چگونه بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟ کیف پول

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

  • توسط sajjad
  • 23 دقیقه

اگر با بازار های مالی و سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها سر و کار دارید ممکن است تا کنون نام کیف پول دیجیتال را شنیده باشید. کیف پول دیجیتال ابزاری برای نگهداری کریپتوکارنسی ها می باشند که هر کدام از آن ها از ارز های دیجیتال مختلفی پشتیبانی می کنند. این کیف پول ها با کیف پول های فیزیکی شما تفاوت داشته اما کارایی مشابهی دارند. شما از کیف پول های فیزیکی برای نگهداری اسکناس ها و پول های خود استفاده می کنید و کیف پول های دیجیتال هم برای نگهداری ارز های دیجیتال استفاده می شوند. یکی از مسائل مهم پیرامون این ابزار ها بهترین کیف پول ارز دیجیتال می باشد که کاربران زیادی با این چالش رو به رو هستند.

فهرست محتوا

در این مقاله به بررسی بهترین کیف پول ارز دیجیتال، انواع آن ها، نحوه خرید، کار کرد و دیگر مسائل پیرامون این ابزار ها پرداخته ایم. اگر شما هم با بازار ارز های دیجیتال سر و کار دارید و به دنبال بهترین کیف پول های ارز دیجیتال هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا از هر سوالی در این زمینه بی نیاز شوید.

چگونه بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال انتخاب و خرید بهترین کیف پول ارز دیجیتال هستید باید به فاکتور های مهمی در این زمینه دقت کنید. همه کیف پول ها مانند هم نیستند و هر کدام از آن ها ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارند که در انتخاب های شما تاثیر گذار هستند. اولین مسئله در مورد انتخاب این ابزار ها پشتیبانی این کیف از ارز دیجیتال مد نظر شما است زیرا هر کدام از آن ها از کریپتوکارنسی های مختلفی پشتیبانی می کنند. علاوه بر این مورد برای انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال خوب باید به موارد دیگری هم اشاره کنید که در قسمت زیر ذکر شده اند.

  • پشتیبانی کیف پول از ارز مد نظر شما
  • امنیت کیف پول
  • اعتبار کیف پول
  • سرعت مناسب
  • قیمت کیف پول
  • کاربری آسان
بهترین کیف پول دیجیتال برای ایرانیان چیست؟

بهترین کیف پول دیجیتال برای ایرانیان چیست؟

در حال حاضر کیف پول های دیجیتال مختلفی ارائه و عرضه شده اند اما برخی از آن ها قابلیت دسترسی برای کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. با توجه به این موضوع بسیاری از کاربران ایرانی به دنبال بهترین کیف پولی هستند که در ایران هم بتوان از آن استفاده کرد. اکنون کیف پول های معروف زیادی وجود دارند که کاربران ایرانی می توانند به سادگی از آن ها برای نگهداری ارز های دیجیتال خود استفاده کنند که در این قسمت به آن ها اشاره خواهیم کرد.

از بهترین کیف پول های دیجیتال برای ایرانیان می توان به Trust، Blockchain،Exodus، Electrum،Ledger، KeepKey، Trezor و کیف پول من اشاره کرد که کاربران ایرانی به سادگی می توانند از این کیف پول های دیجیتال استفاده کنند. در میان نام هایی که ذکر شد کیف پول من یک کیف پول دیجیتال ایرانی می باشد و سایر آن ها جزو کیف پول های بین المللی به شمار می روند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ایرانی چه نام دارد؟

با توجه به گسترش ارز های دیجیتال در کشور و مسدود بودن برخی از کیف پول ها، ایران هم چند مدل کیف پول دیجیتال ارائه کرده است. کیف پول من اکنون به عنوان بهترین و محبوب ترین کیف پول دیجیتال ایرانی شناخته می شود که کاربران زیادی هم از آن برای نگهداری ارز های دیجیتال استفاده می کنند.

این کیف پول دیجیتال ایرانی از کریپتوکارنسی های بیت کوین، اتریوم، ریپل، تتر، بیت کوین کش، لایت کوین، چین لینک، کاردانو، پولکادات و بایننس کوین پشتیبانی می کند و امنیت بالایی هم دارد. همچنین قبلا در مقاله راهنمای ساخت بهترین کیف پول بیت کوین توضیحات کاملی برای ساخت کیف پول برای پادشاه ارز های دیجیتال آورده ایم.

ویژگی های بهترین کیف پول دیجیتال مختلف 

کیف پول های دیجیتال به 4 دسته نرم افزاری، سخت افزاری، کاغذی و تحت وب تقسیم می شوند و هر کدام از این دسته ها انواع گوناگونی دارند. هر کدام از این کیف پول های ویژگی های خاص خود را دارند که باعث می شود نسبت به دیگر کیف پول های دیجیتال برتر باشند. در قسمت زیر مهم ترین ویژگی های بهترین کیف پول دیجیتال ذکر شده است.

امنیت

امنیت مهم ترین مسئله در رابطه با ارز های دیجیتال می باشد. امنیت هر کدام از کیف پول های دیجیتال با یک دیگر متفاوت است. در حال حاضر کیف پول های کاغذی از نظر امنیت بسیار پایین هستند و کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری معمولا امنیت بسیار بالایی دارند.

متن باز بودن

متن باز بودن یکی از ویژگی های مهم یک کیف پول دیجیتال خوب است. متن باز بودن به این معناست که کاربران می توانند در محتوا تغییراتی ایجاد کنند که معمولا اکثر کیف پول های دیجیتال برتر جهان متن باز هستند.

سرعت

از سرعت هم می توان به عنوان یکی دیگر از ویژگی های مهم یک کیف پول دیجیتال خوب اشاره کرد. برخی از این ابزار ها هستند که در زمان بارگذاری اطلاعات بسیار کند عمل می کنند و از طرفی دیگر سرعت بارگذاری برخی از این ابزار ها بالا است و همین یکی از ویژگی های یک کیف پول خوب به شمار می رود.

پشتیبانی از ارز های دیجیتال مختلف

همان طور که در قسمت های قبل گفته شد برخی از کیف پول ها تنها از یک ارز و یا ارز های دیجیتال محدودی پشتیبانی می کنند. یکی از ویژگی های یک کیف پول خوب این است که بتواند از کریپتوکارنسی های مختلفی پشتیبانی کند تا کاربران بیشتری از آن استفاده کنند.

قیمت

قیمت

در حال حاضر برخی از کیف پول ها رایگان، برخی دارای قیمتی مناسب و برخی هم گران هستند. برخی از بهترین کیف پول ها هستند که با توجه به امکاناتی که دارند با قیمت پایینی عرضه می شوند که یکی از ویژگی های مهم آن ها به شمار می رود.

نسخه های مختلف

همان طور که گفته شد کیف پول ها به 4 دسته تقسیم می شوند. در حال حاضر یکی از ویژگی های مهم برخی کیف پول ها قابلیت اجرا به صورت نرم افزاری و تحت وب را می باشد.

آنلاین و آفلاین بودن

برخی کیف پول ها برای کار نیاز به اینترنت دارند و برخی هم به صورت آفلاین قابلیت استفاده دارند. معمولا استفاده به صورت آفلاین یکی از ویژگی های خوب و جذاب برخی از این ابزار ها به شمار می رود.

بهترین کیف پول برای ارز های دیجیتال مختلف

بهترین کیف پول برای ارز های دیجیتال مختلف

همان طور که می دانید هر کدام از کیف پول ها از کریپتوکارنسی های مختلفی پشتیبانی کرده که معمولا اکثر کیف پول های دیجیتال از ارز های بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می کنند. حال در این قسمت بهترین کیف پول ها برای اصلی ترین ارز های دیجیتال نام برده شده اند.

 بهترین کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال جهان می باشد. از مهم ترین کیف پول های دیجیتالی که از این توکن پشتیبانی می کنند می توان به کیف پول های Trust Wallet، Ledger، Trezor، Mycelium، BlueWallet، Electrum، Exodus، Bitcoin Wallet، Blockchain.com و Bitaddress.org اشاره کرد.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر جهان می باشد که استفاده زیادی هم از این توکن صورت می گیرد. اتریوم هم دارای کیف پول های محبوب معروفی مختلفی می باشد که مهم ترین آن ها شامل کیف پول های Myetherwallet، Metamask، Trust wallet، Ledger، Trezor، Enjin wallet، Mycelium wallet، Atomic wallet، Exodus wallet و Blockchain می باشند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ترون

نام توکن ترون را تا کنون ممکن است شنیده باشید. ترون یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال فعال بازار می باشد اما تمامی کیف پول های دیجیتال از آن پشتیبانی نمی کنند. از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال ترون می توان به Ledger Nano X، Exodus، Trust Wallet، Infinito Wallet، Paytomat، Paytomat، Evercoin Wallet، qPocket، Huobi Wallet، Ellipal Cold Wallet 2.0، Abra، Citowise، Ginco، Satowallet Exchange، Coinfy Wallet و Zebpay اشاره کرد.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال تتر

تتر یکی دیگر از ارز های دیجیتال معروف می باشد. از این ارز دیجیتال هم کیف پول های مختلفی پشتیبانی می کنند که بهترین آن ها کیف پول های Ledger Nano X، Hoo Wallet، Cobo Wallet، BitKeep، Huobi Wallet، Ellipal Cold Wallet 2.0، Multi-cryptocurrency Wallet، Satowallet Exchange، Kcash Wallet، و CoinSpot می باشند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال کاردانو

نام ارز دیجیتال کاردانو را ممکن است تا کنون بار ها شنیده باشید. این ارز دیجیتال کیف پول های مختلفی دارد که بهترین آن ها Ledger Nano X، Ledger Nano S، Trezor Model T، Daedalus، YOROI، Atomic، Exodus و Guarda می باشند.

جدول اطلاعات

در این قسمت به صورت جدول بررسی کوتاهی راجب بهترین کیف پول ارز دیجیتال داشته و در آن نگاهی به موضوعات مهم مقاله خواهیم کرد.

انواع کیف پول ارز دیجیتال کدامند؟سخت افزاری، نرم افزاری، تحت وب، کاغذی
امن ترین کیف پولهای دیجیتال کدامند؟نرم افزاری و سخت افزاری
بهترین کیف پول های بیت کوین کدامند؟ Mycelium، Ledger، Trezor
بهترین کیف پول ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟کیف پول من

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای سیستم عامل های مختلف

در قسمت های ابتدایی گفته شد که یکی از انواع کیف پول ها، کیف پول دیجیتال نرم افزاری است. حال این نوع کیف پول هم بر روی 3 نوع سیستم عامل کامپیوتر (ویندوز)، آیفون (IOS) و اندروید نصب می شود که در این قسمت به بهترین کیف پول های دیجیتال این 3 سیستم عامل اشاره شده است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای کامپیوتر

در حال حاضر کیف پول های متنوع زیادی هستند که قابلیت نصب بر روی کامپیوتر را دارند. مهم ترین کیف پول های دیجیتال برای کامپیوتر مدل های Electrum، Coinomi، Bitcoin core، Exodus، Armory، Atomic و Copay می باشند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای آیفون

گوشی های موبایل آیفون از سیستم عامل IOS استفاده می کنند. این سیستم عامل هم دارای کیف پول های دیجیتال مختلفی برای نگهداری کریپتوکارنسی ها می باشند که مهم ترین آن ها کیف پول های BRD، Edge، Copay، Jaxx، Bitpie و Blockchain می باشند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای اندروید

در حال حاضر اکثر گوشی های موبایل از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند. برای این سیستم عامل هم کیف پول های مختلفی طراحی شده است. از مهم ترین و بهترین کیف پول های دیجیتال برای اندروید می توان به Trust wallet، Blue Wallet، Bitcoin wallet، Electrum Wallet، Mycelium، BRD و Exodus Wallet اشاره کرد.

قیمت کیف پول ارز دیجیتال چقدر است؟

قیمت کیف پول ارز دیجیتال چقدر است؟

کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها هم قیمت خاص خود را دارند. در حال حاضر کیف پول های دیجیتالی وجود دارند که به صورت رایگان عرضه می شوند پس در نتیجه قیمت کیف پول ها از صفر تومان آغاز می شود. کیف پول های دیجیتال به توجه به نوع و ویژگی هایی که دارند دارای قیمت های مختلفی می باشند به طور مثال در حال حاضر قیمت کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس حدود 1 میلیون و 670 هزار تومان می باشد و کیف پول دیجیتال سخت افزاری لجر نانو ایکس با قیمتی حدود 5 میلیون 300 هزار تومان به فروش می رسد.

با توجه به این که این کیف پول ها خارجی بوده و قیمت آن ها بر اساس دلار تعیین می شود و با توجه به نوسانات قیمت دلار در ایران، قیمت این کیف پول های دیجیتال هم همواره دچار نوسان است. اگر به دنبال خرید کیف پول هستید، نام کیف پول مد نظر خود را در گوگل سرچ کرده تا از قیمت آن با خبر شوید.

دانلود کیف پول ارز دیجیتال

دانلود کیف پول ارز دیجیتال

بحث دانلود کیف پول دیجیتال یکی از موضوعات مهم در رابطه با کیف پول های نرم افزاری می باشد. اگر قصد دانلود کیف پول های نرم افزاری را دارید باید حتما از اصلی بودن ورژن آن اطمینان حاصل کنید.

برای دانلود کیف پول های دیجیتال بهترین راه استفاده از سایت های اصلی کیف پول های دیجیتال برای دانلود نرم افزار می باشد. به طور مثال اگر قصد دانلود کیف پول نرم افزاری Coinomi را دارید وارد سایت این کیف پول شده و از این طریق آن را دانلود و نصب کنید. حال اگر شما به سایت های این کیف پول های دیجیتال دسترسی ندارید، برخی از این نرم افزار ها در گوگل پلی (برای اندروید) و اپ استور (برای آیفون) ارائه شده اند که می توانید از این طریق آن ها را دانلود کنید. تا حد امکان سعی کنید از این دو روشی که گفته شد استفاده کنید و یا اگر قصد دانلود از دیگر منابع و سایت ها را دارید حتما از اصلی بودن ورژن نرم افزاری پول دیجیتال مطمئن شوید تا در آینده مشکلی شما را تهدید نکند.

انواع کیف پول ارز دیجیتال 

همان طور که می دانید کیف پول های دیجیتال به 4 دسته سخت افزاری، نرم افزاری، تحت وب و کاغذی تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این 4 دسته دارای انواع مختلفی از برند ها می باشند که از کریپتوکارنسی های مختلفی پشتیبانی می کنند. در این قسمت 4 دسته کیف پول های دیجیتال معرفی شده اند و می توانید به آن ها بیشتر آشنا شوید.

سخت افزاری

کیف پول دیجیتال سخت افزاری یکی از پرکاربرد ترین کیف پول های دیجیتال می باشند که معمولا جزو امن ترین کیف پول ها هم به شمار می روند. این نوع کیف پول ها یک سخت افزار با اندازه و شکل های مختلف می باشد که از نظر فنی بسیار پیچیده بوده اما از نظر کاربری بسیار آسان است و افراد به راحتی می توانند از این نوع کیف پول ها استفاده کنند. هر کیف پول سخت افزاری دارای یک نرم افزار هم می باشد که می بایست آن را از سایت رسمی کیف پول مد نظر دانلود کنید.

نرم افزاری

یکی دیگر از انواع کیف پول ها مدل نرم افزاری می باشد که بسیار هم پر کاربرد است. این نوع کیف پول دیجیتال انواع بسیار زیادی دارد و هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. کیف پول های نرم افزاری به 3 شاخه اندروید، آیفون و کامپیوتر تقسیم می شوند که می توانید آن ها را از سایت رسمی کیف پول و یا اپ استور و گوگل پلی دانلود و نصب کنید. کیف پول های نرم افزاری معمولا از نظر امنیت بسیار مطمئن هستند که میزان امنیت در مدل های آن مختلف است. این گونه از کیف پول های دیجیتال معمولا باید به اینترنت دسترسی داشته باشند. البته برخی از آن ها هم به صورت آفلاین توانایی انجام کار را دارند.

تحت وب

کیف پول های دیجیتال تحت وب به کیف پول هایی گفته می شوند که به صورت سایت هستند و با مرورگر های خود می توانید از آن ها استفاده کنید. این نوع کیف پول ها هم با کامپیوتر و هم با موبایل قابل استفاده می باشند که یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها به شمار می رود مانند کیف پول Blockchain که یکی از بهترین کیف پول های دیجیتال به شمار می رود. این کیف پول ها هم معمولا امنیت بالایی دارند و برای کاربران بسیار مناسب هستند.

کاغذی

کیف پول دیجیتال کاغذی هم یکی دیگر از انواع این ابزار ها می باشد. این نوع از کیف پول های دیجیتال امنیت بسیار کمی دارند و معمولا استقبال زیادی از آن ها صورت نمی گیرد. به این دسته از کیف پول ها کیف پول سرد هم گفته می شود که بر روی کاغذ چاپ شده و به راحتی می توان از آن ها کلاهبرداری کرد.

خرید کیف پول ارز دیجیتال

اگر قصد خرید کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری را دارید، سایت های زیادی وجود دارند که می توانید به صورت اینترنتی کیف پول مد نظر خود را سفارش داده و خریداری کنید. در ایران فروشگاه های زیادی هم وجود دارند که به صورت حضوری می توانید دستگاه مد نظر خود را با قیمت های تعیین شده خریداری کنید.

برای خرید کیف پول های دیجیتال نرم افزاری هم می توانید از طریق سایت های خود کیف پول ها اقدام کنید.

سوالات متداول

کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال ابزاری برای نگهداری کریپتوکارنسی ها یا ارز های دیجیتال می باشد.

کیف پول های دیجیتال چند دسته دارند؟

این ابزار در 4 دسته نرم افزاری، سخت افزاری، تحت وب و کاغذی وجود دارند.

کیف پول دیجیتال سخت افزاری چیست؟

یک نوع کیف پول دیجیتال به صورت یک دستگاه سخت افزاری در انواع مختلف بوده که جزو امن ترین کیف پول های دیجیتال می باشد.

منظور از کیف پول نرم افزاری یعنی چه؟

نرم افزار هایی هستند که بر روی موبایل و کامپیوتر نصب شده و مدیریت ارز های دیجیتال خود را بر عهده دارید و با استفاده از آن ها از ارز های خود نگهداری می کنید.

کیف پول های تحت وب چگونه هستند؟

این دسته از کیف پول ها به صورت سایت بوده و با مرورگر موبایل و کامپیوتر می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین مدل های کیف پول سخت افزاری کدامند؟

بهترین مدل های کیف پول سخت افزاری، کیف پول های Ledger Nono X، Trezor Model T، CoolWallet S و CoolWallet Pro می باشند.

بهترین کیف پول های دیجیتال نرم افزاری کدامند؟

از بهترین کیف پول های نرم افزاری می توان به Trust Wallet، Mycelium، BlueWallet و Electrum اشاره کرد.

بهترین کیف پول های بیت کوین کدام مدل ها هستند؟

بهترین کیف پول های بیت کوین مدل های Trust Wallet، Ledger، Trezor، Mycelium و BlueWallet می باشند.

امن ترین کیف پول ها کدام ها هستند؟

در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری امن ترین کیف پول های دیجیتال به شمار می روند.

برای خرید کیف پول به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید کیف پول دیجیتال باید به قیمت، پشتیبانی از ارز مورد نظر، امنیت و سرعت توجه کرد.

آیا کیف پول دیجیتال کاغذی امن است؟

کیف پول های کاغذی با توجه به این که بر روی کاغذ چاپ می شوند معمولا امنیت بالایی ندارند.

بهترین کیف پول دیجیتال ایرانی کدام است؟

در حال حاضر کیف پول من، بهترین کیف پول دیجیتال ایرانی می باشد.

کیف پول نرم افزاری چند شاخه دارد؟

کیف پول های نرم افزاری به 3 شاخه اندروید، آیفون و کامپیوتر تقسیم بندی می شوند.

کیف پول های دیجیتال آنلاین هستند یا آفلاین؟

برخی از این ابزار ها آنلاین و برخی هم آنلاین می باشند.

قیمت کیف پول دیجیتال چقدر است؟

قیمت کیف پول های دیجیتال با هم تفاوت دارند و قیمت آن ها بستگی به نوع و ویژگی های کیف پول دارد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها