” در رابطه با بازده سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند. هیچ سرمایه‌گذاری یا معامله، تضمینی برای سود صددرصدی ندارد.

مراقب تصاویر گمراه‌کننده درباره سبک زندگی معامله‌گران موفق باشید. این تصویرها اغلب یک سبک زندگی خارق‌العاده از معامله‌گران را با اتومبیل‌های فانتزی، جت‌های شخصی، قایق‌های تفریحی و دیگر نمایش‌های کلیشه‌ای از ثروت نشان می‌دهند. بروکر واقعی محتوایی را با تمرکز بر تجزیه و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، تحقیقات بازار و آموزش معامله‌گران به اشتراک می‌گذارند.

همچنین مراقب افرادی باشید که در واتس اپ یا اینستاگرام به عنوان مشاور مالی ظاهر می‌شوند. تعداد فزاینده‌ای از افراد در رسانه‌های اجتماعی وجود دارند که تمام تلاش خود را می‌کنند تا فالوورهای خود را متقاعد به ارسال پول و شرکت در طرح‌های فارکس خود کنند.

درخواست پول و روش‌های آن

کلاهبرداران اغلب از شما می‌خواهند که برای آنها پول بفرستید. این درخواست‌ها اغلب با فوریت و فشار روانی بالا به سرمایه‌گذار داده می‌شود. بروکر قانونی و قابل اعتماد هرگز برای سرمایه‌گذاری و واریز پول به شما فشار نمی‌آورد و بازه زمانی محدود تعیین نمی‌کند.

کلاهبرداران ترجیح می‌دهند به صورت ارز دیجیتال پول پرداخت کنند؛ زیرا چنین تراکنش‌هایی برگشت ناپذیر است و به سختی می‌توان آن را با هویت واقعی افراد مرتبط کرد. اگر شخص یا شرکتی به طور خاص درخواست می‌کند که برای خدماتش ارز دیجیتال پرداخت کنید، مراقب باشید. بروکرهای قانونی فارکس پرداخت را با ارزهای مختلف و از طیف وسیعی از روش‌های پرداخت می‌پذیرند.

تحت نظارت بودن کارگزاری

به وب‌سایت بروکر خود بروید تا شماره مجوز و اطلاعات رگولاتوری آن‌ها را شناسایی کنید (که معمولاً در پاورقی وب‌سایت آنها یافت می‌شود) و سپس با نهاد نظارتی مربوطه چک کنید. همچنین دقت کنید که نماینده بروکر از آدرس ایمیلی، با همان نام دامنه‌ تأیید شده، برای شما ایمیل ارسال کند تا اطمینان حاصل شود که با یک کلاهبردار سروکار ندارید.

علاوه بر بررسی اینکه یک کارگزار تنظیم شده و بررسی اعتبار آن، خواندن نظرات از منابع بی‌طرف مهم است. نظرات کاربران، مخصوصا کاربران ایرانی را درباره بروکر مورد نظر خود بخوانید تا بهترین انتخاب را کنید.

لیست بروکرهای کلاهبردار

لیست بروکرهای کلاهبردار

با افزایش علاقه مردم به بازار فارکس و به وجود آمدن بروکرهای جدید، اعتماد کردن و پیدا کردن بروکر مناسب و امن کار مشکلی است. افراد سودجو با استفاده از فضاهای مجازی سعی در فریب کاربران و تصاحب دارایی‌های آنان دارند. یکی از رایج‌تری انواع کلاهبرداری در فارکس از طریق بروکرها است. با این وجود، اگر به خوبی به راه‌های تشخیص کلاهبرداری در فارکس توجه داشته باشید، می‌توانید این بروکرهای کلاهبردار را بشناسید و در دام آنها گرفتار نشوید. در این قسمت نگاهی به برخی از پروژه‌های کلاهبردار خواهیم داشت:

 • بروکر اس اف سی مارکت (SFCMarket)
 • بروکر FxCityIndex
 • بروکر ICBroker
 • بروکر پی سی ام (PCM)
 • بروکر icbroker
 • بروکر TriumphFX
 • بروکر financialcrystal
 • بروکر eXcentral
 • بروکر OmegaPro
 • بروکر FVP Trade
 • بروکر IQ Option
 • بروکر MultiBank Group

تعداد بروکرهای کلاهبردار بسیار بیشتر از لیست بالا بوده و روز به روز نیز به تعداد آنها اضافه می‌شود. از همین رو، سعی کنید بروکرهایی را برای معاملات خود استفاده کنید که محبوبیت و تجربه بالایی در بازار دارند و مورد توجه بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای ایرانی هستند.

سوالات مهم قبل از انتخاب بروکر

 • آیا بروکر به خوبی تنظیم شده است؟
 • اگر تنظیم شده، نهاد نظارتی چقدر قابل اعتماد است؟
 • چگونه بفهمیم چه نهادهای نظارتی قانونی هستند؟
 • آیا بروکر برای افتتاح حساب سود یا پاداش ارائه می‌دهد؟
 • آیا بروکر برای افتتاح حساب پاداش نقدی ارائه می‌دهد؟
 • آیا بروکر معاملات خودکار یا سیگنال‌هایی را برای تضمین سود ارائه می‌دهد؟
 • آیا در وب سایت رسمی شرکت اطلاعات معتبری مانند تاریخچه، وضعیت مالی یا آدرس دفتر مرکزی آن وجود دارد؟
 • اگر بروکر برنده جایزه خاصی شده، آیا می‌توانم صحت آنها را تأیید کنم؟

بررسی نهاد نظارتی بروکر

بررسی نهاد نظارتی یک بروکر از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام بررسی یک کارگزار فارکس، گواهینامه و مقررات آن را بررسی کنید. باید یک هیئت حاکمه قانونی وجود داشته باشد که آن را تنظیم کند. مجوزهای پلتفرم‌ها را بررسی کنید و سپس برای اطمینان از قانونی بودن مجوز به وب سایت سازمان تنظیم‌کننده بروید. باید اطمینان حاصل کنید که مرجع مالی که مجوز را صادر کرده مشروع است.

برخی از کارگزاران ممکن است بگویند درباره مجوزهای خود دروغ بگویند و برخی دیگر مجوزهایی را از رگولاتورهای تقلبی خریداری می‌کنند. نهادهای تنظیم‌کننده قابل اعتماد شامل موارد زیر است:

 • کمیسیون خدمات مالی موریس (FSC)
 • سازمان رفتار مالی بریتانیا (FCA)
 • مرجع رفتار بخش مالی آفریقای جنوبی (FSCA)
 • کمیسیون کار بهادار باهاما (SCB)
 • کمیسیون خدمات مالی بین المللی بلیز (IFSC)
 • کمیسیون بورس و بورس بهادار قبرس (CySEC)

جلوگیری از کلاهبرداری در فارکس

اما مواردی وجود دارد که با رعایت آنها و می‌توانید جلوی کلاهبرداری‌های فارکس را بگیرید. به یاد داشته باشید که اگر به صورت قانونی در بروکری ثبت نام کنید که به ایرانیان خدمات می‌دهند، در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید پیگیری قانونی انجام دهید.

مراقب تماس‌های عجیب باشید

مراقب هر بروکر، تریدر یا مشاور سرمایه‌گذاری باشید که از شرکتی با شما تماس می‌گیرد، که هرگز با آن معامله نکرده‌اید. این ارتباط برقرار کردن می‌تواند به شکل تماس تلفنی، ایمیل یا پیامک تبلیغاتی باشد. ممکن است شما را دعوت به سمینارهای سرمایه‌گذاری کنند، یا کلاس‌های خود را تبلیغ کنند، تحت تأثیر قرار نگیرید و کورکورانه سرمایه‌گذاری نکنید.

همواره به افرادی مشکوک باشید که از تاکتیک‌های فروش استفاده می‌کنند، فرصت‌های غیرقابل باور را تبلیغ می‌کنند یا از ارسال اطلاعات مکتوب درباره سرمایه‌گذاری خودداری می‌کنند. حتی اگر به دنبال یک بروکر یا یک مشاور مالی باشید، باید با افرادی که به شما مشاوره، محصولات و خدمات ارائه می‌دهند، راحت باشید. سوالات زیادی در مورد آنچه شرکت ارائه می‌دهد و تجربه آن با مشتریان بپرسید. اگر نمی‌توانید پاسخ‌های مستقیم دریافت کنید یا به نظر می‌رسد که فرد عجله دارد یا تمایلی به ارائه اطلاعات کامل و واضح به شما ندارد، بهتر است بر روی سرمایه خود ریسک نکنید.

نهاد تنظیم‌کننده را بررسی کنید

برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری در فارکس و انتخاب آگاهانه، بسیار مهم است که بدانید چگونه بروکر متقلب را شناسایی کنید. بروکرهای زیادی وجود دارند که تنظیم‌شده نیستند، نهادی بر روی آنها نظارت ندارد و می‌توانند به راحتی کلاهبرداری کنند. اولین قدم برای اطمینان از امنیت یک بروکر فارکس، تأیید وضعیت نهاد نظارتی آنهاست. بروکرهای معتبر توسط نهادهای نظارتی بین‌المللی یا منطقه‌ای ثبت و تنظیم می‌شوند.

سایت بروکر را بررسی کنید

اولین چیزی که هنگام تحقیق باید به آن دقت کنید، بررسی ساده سایت کارگزاری و شرکت است. بروکرهای متقلب اغلب وب سایت‌هایی با کیفیت پایین دارند. وب‌سایت یک بروکر قابل اعتماد باید حاوی اطلاعات ضروری، از جمله وابستگی‌های قانونی، افشای خطر و ریسک معاملات، جزئیات قانونی، قوانین معامله و اطلاعات تماس باشد. علاوه بر این، بروکرهای مستقر حداقل چندین سال سابقه کار دارند و ممکن است صورت سود و زیان رسمی ارائه دهند. کمبود اطلاعات حیاتی یا طراحی ضعیف وب سایت علامت قرمز است.

مراقب وعده‌های غیرواقعی باشید

مراقب بروکرهایی باشید که وعده بازدهی بالا و فوری می‌دهند. بازار فارکس ذاتاً پرریسک است و هیچ بروکری نمی‌تواند سود را تضمین کند. کلاهبرداران از تمایل افراد به کسب پول سریع و بی‌دردسر، برای فریب معامله‌گران بی‌تجربه یا کسانی استفاده می‌کنند که با مشکلات مالی روبرو هستند. کارگزاران قانونی به جای ادعاهای گزاف بر مدیریت ریسک و معامله مسئولانه تاکید دارند.

پشتیبانی را امتحان کنید

یک کارگزاری معتبر فارکس ارزش بالایی برای خدمات مشتری قائل است. بروکرهایی که به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌دهند، عموما پشتیبانی خوبی به زبان فارسی دارند. آنها یک تیم پاسخگویی حرفه‌ای دارند تا به سوالات کاربران خود پاسخ داده و به نگرانی‌های آنها به خوبی رسیدگی کنند. از سوی دیگر، کلاهبرداران احتمالاً سوالات کاربران را نادیده می‌گیرند یا جواب درستی به آن نمی‌دهند. از بروکرهایی که خدمات مشتریان خوبی به کاربران ارائه نمی‌دهند خودداری کنید.

نظرات بقیه کاربران را بخوانید

یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای ارزیابی اعتبار یک بروکر از طریق بررسی نظرات مشتریان آن است. برای ارزیابی تجربیات سایر معامله‌گران، نظرات را از انجمن‌ها و وب سایت‌های معتبر فارکس جستجو کنید. بررسی‌های مثبت و داشتن مشتری‌های راضی نشان‌دهنده یک بروکر قابل اعتماد است، در حالی که وجود نظرات منفی زیاد، نشانه‌هایی از امن نبودن بروکر دارد

در حالی که معامله فارکس فرصت‌های قانونی خوبی برای کسب درآمد ارائه می‌دهد، راه‌های زیادی برای کلاهبرداری در فارکس وجود دارد. از باور کردن وعده‌های دروغین خودداری کنید. کسی در بازار فارکس یک شبه ثروتمند نمی‌شود. همیشه نظرات مشتریان را بررسی کنید تا بینشی در مورد شهرت  و امنیت بروکر به دست آورید. به یاد داشته باشید که معامله فارکس نیاز به صبر، مهارت و مدیریت ریسک دارد. با آگاه بودن و هوشیاری، می‌توانید با اطمینان در بازار فارکس فعالیت کنید و از کلاهبرداری‌های احتمالی اجتناب کنید.

نکاتی برای شناسایی کلاهبرداری در فارکس

نکاتی برای شناسایی کلاهبرداری در فارکس:

 • مراقب هر فرصت سرمایه‌گذاری با بازده تضمین شده، با ریسک کم یا بدون ریسک، باشید.
 • هرگز با پولی که نمی‌توانید از دست بدهید سرمایه‌گذاری نکنید.
 • نسبت به هر فرصت سرمایه‌گذاری با واریز سریع مبالغ هنگفت، شک داشته باشید.
 • قبل از سرمایه‌گذاری در مورد شرکت و تیم مدیریت آن تحقیق کنید.
 • وضعیت ثبت و نظارت شرکت را بررسی کنید.
 • اعتبار شرکت را با خواندن نظرات و بررسی‌های آنلاین بررسی کنید.
 • مراقب تاکتیک‌های فروش با فشار بالا باشید.

شکایت از تریدر فارکس در ایران

تقریبا هرجا که بحث پول و پتانسیل درآمد بالا وجود داشته باشد؛ امکان کلاهبرداری نیز وجود دارد. در بسیاری از موارد دیده شده که افرادی که خود را تریدر فارکس معرفی می‌کنند به دیگران پیشنهاد می‌دهند تا در ازای دریافت مقداری پول برای آنها معامله کنند. در برخی موارد نیز کاربران از بروکرهای تنظیم‌نشده استفاده می‌کنند؛ همین موارد به بروکر اجازه می‌دهد تا بسیاری از حقوق تریدرها را زیر پا گذاشته و تاثیر مستقیمی در میزان درآمد یک تریدر داشته باشد. بازار فارکس بیشترین میزان نقدینگی را در میان بازارهای مالی دارد و همین باعث شده تا همواره هدف جذابی برای کلاهبرداران باشد. از این رو، سالانه پرونده‌های کلاهبرداری در فارکس بیشتر و بیشتر می‌شود.

نمونه‌های کلاهبرداری زیادی وجود دارد. گاهی ممکن است کسی که خود را تریدر فارکس می‌خواند، در ازای تحلیل‌ یا آموزش معاملات از شما درخواست اطلاعات شخصی مانند رمز عبور یا شماره کارت بانکی را داشته باشد. در مواردی نیز تریدر فارکس با عدم رعایت قوانین بازار سرمایه و با دادن وعده‌های عجیب و غیرواقعی ممکن است سرمایه افراد را در اختیار گرفته و برای آنها معامله کنند. باید توجه داشته باشید که بازار فارکس همواره ریسک بالایی دارد و نباید انتظار سودهای بیش از اندازه و عجیب را داشته باشید. در ایران امکان شکایت از تریدر فارکس و پیگیری قانونی وجود دارد؛ پس اگر به هر صورتی شاهد کلاهبرداری در فارکس بودید یا سرمایه خود را از دست دادید با یک وکیل مشاوره کرده و در صورت نیاز موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنید.

جمع بندی

اولین جنبه کلیدی هر کارگزاری که باید بررسی کنید نهادهای نظارتی آن است. اگر کارگزاری تنظیم نشده، با آنها کار نکنید؛ زیرا ممکن است یک کلاهبرداری در فارکس باشد. بروکرهای معتبر کلیه اطلاعات نظارتی از جمله نام رگولاتور و شماره مجوز را در وب سایت خود منتشر می‌کنند. به یاد داشته باشید که همه رگولاتورها برابر نبوده و سطح امنیت یکسانی را ارائه نمی‌دهند.

بسیاری از تنظیم‌کننده‌ها، مانند FCA، FINRA یا CFTC، لیست‌هایی از بروکرهای کلاهبردار ارائه می‌دهند. این لیست‌ها را به خوبی بررسی کنید. برای معاملات خود بروکرهایی را انتخاب کنید که تحت نظارت نهادهای سطح بالا باشند. به یاد داشته باشید که هزینه بالا و غیرمنطقی برای افتتاح حساب یک علامت هشدار است. همچنین وعده سود تضمین شده و بدون ریسک نشان از کلاهبرداری دارد.

به خوبی بررسی‌ها و آموزش ترید در فارکس را مطالعه کنید تا بهترین بروکر را انتخاب کرده و قربانی کلاهبرداری در فارکس نشوید. سعی کنید به جای انتخاب بروکرهای ناشناخته و تازه‌کار، گزینه‌های تنظیم شده و محبوب بین کاربران ایرانی را انتخاب کنید. در نهایت، توجه داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک زیادی همراه است؛ اما تحقیق و بررسی درباره بروکرها و راه‌های بررسی صلاحیت آنها این ریسک را کاهش می‌دهد.

سوالات متداول

آیا فارکس کلاهبرداری است؟

معامله فارکس قانونی است؛ اما همه شرکت‌هایی که ابزارها یا پلتفرم‌های معاملات فارکس را ارائه می‌دهند، قانونی نیستند. بنابراین، بسیار مهم است که ابتدا به خوبی درباره یک بروکر تحقیق کنید. همیشه هنگام معامله در فارکس محتاط باشید. حتی اگر یک شرکت قانونی باشد، به دلیل نوسانات معاملات فارکس، همیشه خطر از دست دادن پول وجود دارد.

آیا فارکس واقعی است؟

معامله ارز خارجی (فارکس) شکل کاملاً قانونی سرمایه‌گذاری است. دولت‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ همگی در معاملات فارکس شرکت دارند. با این وجود، کلاهبرداری‌های فارکس و طرح‌های هرمی فارکس به‌طور نگران‌کننده‌ای گسترده هستند، بنابراین سرمایه‌گذاران باید محتاط باشند.

آیا فارکس می‌تواند شما را ثروتمند کند؟

اگر شما یک معامله‌گر فارکس فوق‌العاده ماهر هستید یا اگر مقدار زیادی پول برای سرمایه‌گذاری دارید، معاملات فارکس می‌تواند شما را ثروتمند کند. با این وجود، وقتی شروع به معامله در فارکس می‌کنید، انتظار نداشته باشید که یک شبه ثروتمند شوید. مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها، معاملات فارکس خطرات زیادی را به همراه دارد و سرمایه‌گذاران خرد ممکن است تمام پول خود را از دست بدهند.

امتیاز دهید

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها