تبلیغات
سفارش OCO مقالات آموزشی

سفارشOCO چیست؟ | آموزش استفاده از سفارش OCO

  • توسط sara
  • 10 دقیقه

اغلب افراد تصور می‌ کنند که معامله گری در بازار ارزهای دیجیتال خلاصه می شود به خرید و فروش ساده ارز در حالی که در واقعیت این یک تصور اشتباه است. چرا که معاملات در این زمینه پیچیده تر از یک خرید و فروش ساده می باشد. در واقع انواع مختلفی است روش های خرید و فروش و سفارش در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که یک معامله گر و سرمایه گذار برای موفقیت و کسب سود در این بازار باید با انواع این روش‌ ها به خوبی آشنایی داشته باشد. یکی از این روشهای ثبت سفارش oco می باشد که در برخی از صرافی ها از جمله صرافی بایننس وجود دارد و سرمایه گذاران حرفه ای می توانند برای ثبت سفارش خود از این روش استفاده کنند. در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

سفارش OCO چگونه ممکن می شود؟

سفارش oco یکی از روش های ثبت سفارش جدید است که در معدود صرافی‌ های ازجمله صرافی بایننس به تازگی ایجاد شده است و به معنای ثبت سفارش محدود و همزمان می باشد. به این معنی که معامله گر می تواند همزمان دو سفارش را که یکی برای استراتژی افزایش و دیگر سفارش برای استراتژی کاهش قیمت (برای بهترین استراتژی ورود به بازیار کریپتو این مقاله را بخوانید.) می باشد را ثبت کند. زمانی که معامله گری این دو سفارش را فعال می کند درخواست او در لیست سفارشات قرار می گیرد و زمانی که یکی از این سفارشات فعال شود به صورت خودکار سفارش دیگر لغو خواهد شد. به این صورت معامله گر این امکان را دارد که در هنگام خرید ارز دیجیتال بنا به شرایطی که امکان دارد به وجود آید. هم در قیمت‌های بالاتر از قیمت کنونی و هم در قیمت‌های پایین‌ تر امکان خرید داشته باشند.

سفارش OCO در صرافی های معتبر

سفارش OCO در صرافی های معتبر

سفارش OCO یکی از روش های ثبت سفارش در بازار ارزهای دیجیتال می باشد که به تازگی در برخی از صرافی ها ایجاد شده است البته این نوع سفارش بیشتر مناسب سرمایه‌ گذاران و تریدرهای حرفه ای می باشد که برای جبران ضرر های خود از این روش استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از صرافی های معتبر را در رابطه با این نوع سفارش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

سفارش OCO در بایننس

اغلب معامله‌ گرانی که در صرافی های ارزهای دیجیتال از جمله بایننس فعالیت دارند همواره به دنبال نوعی معامله بودند که بتوانند همزمان هم سفارش فروش و هم سفارش استاپ لیمیت فعال را کنند. در چنین شرایطی با افزایش قیمت فروش ارز و یا پایین آمدن آن استاپ لیمیت فعال می شود و تریدر با ضرر کمتر می توانند از معامله خارج شود. چنین امکانی به تازگی تحت عنوان سفارش oco در صرافی بایننس ایجاد شده و استفاده معامله ‌گران قرار گرفته است. بنابراین سفارشات oco بایننس این امکان را برای سرمایه‌ گذاران فراهم کرده است که به طور خودکار معاملات خود را با سود ببندند و همچنین میزان ضرر خود را به مینیمم مقدار برساند.

سفارشOCO در کوکوین

صرافی کوکوین یکی از صرافی های معتبر و فعال در زمینه ارزهای دیجیتال می باشد که کاربران فعالی از سراسر دنیا در این صرافی به معامله ارزهای دیجیتال می پردازند. در صرافی کوکوین ثبت سفارش یا همان اوردر به روش های مختلفی از جمله لیمیت، مارکت، استاپ لیمیت و استاپ مارکت صورت می ‌گیرد و معامله گرانی که در این صرافی فعالیت دارند می توانند به هر کدام از روش های گفته شده سفارش خرید و فروش خود را ثبت کنند. اما تا به حال سفارش oco هنوز در صرافی کوکوین ایجاد نشده است.

سفارش OCO در کوینکس

معامله گرانی که در صرافی کوینکس فعالیت دارد در حال حاضر امکان استفاده از سفارش oco برای آن ها وجود ندارد. چرا که هنوز این نوع سفارش در صرافی کوینکس فعال نشده است. اما با انجام برخی از روشهای سفارش می توان همانند سفارش oco در کوینکس معامله کرد. به این صورت که معامله گر ابتدا باید حد ضرر را با سفارش فروش به صورت استاپ لیمیت مشخص کند. وقتی گزینه فروش فعال می شود خواهید دید که تعداد ارز مورد نظر از حساب کسر نشده است و یا سفارش دیگر در قسمت استاپ اورد ثبت شده است. در این هنگام باید یک سفارش در لیمیت ثبت شود که همان حد سود می باشد بعد از ثبت سفارش فروش در قسمت نرمال ثبت می شود و کل این فرآیند دقیقا مشابه سفارش oco صورت می گیرد.

سفارش OCO در هات بیت

صرافی هات بیت در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت دارد و کاربران زیادی در این صرافی به صورت روزانه به معاملات ارزهای دیجیتال می‌پردازند. روش های ثبت سفارش در صرافی هات بیت همانند دیگر صرافی ها صورت می گیرد و در حال حاضر در این صرافی ثبت سفارش به صورت oco ایجاد نشده است.

سفارش OCO در اوکی اکسچنج

سفارشی oco یکی از روش های ثبت سفارش در معاملات ارزهای دیجیتال می باشد که به تازگی در صرافی بایننس ایجاد شده است و در حال حاضر در هیچ صرافی دیگری از جمله صرافی اوکی اکسچنج این نوع سفارش ارائه نشده است و معامله گران می‌توانند از سایر روش هایی که در این صرافی ارائه شده است در معاملات خود استفاده کنند.

جدول اطلاعات

با مطالعه جدول زیر می توانید اطلاعاتی را به صورت خلاصه در رابطه با سفارش oco کسب کنید.

موضوعسفارش OCO
OCO چیستیک روش ثبت سفارش
صرافی ارائه دهندهصرافی بایننس
منظور از سفارش ocoبه معنای ثبت سفارش محدود و همزمان می باشد.
بهترین موقعیت استفاده از ocoبرای معامله کردن در اصلاحات قیمتی و همچنین شکست سطوح می باشد.
آموزش سفارش OCO در بایننس

آموزش سفارش OCO در بایننس

معامله گرانی که در صرافی بایننس فعالیت دارند می توانند از این سفارش برای معاملات خودکار خود بهره ببرند. این نوع از سفارش کمک می کند تا معامله گر دو سفارش در لیمیت به صورت همزمان داشته باشد و با استفاده از این استراتژی می ‌توان به سوددهی بیشتر و به حداقل رساندن ضررها در یک معامله موثر باشد. در وب سایت های مطالب مختلفی جهت آموزش انجام به سفارش oco به صورت متن و ویدئو کلیپ وجود دارد و معامله گرانی که در صرافی بایننس فعالیت دارند می توانند از این آموزش ها جهت ثبت سفارش oco استفاده کنند.

آموزش سفارش OCO در سایت های مختلف

همانطور که گفته شد در وب سایت های مختلف به طور کامل مراحل انجام سفارش oco آموزش داده شده است این مراحل به این شرح می باشد:

برای شروع ابتدا باید وارد حساب فعال خود در صرافی بایننس شویم سپس به قسمت trading رفته سپس از قسمت استاپ لیمیت گزینه OCO انتخاب کنیم. سپس از قسمت منوی ارز مورد نظر گزینه sell که مخصوص سفارش فروش است را انتخاب و برای ثبت سفارش OCO اقدام می‌ کنیم. اگر قیمت ارز مورد نظر تا این میزان افزوده شود ارز ما را با همین قیمت به فروش برساند. در قسمت استاپ لیمیت نیز مشابه ثبت معاملات معمولی استاپ لیمیت باید عمل کنیم.

ابتدا باید حد ضرر خود را مشخص کنیم به این صورت که در بخش استاپ مشخص می کنیم که اگر بهای ارز تا این مقدار کاهش پیدا کرد سفارش مربوط به معامله حد ضرر فعال شود. در قسمت لیمیت قیمت فروش ارز مشخص کنیم. معمولاً برای این که ارز مورد نظر خیلی سریع به فروش برسد و در صف فروش معطل نشویم بهتر است قیمت فروش را پایین تر از میزان حد ضرر تنظیم کرد و سپس در قسمت Amount میزان ارزی را که قصد فروش آن را داریم را وارد می ‌کنیم.

سفارش فروش OCO

در سفارشات اسپات لیمیت oco معمولا قیمت کمی پایین‌ تر از قیمت توقف در نظر گرفته می‌شود تا از پر شدن سفارش فروش اطمینان حاصل شود. چرا که معمولاً حد ضرر برای حمایت های مهم تنظیم می‌شود که در صورت شکستن آن ها ریزش قابل توجهی اتفاق می‌افتد و امکان این که سفارش محدود پر نشود وجود دارد.

آیا تنظیم دو سفارش هم زمان ممکن است؟

آیا تنظیم دو سفارش هم زمان ممکن است؟

در بیشتر صرافی ها معاملات ارزهای دیجیتال به این صورت است که معامله گر با ثبت سفارش خود ارز مورد نظر خود را خریداری می کند و آن را به فروش می گذارد. آن ها فقط می تواند فقط یک سفارش داشته باشند اما در شیوه جدید معاملاتی بایننس که همان سفارش oco می ‌باشد. معامله‌گران می‌توانند به طور همزمان دو سفارش ثبت کنند تا هم بتوانند سود بیشتری از معاملاتشان داشته باشند و هم اینکه از ضررهای احتمالی زیاد پیشگیری کنند.

چگونه از این سبک سفارش ها استفاده کنیم؟

بهترین موقعیت استفاده از سفارش oco برای معامله کردن در اصلاحات قیمتی و همچنین شکست سطوح می باشد. به این معنا که اگر یک معامله گر تصمیم داشته باشد در شرایط شکست سطح مقاومتی به سمت بالا یا این که سطح حمایتی به سمت پایین یک معامله را انجام دهد و یا این که سفارشی را تنظیم کند. می تواند با استفاده از سفارش oco بهترین بهره را از معامله خود داشته باشد.

سوالات متداول

سفارش oco به چه معنا است؟

این معنی که معامله گر می تواند همزمان دو سفارش را که یکی برای استراتژی افزایش و دیگر سفارش برای استراتژی کاهش قیمت می باشد را ثبت کند.

سفارش oco چه امکانی در اختیار معامله گران می دهد؟

مکان دارد به وجود آید هم در قیمت‌های بالاتر از قیمت کنونی و هم در قیمت‌های پایین‌ تر امکان خرید داشته باشند.

این شیوه سفارش در چه صرافی هایی ارائه شده است؟

سفارشی oco فقط در صرافی بایننس ایجاد شده است.

روش های ثبت سفارش در صرافی کوکوین به چه روشی است؟

به روش های مختلفی از جمله لیمیت، مارکت، استاپ لیمیت و استاپ مارکت صورت می ‌گیرد.

سفارش فروش در oco چگونه است؟

در سفارشات اسپات لیمیت معمولا قیمت کمی پایین‌ تر از قیمت توقف در نظر گرفته می‌شود تا از پر شدن سفارش فروش اطمینان حاصل شود.

آیا ثبت سفادش به صورت همزمان امکان پذیر است؟

با سفارش oco معامله‌گران می‌توانند به طور همزمان دو سفارش ثبت کنند تا هم بتوانند سود بیشتری از معاملاتشان داشته باشند و هم اینکه از ضررهای احتمالی زیاد پیشگیری کنند.

در چه زمینه ای می توان از سفارش oco استفاده کرد؟

 بهترین موقعیت استفاده از این سفارش برای معامله کردن در اصلاحات قیمتی و همچنین شکست سطوح می باشد.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها