تبلیغات
ساید چین مفاهیم پایه

ساید چین چیست؟ همه چیز در مورد ساید چین ارز دیجیتال

  • توسط zeinab
  • 16 دقیقه

در شبکه بلاک چین یک زنجیره جانبی یا به نوعی ساید چین یک نوع آوری حائز اهمیت می باشد که کاربرد ها و آثار با مدت تایم زیاد اتفاقات جالبی برای قابلیت تعامل و مقیاس پذیری در شبکه های بلاک چین به شمار می رود. بهتر است بدانید که ساید چین ها در ادامه بلاک چین ها قرار دارند و نوع کار آن ها را سرعت می بخشند و بالا می برند.

اعتبار بخشی اطلاعات از بلاک چین های گوناگون انجام پذیر و انتقال بی ایراد بین بلاک چین ها را میسر می کند. از شما می خواهیم که ما را در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراهی کنید چرا که قصد ما بر این می باشد که بتوانیم اطلاعات زیادی را در رابطه با ساید چین در اختیار شما قرار دهیم و به شما در اطلاع رسانی کمک کنیم.

ساید چین چیست؟

در نظر داشته باشید که می توان گفت یک ساید چین در حقیقت بلاک چین مجزا می باشد که با به کار گیری از peg دو جانبه به بلاک چین اصلی متصل شده است. پگ دو طرفه این امکان را ایجاد می کند که تعویض دارایی را با نرخ از قبل مشخص شده بین سر شاخه های بلاک چین و حواشی اطراف ایجاد کند. در صورتی این قضیه برعکس عمل می کند که از یک ساید چین به یک چین اصلی برویم.

بهتر است بدانید که ساید چین ها روش ها و فرمول های خاص خود را دارند به طوری که می توان گفت عملکرد متفاوتی نسبت به بلاک چین ها دارا می باشند. این روزها روش های پیشرفته ای در به کار بردن ساید جین به وجود آمده است که به عنوان مثال می توان گفت ساید چین های شبکه لوم با اکوسیستم ثبات سهام نمایندگی شده برای برنامه های غیر متمرکز پیشرفته شده و بازی برای اتریوم، و هم چنین ساید چین در بلاک استریم برای منتقل کردن با سرعت بالا، محرمانه سیف بیت کوین می باشد.

ویژگی های ساید چین شامل چه مواردی می شود؟

نکته قابل توجهی در رابطه با ساید چین که باید در نظر داشته باشید این می باشد که ساید چین ها به روز آزمایش باعث خلاقیت می شوند. اگر به طور آنی مقیاس پذیری بشوند آزمایش های راحت و ساده ای با روش های مقیاس پذیری مختلف را در خود انجام می دهند.

در نظر داشته باشید که شما از طریق به کار گیری ساید چین می توانید از مشکلات مربوط به توزیع اولیه، بالا و پایین مارکت ها، مانع های ورودی در آلت کوین ها که جنس کیمیایی و محدودیت واحد های خود را از بیت کوین مورد الگو قرار داده اند، دوری کرد. طبق چیزی که گفته شده است ساید چین مستقل می باشد و دارای ویژگی های مختلف مختص به خود می باشد.

تاریخچه ساید چین به چه صورت است؟

تاریخچه ساید چین به چه صورت است؟

باید بدانید که ایده ساخت ساید چین در سال 2014 شکل گرفت است به طور کل می توان گفت زمانی که چندین چهره سرشناس در دنیا ارز دیجیتال که ایده پردازان اصلی می باشد در یک مقاله این آکادمیک ها را منتشر نموده و در این ساید چین ها به ثبت رسانده و معرفی کردند.

باید بدانید که تعدادی از این نویسندگان از اشخاص مهم بلاک چین را معرفی کردند. بهتر است بدانید که تعداد بسیاری از این مسائل در حال حاضر نیز وجود دارند. در آن زمان ها آلت کوین ها هر روز در حال پیشرفت های چشم گیری بودند و مشکلات مربوط به بالا پایین ها یا به اصلاح نوسان ها، سیف بودن و نبودن قابلیت ارتباط آن ها با بیت کوین نگرانی هایی را ایجاد می کرد.

مشخصه های ساید چین

مطلب قابل توجهی که باید در رابطه با ساید چین بدانید این می باشد که ساید چین ها از راه های آزمایش عامل خلاقیت شده اند. آن ها به جا قرار گرفتن به طور مستقیم در معرض مقیاس پذیری قرار بگیرند با انجام فعالیت و آزمایشات ساده و راحت مقیاس پذیری های گوناگونی را در خود جای داده اند. باید بدانید که یک ساید چین ثابت شده چند مشخصه خاص دارد که شامل این موارد می باشد:

  • این که تنها شخصی که مالک می باشد توانایی این را دارد که دارایی هایی که بین ساید چین ها جا به حا شده است را به زنجیره اصلی بازگرداند.
  • این که این دارایی ها بدون هیچ ریسکی جا به جا شوند، تراکنش ها دارای پویایی باشند، این ساید چین ها باید استقلال داشته باشند که این به این معنا می باشد که تعییرات و مشکلات یک ساید چین نباید بر ساید های دیگر تاثیر بگذارند حتی اگر به یک دیگر متصل باشند.
  • مشخصه آخر این باشد که نباید از کاربران درخواست شود که ساید چین هایی که با کاری از آن ها ساخته نیست را دنبال کنند.
انتقال دارایی بین زنجیره ها چگونه صورت می گیرد؟

انتقال دارایی بین زنجیره ها چگونه صورت می گیرد؟

باید بدانید که ساید پیت هایی که تثبیت شده هستند برای منتقل کردن دارایی بین زنجیره ها از یک اکوسیستم دو جانبه استفاده می کنند و هم چنین در تراکنش ها مدرک هایی ثبت شخص مالک را ارائه می کنند. قصد از این کار این می باشد که ویژگی قفل کردن دارایی در یک زنجیره اصلی فعال شود و از این طریق موجب می شود که این دارایی را به ساید چین منتقل کرد و در آخر آن را در یک زنجیره اصلی بازیابی کرد.

به صورت کلی دارایی هایی که در زنجیره اصلی بر روی یک آدرس مخصوص ثابت می شوند مانند کارایی های مبتدی ساید چین نابود نخواهند شد.

جدول اطلاعات

ما در این بخش برخی از اطلاعات مربوط به مقاله ساید چین را در این بخش به صورت جدول برای شما گردآوری کرده ایم. به یاد داشته باشید که تا به امروز افراد زیادی به دنبال چکیده ای از اطلاعات می باشند.

موضوعساید چین
مراحل فرآیند انتقال داراییدارایی، دوره رقابت
مشخصه ساید چین تثبیت شدهتراکنش های پویا، مالک دارایی ها
سال ساخت ساید چین2014
موارد مربوط به پیوند دو طرفعضویت پویا، روش اثبات تایید پرداخت
بلاک چین با ساید چین چه تفاوتی دارند؟

بلاک چین با ساید چین چه تفاوتی دارند؟

بهتر است بدانید که در مورد بلاک چین، ساید چین یک نوع خلاقیت و هم چنین نوع آوری محسوب می شود که به کار گیری های آن ها و آثار طولانی مدت جالبی در جهت مقیاس سنجی اطلاعات از بلاک چین های مختلف ایجاد کرده است و تراکنش بی عیب و نقص را برای blockchain ها به وجود آورده است.

ساید چین در واقع امتداد بلاک چین های موجود نیز می باشد که باعث انتقال بی عیب و نقص تمامی دارایی های بلاک چین را امکان پذیر می کند. ساید چین تا به امروز پیشرفت های زیادی انجام داده است و ما در این بخش برخی از آن ها را برای شما مثل می زنیم.

به یاد داشته باشید که ساید چین های شبکه لوم به الگوریتم dpos یا اثبات سهام نمایندگی شده مفهوم ساید چین در دنیای کریپتو می باشد. به طور کلی برنامه غیر متمرکز توسعه پذیر و همچنین بازی اتریوم در بلاک استریم برای انتقال محرمانه و سریع ارز بیت کوین تاریخچه ساید چین شده است.

تراکنش های ساید چین به چه صورت می باشند؟

باید بدانید که ساید چین برای تراکنش های خود از یک پیوند دو طرفه نیز استفاده می کند و تنها به تراکنش های بین زنجیره ای اجازه می دهد. بهتر است بدانید که برخی از انتقالات از بیت کوین یا زنجیره مادر به اتریوم یا ساید چین نیز می باشد که امکان استفاده از قابلیت های اتریوم را به کاربران می دهد و این به منظور قرارداد های هوشمند کاملا شفاف می باشد.

باید بدانید که بیت کوین در ساید چین اتریوم تغییری نمی کند و همان بیت کوین می ماند و بهتر است در این باره اطلاعات زیادی را به دست آورید. باید بدانید که دارایی اصلی در این عملیات تغییری نمی کند و همان بیت کوین می ماند و در نتیجه می توان گفت که بیت کوین در ساید چین اتریوم همان بیت کوین است

ارز دیجیتال ساید چین هم داریم؟

بهتر است بدانید که ساید چین یا همان زنجیر جانبی دارای ارز نمی باشد و این امر به دلیل نحوه کاربرد آن می باشد. در عرصه بلاک چین زنجیره جانبی یا ساید چین اهمیت زیادی دارد و این امر باعث اثر های دراز مدت زیادی نیز می شود و این امر قابلیت تعامل و مقیاس پذیری گسترده در شبکه های بلاک چینی را به وجود می آورد. به طور کلی می توان گفت که ساید چین امتداد بلاک چین ها محسوب می شود و باعث می شود که عملکرد آن ها بالا برود و باعث انتقال بی نقص می شود.

این امر مدت هاست که در بین دنیای ارزهای دیجیتالی مطرح شده است و می توان گفت که این ایده به تازگی وارد بازار دیجیتالی نشده است. این امر نام قدیمی آن را که ساید چین تثبیت شده بوده است به همه نشان می دهد. این امر به واسطه برخی از نویسنده های نو آور و ایده پرداز می باشد که در زمینه ساید چین و حتی توسعه بیت کوین نیز قدم برداشته اند.

مدل پیوند در سایت چین به چه صورت است؟

مدل پیوند در سایت چین به چه صورت است؟

بهتر است بدانید که به دلیل روشن نبودن زبان اسکریپت نویسی ارز بیت کوین نباید به آن نیز اعتماد زیادی کرد. مدل پیوند نیز برای بهبود عملکرد و کارایی حریم خصوصی نیز می باشد و باید بدانید که شاید سرعت بیشتر و امنیت کلی بهتر اعتماد را بیشتر کند و این در صورتی می باشد که برخلاف روند پذیرش بیت کوین عمل شود. مشکلات ساید چین و نگرانی هایی که برای امنیت ساید چین وجود دارد و همچنین که پتانسیل این زنجیره جانبی برای سافت ورک و حتی خطر افزایش تمرکز استخراج و فرایند استخراج ترکیبی نیز مشکل برخی از افراد می باشد.

امنیت زنجیره جانبی چقدر می باشد؟

امنیت زنجیره جانبی چقدر می باشد؟

بهتر است که اطلاع داشته باشید که این امر با این که زنجیره جانبی از دیگر زنجیره های جانبی جدا و مستقل می باشند و هر ساید چین وظایفی دارد و این وظیفه مربوط به امنیت خود و تامین آن است و همچین مربوط به امن بودن برای توان ضروری استخراج می باشد و دارای وظایف دیگری نیز می باشد. بلاک چین بیت کوین در مقابل منظم ترین حمله ها و حتی بهترین هکر ها توانایی کافی برای استخراج ثابت و انجام کار در بستر امن بودن را دارد.

این امر در صورتی می باشد که بسیاری از زنجیره ها جانبی جدید فاقد برخی از اثر های شبکه ای و توان استخراجی مورد نیاز برای ضمانت امنیت کاربرانشان هستند. بهتر است بدانید که نیاز بر توان استخراج در نهایت برای افزایش تمرکز ماینر ها نیز مفید می باشد چرا که در برابر ورود ماینر هایی که در مقیاس های کوچک تری شروع به کار کرده اند، مشکلات بزرگی را به وجود می آورد. برخی از ماینر هایی که در چندین بلاک چین کار می کنند کارمزد و پاداش خوبی وجود دارد.

ساید چین تثبیت شده چه مشخصه ای دارد؟

بهتر است بدانید که یک زنجیره جانبی تثبیت شده دارای برخی از مشخصه ها می باشد و ما در این بخش به برخی از آن ها می پردازیم. باید به یاد داشته باشید که تا به امروز بسیاری از عملکرد ها وارد بازار دیجیتالی شده است و این امر دارای برنامه های فناوری نیز می باشد.

یکی از مشخصه های آن این است که تنها مالک اصلی دارایی ها قادر است دارایی ها را بین زنجیره جانبی ها نیز جا به جا شده اند را به زنجیره اصلی نیز برگرداند. یکی دیگر از مشخصه ها مربوط به این است که دارایی ها حتما باید بدون ریسک شخص مقابل نیز جا به جا شود.

تمامی تراکنش ها نیز باید پویا باشد. بهتر است بداند که زنجیره جانبی ها باید مستقل باشد و این دارای این معنا می باشد که تمامی تغییرات و حتی مشکل های یک زنجیره جانبی نیز نباید بر زنجیره جانبی دیگری تاثیر بگذارد حتی اگر دو زنجیره جانبی با هم در ارتباط باشند.

بهتر است بدانید که سازمان دهی مجدد بلاک چین را نیز شامل می شود. به طور کلی نباید کاربران نباید زنجیره جانبی های استفاده نشده را نیز دنبال کنند. بهتر است بدانید که زنجیره جانبی های تثبیت شده برای انتقال دارایی بین زنجیره ها از پیوند های دو طرفه نیز استفاده می کنند.

هدف در این می باشد که برخی از دارایی های روی زنجیره اصلی را قفل کند. بهتر است بدانید که دارایی هایی که بر روی زنجیره مادر هستند و دارای یک آدرس خروجی به ویژه قفل می شود و کاربرد های ابتدایی زنجیره جانبی از بین نمی رود.

فرآیند انتقال دارایی به شیوه پیوند دو طرفه چگونه است؟

فرآیند انتقال دارایی یعنی از زنجیره مادر به یک زنجیره جانبی نیز دارای چند مرحله می باشد که ما در این بخش به برخی از آن ها می پردازیم. یکی از موارد قابل توضیح دارایی می باشد و این یعنی سکه بومی یک بلاک چین که به یک آدرس خروجی نیز فرستاده می شود و این امر برای قفل کردن زنجیره دارایی می باشد.

این مورد تنها با یک روش که روش تایید پرداخت است می تواند دارایی ساید چین را قفل کند. یکی دیگر از مرحله ها دوره تایید تراکنش ها می باشد که مربوط به بازه زمانی دارایی ها در زنجیره مادر نیز می باشد. به یاد داشته باشید که تمامی این فرآیند ها طبق دستورات و روش های عملکردی معتبر می باشد.

بعد از آن یک عدد شماره تراکنش بر روی زنجیره جانبی ایجاد می شود که دارای آدرس خاصی بر روی زنجیره مادر پیوند شده است و با نام تایید پرداخت شده یا spv proof شناخته می شود. به طور کلی باید بدانید که تمامی تکنولوژی و فناوری زنجیره جانبی ها دارای برنامه می شود و پیوند های دو طرفه جزئی از برنامه ریزی ها نیز می باشد. به طور کلی به دلیل وجود برنامه ای تنظیم کننده این امر دارای مراحلی مشخص می باشد.

یکی دیگر از مراحل به نام دوره رقابت معروف می باشد که در بازه زمانی که دارایی تازه به وجود آمده بر روی زنجیره جانبی نیز قابلیت استفاده شدن را ندارد. در این دوره جلوگیری از حملات دوباره در برابر بلاک چین ها با قابلیت های سازمان یافته در زنجیره مادر طراحی می شود.

یکی دیگر از مراحلی که ما در این بخش به آن می پردازیم نیز باز خرید بر روی زنجیره مادر می باشد. بهتر است بدانید که این فرآیند همانند مراحل 1و 3 نیز می باشد و تنها دارای یک تفاوت می باشد و آن این است که دارایی را به صورت دارایی قفل شده با spv نیز بر روی زنجیره جانبی می فرستد و قفل خروجی قفل شده اولیه بر روی زنجیره مادر است.

سوالات متداول

نحوه عملکرد زنجیره جانبی چگونه است؟

در اوایل سال 2018، بلاک استریم اولین زنجیره جانبی بیت کوین را ارائه داد و این امر یکی از پیشرفته ترین پیاده سازی ها در میان بلاک چین ها نیز بوده است. اما اخباری راجع به اختلال شبکه به واسطه این امر در سال 2019 در تمامی سایت ها منتشر شده است اما نمی توان حقیقت پشت پرده مربوط به این عملیات را کشف کرد و دلیل آن را مشخص نمود.

چه مواردی مربوط به پیوند دو طرفه نیز می باشد؟

مدارک اثبات مالکیت و دنبال نکردن زنجیره جانبی استفاده نشده را مشخصه پیوند دو طرفه می دانند. این پیوند دارای برخی از مشخصه های دیگر نیز می باشد.

حل مشکل مقیاس پذیری توسط زنجیره جانبی امکان پذیر می باشد؟

زنجیره انتقال برای حل مشکل مقیاس پذیری میزان تراکنش بر ثانیه را افزایش می دهد چرا که زنجیره جانبی می تواند تراکنش ها را نیز با یک دیگر انجام دهد.

آیا ساید چین تثبیت شده دارای مشخصه خاصی می باشد؟

این امر در خصوص ساید چین دارای چند مشخصه می باشد. بهتر است بدانید که تراکنش ها باید پویا باشد و دارایی ها باید بدون ریسک شخص مقابل نیز جا به جا شود و زنجیره جانبی باید مستقل باشد.

مراحل فرآیند انتقال دارایی چگونه امکان پذیر است؟

فرآیند انتقال دارای مراحلی می باشد و ما در این بخش برخی از آن ها را نام خواهیم برد. به طور کلی دارای 4 مرحله به نام دارایی، دوره تایید تراکنش، دوره رقابت، باز خرید بر روی زنجیره مادر می باشد.

آیا مشکل انعطاف پذیری با زنجیره جانبی رفع می شود؟

زنجیره جانبی این امکان را برای مشکل انعطاف پذیری به وجود می آورد که با چندین زمر ارز بر روی بلاک چین های متفاوت به طور هم زمان کار کند. باید بدانید که بیت کوین و اتریوم دارای مشکل انعطاف پذیری می باشند و زنجیره جانبی برای رفع این مشکل نیز ساخته شده اند. در این مورد می توان به پلاسما برای اتریوم و rsk برای بیت کوین نیز اشارات لازم را انجام داد.

وظیفه اصلی زنجیره جانبی چیست؟

وظیفه اصلی زنجیره جانبی حل و مرتفع کردن چالش های اصلی بلاک چین می باشد و این به این معناست که با انعطاف پذیری و مقیاس پذیری سرو کار دارد.

دوره تایید تراکنش چیست؟

در یک بازه زمانی سکه ها در زنجیره مادر قفل می شوند و به دنبال این امر یک شماره تراکنش مرجع یا reference transaction بر روی زنجیره جانبی تشکیل می شود. این امر وابسته به آدرس خروجی به خصوصی بر روی زنجیره مادر پیوند می شود و با نام اثبات تایید پرداخت می شود و با این امر شناخته می شود.

زنجیره های جانبی به هم پیوسته کدام اند؟

فدراسیون یا federation گروه واسطه ای میان زنجیره مادر و زنجیره جانبی می باشد. باید بدانید که فدراسیون یک لایه اضافه شده به پروتکل است اما دارای کاربردی کلیدی می باشد و زنجیره جانبی liquid در blockstream از آن نیز استفاده می کند. به این دلیل واضح نبودن زبان اسکریپت نویسی ارز بیت کوین، یک گروه خارجی بدون اعتماد یک پیوند به هم پیوسته را تشکیل می دهد.

مشکلات زنجیره جانبی کدام اند؟

بهتر است بدانید که نگرانی های زیادی درباره امنیت آن وجود دارد و جدا از آن درباره پتانسیل آن برای وقوع پدیده سافت زبان زد نیز می باشد و همچنین خطر افزایش تمرکز استخراج را نیز به ارمغان می آورد و این امر به دلیل فرآیند استخراج ترکیبی می باشد.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها