تبلیغات
ارز دیجیتال فایل کوین چیست؟ آموزش ارزهای دیجیتال

فایل کوین بخریم یا نه؟ تحلیل آینده و آموزش استخراج Filecoin

  • توسط asie
  • 18 دقیقه

فایل کوین ارز دیجیتالی می باشد که در این روز ها بیش از پیش اخبارش به گوش ما می رسد. Filecoin یکی از پروژه هایی است که در صنعت بلاک چین پیچیده ترین فرایند را داشته و در این پروژه ذخیره سازی فایل ها بدون واسطه انجام می پذیرد.

فهرست محتوا

این پروژه در سال ۲۰۱۷ یا در مهر ماه ۹۶ پس از عرضه اولیه توکن ها کار خود را شروع کرد‌. کلا در طول مدت زمانی که ارز فایل کوین به نقطه اجرایی رسید در برخی از صرافی ها نیز پیش فروش شده بود.

ارز دیجیتال فایل کوین چیست؟

ارز دیجیتال فایل کوین چیست؟

امروزه در دنیای کریپتوکارنسی بسیاری از ارز ها هستند که حرف های زیادی برای گفتن دارند‌. ارز هایی مانند فایل کوین که توسط آقای ایان درو مدیر ارشد اجرایی این پروژه گرداننده می شود هم اکنون در بازار کریپتوکارنسی حجم معاملاتی بالغ بر ۸ میلیارد دلار و معاملاتی بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار در طول روز را به خود اختصاص داده است.

این ارز توسط کیف پول های زیادی حمایت می شود و در صرافی های بسیاری همچون بایننس، کوکوین، هوبی، کراکن و … لیست شده است. ارز دیجیتال فایل کوین هم اکنون با جفت ارز های بسیاری نیز توسط معامله‌ گران معامله می شود و آینده خوبی برای آن پیش‌بینی شده است.
Filecoin یکی از ارز های رمزپایه (Cryptocurrency) است که برای ایجاد یک بازار جهانی برای ذخیره‌ سازی و انتقال داده استفاده می‌ شود. این ارز بر اساس فناوری زنجیره بلوکی (Blockchain) ساخته شده و به عنوان یک سیستم ذخیره‌ سازی ابری و توزیعی عمل می‌ کند.

در واقع، Filecoin به افراد و شرکت‌ها امکان می‌دهد تا فضای ذخیره‌سازی اضافی که در دسترس دارند را به عنوان منابع ذخیره‌سازی اضافی به اشتراک بگذارند و در ازای آن پاداش دریافت کنند. این ایده اساسی Filecoin به دلیل برخورداری از امنیت بالا، انعطاف پذیری، و همچنین امکان دسترسی به فضای ذخیره‌سازی بیشتر، بسیار جذاب است.

هدف اصلی Filecoin ایجاد یک بازار جهانی و غیر متمرکز برای فضای ذخیره‌ سازی داده است. با استفاده از فناوری زنجیره بلوکی، Filecoin قادر است تا امنیت و شفافیت بالایی را برای کاربران فراهم کند و این امکان را فراهم آورد که هر کسی که دارای فضای ذخیره‌ سازی اضافی است، بتواند از طریق شبکه Filecoin به طور مستقیم با دیگران معامله کند.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که بسته به تصمیم شخص معامله گر دارد؛ زیرا در دنیای امروز با توجه به نوسانات شدید بازار هیچ فردی به صورت مستقیم نمی تواند بگوید چه ارزی را در کجا حتما بخریم. اما در رابطه با ارز Filecoin باید گفت که از لحاظ حجم بازار در نقطه بسیار مناسبی قرار دارد.

همچنین از لحاظ قیمت ارز فایل کوین باید گفت، در کف قیمتی خود به سر می‌برد و خرید این ارز می تواند در بلند مدت برای افراد سرمایه گذار گزینه بسیار مناسبی باشد زیرا بیشترین قیمت دیده شده در این ارز ۴۳۰ دلار می باشد. در حال حاضر در محدوده قیمتی ۷۳ دلار معامله می‌ شود. همچنین مطالعه مقاله پر سود ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری نیز می تواند به شما در این امر کمک کند.

آینده ارز فایل کوین در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

در بررسی ارز فایل کوین باید گفت از جمله ارزهایی می باشد که بسیاری از معامله‌ گران را مجبور به خرید و فروش کرده است. این ارز دیجیتال از آن دسته ارزهایی است که می تواند در بلند مدت پتانسیل رشد بسیار بالایی داشته باشد. هر فردی با دیدن چارت قیمتی این ارز دیجیتال می تواند خوش‌ بین باشد که در سال آینده حداقل با افزایش ۱۰۰ درصدی این ارز روبرو خواهد شد.

به دور از ذهن نیست که فایل کوین بتواند در سال های آینده رشد عجیب غریب کند؛ زیرا از لحاظ پروژه یک ارز بسیار قوی می باشد و در دنیا بلاک چین پیچیده ترین پروژه را دارد. همچنین باید گفت ارز فایل کوین در ایران طرفداران بسیاری دارد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

در سال ۲۰۲۱ پس از ورود ناگهانی این ارز دیجیتال به بازار به صورت کاملا شناخته شده با توجه به فاندامنتال هایی که در آن وجود داشت، شروع به پامپ کردن های غیر منطقی و بسیار سریع کرد. پس از گذشت یک ماه که این ارز دیجیتال به باز شدن کندل در محدوده ۳۴ دلار و بسته شدنش در محدوده ۲۰۰ دلار رسید، نظر بسیاری از تریدر ها و معامله گران بازار رمز ارز ها را به خود جلب کرد و توانست مقدار قابل توجهی از حجم بازار را به خود اختصاص دهد.

البته ناگفته نماند که هیچ رمز ارزی به خودی خود در مارکت بالا نمی رود و همه این دلایل به خاطر پروژه های قوی است که در پشت این ارز ها پنهان شده‌ اند. رمز ارز فایل کوین با توجه به گفته مدیر ارشد اجرایی خودش یک مجموعه سخت افزاری است که به شبکه آزمایشگاه اختصاص پیدا کرده و ارزشی معادل ۱۰۰ میلیون دلار دارد.

در کل به گفته خالقین این ارز دیجیتال چشم انداز بسیار روشنی برای آینده اش وجود دارد. هدف گذاری های شبکه Filecoin بر این اساس چیده شده است که پیشرفته ترین بازار ذخیره و بازیابی اطلاعات را داشته باشد.

برای ماینینگ فایل کوین چه کاری باید انجام داد؟

امروز برای ماین کردن هر ارز دیجیتالی شما نیاز به یک دستگاه ماینر دارید. دستگاهی که توضیح آن خود نیاز به یک مقوله کاملاً جدا دارد. ارز دیجیتالی با پروژه و اهداف قوی مانند ارز دیجیتال فاین کوین نیاز به دستگاه استخراج فایل کوین دارد. در هنگام خرید این دستگاه شما می توانید این ارز دیجیتال را با توجه به این که چه دستگاهی و با چه امکاناتی در اختیار دارید استخراج کنید.

از آن دسته از ارز ها می باشد که بسیاری از معامله‌ گران به دید بلند مدت به این ارز نگاه می‌ کنند و اعتقاد دارند استخراج این ارز و نگهداری آن برای بلند مدت می تواند بسیار مناسب باشد‌.

ماینر های فایل کوین کدامند؟

ماینر های فایل کوین کدامند؟

همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال همگی ماینر های مخصوص به خود را دارند که شما می توانید با تهیه هر کدام از آن ها نه تنها ارز مورد علاقه خود را استخراج کنید بلکه در کنار آن به استخراج ارز های دیجیتال دیگری نیز بپردازید. ارز دیجیتال Filecoin نیز از آن دسته از ارز هایی است که با خرید ماینر های مخصوص با آن می توانید نه تنها این ارز را ماین کنید، بلکه هشت جفت ارز دیگر که به این کوین نزدیک می باشند را به همراه آن ماین کنید و از ماین کردن آن سود های بسیار زیادی را ببرید.

استخراج Filecoin با گوشی امکان پذیر است؟

سوالی که در این روز ها بسیار پرسیده می شود این است که آیا ماین کردن ارز های دیجیتال توسط گوشی امکان پذیر است؟ ماین کردن ارز های دیجیتال توسط گوشی در گذشته یک امکان بسیار ساده بوده است. اما با گذشت زمان بسیار و پیشرفت علم و همچنین سختی شبکه های ماینینگ دیگر اقدام به ماین کردن توسط گوشی یک امر بسیار نابخردانه می باشد.

زیرا ماین کردن توسط گوشی نه تنها سودی به شما نمی دهد بلکه گوشی شما را در معرض خطر سوخته شدن و یا آسیب بسیار جدی در هر لحظه قرار می دهد. این فقط مختص به ارز فایل کوین نمی باشد. بلکه تمام ارز های دیجیتال که سختی شبکه بسیار بالایی دارند را نمی توان با گوشی استخراج کرد زیرا هیچ سودی ندارد و یک ضرر به تمام عیار است.

لزوم داشتن کیف پول برای فایل کوین چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای فایل کوین چیست؟

امروز لزوم داشتن کیف پول برای ارز های دیجیتال از نون شب برای هر تریدری و معامله‌ گری واجب تر است. در دنیای رمز ارز ها و کریپتوکارنسی و در پی ارزشمند شدن آن ها کلاهبردارانی نیز به وجود آمدند که برای سوء استفاده از این معامله گران اقدام به کلاهبرداری هایی در صرافی ها و یا حتی کیف پول های اختصاصی می کنند.

برای جلوگیری از این که ارز های شما توسط کلاهبرداران دزدیده شوند، به طور قطع نیاز به یک کیف پول بسیار مناسب دارید که با نگهداری ارز های خود در آن از این امر جلوگیری کنید. ارز Filecoin نیز از آن دسته از ارز هایی می‌باشد که ارزش بسیار بالایی دارد و هر کلاهبرداری را در این طمع می اندازد که اقدام به کلاهبرداری از کیف پول شما بکند.

انتخاب یک کیف پول بسیار مناسب برای شما بسیار واجب می باشد که در آن ارز های فایل کوین خود را ذخیره کنید. کیف پول هایی مانند: کیف پول تراست، کیف پول اتمیک، کیف پول کوینومی و یا کیف پول های سخت افزاری بسیاری وجود دارند.

ارز دیجیتال فایل کوین قانونی است؟

در حال حاضر و در همین لحظه هیچ اقدام قانونی برای ارز های دیجیتال توسط هیچ کشور و یا نهادی به صورت مستقیم ارائه نشده است. همه کشور ها و یا نهاد ها باید این را بدانند که ارز های دیجیتال به خودی خود توسط معامله‌ گران رشد عجیبی می کنند. هر کشور می‌ تواند به صورت قانونی این رمز ارز ها را در کشور خود قانونی کند و یا این که این رمز ارز ها را ممنوع کند که امروزه در کشور هایی مانند چین استفاده از رمز ارز ها و یا حتی ترید کردن آن ها یک اقدام بسیار نا خوشایند و غیر قانونی می‌ باشد که باعث شده است مردم چین از داشتن رمز ارز ها خودداری کنند‌.

اما در کشور هایی مانند السالوادور بیت کوین به عنوان یک پول ملی تعیین شده است و مردم از این پول به عنوان پول مرکزی خود استفاده می کنند‌. در رابطه با ارز Filecoin باید گفت که این ارز دیجیتال پیرو خط ارز بیت کوین است. با وجود قانونی شدن ارز بیت کوین در دنیای کریپتوکارنسی در برخی از کشور ها این ارز دیجیتال نیز قادر به تولید و یا معامله می باشد. اما در حالت کلی و بررسی شرکت ها و پروژه های ارز دیجیتال می توان دریافت که این ارز دیجیتال از لحاظ قانونی مشکل خاصی ندارند.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید فایل کوین کدام است؟

بهترین صرافی فایل کوین (خارجی) برای ترید ارز های دیجیتال صرافی بایننس می باشد. اما با توجه به تحریم هایی که برای ایران اعمال شده است استفاده از این صرافی برای کاربرانی که در داخل ایران هستند عملاً غیرقابل دسترسی شده است. در رابطه با بهترین صرافی های خارجی برای خرید این ارز دیجیتال صرافی های چون بایننس، کوکوین و … می باشند. قیمت لحظه ای فایل کوین در این صرافی ها موجود می باشد.

صرافی بیستکس

بیستکس محبوب ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که خرید و فروش ارز دیجیتال در آن با کمترین کارمزد و بیشترین سرعت صورت میگیرد.

صرافی اوککس

صرافی اوککس جز بهترین صرافی های رمز ارز خارجی می باشد که در سال ۲۰۱۴ در کشور چین تاسیس شده است و در این صرافی با خیال راحت می‌ توان انواع فایل کوین را معامله کرد.

صرافی بایننس

با جرات می‌ توان گفت که صرافی بایننس یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی می‌ باشد که کاربران بسیاری در این صرافی مشغول به خرید و فروش ارز های دیجیتال مختلف می باشند.

صرافی کوکوین

بهترین گزینه برای فرد معامله گر در خارج از کشور صرافی کوکوین می باشد. بدون احراز هویت در این صرافی و همچنین بدون محدودیت می‌ تواند اقدام به معامله کند.

صرافی هوبی

یکی دیگر از صرافی های معتبر برای خرید و فروش رمز ارز Filecoin سایت هوبی می باشد که این سایت در سال ۲۰۱۳ در سنگاپور تاسیس شد. بستر شبکه انتقال فایل کوین در این صرافی بسیار معتبر می باشد. ‌‌

صرافی اف تی ایکس

این صرافی از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و جز بهترین صرافی های خارجی شناخته شده است. اف تی ایکس در سال ۲۰۱۹ در هنگ کنگ شروع به فعالیت کرد و از طریق همکاری با بایننس به شهرت بسیاری رسید.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

امروز بیشتر سایت های ایرانی ارز هایی را که پول های با مشارکت و حجم بالا که در آن ها معامله می شود و در بازار کریپتوکارنسی لیست باشند را در صرافی های خود لیست می کنند. این کوین ها را شما می توانید با مقداری پول معامله کنید و در زمان مناسب اقدام به خرید و فروش کنید. اکثر صرافی های ارز دیجیتال در ایران اقدام به خرید و فروش فایل کوین و دیگر ارز های دیجیتال می کنند. در صرافی هایی ایرانی مانند: بیستکس، دیجیتال، نوبیتکس، ارزجو، آبان تتر و … می توان به خرید و فروش فایل کوین پرداخت. ‌

آیا تعداد توکن های Filecoin محدود است؟

در بازار رمز ارز ها بعضی از ارز های دیجیتال هستند که تعداد توکن ها و یا کوین های آن ها به صورت نامحدود در بازار وجود دارد و هیچ وقت قرار نیست این ارز ها تمام شوند. ارز دیجیتال بیت کوین از این دسته نیست و تعداد توکن های آن به صورت محدود قرار دارد و این عمل می‌ تواند بر قیمت آن تاثیر به سزایی بگذارد. امروزه ارز های دیجیتالی که با تعداد توکن های محدود در بازار وجود دارند به دلیل محدود بودن آن ها، قیمت شان در بعضی مواقع به صورت سر سام آوری شروع به رشد می کند.

رشدی که واقعاً می تواند زندگی یک معامله گر را از این رو به آن رو کند. در مورد ارز دیجیتال Filecoin باید گفت که این حرف ها نیز صدق می کند و به دلیل محدود بودن این ارز دیجیتال اقدام به استخراج، می تواند در بلند مدت سود بسیاری را برای فرد استخراج کننده و یا خریداران به جا بگذارد. زیرا پس از پایان استخراج این رمز ارز رشد آن بیش از پیش بیشتر می شود. با توجه به این تفاسیر امید می‌ رود که قیمت فایل کوین در آینده رشد بسیاری خواهد کرد.

چه عواملی بر تعیین این رمز ارز تاثیر گذار است؟

در بازار های ارز دیجیتال عواملی که بر قیمت کوین ها تاثیر های زیادی را می تواند بگذارند، بی شمارند. عواملی که می‌ تواند در درون شبکه خود بلاک چین ارز باشد و یا این که می تواند خارج از شبکه باشد که به بررسی همگی آن ها می پردازیم. در حالت کلی چون در بازار ارز های دیجیتال جفت ارز هایی وجود دارند که به btc معامله می شوند، در صورت ریزش مقطعی بیت کوین و کلی بیت کوین همگی آن ها دچار ریزش های سنگین می شوند و این ریزش ها پس از مدت های بسیاری می توانند خود را اصلاح کنند.

اما در بعضی مواقع دیده شده است که در شبکه بلاک چین خود پروژه ایراداتی به عمل آمده است که باعث افت قیمت آن شده است و یا این که تیم سازنده آن دچار مشکل شدند و یا از پروژه شکایت های زیادی شده است که این اقدامات حقیقی در قیمت ارز دیجیتال Filecoin تاثیر بسزایی را خواهند داشت و می تواند یک قیمت ارز را یا به شدت رشد دهد و یا به شدت پایین بیاورد.

منظور از توکن سوزی فایل کوین چیست؟

امروزه در بازار ارز های دیجیتال و یا همان کریپتوکارنسی بعضی از شرکت های قوی که برای رشد ارز دیجیتال خود لحظه شماری می کنند اقدام به توکن سوزی می‌کنند. در این پروژه ها توکن سوزی فرد سرمایه گذار یا همان سازنده ارز دیجیتال Filecoin به این شکل است که پس از بازیابی کلی ارز دیجیتال خود در طول سال های متمادی که به وجود آمده است به این نتیجه رسیده است که با توکن سوزی در ارز دیجیتال خود و با از بین بردن مقدار قابل توجهی از مقدار آن و محدود کردن کوین مورد نظر می تواند این ارز ها را به شدت رشد دهد.

همیشه قبل از این که توکن سوزی بزرگ انجام داده شود اطلاعاتی به تمامی معامله گران داده می‌ شود که در صورت نیاز بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

جایزه ماین کردن فایل کوین چیست؟

جایزه ماین کردن فایل کوین چیست؟

جایزه ماین کردن و یا پاداش فایل کوین می‌ تواند در کوین های مختلف فقط به یک صورت باشد. به این صورت که فرد مورد نظر که اقدام به استخراج کوین خود می کند پس از در اختیار قرار دادن ماینر خود به شبکه بلاک چین و استفاده شبکه از ماینر آن شبکه پاداشی را به شما می دهد.

پاداشی که به صورت رمز ارز وجود دارد: به طور مثال اگر شما به استخراج ارز فایل کوین می پردازید می توانید با در اختیار گذاشتن ماینر خود به شبکه، ارز فایل کوین دریافت کنید و به عنوان جایزه از آن استفاده کنید. همچنین با استفاده از ماشین حساب فایل کوین می توانید قیمت ارز فایل کوین به تومان را حساب کنید‌.

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با دیگر رمز ارز ها

برای مقایسه ارز های دیجیتال با یکدیگر شما چند عامل مهم دارید که مهم ترین عامل آن تیم قوی و سازنده آن و پروژه ای که این ارز دیجیتال به عنوان هدف قرار داده است. همچنین مقدار حجم در مارکت کپ این ارز دیجیتال و رنک آن در بازار کریپتوکارنسی می باشد که در مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با دیگر ارز ها می توان به این واقعیت پی برد که این ارز دیجیتال در مقایسه با بسیاری از ارز های دیجیتال قوی‌ تر و با پتانسیل رشد بالا تری است.

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با بیت کوین

در رابطه با مقایسه این دو ارز دیجیتال می توان به نمودار فایل کوین و بیت کوین مراجعه کرد‌. تعداد کل سکه های بیت کوین ۲۱ Milion و تعداد گل سکه‌ های فایل کوین ۲ Bililion می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با اتریوم

قیمت فایل کوین ۹۵۱.۵۵۳ هزار تومان و اتریوم ۴۶.۶۰۶.۲۰۹ هزار تومان می باشد. این دو رمز ارز از لحاظ قیمت بسیار متفاوت هستند و جایگاه فایل کوین 23 و اتریوم 2 در بازار می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با دوج کوین

بهترین قیمت فایل کوین در امروز با 951,553 تومان معامله شده است که دوج کوین از لحاظ قیمت با این ارز قابل قیاس نیست. اما جایگاه دوج کوین در بازار ۱۰ و فایل کوین ۲۳ می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با ترون

ارز ترون از لحاظ قیمت و جایگاه با ارز دیجیتال فایل کون بسیار متفاوت می باشد. ترون در جایگاه 29 بازار رمز ارز قرار دارد.

سوالات متداول

نماد فایل کوین چیست؟

نماد فایل کوین FIL می باشد که با علامت f در عکس های منتشر شده از این ارز مشاهده می شود.

چگونه می توان مقدار سود خود را از ماین کردن محاسبه کرد؟

در ابتدا به حساب فایل کوین خود مراجعه می کنید و با استفاده از ماشین حساب مربوطه مقدار درآمد و سودآوری تان را حساب کنید.

ارز win چیست؟

یک رمز ارز می باشد که خوشبختانه قابلیت استخراج دارد و رتبه آن در بازار ۱۵۴ می باشد.

جایگاه و قیمت دوج کوین در بازار چقدر است؟

دوج کوین در جایگاه ۱۰ بازار است و قیمت آن ۶.۰۸۳ هزار تومان می باشد.

قیمت ارز drep چقدر است؟

قیمت لحظه ای این ارز در حال حاضر ۱۵.۸۹۸ هزار تومان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
asie

asie

آسیه پناهلو دانشجو رشته کامپیوتر دانشگاه فردوسی هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید محتوا پرداختم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها