تبلیغات
ریف فایننس آموزش ارزهای دیجیتال

بررسی آینده ارز ریف فایننس برای خرید، فروش و سرمایه گذاری

  • توسط sara
  • 8 دقیقه

یکی دیگر از پروژه‌ های نوپا در حوزه دیفای که بر بستر شبکه پولکادات راه اندازی و طراحی شده است شبکه ریف فایننس می باشد. این پروژه طوری طراحی شده است که مجموعه گسترده‌ ای از خدمات متنوع دیفای را در قالب یک محصول واحد ایجاد ارائه کرده است و یکی از مهمترین مشکلات رایج در حوزه امور مالی غیر متمرکز را که همان مسئله کمبود نقدینگی می ‌باشد را با اتصال به صرافی های متمرکز از جمله بایننس طرف کرده است. در ادامه با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید.

ریف فایننس چیست؟ 

توکن اصلی شبکه ریف، REEF می باشد که مهم ترین وظیفه آن ایجاد انگیزه اقتصادی در سرمایه گذاران برای تقویت امنیت و ساختار شبکه است. این شبکه مبتنی بر گروه اثبات سهام می باشد که برای حفظ آن مشارکت‌ کنندگان نقش اساسی و مهم در آن دارند.

در این شبکه کارمزد تمامی تراکنش ها به صورت توکن پرداخت می‌شود و سود حاصل از آن به نود های شبکه اختصاصی می یابد. به طور کلی پلتفرم این شبکه برای رسیدن به اجماع در شبکه خود از الگوریتم اثبات سهام پولکادات استفاده می کند و از توکن آن به منظور استیکینگ استفاده می شود. 

ویژگیهای ریف فایننس

ویژگیهای ریف فایننس

در رابطه با پلتفرم ریف فایننس قابلیت ها و ویژگی های زیادی تعریف شده است. به طور کلی مهم ترین ویژگی های این شبکه در موارد زیر خلاصه می شود:

  • امکان تعامل و همکاری بین شبکه های blockchain مقیاس پذیری گسترده این شبکه که موجب می شود انجام تراکنش ها در این شبکه به میزان زیادی کاهش پیدا کند.
  • این پروژه یک سیستم کاملا غیر متمرکز است که توسط اعضای آن مدیریت می شود.
  • در پروتکل ریف ریسک هایی در مورد سیستم های مالی متمرکز وجود دارد به طور کل از بین رفته است.

جدول اطلاعات

خلاصه ای از اطلاعات مربوط به شبکه ریف فایننس عبارتند از:

موضوعریف فایننس
ریف فایننس چیست؟پروژه ای مبتنی بر شبکه دیفای
بلاک چین ریف فایننس بر روی چه شبکه ای ایجاد شده است؟بر بستر شبکه پولکادات راه اندازی و طراحی شده است.
توکن اصلی شبکه ریفتوکن Reef
پلتفرم شبکه ریف فایننس بر چه اساسی طراحی شده است؟ از الگوریتم اثبات سهام پولکادات استفاده می کند.

 کارکرد ریف فایننس به چه صورت است؟ 

ریف فایننس یک اجماع کننده هوشمند دارایی ها و سوده ده می باشد که هر مرکز مالی می تواند در آن ترکیب شود. کارکرد این شبکه به این صورت است که نقدینگی مورد نیاز را از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز، استخر های نقدینگی و دیگر منابع مالی جمع‌ آوری می‌ کند و قابلیت تعامل با دیگر شبکه های بلاک چین را نیز دارد. این پلتفرم از مولفه اصلی یعنی اجماع کننده فارمینگ هوشمند، اجماع کننده نقدینگی و مدیریت دارایی هوشمند تشکیل شده است.

 اعضای پروژه ریف فایننس چه کسانی هستند؟

این پروژه توسط دو تن از افراد سرشناس و شناخته شده در عرصه بازار های مالی طراحی و ارائه شده است. بنیان گذار و مدیر عامل این پروژه شخصی به نام دنکو منچسکی می باشد که مدیر ارشد فناوری سابق پروژه های ویولی و ادل فعالیت نیز داشته است.  دیگری والریا خولوستنکو می باشد که مدیر ارشد و بازاریابی این شبکه است که به عنوان بنیان گذار پولکادات دیفای الاینس نیز فعالیت داشته است.  

سرمایه ‌گذاران ریف فایننس چه کسانی هستند؟ 

توکن Reef موفق شد در عرضه اولیه خود رقمی حدود ۲۴ میلیون دلار سرمایه را جذب خود کند. به علاوه سرمایه داران بزرگی از جمله آلامدا ریسرچ، کریپیتال گروپ، مستر ونچرز و کریپیتال گروپ و افراد سرشناس دیگری در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند. 

 

 وضعیت فعلی Reef Finance به چه صورت است؟ 

وضعیت فعلی Reef Finance به چه صورت است؟ 

این شبکه در اوت سال ۲۰۲۱ به صورت محدود و برای تعداد کمی از کاربران راه اندازی شد. به این خاطر که بتواند با خطر کم ترین نسخه جدید خود را به تمام کاربران معرفی کند. این پروژه از ابتدای عرصه اش تا به حال قیمتی رو به کاهش داشته است که این امر موجب دلسردی کاربران از سرمایه گذاری در این پروژه شده است.

اما با یک دید کلی این پروژه از یک جامعه بزرگ و بسیار فعال تشکیل شده است که به سمت ارتقاء بیشتر کیفیت و کارایی خود تلاش می کند.

 سخن پایانی 

در این مقاله سعی کردیم به صورت خلاصه و اجمالی به ساختار و کارایی پروتکل ریف فایننس بپردازیم. این پروژه بر روی شبکه بلاک چین پولکادات راه اندازی شده است و هدف از طراحی آن ادغام محصولات متنوع دیفای در قالب یک محصول واحد و همچنین تامین نقدینگی مورد نیاز بوده است. توکن این شبکه REEF نام دارد که نقش حاکمیت و سهام گذاری را در این پروژه برعهده دارد. 

سوالات متداول

ریف فایننس چیست؟

یکی از پروژه‌های نوپا در حوزه دیفای که بر بستر شبکه پولکادات راه اندازی و طراحی شده است شبکه ریف فایننس می باشد.

مهم ترین کارایی ریف فایننس چه بوده است؟

خدمات متنوع دیفای را در قالب یک محصول واحد ایجاد ارائه کرده است و حل مشکل نقدینگی.

یکی از مهم ترین ویژگی های شبکه ریف فایننس چیست؟

مقیاس پذیری گسترده این شبکه که موجب می شود انجام تراکنش ها در این شبکه به میزان زیادی کاهش پیدا کند.

اعضای اصلی این شبکه چه کسانی هستند؟

بنیان گذار و مدیر عامل این پروژه شخصی به نام دنکو منچسکی می باشد و دیگری والریا خولوستنکو می باشد که مدیر ارشد و بازاریابی است.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها