تبلیغات
پی پال ابزارها

پی پال چیست؟ نحوه استفاده از پی پال در ایران به زبان ساده

 • توسط sara
 • 26 دقیقه

شاید برخی از افرادی که در داخل ایران ساکن هستند، برای انجام برخی پرداخت‌ های بین المللی خود مانند پرداخت هزینه های آزمون های بین‌ المللی آیلتس یا تافل، رزرو هتل برای سفر های خارجی، انجام امور مربوط به مهاجرت، ارسال مقالات ISI و دیگر پرداخت های ارزی با پی پال و نحوه کار با آن آشنا باشند. پی‌ پال بانک نیست، PayPal یک سرویس مالی آنلاین است. تا انتها همراه صرافی ارز دیجیتال بیستکس باشید.

پی پال چیست؟

پی پال چیست؟

پِی پال (به انگلیسی: PayPal) یک سیستم پرداخت آنلاین است که پرداخت آنلاین و ارسال و دریافت پول بصورت آنلاین را امن و مطمئن می سازد. اگر حساب بانکی، کارت اعتباری یا کارت نقدی (مثل ویزا کارت یا مستر کارت) خود را به حساب پی پال مان متصل کنیم آنگاه می توانیم از PayPal برای خرید آنلاین از فروشگاه ها و … استفاده کنیم.

به عبارت ساده تر پی پال یک روش بسیار سریع و راحت برای ارسال و دریافت پول به صورت آنلاین می باشد. ما می توانیم با استفاده از پی پال برای خانواده، دوستان (در خارج از کشور)، فروشگاه‌ های آنلاین و سایت‌ های حراجی مثل eBay و Amazon پول انتقال دهیم. پی پال در بیش‌ از 200 کشور با 25 ارز خدمات ارائه می دهد.

چگونه می توانیم از درگاه پی پال برای سایتمان استفاده کنیم؟

مشکلات یک کاربر ایرانی در استفاده از سرویس‌ های پرداخت آنلاین بی شمار است و به دلیل این مشکلات و محدودیت‌ ها، موسسه های واسطه ای پرداخت ارزی، برای تسهیل این روند دشوار برای کاربران ایجاد شده‌ اند. همان‌ طور که می دانید ایران در استفاده از سرویس‌ های ویزا/مسترکارت و پی پال مورد تحریم است و این سرویس‌ ها نمی توانند به صورت رسمی در ایران خدمات ارائه دهند.

کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها قادر به استفاده از سرویس های پرداخت آنلاین و واسطه پرداخت ارزی مثل پی پال، مستر کارت، ویزا کارت نیستند. به همین دلیل اگر ما یک سایت ایرانی با دامنه ir داشته باشیم نمی توانیم درگاه پی پال را روی آن پیاده سازی کنیم.

در صورت پیاده سازی نباید هیچ گونه اطلاعات کاربری، آدرس یا شماره تلفن از ایران داده شود. همچنین بعد از آن برای دسترسی به حساب کاربری مان بایستی از vps یا همان سرور مجازی اختصاصی استفاده کنیم (که در کشور دیگری قرار دارد) تا ip ما توسط پی پال بررسی و مسدود نشود.

ویژگی های پی پال به چه صورت است؟

ویژگی های درگاه پی پال عبارت است از: 1. آسان و منعطف برای صاحبان کسب وکار: بسیاری از کسب و کار های کوچک به دلیل کارمزد بسیار کم پی پال می توانند به راحتی از این درگاه استفاده کرده و به حساب های بانکی متصل باشند. 2. سرعت عمل: پول در پی پال به صورت آنی و لحظه ای پرداخت می شود و حسابشان به حساب های بانکی متصل است. 3. کارمزد پایین: در قسمت بالا هم اعلام کردیم که کارمزد آن بسیار پایین است. 4. پرداخت ایمن: پی پال یکی از امن ترین درگاه حساب های بین المللی محسوب می شود که می تواند خیال ما را از بابت تراکنش های مالی بسیار راحت کند. 5. رعایت حریم خصوصی: پی پال حریم خصوصی افراد را کاملا رعایت می کند. هیچ فروشگاه آنلاینی، دسترسی به مشخصات حساب خریداران نخواهد داشت.

پی پال فیک هم داریم؟ + راه های تشخیص فیک و اصلی

اگر یک کاربر PayPal مبتدی باشیم به احتمال زیاد به وسیله کلاهبرداران مورد هدف قرار خواهیم گرفت و درگیر پی پال جعلی (Fake) خواهیم شد. کلاهبرداری های PayPal می تواند به صورت ایمیل، سایت های فیشینگ، تبلیغات مخرب، لینک های مشکوک و موارد دیگر باشند. چنین کلاهبرداری هایی به صورت رسمی از کاربران، داده های خصوصی مانند نام کاربری و رمز های عبور را تقاضا می کنند.

منظور از پی پال فیک این نیست که بتوانیم مانند نرم‌ افزار های کرک شده بصورت غیرقانونی از آن استفاده کنیم. بلکه منظور افراد کلاهبرداری هستند که با نام پی پال موجودی پی پال افراد را با روش هایی خالی می کنند. در این روش‌ ها ما به اختیار اطلاعات حساب خود را به کلاهبرداران تقدیم می کنیم.

آن ها کارشان را خوب بلدند و با پیام‌ ها و پیشنهاد هایی مانند تکمیل اطلاعات حساب پی پال، تغییر رمز عبور و مواردی مشابه که احتمالا در ابتدا کاملا منطقی و قابل اعتماد به نظر می رسند ما را متقاعد می کنند تا بر روی لینک درخواستی کلیک کنیم.

پنج روش برای شناسایی پی پال فیک

۱. ایمیل حاوی پرداخت مالیات: یک سری از ایمیل ها تحت عنوان پرداخت مالیات برای کاربران ارسال می شود. این نوع ایمیل‌ ها به کاربر درخواست می دهند که قبل از این که حساب پی پال تان مسدود شود مالیات حساب، بانک و… را بپردازید. شما هم از همه جا بی خبر برای رفع این مشکل روی لینک کلیک می کنید تا اطلاعات حساب خود را برای پرداخت وارد کنید که بلافاصله قربانی این شیوه می شوید.

۲. ایمیل جعلی: یک ایمیل جعلی با این مضمون که ” مشکلی در حساب پی پال شما وجود دارد” برایتان ارسال می شود تا شما را نگران کرده و مجبور کند که محتوای ایمیل را باز کنید. شما هم از همه جا بی خبر برروی لینک داخل ایمیل کلیک می کنید و در نهایت گرفتار فیشینگ می شوید.

۳. ایمیل‌ های حاوی نام دوستانه: دائما ایمیل هایی برایتان ارسال می شود که در آن از نام شما به شکلی خیلی دوستانه استفاده شده و ضمن تلاش برای جلب اعتماد سعی می کند که شما را متقاعد کند که اطلاعات تان را برایشان ارسال کنید.

۴. وب سایت‌ های فیشینگ: سایت هایی هستند با آدرس و ظاهری مشابه با سایت اصلی پی پال که خدمات پی پال را به شما پیشنهاد می کنند و شما بعد از داخل شدن به این سایت های جعلی بصورت ناخواسته کلیه اطلاعات حساب واقعی خود را در آن ها وارد می کنید اما بلافاصله گرفتار فیشینگ می شوید.

توجه: پی پال تمام خدمات مرتبط با حساب های کاربرانش را در وب سایت رسمی خود به آدرس paypal.com به کاربرانش ارائه می دهد نه آدرسی دیگر.

۵. پیشنهادات سرمایه گذاری و موسسات خیریه جعلی: برخی از این کلاهبرداران به شما وعده سرمایه گذاری و انجام کار خیر می دهند و از این راه اطلاعات شما را به سرقت می برند. بدین شکل که مبلغ ادعایی برای سرمایه گذاری و کار خیر را از طریق سایت پی پال تقلبی دریافت کرده و اطلاعات حساب تان را به راحتی غارت می کنند. شما باید همیشه هشیار باشید که وعده‌ های سرمایه گذاری غیرمنتظره را قبول نکرده و اصلا به آن ها اعتماد نکنید.

پی پال ایران چیست؟

از شرکت های ارائه دهنده خدمات درگاه پرداخت واسطه ای (مشابه پی پال) در داخل ایران می توان: زرین پال، رایان پی، نکست پی، pay.ir، زیبال، بیت پی، پی پینگ، آقای پرداخت، آی دی پی و … را نام برد.

پی پال رایگان است؟

ساختن حساب پی پال رایگان است و هیچ هزینه ای بابت ایجاد آن پرداخت نمی شود. اما با توجه به تحریم ایران هیچ یک از ایرانی ها قادر به ساختن این حساب نیستند و در صورت تشخیص IP ایران حساب مسدود می شود که برای جلوگیری از مسدود شدن اکانت بایستی آن را وریفای کرد. نکته مهم بعدی در استفاده بی دردسر از پی پال این است که نباید از IP ثابتی استفاده شود.

آموزش گرفتن پی پال وریفای شده

برای وریفای کردن حساب پی پال خود بایستی 5 مرحله را طی کنیم که شامل 1. تائید ایمیل، 2. وریفای در صفحه اصلی پی پال، 3. لینک کردن کارت اعتباری به حساب پی پال، 4. تائید کارت و 5. در آخر دریافت کد 4 رقمی در پنل مستر کارت است.

زمانی که ما کل این موارد رو انجام دادیم به اصطلاح می گوییم اکانت پی پال وریفای شده است. ما با حساب پی پال وریفای شده می توانیم تراکنش ها و خرید های آنلاین مبتنی بر درگاه پرداخت PayPal انجام دهیم.

پی پال در ترکیه

با توجه به قوانین جدید ترکیه افتتاح حساب PayPal در ترکیه امکان پذیر نیست. مشتریان PayPal در ترکیه نمی توانند پول از طریق Paypal انتقال دهند. مشتریان ترکیه ای تنها می توانند در پنل کاربری پی پال خود وارد شده و میزان موجودی و تراکنش های قبلی خود را از طریق سایت پی پال مشاهده کنند.

البته باید بگوییم که اولویت PayPal همیشه مشتریان آن بوده اند. اما متاسفانه سازمان های نظارتی محلی، درخواست های دریافت مجوز PayPal را قبول نمی کنند و این شرکت نیز باید مطابق با درخواست نهاد های ذیربط فعالیت PayPal را در ترکیه متوقف کند و هیچ انتخاب دیگری هم پیش روی آن ها قرار ندارد.

البته تلاش های PayPal برای کسب مجوز های لازم جهت ارائه خدمات به مشتریان در کشور ترکیه ادامه دارد و ممکن است در آینده فعالیت مجدد PayPal در ترکیه فراهم شود. تا آن زمان امکان افتتاح حساب جدید برای مشتریان ترکیه ای وجود ندارد و مشتریان فعلی نیز تنها می توانند اطلاعات حساب خود و تراکنش های اخیر خود را مشاهده کنند.

پی پال بیزینس اکانت هم دارد؟

قبل از این که به صورت مختصر انواع حساب های کاربری پی پال را توضیح دهیم، بهتر است که به چند نکته اشاره داشته باشیم. 1. کارمزد برای تمام این حساب ها به یک نحو محاسبه می‌ شود. 2. هر زمان که خواستیم هر حساب قابلیت ارتقا به حساب بالاتر از خودش را دارد. مثلا حساب Personal می تواند به حساب Primier و Business ارتقا یابد. 3. در کل هم حساب های پی پال Premier و Business دارای امکانات بیشتر، تعداد تراکنش بیشتر و محدودیت های کمتری نسبت به اکانت های Personal می باشند.

انواع حساب‌ های کاربری پی پال

انواع حساب‌ های کاربری پی پال

در هنگام ساختن حساب پی پال باید نوع حساب مان را تعیین کنیم. حساب‌ کاربری پی پال 4 نوع است: Premier، Personal یا Business و همچنین Student. در صورتی که بخواهیم کالایی را بخریم یا به فروش برسانیم، ساخت حساب Personal بهترین گزینه است.

اما اگر قصد خرید و فروش تعداد زیادی کالا را در قالب تجارت داریم باید حساب Premier یا Business ایجاد کنیم. حساب Student در حقیقت ویژه دانشجویان است و به منظور دریافت پرداخت های مالی خانواده ساخته می شود.

حساب پرسونال (Personal)

حساب پرسونال یا اکانت شخصی پی پال یکی از انواع حساب پی پال است که برای خرید از سایت‌ های خارجی و انتقال ارز در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده می شود. این نوع حساب را تنها برای خرید اینترنتی می توان استفاده کرد و برای فروش اینترنتی کاربردی ندارد.

حساب پریمیر (Primier)

پریمیر اکانت یک نوع حساب پی پالی است که تمامی قابلیت های حساب عادی (پرسونال اکانت) را دارد و همچنین امکانات بیشتری مثل دریافت کارت بانکی، حساب بانکی، کارت اعتباری را نیز ارائه می دهد. به کمک این اکانت می توان از قابلیت هایی مثل سبد خرید و گزارش پرداخت هم استفاده کرد.

حساب بیزینس (Businees)

این حساب مخصوص تجارت و شرکت ها یا فروشگاه های آنلاین است. این حساب این قابلیت را دارد تا از تمام امکانات پرداخت و خرید به علاوه کارمزد بسیار کمی استفاده کند.

حساب استیودنت (Student)

بیزینس اکانت یک نوع حساب پی پالی است که تمام امکانات خرید و پرداخت را دارد و از کارمزد بسیار کمی استفاده می کند. این حساب مخصوص شرکت ها و فروشگاه های آنلاین و در کل تجارت کردن است.

ساخت حساب پی پال به چه صورت است؟

برای افتتاح حساب پی پال در ایران باید (با استفاده از آی پی غیر از ایران) اطلاعاتی نظیر: 1. جیمیل: [email protected] و 2. اطلاعات شخصی خود: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر و … 3. محل سکونت: آدرس دقیق منزل تان 4. شهر 5. نام دانشگاه: اسم دانشگاه محل تحصیلات تان اگر شما دانشجو بودید. 6. حساب بانکی 7.کد تلفن: مثال از کد ۰۰۹۸ 8. محل تحصیل و … اگر این اطلاعات ربطی به ایران پیدا کند، حساب تان مسدود می شود.

برای جلوگیری از متوجه شدن IP ایرانی می توانید از VPS یا سرور اختصاصی مجازی استفاده کنید. بعد از طی کردن این مراحل حساب پی پال شما ساخته می شود.

قدم بعدی اتصال پی پال به کارت اعتباری یا حساب بانکی شماست. تا حساب تان وریفای (verify) شود. هر زمانی که هر کالایی را خرید کنید و بخواهید هزینه آن را از طریق پی پال پرداخت کنید، پول اول از موجودی حساب پی پال شما کم می شود و بعد از حساب بانکی یا کارت اعتباری تان کم می گردد.

بنابراین یکی از گزینه های Link card یا Link Bank را انتخاب نمایید و اطلاعات دبیت کارت یا کارت اعتباری خود را که می خواهید از طریق آن به پی پال متصل شوید را وارد کنید. برای جلوگیری از مسدود شدن شما باید یک حساب بانکی خارجی را وارد نمایید.

آیا این حساب قانونی است؟

شرکت پی پال به علت پیروی از قوانین کشور آمریکا پیرامون تحریم ها به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی دهد. در فروردین سال 1394 دولت آمریکا این شرکت را به علت نقض تحریم‌ های ایران و چند کشور دیگر هفت میلیون دلار جریمه کرد.

بنابراین داشتن حساب پی پال برای کشور های ایران، سوریه، سودان، کوبا، میانمار و همچنین کشور هایی که در فهرست تحریم‌ های اقتصادی ایالات متحده هستند، غیرقانونی بوده و این کشور ها و شهروندان شان از دریافت خدمات از طریق پی پال محروم هستند.

سایت اصلی پی پال کدام است؟

پی پال تمام خدمات مرتبط با حساب های کاربرانش را در وب سایت رسمی خود به آدرس paypal.com به کاربرانش ارائه می دهد نه آدرسی دیگر. در صورت عدم توجه به صحیح بودن این آدرس، گرفتار کلاهبرداری و فیشینگ و … خواهید شد.

ساخت حساب پی پال برای ایرانیان ممکن است؟

ایرانی ها در همان ابتدای امر یعنی به هنگام ساخت حساب پی پال به مشکل بر می خورند. چون به دلیل تحریم ها امکان استفاده از سایت PayPalا با IP ایران را ندارند و بلافاصله اکانت شان Limit (محدود) می شود و امکان استفاده از موجودی (Balance) وجود نخواهد داشت.

به همین دلیل استفاده از VPS لازم و ضروری است. این تنها مانع نیست یعنی حتی اگر شما با تغییر IP هم اکانت بسازید، سایت پی پال با گذر زمان و به تدریج از شما مدارک هویتی و اقامتی، اثبات آدرس Address Proof و اتصال اکانت به حساب بانکی یا کارت بانکی را درخواست خواهد کرد.

از آن جا که ارائه این مدارک مثل گذرنامه ایرانی یا فیش تلفن در ایران بلافاصله منجر به بسته شدن حساب کاربری می شود بنابراین باز هم در معرض Limit شدن یا حتی مسدود شدن قرار می گیرید.

جدول اطلاعات

در این مقاله به بررسی سیستم پرداخت پول آنلاین PayPal می پردازیم و چنانچه شما هم علاقمند به خرید های بین المللی و پرداخت های ارزی و … هستید حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید و سایت بیستکس و شبکه های اجتماعی آن را دنبال نمایید.

موضوعپی پال
پی پال فیک هم داریم؟ راه های تشخیص فیک و اصلی پنج روش برای شناسایی پی پال فیک که در متن کاملا به آن ها اشاره شد.
پی پال بیزینس اکانت هم دارد؟ انواع حساب‌ های کاربری پی پال، حساب پرسونال، حساب پریمیر، حساب بیزینس، حساب استیودنت
می توانیم دو حساب paypal داشته باشیم؟بله امکان این کار وجود دارد.

آیا می توانیم بیش تر از یک حساب PayPal داشته باشیم؟

با توجه به این که سایت پی پال امکان ساخت 2 نوع اکانت یعنی پرسونال کانت و بیزینس اکانت را به ما می دهد بنابراین ما می توانیم به طور همزمان 2 حساب داشته باشیم.

معایب حساب PayPal برای ایرانیان

دریافت وجه با کارمزد: سایت پی پال ۲.۹ درصد از وجه انتقال یافته را به همراه ۰.۳۰ دلار به عنوان کارمزد دریافت می کند. که این به خودی خود یک عیب محسوب نمی شود ولی مقدار بالای آن یک نقص به حساب می آید. به بیانی دیگر استفاده از حساب پی پال برای موارد شخصی (یعنی حساب پرسونال پی پال) رایگان است. اما بیزینس ها و تجارت های بزرگ (یعنی حساب های پی پال بیزینس) باید مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت کنند.

کارمزد های اضافه بانکی: به غیر از خود سایت پی پال برخی از بانک ها نیز به هنگام انتقال پول از حساب پی پال به آن ها مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می کنند که این مبللغ از بانکی به بانک دیگر متفاوت است.

مسدود شدن اکانت: شرکت پی پال گاهی اوقات بدون هیچ دلیل یا حتی بدون هیچ هشداری حساب کاربران را محدود یا مسدود می کند که این می تواند برای خیلی از بیزنس ها یک ریسک باشد. خصوصا برای حساب های پی پال بیزینس زیرا حتی اگر انتقال وجه هم در کار باشد در حالت معلق قرار می گیرد.

فیلتر بودن در ایران: با توجه به این که شرکت پی پال در آمریکا قرار دارد باید از قوانین این کشور تبعیت کند. به همین دلیل باید به کشور هایی مثل ایران را که تحریم هستند، خدماتی ارائه نکند و این خود یکی از بزرگ ترین عیب های سیستم پی پال است.

افتتاح حساب پی پال رایگان نیاز به چه شرایطی دارد؟

در کل افتتاح حساب در سایت پی پال رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ گونه مبلغی نمی باشد. اما با توجه به تحریم های صورت گرفته علیه ایران ثبت نام رایگان ما ایرانیان در پی پال با چالش هایی روبرو است. ما ملزم به استفاده از آی پی کشور های دیگر که تحریم نیستند می باشیم (می توان از VPS استفاده کرد).

همچنین نیاز به یک شماره تماس از آن کشور داریم ( مثلا خرید سیمکارت ترکیه ) و همچنین باید آدرس محل سکونت خود را در آن کشور مشخص کنیم (مدارک تایید آدرس از کشور ترکیه). با داشتن اطلاعات ذکر شده می توانیم اقدام به ایجاد حساب نماییم.

پی پال مجازی تنها ارائه می شود؟

خیر برای افتتاح حساب پی پال در ایران باید از اطلاعات شخصی غیر از ایران (آدرس محل سکونت غیرایرانی، نام دانشگاه غیرایرانی، شماره تماس غیرایرانی و …) استفاده کرد و برای ورود به حساب پی پال بایستی از VPS (سرور اختصاصی مجازی) بهره گرفت.

نحوه استفاده از پی پال در ایران

نحوه استفاده از پی پال در ایران

بعد از مرحله ساختن حساب توسط یک کاربر ایرانی حالا نوبت به استفاده از خدمات سایت paypal می رسد. اما مشکلی که وجود دارد این است که اگر شرکت تشخیص دهد که با IP کشور ایران وارد شده‌ اید، حساب را مسدود خواهد کرد.

بعضی از افراد برای جلوگیری از این مورد سعی می کنند که با VPN وارد سایت شوند اما اگر فیلترشکن برای حتی چند ثانیه قطع شود، IP ایران تشخیص داده‌ شده و اکانت Paypal مسدود و از بین خواهد رفت. برای رفع این مشکل می توان با VPS (سرور اختصاصی مجازی) وارد سایت شد. لازم به ذکر است که در این مرحله باید با IP کشوری وارد شوید که در مرحله ثبت‌ نام اولیه نامش در سایت ثبت‌ گردیده.

همچنین در ادامه نکاتی بیان می شود که ما کاربران ایرانی با رعایت آن ها می توانیم از مسدود شدن احتمالی paypal مان جلوگیری کنیم: 1. عدم دریافت پول از منابع ناشناس 2. توجه به محدودیت تعداد تراکنش ها در پی پال 3. عدم ارائه اطلاعات از ایران در هیچ مرحله و مقطعی

کیف پول پی پال

نام دیگر PayPal کیف پول الکترونیکی است. زمانی که ما آن را با یکی از ارزهای مختلف شارژ نماییم می توان گفت از یکی از انواع کیف پول PayPal استفاده کرده‌ ایم. در حال حاضر پی پال از ارزهای زیر پشتیبانی می کند:

 • دلار استرالیا (AUD)
 • برزیل (BRL)
 • پوند انگلیس (GBP)
 • دلار کانادا (CAD)
 • چک (CZK)
 • کرون دانمارکی (DKK)
 • یورو (یورو)
 • دلار هنگ کنگ (HKD)
 • فورینت مجارستان (HUF)
 • اسرائیل (ILS)
 • ین ژاپن (JPY)
 • پزوی مکزیک (MXN)
 • دلار تایوان (TWD)
 • دلار نیوزیلند (NZD)
 • کرون نروژی (NOK)
 • پزوی فیلیپین (PHP)
 • زلوتی لهستانی (PLN)
 • روبل روسیه (RUB)
 • دلار سنگاپور (SGD)
 • کرون سوئدی (SEK)
 • فرانک سوئیس (CHF)
 • بات تایلندی (THB)
 • دلار آمریکا (USD)

سوالات متداول

آیا PayPal امن است؟

خرید آنلاین و انتقال پول آنلاین از طریق پی پال کاملا امن است و سیستم حفاظت از اطلاعات آن از داده ها رمزگذاری شده استفاده می کند. اما با وجود رعایت تمام موارد مربوط به امنیت در پی پال تنها 50 درصد از امنیت تامین می شود و رعایت برخی نکات توسط خود ما می تواند باعث تکمیل این فرآیند شود.

تاریخچه مختصر PayPal؟

paypal در سال 1998 با نام اولیه Confinity تاسیس شد. بنیانگذاران آن یعنی مکس لوچین و پیتر تیل قصد داشتند که یک واحد پولی بین المللی را که در کنترل دولت نباشد را ایجاد کنند. در سال 2000 شرکت eBay (بزرگ ترین سایت حراجی اینترنتی در دنیا) از این سرویس شروع به استفاده کرد. همین کار باعث شد که پی پال به سرعت همه گیر شود، به طوری که کاربران آن طی ۲ ماه از صد هزار نفر به یک میلیون نفر افزایش یافت.

تفاوت حساب پی پال بیزینس (Business) با پی پال شخصی (Personal) چیست؟

هر کدام از حساب های بیزینس و شخصی دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند که اصلی ترین تفاوت این دو حساب نیز در رابطه با امکانات آن ها می باشد. امکاناتی که حساب پی پال بیزینس برای کاربران فراهم می کند بسیار بیشتر از حساب شخصی می باشد.

تفاوت حساب پی پال بیزینس (Business) با پی پال پریمیر (Premier) چیست؟

این دو نوع حساب برای کاربرانی که خرید و فروش آنلاین انجام می دهند می تواند گزینه مناسبی باشد. تفاوت های این دو نوع حساب پی پال در رابطه با وضعیت مالیاتی، پرداخت های دسته جمعی و هزینه پرداخت های اضافی است.

مزایای PayPal چیست؟

مزایای استفاده از پی پال بیش‌ تر از معایب آن است. این مزایا به طور کلی شامل : 1. سادگی 2. تراکنش‌ های ثبت شده 3. امکان استفاده در موبایل 4. انتقال وجه رایگان به دوستان و خانواده 5. تخفیف و طرح‌های ویژه برای مشتریان وفادار و …

سقف تراکنش برای هر استفاده از PayPal چقدر است؟

اگر حساب شما از نوع پرسونال اکانت باشد، سقف تراکنش های تان 800 دلار در هفته خواهد بود. که این 800 دلار شامل مجموع واریز ها و پرداخت ها می باشد. در صورتی که تراکنش ها از سقف عبور کند، حساب کاربری لیمیت می شود و برای رفع لیمیت بایستی مدارک مورد نیاز را ارائه کنید.

مزیت داشتن یک حساب PayPal برای ما چیست؟

مزیت داشتن یک حساب PayPal این است که از طریق آن می توانیم از سایت های خارجی خرید کنیم، بلیط هواپیما و هتل رزرو کنیم، آزمون های بین المللی را ثبت نام کرده و یا درآمد های ارزی مان را وصول کنیم.

منظور از حساب وریفای شده PayPal چیست؟

حساب وریفای شده حسابی است که اطلاعات و مستندات لازم برای آن توسط ما کامل شده و از طریق شرکت پی پال مورد راستی آزمایی قرار گرفته است.

چه کسانی به PayPal نیاز دارند؟

کسانی که فریلنسر هستند و درآمد دلاری دارند. 2. کسانی که دوستان یا اعضای خانواده شان در خارج از کشور هستند و نیاز به ارسال یا دریافت آنی وجه دارند و … تقریبا تمام افرادی که می خواهد خرید های خارجی و یا پرداخت های خارجی داشته باشند.

آیا امکان افتتاح حساب پی پال (شخصی) بر روی تلفن همراه وجود دارد؟

بله اکانت پی پال را می توان بر روی تلفن همراه و کامپیوتر نصب کرد.

VPS چیست؟

سیستم های مجازی یا VPS کامپیوتر های مجازی در خارج از کشور هستند که به صورت ریموت در اختیار شما قرار می گیرد تا با استفاده از آن اقدام به استفاده از حساب کاربری خود در وب سایت پی پال نمائید. تا IP شما برای ورود به حساب همواره ثابت بماند و ایرانی بودن شما فاش نشود.

حساب محدود شده (Limit) پی پال به چه معنا است؟

اگر سایت PayPal متوجه شود که شما یک کاربر ایرانی هستید و یا به غیر از این متوجه شود که یک فعالیت غیرقانونی دارید، بلافاصله حساب شما (Limit) یا محدود می شود و مبالغ داخل آن هم بلوکه می گردد. رفع آن هم منوط به ارائه یک سری مدارک هویتی است.

آیا می توان پی پال 2021 را هک کرد؟

پاسخ به سوال بالا خیر است. کسی نمی تواند فقط با آدرس ایمیل شما حساب PayPal شما را هک کند. اطلاعات شما نزد PayPal ایمن است و دسترسی شخصی به حساب شما بیش از آدرس ایمیل شما طول می کشد مگر اینکه رمز عبور، سوالات امنیتی و اطلاعات مالی خود را ارائه کرده باشید.

هزینه PayPal برای 100 دلار چقدر است؟

هزینه PayPal برای 100 دلار 3.20 دلار خواهد بود.

آیا می توانیم حساب PayPal را حذف کنیم؟

روی تنظیمات حساب کلیک کنید. در بالای صفحه تنظیمات حساب، خطی برای نوع حساب وجود دارد. یک دکمه بستن حساب در سمت راست در این خط در کنار نوع حساب وجود دارد. روی دکمه بستن حساب کلیک کنید تا حساب پی پال خود را حذف کنید.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها