کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟ آموزش ارزهای دیجیتال

اینترنت کامپیوتر چیست؟ + بررسی قیمت هر دفینیتی و ماین کردن آن

  • توسط sajjad
  • 17 دقیقه

امروزه فعالیت در زمینه ارز های دیجیتال تبدیل به یکی از رایج ترین شغل ها در ایران و خارج از کشور شده است. ارز های دیجیتال دنیای گسترده ای دارند که ممکن است در آینده دنیا را دگرگون سازند. ارز های دیجتال انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته و از آن ها در معاملات مختلفی هم استفاده می شود. هر کدام از این ارز های دیجیتال مزایا و معایبی هم دارند و در راستای پروژه و هدف های مختلفی عرضه شده اند. در میان تعداد بی شمار ارز های دیجیتال ارز اینترنت کامپیوتر یکی از معروف ترین ارز های ارائه شده می باشد.

فهرست محتوا

اینترنت کامپیوتر که با نام دفینیتی هم شناخته می شود یکی از ارز های شناخته شده جهان می باشد و روزانه حجم زیادی از این ارز معامله می شود. این ارز در سال 2016 میلادی ارائه شد و در حال حاضر در میان تمامی ارز های موجود جهان در جایگاه 21 قرار گرفته است. در این مقاله به صورت کامل درباره اینترنت کامپیوتر صحبت شده از و بررسی های مختلفی هم در رابطه با این ارز دیجیتال صورت گرفته است.

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر چیست؟

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر چیست؟

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر که با نام دفینیتی هم شناخته می شود یکی از رمز ارز های معروف دیجیتال می باشد. این ارز در سال 2016 میلادی ارائه شد و در 18 ماه دسامبر سال 2020 میلادی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. این ارز اولین بلاک چینی به شمار می رود که با سرعت وب و به صورت نامحدود اجرا می شود. ارز اینترنت کامپیوتر پس از بیت کوین و اتریوم سومین نوآوری بزرگ را در بلاک چین ارائه می دهد. این ارز با نماد icp شناخته می شود و ارزش کل آن در بازار جهانی حدود 8.66 میلیارد دلار می باشد. ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر حدود 0.38 درصد بازار را به خود اختصاص داده و در رده 21 ام جهانی قرار گرفته است.

این ارز همچنین جزو ارز های پر کاربرد جهانی هم به شمار می رود به طوری که بیش از 290 میلیون دلار حجم مبادلات روزانه آن می باشد. هدف از ایجاد این ارز دیجیتال گسترش اینترنت عمومی بود که نام آن هم برگرفته از همین موضوع است. ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر توسط بنیاد دفینیتی طراحی و ارائه شده است که این بنیاد یک کانون علمی بزرگ در کشور سوئیس می باشد. 

تا کنون تعداد واحد های عرضه شده این ارز 470 میلیون می باشد اما تعداد واحد های در حال گردش 167 میلیون است. قیمت هر واحد این ارز دیجیتال 52 دلار آمریکا می باشد و قیمت اینترنت کامپیوتر به تومان حدود 1 میلیون و 460 هزار تومان می باشد. این ارز مانند سایر ارز ها همواره با نوساناتی هم همراه می شود که قیمت آن لحظه به لحظه دچار تغییر می شود.

وجود این ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا توکن اینترنت کامپیوتر دارای فناوری  chain keyمی باشد. این فناوری پیشرفته مکانیزم اجماع جدید، ایجاد کلید توزیع نشده غیر تعاملی، سیستم عصبی شبکه، شناسه اینترنتی و ده ها فناوری دیگر را در بر می گیرد. همین مسئله باعث بالا رفتن اهمیت این توکن شده است و باعث می شود تا اینترنت عمومی بسیار گسترده تر شود.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

بحث ارزش خرید یکی از مهم ترین چالش های افراد برای خرید ارز های دیجیتال می باشد. ارز های دیجیتال انواع گسترده ای داشته و هر کدام هم ارزش خاص خود را دارند. زمانی که شما می خواهید یک ارز دیجیتال را خریداری کنید با این چالش رو به رو می شوید که آیا این ارز واقعا ارزش خرید دارد یا ممکن است در آن ضرر کنید.

در مورد ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر بایید بگوییم که این ارز جزو ارز های معتبر و معروف جهانی می باشد. شما اگر قصد خرید این ارز را دارید و می خواهید بدانید که این ارز آیا ارزش خرید دارد یا خیر باید از تحلیلگران و مشاورین ارزی کمک بگیرید. تحلیگران معمولا از آینده ارز های دیجیتال با خبرند و می توانند به شما بسیار در این زمینه کمک کنند. شما با کمک این مشاورین می توانید متوجه شوید که این ارز در حال حاضر ارزش خرید دارد یا ممکن است شما بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید. البته این ارز در حال حاضر در لیست پر سود ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری قرار نگرفته است.

آینده ارز اینترنت کامپیوتر در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز اینترنت کامپیوتر در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

پیش بینی و تحلیل آینده ارز های دیجیتال مسئله بسیار مهمی برای تمامی افرادی می باشد که در این عرصه فعالیت دارند. امروزه تحلیلگران زیادی وجود دارند که با روش های فاندامنتال و تکنیکال به بررسی شرایط آینده این ارز ها می پردازند. این تحلیلگران با در نظر گرفتن شرایط بازار و دیگر عوامل و استفاده از نمودار اینترنت کامپیوتر می توانند آینده این ارز ها را پیش بینی کنند.

این تحلیلگران پیش بینی کرده اند که ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر در سال 2022 نوسانات زیادی خواهد داشت. تحلیلگران پیش بینی کرده اند که این ارز تا اواسط سال 2022 میلادی با قیمتی بالغ بر 250 دلار معامله خواهد شد و پس از آن روند نزولی را در پیش خواهد گرفت و تا پایان سال 2022 میلادی قیمت آن به 200 دلار کاهش پیدا می کند. در حال حاضر که سال 2021 میلادی رو به پایان است این ارز دیجیتال با قیمت 52 دلار معامله می شود و اکنون روند صعودی را در پیش گرفته است.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر در سال 2021 میلادی نوسانات بسیار زیادی داشت که اکثر این نوسانات هم در 60 روز گذشته اتفاق افتاده است. نوسانات این ارز در سال 2021 میلادی به قدری زیاد بود که قیمت آن حتی به 620 دلار هم رسید و پس از اوج زیادی که گرفت به صورت ناگهانی با کاهش قیمت رو به رو شد.

این ارز در ابتدای سال 2021 میلادی رشد بسیار چشم گیری داشت و همان طور که گفته شد به 620 دلار هم رسید اما به یک باره سقوط کرد. پس از کاهش قیمتی که این ارز داشت هر واحد آن به حدود 500 دلار و سپس به 200 دلار رسید. پس از آن که قیمت این ارز به 200 دلار رسید تا 250 دلار هم رشد قیمت داشت اما باز هم روند نزولی را طی کرد و در حال حاضر با قیمت 52 دلار معامله می شود. ناگفته نماند که در حال حاضر این ارز دیجیتال روند صعودی پیش گرفته و تا پایان سال 2021 هم به همین روند ادامه خواهد داد.

برای ماینینگ Internet Computer چه کاری باید انجام داد؟

نکته مهم در خصوص این ارز استخراج آن می باشد. این ارز دیجیتال از الگوریتم pos استفاده می کند. در حال حاضر هیچ کدام از توکن ها و رمز ارز هایی که از این الگوریتم استفاده می کنند قابلیت استخراج ندارند.

ارز هایی که قابلیت استخراج دارند از الگوریتم pow استفاده می کنند که ارز اینترنت کامپیوتر جزو ارز های استفاده کننده از این الگوریتم نیست.

ماینر های اینترنت کامپیوتر کدامند؟

ماینر های اینترنت کامپیوتر کدامند؟

در قسمت قبل در مورد استخراج این ارز توضیحاتی ارائه شد. توکن اینترنت کامپیوتر جزو ارز هایی می باشد که از توکن pos استفاده می کنند. با توجه به این موضوع ارز هایی که از این الگوریتم استفاده می کنند قابلیت استخراج ندارند.

با توجه به استفاده این ارز از الگوریتم pos هیچ دستگاه ماینری نمی تواند این ارز دیجیتال را استخراج و ماین کند.

استخراج اینترنت کامپیوتر با گوشی امکان پذیر است؟

همان طور که می دانید ماینر ها هزینه بسیار بالایی دارند و با توجه به این مورد برخی از شرکت ها نرم افزار هایی تهیه کرده اند که بر روی گوشی نصب می شود. این نرم افزار ها قابلیت و این امکان را به کاربران می دهند تا بدون استفاده از ماینر ها و با گوشی موبایل خود برخی از ارز های دیجیتال را به راحتی استخراج کنند.

همان طور که در قسمت های قبل خواندید ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر یک ارز دیجیتال غیر قابل استخراج می باشد. به همین دلیل که گفته شد هیچ نرم افزاری تا کنون ارائه نشده است که این امکان را به کاربران بدهد تا با استفاده از گوشی خود این ارز را استخراج کنند. در حال حاضر نه تنها گوشی ها بلکه ماینر ها هم نمی توانند این ارز دیجیتال را استخراج کنند که دلیل آن هم گفته شد.

لزوم داشتن کیف پول برای Internet Computer چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای Internet Computer چیست؟

یکی از بحث های مرتبط با ارز های دیجیتال کیف پول می باشد. احتمالا تا کنون نام کیف پول های دیجیتال را شنیده اید و شاید اطلاعاتی هم در این باره داشته باشید. کیف پول های دیجیتال برنامه هایی می باشند که از آن ها برای نگهداری یک سری از ارز های دیجیتال استفاده می شود. این کیف پول ها با کیف پول های فیزیکی کمی تفاوت دارند. شما در کیف پول های فیزیکی از تمامی پول ها می توانید استفاده کنید ولی از کیف پول های دیجیتال نمی توان برای نگهداری تمام ارز ها استفاده کرد.

حال یکی از لزومات استفاده از ارز های دیجیتال داشتن کیف پول دیجیتال می باشد. زیرا شما بدون استفاده از این کیف پول ها نمی توانید از ارز های خود نگهداری کنید.

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر قانونی است؟

مسئله قانونی بودن ارز های دیجیتال جزو بحث های مهم و حائز اهمیت می باشد. ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر هم یکی از ارز های شناخته شده و معتبر جهانی می باشد که تمام معاملات و استفاده هایی که از آن می شود قانونی است. در ایران هم استفاده از اکثر این ارز ها قانونی می باشد.

همان طور که گفته شد این ارز در اکثر کشور ها به صورت قانونی استفاده می شود اما تا کنون هیچ کدام از دولت ها این ارز های دیجیتال را به رسمیت نشناخته اند.

حکم شرعی اینترنت کامپیوتر در ایران چیست؟

از مسائل قانونی ارز های دیجیتال که عبور کنید حکم و مسائل شرعی پیرامون این ارز ها یکی دیگر از مهم ترین نکات می باشد. تمامی ارز های دیجیتال در ایران تنها یک حکم شرعی دارند که این حکم هم مربوط به اشکال داشتن این ارز ها می باشد. برخی از علما در ایران اعلام کرده اند که ارز و پولی که پشتوانه مشخصی مانند طلا نداشته باشد استفاده از آن اشکال دارد.

همان طور که می دانید ارز های دیجیتال هم پشتوانه مشخصی ندارند از همین رو با نظر برخی از علما استفاده از آن ها جایز نیست. دلیل دیگر مخالفت آن ها هم مشخص نبودن طرفین معامله در ارز ها دیجیتال می باشد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید اینترنت کامپیوتر کدام است؟

امروزه 405 صرافی معتبر و رسمی در جهان وجود دارد که هر کدام ارز های مختلفی را معامله می کنند. هر کدام از این صرافی ها مزایا و معایبی دارند که حتی ممکن است با آن ها برخوردی هم داشته باشید. یکی از معایب برخی از این صرافی ها مسدود سازی و عدم امکان دسترسی به کاربران ایرانی می باشد که به دلیل تحریم های مختلف می باشد. اما هستند صرافی هایی که به راحتی امکان استفاده را به کاربران ایرانی می دهند. در این قسمت  صرافی معتبر و بزرگ خارجی که ارز اینترنت دیجیتال را هم خرید و فروش می کنند ذکر شده است.

صرافی بیستکس

بیستکس خدمات جامعی در این زمینه انجام داده و شما از این سایت می توانید اقدام به خرید و فروش این ارز با کمترین کارمزد کنید.

صرافی بایننس (Binance)

صرافی بایننس یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی های حال حاضر جهان می باشد. این صرافی جزو صرافی هایی بوده که ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر را ارائه می دهد که فعال ترین صرافی این ارز هم به شمار می رود. صرافی بایننس به تنهایی روزانه بیش از 33 درصد معاملات اینترنت کامپیوتر را انجام می دهد که از این نظر رکورد دار است. این صرافی در کشور چین واقع شده است که یک صرافی متمرکز به شمار می رود. یکی از مزایای این صرافی امکان دسترسی کاربران ایرانی به آن می باشد.

صرافی گیت (Gate.io)

صرافی گیت هم از دیگر صرافی های معتبر خارجی می باشد که ارز اینترنت کامپیوتر را ارائه می دهد. این صرافی شناخته شده جزو برترین صرافی های خارجی می باشد اما این صرافی متاسفانه جزو صرافی هایی می باشد که آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرده است و کاربران ایرانی اجازه استفاده از آن را ندارند.

صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global‎)

صرافی هوبی گلوبال هم جزو صرافی های معتبر خارجی می باشد که بیش از 234 ارز دیجیتال را معامله می کند. این صرافی معتبر خارجی هم مانند صرافی گیت جزو صرافی هایی می باشد که دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند.

صرافی هیت بی تی سی (hitBTC)

صرافی هیت بی تی اس در سال 2013 میلادی در کشور هنگ کنگ راه اندازی شد. این صرافی جزو صرافی های معروف جهت خرید و فروش اینترنت کامپیوتر به شمار می رود. هیت بی تی سی تا چند ماه پیش کابران ایرانی را مسدود کرده بود اما به تازگی امکان استفاده کاربران ایرانی را هم فراهم کرده است.

صرافی اف تی ایکس (Ftx)

صرافی اف تی ایکس یکی از بهترین و در عین حال سخت گیر ترین صرافی های جهان می باشد. این صرافی هم جزو آن دسته صرافی هایی می باشد که امکان دسترسی به کاربران ایرانی را نمی دهد و در صورتی که کاربران ایرانی به صورت غیر مجاز از آن استفاده کنند تمام سرمایه آن ها در این صرافی مسدود و بلوکه خواهد شد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

در میان تعداد بی شمار صرافی های خارجی، در ایران هم سایت ها و صرافی های آنلاین معتبر زیادی وجود دارند که شما به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید. صرافی و سایت های ایرانی ای که در این زمینه فعالیت دارند معمولا در 24 ساعت شبانه روز امکان استفاده از آن ها وجود دارد و شما می توانید معاملات خود را با استفاده از آن ها انجام دهید.

یکی از این سایت ها و صرافی های معتبر، سایت اوکی اکسچنج می باشد که شما خیلی راحت می توانید از آن استفاده کنید.

آیا تعداد توکن های اینترنت کامپیوتر محدود است؟

این ارز دیجیتال جزو معدود ارز هایی که می باشد که توکن های خود را به صورت نامحدود عرضه می کند.

 در حال حاضر اکثر ارز های دیجیتال ارز های خود را به صورت محدود ارائه می دهند اما ارز اینترنت کامپیوتر توکن های خود را به صورت نامحدود عرضه می کند.

چه عواملی بر تعیین این رمز دیجیتال تاثیر گذار است؟

با توجه به این که این ارز ها پشتوانه مشخصی ندارند که قیمت بر اساس آن ها تعیین شود از همین رو برخی از عوامل دیگر در تعیین قیمت آن تاثیر گذار هستند.

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در این ارز دیجیتال عرضه و تقاضا می باشد. علاوه بر این مورد عواملی همچون قانون گذاری ها، کاربردی بودن و حجم معاملات روزانه هم در تعیین قیمت این ارز تاثیر گذار هستند.

منظور از توکن سوزی اینترنت کامپیوتر چیست؟

توکن سوزی در اینترنت کامپیوتر و در تمامی ارز های دیجیتال عملی رایج می باشد. توکن سوزی معمولا برای بالا بردن ارزش ارز های دیجیتال استفاده می شود.

در ارز اینترنت کامپیوتر هم با ارسال توکن ها به یک حساب متروکه و غیر فعال این توکن را از بین برده که به این عمل توکن سوزی می گویند. شما می توانید به سایت dfinity نیز اینجا دسترسی داشته باشید.

مقایسه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با دیگر رمز ارز ها

مقایسه بین ارز های دیجیتال هم یک امر طبیعی میان افراد می باشد. معمولا افرادی که قصد خرید ارز دیجیتال را دارند بین چند ارز مقایسه هایی انجام می دهند و بر اساس آن تصمیم گیری می کنند. با توجه به این که ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر جزو ارز های معروف و معتبر می باشد در این قسمت با 4 ارز دیگر و معروف جهان مقایسه شده است.

مقایسه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و معتبر ترین ارز دیجیتال جهان می باشد. در حال حاضر ارزش هر واحد بیت کوین 9000 برابر اینترنت کامپیوتر می باشد همچنین حجم مبادلات روزانه بیت کوین هم 11 برابر اینترنت کامپیوتر می باشد. از نظر نوسانات بازار ارز های دیجیتال هم هر دو ارز نوسانات بسیار زیادی دارند.

مقایسه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با اتریوم

اتریوم دومین ارز برتر جهان پس از بیت کوین می باشد. در حال حاضر ارزش هر واحد اتریوم 600 برابر ارز اینترنت کامپیوتر می باشد. نوسانات اتریوم به مراتب کمتر از این ارز می باشد و روزانه حجم معاملات اتریوم هم بسیار بیش تر از اینترنت کامپیوتر می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با دوج کوین

در مقایسه بین اینترنت کامپیوتر و دوج کوین این بار بر خلاف موارد قبلی کفه ترازو به نفع اینترنت کامپیوتر سنگینی می کند. در حال حاضر ارزش هر واحد از این ارز 5 برابر دوج کوین می باشد. در بازار ارز های دیجیتال نوسانات دوج کوین به مراتب بالا تر از اینترنت کامپیوتر می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با ترون

ترون هم یکی دیگر از ارز های برتر جهان به شمار می رود. ترون از نظر قیمت بسیار پایین تر از اینترنت کامپیوتر می باشد و از نظر نوسان قیمت هم تقریبا همانند اینترنت کامپیوتر می باشد.

جایزه ماین کردن دفینیتی چیست؟

جایزه ماین کردن دفینیتی چیست؟

در طول مقاله گفته شد که این ارز جزو ارز های قابل استخراج نمی باشد.

با توجه به این موضوع که این ارز قابل استخراج نیست پس در نتیجه جایزه ای هم برای ماین کردن این ارز وجود نخواهد داشت.

سوالات متداول

نام دیگر اینترنت کامپیوتر چیست و با چه نمادی مشخص می شود؟

نام دیگر این ارز دفینیتی می باشد و با نماد ICP مشخص می شود.

آیا ارز اینترنت کامپیوتر قابل استخراج است؟

این ارز با توجه به استفاده از الگوریتم pos قابل استخراج و ماین کردن نمی باشد.

بهترین صرافی ها برای خرید ارز اینترنت کامپیوتر کدامند؟

در حال حاضر صرافی های زیادی وجود دارند که این ارز را معامله می کنند که در طول مقاله نام صرافی معتبر برای خرید و فروش این ارز دیجیتال ذکر شده است.

ارز اینترنت کامپیوتر از چه سالی آغاز به فعالیت کرد؟

این ارز دیجیتال فعالیت خود را در بازار جهانی از سال 2020 میلادی در کشور سوئیس آغاز کرد.

قیمت هر واحد از ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر چقدر است؟

در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال حدود 52 دلار آمریکا می باشد که با نوسانات زیادی هم همراه است. قیمت این ارز به تومان حدود 1 میلیون و 460 هزار تومان معامله می شود.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها