تبلیغات
مزرعه ماینر چیست؟ استخراج

ماینر چیست؟ همه چیز در مورد ماینر ها و میزان مصرف برق آن ها

 • توسط zeinab
 • 25 دقیقه

امروزه یکی از مهم ‌ترین منابع افزایش درآمد، سرمایه گذاری در ارز های دیجیتالی می باشد که می توانند سود های کلانی را برای افراد به ارمغان آورند. “ماینر چیست” از سوالات متداول این روز ها برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در زمینه ارز های دیجیتالی است و باید عنوان کرد که برای سرمایه گذاری مستقل در کریپتوکارنسی ها، به آن ها نیاز داریم. به طور کلی استخراج کریپتوکارنسی ها بدون این دستگاه ها، امکان پذیر نخواهد بود.

فهرست محتوا
ماینر چیست و چه کاربردی دارد؟

ماینر چیست و چه کاربردی دارد؟

میل به درآمد زایی همیشه یکی از امیال مهم بشریت بوده است. انسان ها در دوره های مختلف در تلاش بودند تا با انجام فعالیت های گوناگون، منبع درآمدی خود را ارتقا داده و از این طریق درآمدشان را افزایش دهند. کریپتوکارنسی ها امروزه یکی از پر سود ترین روش های سرمایه گذاری هستند و یکی از راه های دسترسی به این رمز ارز ها، فرآیند ماینینگ می باشد. فرایند ماینینگ در واقع به فرآیند استخراج ارز های دیجیتال گفته می شود که توسط دستگاه های هوشمند انجام می گیرد. برای پاسخ به سوال ماینر چیست به زبان ساده می توان گفت که دستگاه های استخراج کننده یا همان دستگاه های ماینر، تراکنش های ارز های دیجیتال را تایید کرده و آن ها را در دفتر توزیع استخراج به ثبت می رسانند. از این طریق، توکن یا کوین جدید رمز ارز مورد نظر تولید می شود.

قیمت ماینر چیست؟

با گسترش خرید و فروش دستگاه های ماینر، بسیاری از این دستگاه ها به صورت قاچاق وارد کشور ایران شد. در فروردین ماه ۱۴۰۰ قوانین جدید نسبت به ماینینگ کردن رمز ارز ها در ایران تصویب شد که این امر نشان دهنده بی ثباتی استخراج کریپتوکارنسی ها در ایران می باشد. با ناپایدار شدن بازار استخراج کردن رمز ارز ها، دستگاه های مخصوص ماینر با قیمت های گزافی به فروش رسید. از این جهت اختلاف قیمت بسیار زیادی بین دستگاه های کارکرده و دست دوم و همچنین مدل های مختلف دستگاه ماینر به چشم می خورد. در حال حاضر پایین ترین قیمت خرید و فروش دستگاه های ماینر حدود ۲۵ میلیون تومان و بالاترین قیمت آن ها، ۵۰۰ میلیون تومان ثبت شده است که این قیمت، متناسب با نوع دستگاه، عملکرد و کارایی و همچنین نو یا دست دوم بودن آن ها تعیین می شود.

بررسی بهترین تجهیزات ماینینگ با ماینرها

به طور قطع برای انجام فرایند استخراج و ماینینگ نیاز به یک سری تجهیزات ضروری و ایجاد زیرساخت‌ های لازم می ‌باشد. در این میان ماینرها اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین تجهیزات مورد نیاز برای استخراج رمز ارز می‌ باشد. ماینرها با توجه به ساختار و کارایی به انواع مختلفی تقسیم می ‌شود که در ادامه به برخی از انواع ماینر اشاره می ‌شود:

ASIC

یکی از محبوب ‌ترین و قوی ترین ماینر موجود برای استخراج ارزهای دیجیتال دستگاه ماینر آسیک می ‌باشد. با توجه به کارایی و قابلیت ‌هایی که برای این دستگاه تعریف شده می ‌توان آن را جز قدرتمند ترین و پرسود ترین دستگاه برای استخراج ارز دانست. چرا که این دستگاه ‌ها به دلیل برخورداری از توان محاسباتی بالا می ‌تواند رمز ارزها را با سرعت و قدرت بالا استخراج کند. ضمن این که مجهز به مدارهای الکتریکی نیز می‌ باشند، عاملی که سبب می ‌شود تمامی اطلاعات مربوط به استخراج رمز ارزها را به آسانی در سیستم خود ذخیره کنید.

مصرف کم انرژی از دیگر ویژگی‌ های این دستگاه است که می ‌توان به اشاره کرد. اما با این حال معایبی هم مانند تولید صدا و حرارت زیاد نیز در آن وجود دارد. بنابراین برای استفاده از این دستگاه به منظور استخراج ارزهای دیجیتال توصیه می‌ شود در مکانی دور از فضای شهری اقدام به کار کنید. از این دستگاه ماینر می ‌توان برای استخراج رمز ارزهایی مانند بیت کوین، دوج کوین، لایت کوین و همچنین دش استفاده کرد.

ماینر GPU

دستگاه ماینر جی پی یو که به آن کارت گرافیک نیز گفته می‌ شود یکی دیگر از انواع ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتال می‌ باشد. دستگاه‌ های ماینر جی پی یو نیز به خاطر توان محاسباتی بالا و استفاده از روش ‌های آزمون و خطا برای استخراج از محبوبیت زیادی برخوردار است. در این دستگاه ‌های ماینر کار اصلی استخراج با استفاده از کارت ‌های گرافیکی مخصوص انجام می ‌شود. کارت‌ هایی که معمولاً بر روی هر مادربردی قابل نصب و اجرا نیستند.

بنابراین برای استفاده از آن ها باید از مادربردهای مخصوص استفاده شود که با استفاده از آن بتوان حدود ۸، ۱۳ و حتی ۱۹ کارت گرافیک را بر روی آن نصب کرد. به طور کلی به دلیل نوع کارایی این دستگاه‌ های ماینر افراد زیادی ترجیح می‌ دهند از این دستگاه ‌ها استفاده کنند، به خصوص کسانی که به روش استخراج ابری انجام می ‌دهند بهترین ماینر خواهد بود. لازم به ذکر است که ماینرهای جی پی یو برای استخراج رمز ارز اتریوم و آلت کوین‌ ها کاربردی و مناسب می ‌باشد.

ماینینگ با ماینر چه مقدار برق مصرف می‌کند؟

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از دستگاه‌ های ماینر در بازار موجود است که هر کدام با توجه به کارایی و قابلیت ها از یکدیگر متفاوتند. اما مهم ‌ترین عاملی که سبب تفاوت و تمایز در این دستگاه‌ ها شده، میزان مصرف برق و انرژی در آن ها است. با توجه به این که دستگاه‌ های ماینر برای کار و انجام فرایند استخراج به منبع انرژی برق نیاز دارند لذا حتماً باید در هنگام خرید یک دستگاه ماینر به میزان برق مصرفی آن توجه داشته باشید. چرا که هر کدام از این دستگاه‌ ها با توجه به اندازه، سرعت و میزان هش مصرف برق متفاوتی دارند.

بنابراین به طور کلی باید گفت که میزان مصرف برق در دستگاه ‌های ماینر به خصوص برق خانگی بسیار زیاد می ‌باشد و به همین خاطر است که معمولاً دولت ‌ها به طور جِد با استخراج ارز به این روش مخالفت می‌ کنند. نکته ‌ای که باید به آن اشاره کرد، این که به طور میانگین هر کدام از دستگاه‌ های ماینر حدود ۱۲۷ ترا وات مصرف برق دارند، اما اگر بخواهید که میزان مصرف دقیق برق را محاسبه کنید باید طبق فرمول مشخصی این عمل را انجام داد.

جرم ماینر چیست؟

پس از این که ماینینگ رمز ارز ها در ایران قانونی شد، فعالیت های غیر مجاز کاربران نسبت به قاچاق این دستگاه ها و دزدیدن برق شهری نیز با کاهش چشمگیری رو به رو گردید. اما همچنان نیز برخی از افراد دستگاه های ماینر را به صورت غیر مجاز وارد کشور کرده که در حال حاضر استفاده از آن ها غیر قانونی می باشد. برای این که بتوان به صورت کاملاً قانونی فرآیند ماینینگ کریپتوکارنسی ها را انجام داد، لازم است تا دستگاه ماینر در سیستم های قضایی ایران به صورت کامل ثبت شود.

در غیر این صورت، انجام ماینینگ به وسیله این دستگاه ها. جرم بوده و مجازات سنگینی را به ارمغان می آورد. در حال حاضر برای افرادی که به عنوان مجرم ماینر شناخته شوند، مجازاتی برابر شش ماه الی دو سال حبس و پرداخت جرایم نقدی در نظر گرفته شده است. در برخی موارد حتی فعالان در این زمینه نیز، از ادامه استخراج کردن محروم خواهند شد.

آی ماینر چیست؟

پاسخ سوال ماینر چیست و چه کارایی دارد، بدین صورت تعریف می شود که دستگاه های ماینر، دستگاه هایی هستند که کوین و توکن رمز ارز های رایج در بازار ارز دیجیتال را عرضه می کنند که می توان با آن ها، علاوه بر سرمایه گذاری های بلند مدت به خرید و فروش کالا نیز پرداخت. آی ماینر یکی از معتبر ترین شرکت های ایرانی است که برای نخستین بار در کشور ترکیه فعالیت خود را آغاز کرد. شرکت آی ماینر دستگاه های با کیفیت و هوشمند استخراج رمز ارز ها را به کاربرانش اجاره می دهد.

این شرکت پس از این که فرایند ماینینگ ارز دیجیتال در ایران به صورت قانونی مجوز گرفت، علاوه بر ترکیه در ایران نیز شروع به کار کرد و در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار کاربر دارد. این شرکت معتبر دستگاه های ماینر را از کشور چین خریداری کرده به صورت قانونی در ایران به فروش می رساند. سابقه کاری آی ماینر هفت ساله است و در کشور های آمریکا، روسیه و کانادا نیز خدمات گسترده ای در زمینه تجهیزات ماینینگ رمز ارز ها ارائه می دهد. البته حاشیه هایی مبنی بر کلاهبرداری از سوی آن مطرح است.

منظور از hw در ماینر چیست؟

“دستگاه ماینر چیست در ویکی پدیا” هم یکی از معتبر ترین سایت ها برای یادگیری اصطلاحات دستگاه های ماینر و ارور های آن می باشد. هنگامی که وارد دستگاه ماینر خود می شوید، صفحه ای با عنوان Status Miner را مشاهده خواهید کرد که به سه قسمت اصلی تقسیم شده است. در بخش ANTMINER، قسمتی به نام HW به چشم می خورد. عدد هایی که در این قسمت مشاهده می شوند، می توانند ارقام بسیار زیادی باشند که در این حالت، کاربر را به وجود یک خطا در دستگاه خود آگاه می سازند.

در واقع HW یا همان خطا های گسل، ارور های عادی در سخت افزار دستگاه ماینر به حساب می آیند. یکی از اصلی ترین دلایل ظهور این خطا ها، این است که ظرفیت تراشه ها در استخر استخراج دستگاه به طور کامل پر شده است. کاربر با از رفع کردن این ارور سخت افزاری، هش ریت دستگاه را به حالت عادی خود بر می گرداند و به ادامه فرآیند ماینینگ رمز ارز ها می پردازد.

مزرعه ماینر چیست؟

مزرعه ماینر چیست؟

در حال حاضر به طور کامل به پاسخ سوال ماینر چیست بیت کوین و یا هر رمز ارز دیگر، پی برده اید. اما همچنان اصطلاحاتی در زمینه ماینینگ کریپتوکارنسی ها وجود دارد که یادگیری آن ها یکی از اصلی ترین اصول استخراج صحیح رمز ارزها می باشد. اغلب استخراج کننده هایی که به طور مستقل فعالیت می کنند دستگاه های ماینر خود را در سوله های بزرگی که خارج از شهر ها قرار دارند، مستقر می سازند.

دلیل این امر را می توان سر و صدا بیش از اندازه دستگاه های ماینر در حین استفاده از استخر استخراج عنوان کرد. به زبان ساده می توان گفت که قرار گیری دستگاه های ماینر و سایر تجهیزات آن، در سوله های خارج از شهر، به عنوان مزارع ماینر شناخته می شود. تعداد دستگاه های ماینینگ در مزرعه ماینر بسیار زیاد است و همگی آن ها به طور هم زمان فعالیت استخراج را انجام می دهند.

چه تفاوتی بین ماینرهای تکی و استخر ماینینگ وجود دارد؟

بهتر است بدانید که در استخراج رمز ارزها برخی از افراد به صورت انفرادی و با استفاده از تجهیزات انحصاری خود اقدام به استخراج می ‌کنند و برخی دیگر با پیوستن به استخرهای ماینینگ و با مشارکت دیگر ماینرها رمز ارز استخراج می ‌کنند. اما باید گفت که هر کدام از این روش ‌ها تفاوت ‌های عمده‌ ای با یکدیگر دارند که این روش‌ ها را از یکدیگر تمایز می ‌کند.

بنابراین دانستن این تفاوت ‌ها پیش هر نوع اقدام برای استخراج بسیار ضروری است. چرا که با دانستن این تفاوت ‌ها و بررسی شرایط خود بهتر می ‌توانید تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما سودآور و درآمدزا خواهد بود. اما مهم ترین تفاوت‌ های این دو روش را می ‌توان در موارد زیر بررسی کرد: تخصص فنی: با توجه به ساده بودن فرایند راه ‌اندازی استخر استفاده از این روش به تجربه و دانش فنی کمتری نیاز است. در حالی که برای استخراج انفرادی باید از تخصص فنی بالایی برخوردار بود.

 • نرخ هش شبکه: در صورتی که نرخ هش یک شبکه بالا باشد استخراج انفرادی ریسک بیشتری خواهد داشت. اما در این حالت استفاده از استخر سود بیشتری دارد چرا که ماینرهای عضو می‌ توانند قدرت هش خود را ترکیب کنند.
 • مصرف انرژی: از آنجایی که برای استخراج رمز ارزها به مصرف انرژی زیادی نیاز است لذا ممکن است در نهایت فرایند استخراج چندان سود آور نباشد به خصوص در ماینرهای انفرادی که تمام سود و زیان متوجه یک نفر می ‌باشد.
 • سرمایه گذاری: برای پیوستن به استخرهای استخراج شما نیاز به یک سرمایه‌ گذاری اولیه دارید تا بتوانید به این استخرها بپیوندید. اما در مقایسه استخراج انفرادی برای افرادی که از تجهیزات مناسب برخوردارند بسیار مقرون به صرفه ‌تر خواهد بود.

بهترین نرم‌افزار ماینینگ کدام است؟

بهتر است بدانید که برای انجام فرایند استخراج شما علاوه بر نیاز به تجهیزات سخت افزاری قوی به برنامه‌ های نرم ‌افزاری ماینینگ احتیاج خواهید داشت. در واقع شما به جز از فراهم کردن تجهیزات سخت‌ افزاری باید یک نرم‌ افزار استخراج رمز ارز مناسب را بر روی سیستم عامل خود نصب کنید تا در ادامه بتوانید فرایند ماینینگ را به درستی انجام دهید. البته لازم است این نکته اشاره کنیم که معمولاً بر روی اکثر دستگاه‌ های ماینر نرم‌ افزار پیش فرض نصب شده که البته قابل تغییر بوده در صورت تمایل افراد می ‌توانند آن را با دیگر نرم ‌افزارهای موجود تغییر دهند.

اما به طور کلی نرم ‌افزارهای استخراج ارزهای دیجیتال به دو نوع اصلی تقسیم می ‌شوند. نوع اول نرم ‌افزارهای استخراج مستقل هستند که بر روی رایانه شخصی افراد اجرا و مستقیماً به یک استخر استخراج متصل می ‌شود. نرم افزاری هایی مثل BFGMiner، Kryptex، EasyMiner، CGMiner و Ecos جزء بهترین‌ های این نوع نرم‌ افزار می ‌باشند. نوع دوم نرم افزارهای استخر ابری می ‌باشند که با استفاده از آن کاربران می ‌توانند قدرت هش را از یک شرکت دیگر اجاره کنند.

بنابراین یک روش ایده آل برای کسانی است که تمایلی به استفاده از سخت افزارها و همچنین نگهداری از ریگ‌ های ماینینگ ندارند. محبوب ‌ترین نرم ‌افزارهای ابری نیز NiceHash، Hashing24 وGenesis Maining هستند.

منظور از pll در ماینر چیست؟

سیستم PLL در واقع خلاصه شده عبارت Phase-Locked Loop می باشد که با عنوان فارسی حلقه قفل فاز، فعالیت خود را در بسیاری از سیستم های کامپیوتری و دستگاه ها ماینر انجام می دهد. در واقع pll، سیستم کنترل کننده ای است که سیگنال دستگاه ماینر را کنترل می کند. عملکرد این سیستم به گونه ای است که سیگنال خروجی با سیگنال ورودی دستگاه کاملاً مرتبط است و باید با یکدیگر هم فاز باشند.

تغییر سیستم pll، تاثیر مستقیمی بر روی هش ریت دستگاه ماینر دارد به طوری که اگر PLL در این دستگاه ها کاهش پیدا کند، با کاهش عدد هش ریت رو به رو خواهید شد. ادامه فعالیت های این دستگاه ها با هش ریت پایین، موجب می شود که راندمان دستگاه نیز پایین بیاید و عملکرد آن در استخراج رمز ارز ها، دچار اختلال شود. این سیستم در بین استخراج کنندگان کریپتوکارنسی ها، با عنوان سیستم فرکانس پردازنده نیز شناخته می شود.

امنیت ماینر ها چقدر است؟

امنیت ماینر ها چقدر است؟

توجه داشته باشید که ارز های دیجیتالی، یکی از امن ترین ارز ها برای سرمایه گذاری می باشند. از دلایل عمده امنیت این ارز های نو ظهور، این است که توسط هیچ دولت خاصی کنترل نمی شوند و تغییرات قیمتی آن ها از پیش تعیین نشده می باشد. در واقع فعالیت این رمز ارز ها به صورت کاملاً غیر متمرکز است که این امر تاثیر چشمگیری در امنیت آن ها دارد. برای ماینینگ رمز ارز ها، استخراج کنندگان باید به وسیله دستگاه های ماینر، معادلات پیچیده ریاضی را پردازش کنند.

در این شرایط هر کاربری که زودتر از سایر استخراج کنندگان به جواب معادلات ریاضی پیچیده دست پیدا کند، می تواند تراکنش های رمز ارزها را تایید کرده و آن ها را به عنوان پاداش دریافت نماید. پیچیدگی پردازش این دسته از معاملات، یکی دیگر از استدلال های مهم برای اثبات امنیت دستگاه های ماینر و شبکه توزیع کل رمز ارزها می باشد.

عکس دستگاه ماینر را در کجا ببینیم؟

گسترش ماینینگ رمز ارزها در دنیا امروز، موجب شده تا بسیاری از سایت های فعال در اینترنت به این مبحث بپردازند و تصاویر متعددی از انواع دستگاه ها را در اختیار کاربرانشان قرار دهند. از این جهت می توانید با جستجو عبارت های کلیدی نظیر “ماینر چیست ویکی پدیا”، “ماینر چیست اپارات”، “کار ماینر چیست”، “ماینر زوها” و دیگر عبارات از این قبیل، به راحتی به سایت های معتبر در زمینه دستگاه های ماینر و همچنین شیوه استخراج رمز ارز ها به وسیله ماینر ها، دسترسی پیدا کرده و تصاویر مورد نظرتان را در آرشیو گالری سایت مشاهده کنید. از آن جایی که امروزه سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی ها یکی از پر سود ترین روش های درآمد زایی است، مشاهده تصاویر دستگاه های مربوطه و کسب اطلاعات کامل در مورد آن ها، می تواند در انجام سرمایه گذاری های مهم، یاری رسان سهامداران ارز های دیجیتالی باشد.

مزایای استخر ماینرها در چیست؟

همانطور که گفته شد استخر ماینر به استخراج جمعی ارز دیجیتال گفته می‌ شود. استفاده از این روش مزایای متنوعی دارد که آن را یک روش کارآمد و سوده می‌ دانند. به همین خاطر است که برخی از افراد استخرهای ماینر را به استخراج انفرادی ترجیح می ‌دهند. اولین مزیت آن شانس بیشتر برای کسب پاداش می ‌باشد، چرا که در این روش قدرت هش همه اعضای استخر با یکدیگر ترکیب شده و اینگونه شانس بیشتری برای یافتن بلوک جدید جود دارد که این به معنای پاداش بیشتر می ‌باشد. بنابراین در مقایسه با استخراج انفرادی یک درآمد ثابت و قابل پیش بینی ایجاد می ‌شود.

مزیت دیگر این است که با پیوستن به استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال ریسک کمتری متوجه افراد خواهد بود. ضمن این که دیگر درگیر خرابی لوازم و یا نوسانات دشواری در شبکه نیز نخواهید شد. با توجه به این که معمولاً استخرهای مایگنینگ از ماینرهای پیشرفته مانند اسیک برخوردارند لذا عضویت در این استخرها به معنای دسترسی به سخت‌ افزارهای پیشرفته می ‌باشد که معمولاً خرید و نگهداری از آن برای افراد گران خواهد بود. موارد دیگری که به عنوان مزیت ‌های استخرهای ماینر به آن اشاره کرد پشتیبانی بهتر از جامعه، هزینه‌ های انرژی کمتر و سازگاری با چندین پردازنده گرافیکی اشاره کرد.

چگونه می‌توانم یک ماینر را تنظیم کنم؟

بعد از تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال نوبت به راه اندازی و اتصال تجهیزات آن می ‌شود. بهتر است بدانید که فرایند راه‌ اندازی دستگاه ‌های ماینر یک پروسه طولانی بوده که نیاز به دانش فنی از برنامه ‌های سخت‌ افزاری دارد. اما اگر بخواهیم به طور کلی به آن اشاره کنیم باید گفت که بعد از این که تمامی اتصالات را با دقت کافی انجام دادید باید نرم‌ افزار مناسب ماینینگ را بر روی سیستم عامل خود نصب کنید. بعد از نصب نرم ‌افزار باید از طریق بخش مربوطه به استخر ماینینگ متصل شده و بعد از این که تمامی این مراحل را به درستی انجام دادید باید تنظیمات مربوط به کیف پول خود را وارد کنید.

کدام ارز دیجیتال بهترین گزینه برای انتخاب ماینر است؟

به دلیل تقاضای زیادی که برای خرید رمز ارزها در بازار وجود دارد همواره استخراج ارزهای دیجیتال می ‌تواند برای افراد سود ده و درآمد زا باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که استخراج برخی از ارزهای دیجیتال به خصوص ارز بیت کوین به دلیل رقابتی بودن فضا و فرایند سختی که برای استخراج آن وجود دارد برای افراد تازه کار و کم سرمایه چندان مناسب نیست. به خصوص کسانی که از طریق سیستم ‌های خانگی اقدام به ماینینگ رمز ارزها می ‌کنند.

در این شرایط توصیه می‌ شود به جای استخراج ارزهای برتر به دنبال دیگر کوین ‌هایی باشید که فرایند استخراج آن چندان هزینه بر نیست و در نهایت سود بیشتری نصیب شما می ‌شود. اما به طور کلی باید گفت که برای انتخاب بهترین ارز برای استخراج باید به تجهیزات خود و شرایط بازار رمز ارزها توجه داشت.

انواع ماینر کدامند؟

انواع ماینر کدامند؟

با توجه به بازار گرمی های امروزه برای سرمایه گذاری در رمز ارز ها و خرید دستگاه های ماینر، انواع مختلفی از این دستگاه ها به بازار عرضه شده اند که عملکرد یکسانی را به نمایش می گذارند. با این که انتخاب بهترین دستگاه های ماینر با توجه به معیار های شخصی صورت می گیرد و یک امر کاملا نسبی می باشد، اما می توان گفت بهترین دستگاه ماینینگ رمز ارز ها باید در کم ترین زمان، سرمایه اولیه را به استخراج کنندگان بازگرداند. همچنین این دستگاه ها باید طول عمر بسیار بالایی داشته باشند.

Canaan AvaloMiner 1066

این دستگاه یکی از پر سود ترین دستگاه های ماینر در جهان به حساب می آید که توسط شرکت کنان تهیه شده است. توجه داشته باشید که این شرکت به عنوان دومین تولید کننده مشهور ماینر در جهان به حساب می آید و یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت دستگاه های این شرکت، قیمت مناسب آن ها در برابر کیفیت بالا عنوان شده است. این دستگاه دارای قدرتی برابر با ۵۰ تراهش بر ثانیه است و همچنین با مصرف برق تنها ۳۲۵۰ وات، یکی از بهترین دستگاه های استخراج رمز ارز شناخته می شود. قیمت جهانی دستگاه Canaan AvaloMiner 1066 حدود ۱۴۰۰ دلار می باشد.

Bitmain Antminer S17+

در حال حاضر دستگاه Bitmain Antminer S17+ به عنوان بهترین ماینر برای استخراج رمز ارز بیت کوین و همچنین سایر رمز ارزهای معتبر جهانی شناخته می شود. این دستگاه همچنین در ماه دسامبر ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد که با قدرت ۷۳ تراهش بر ثانیه و ۲۹۲۰ وات به عنوان مصرف برق، از جدید ترین دستگاه های روز برای استخراج رمز ارز می باشد. در این دستگاه از فناوری انتقال گرما دوگانه استفاده شده که می تواند دما دستگاه را تا ۵۰ درصد کاهش دهد که به دنبال آن، صدا دستگاه نیز تا حد چشمگیری کم خواهد شد. این دستگاه در حال حاضر با قیمتی برابر ۲۴۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار مورد معامله قرار می گیرد.

Whatsminer M20S

از دیگر دستگاه های مخصوص استخراج رمز ارزها، دستگاه Whatsminer M20S می باشد. این دستگاه توسط شرکت MicroBT به بازار عرضه شده و طراحی منحصر به فرد آن، موجب شده تا به عنوان یک رقیب جدی به بازار دستگاه های ماینر معرفی گردد. این دستگاه با قیمت حدودی ۱۸۰۰ دلار به فروش می رسد و قدرت آن برابر با ۶۸ تراهش بر ثانیه می باشد. البته این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های رایج در جهان برای استخراج رمز ارز ها مصرف برق بالاتری دارد که معادل ۳۳۶۰ وات عنوان شده است.

Innosilicon T3+ 52T

علاوه بر این که یک دستگاه ماینر باید از قدرت هش مناسب و همچنین مصرف برق اندک برخوردار باشد، لازم است تا طراحی بدنه آن نیز کوچک باشد. دستگاه Innosilicon T3+ 52T توسط شرکت اینو سیلیکون طراحی و تولید شده است و در حال حاضر در بسیاری از کشور های پیشرفته به فروش می رسد. یکی از بزرگ ترین مزیت های این دستگاه که موجب شده به عنوان دستگاه برتر ماینر شناسایی گردد، این است که فضای اندکی را درگیر می کند و وزن آن نسبت به سایر دستگاه های ماینر کم تر می باشد. مصرف برق این دستگاه برابر با ۲۱۰۰W و قدرت آن، ۵۲ هش بر ثانیه عنوان شده است.

Ebang Ebit E12+

شرکت ای بنگ، یکی از معتبر ترین شرکت های تولید دستگاه های ماینر است که سهم گسترده ای در بازار را به خود اختصاص داده است. دستگاه ماینر این شرکت دارای قدرت ۵۰ تراهش بر ثانیه و مصرف برق ۲۵۰۰ وات می باشد. از دیگر مزایا ماینر های سری E این شرکت، می توان به کم حجم بودن آن اشاره کرد که فضای اندکی را درگیر می کند. البته این دستگاه نسبت به سایر رقیبان خود از قیمت بالاتری برخوردار است و در حال حاضر قیمت جهانی آن برای معامله، حدود ۲۳۰۰ دلار عنوان شده است.

چه عواملی بر ماینر تاثیر گذار است؟

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت دستگاه های ماینر تاثیر گذار باشد. مطمئناً هر چه یک دستگاه استخراج کننده رمز ارز بتواند سود دهی بیشتری داشته باشد و توکن ها یا کوین های بیشتری را در اختیار استخراج کنندگان خود قرار دهد. از قیمت بالا تری نیز برخوردار خواهد بود. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این دستگاه ها را می توان قدرت هش ریت آن ها عنوان کرد.

بدین ترتیب هر چه قدرت دستگاه های ماینر بیشتر باشد، عملکرد و راندمان آن ها در استخراج رمز ارز ها نیز بیشتر خواهد بود که در نتیجه قیمت بالا تری را به همراه خواهند آورد. از آن جایی که مصرف برق این دستگاه ها بسیار بالا می باشد، دستگاه ماینری عملکرد بهتری دارند که بتوانند رمز ارزها را با پایین ترین مصرف برق استخراج کنند. از این جهت هر چه یک دستگاه مصرف برق پایین تری داشته باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

باکس ماینر چیست؟

باکس ماینر چیست؟

یکی از عیوب بزرگ دستگاه های ماینر، سر و صدا بیش از اندازه آن ها می باشد. این دستگاه ها همچنین در هنگام انجام فعالیت و استخراج توکن یا کوین رمز ارز های مختلف، بسیار گرم شده و یا به عبارتی دما دستگاه تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. افزایش دما دستگاه می تواند در انجام عملکرد آن ها اختلالاتی را ایجاد کند و سود دهی مورد نظر را به ارمغان نیاورد. از این جهت برای رفع این عیوب، از جعبه هایی با نام باکس ماینر استفاده می شود. ماینر باکس ها از جنس pvc ساخته شده اند و عایق بندی درون آن ها، موجب کاهش یافتن صدا دستگاه در حین فعالیت می شود. ماینر باکس ها همچنین به دلیل دارا بودن سیستم خنک کننده و همچنین محفظه های ورودی و خروجی هوا، می توانند تا ۶۰ درصد دما دستگاه را کاهش دهند.

علت قیمت بالای ماینر های سخت افزاری چیست؟

در مطالب پیشین در مورد عوامل موثر در افزایش یا کاهش قیمت دستگاه های ماینر صحبت کردیم. به طور کلی می توان عنوان کرد که امنیت در این دسته از دستگاه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این جهت شرکت های سازنده دستگاه های ماینر، سعی می کنند تا میزان سختی این دستگاه ها را افزایش داده تا از این طریق قدرت شبکه آن ها نیز افزایش پیدا کند. این امر را می توان یکی از اصلی ترین علل بالا بودن قیمت دستگاه های مخصوص استخراج، عنوان کرد. دیگر عوامل موثر در بالا بودن قیمت این دستگاه ها به شرح زیر می باشد.

 • قدرت هش ریت بالا
 • مصرف برق پایین
 • شرکت تولید کننده و اعتبار برند دستگاه
 • وزن پایین دستگاه برای حمل راحت تر
 • کم حجم بودن دستگاه
 • قدرت پردازش شبکه و میزان سختی آن
کدام ماینر ها برای ایرانیان مناسب تر است؟

کدام ماینر ها برای ایرانیان مناسب تر است؟

از آن جایی که رمز ارز ها با محدودیت های بسیار زیادی در کشور ایران رو به رو هستند، ریسک سرمایه گذاری بر روی آن ها میان استخراج کنندگان ایرانی، بسیار پایین می باشد. از این جهت می توان گفت که اغلب آن ها به ماینینگ بیت کوین مشغول هستند. با توجه به این که بیت کوین، مادر تمام ارز های دیجیتالی است، باید از دستگاه های مخصوصی برای استخراج کوین های آن استفاده کرد. برخی از دستگاه های مخصوص استخراج بیت کوین که در کشور ایران محدودیت های کمتری نسبت به سایر دستگاه ها دارند، به شرح زیر می باشند. به طور کلی ماین کردن گران ترین ارز دیجیتال در سال 2022 می تواند سود زیادی برای شما ایجاد کند.

 • دستگاه Antminer Z15
 • دستگاه Antminer S9
 • دستگاه Antminer L3+
 • دستگاه Dragonmint T16
 • دستگاه Avalon6
درآمد ماینر چگونه محاسبه می شود؟

درآمد ماینر چگونه محاسبه می شود؟

بر خلاف تصور عموم، استخراج ارزهای دیجیتالی تنها با اتصال دستگاه های ماینر به برق برای کسب سود، امکان پذیر نیست. استخراج رمز ارزها در صورتی سود آور است که ارزش رمز ارز های استخراج شده، از هزینه های انجام شده برای ماینینگ آن ها بیشتر باشد. برای این که استخراج کنندگان بتوانند به راحتی میزان سود خود را بدست آورند، می توانند به سایت های مربوطه در زمینه رمز ارز ها مراجعه کرده و از ماشین حساب های مخصوص استفاده کنند. با کامل کردن فیلد های مربوط به مقدار هش ریت دستگاه، هزینه های انجام شده و همچنین توکن یا کوین به دست آمده در این ماشین حساب ها، می توانید از میزان سود دهی دستگاه ماینر خود اطلاع پیدا کنید.

نحوه خرید ماینر چگونه است؟

خریداری دستگاه ماینر خانگی، فرآیند پیچیده ای نیست. برای این امر تنها لازم است تا به صورت حضوری به شرکت های معتبر در این زمینه، که نمایندگی دستگاه های برند های جهانی را در اختیار دارند، مراجعه کرده و آن ها را خریداری کنید. اما نکته ای که در این جا لازم است به آن توجه نمایید، این است که قبل از خریداری دستگاه های ماینر باید به طور کامل در مورد ارز های دیجیتال و نحوه استخراج آن ها اطلاعات کافی را کسب کرده باشید. همچنین برای استفاده از این دستگاه ها، لازم است تا با اصطلاحات آن به طور کامل آشنایی داشته باشید. از این جهت قبل از کسب علم و مهارت استفاده از دستگاه های ماینر، خریداری آن ها پر ضرر ترین روش سرمایه گذاری خواهد بود.

چگونه می توان مصرف برق ماینرها را کاهش داد؟

گفتیم مهم‌ ترین معضل ماینرها مصرف بالای انرژی می‌ باشد، به خصوص در صورتی که دستگاه به برق خانگی متصل باشد این مصرف انرژی چند برابر می ‌شود. بنابراین باید به دنبال راهی بود تا بتوان تا حد امکان مصرف برق این دستگاه‌ ها را کاهش داد. خوشبختانه روش ‌های مختلفی در کاهش مصرف انرژی ماینرها وجود دارد؛ مهم ترین عامل موثر در این امر ایجاد شرایط محیطی مناسب، چرا که دستگاه‌ های ماینر باید در فضای باز و خنک قرار گیرند تا مصرف برق کمتری داشته باشند.

بنابراین توصیه می‌ شود که دستگاه ‌های خود را در فضایی باز نگهداری کنید. ضمن این که معمولاً میزان مصرف انرژی ماینرها بر روی دستگاه با جزئیات مشخص شده است. بنابراین توصیه می ‌شود در هنگام خرید ماینر به مصرف انرژی آن نیز توجه کنید. در آخر این که با توجه به مصرف بالای برق ماینرها بهتر است به جای استفاده از برق‌ های خانگی دستگاه خود را به برق‌ های صنعتی و کشاورزی متصل کنید.

آیا ماینر موبایلی هم وجود دارد؟

بهتر است بدانید که تنها راه استخراج ارزهای دیجیتال استفاده از دستگاه ‌های ماینر سخت افزاری نیست. چرا که شما با استفاده از یک گوشی موبایل هوشمند می ‌توانید به راحتی رمز ارز استخراج کنید. در واقع فرقی نمی ‌کند که گوشی شما از کدام یک از سیستم عامل ‌های اندروید یا ios بهره ‌مند است، اما باید از ورژن بالایی برخوردار باشد. ضمن این که افراد می ‌توانند با استفاده از گوشی همراه خود به استخرهای ماینر نیز متصل شوند و از پاداش‌ هایی که در این استخرها ایجاد می‌ شود بهره‌ مند خواهند شد.

نکته ‌ای که در این رابطه باید به آن توجه کرد این است که با استفاده از ماینرهای تلفن فقط می‌ توان ارزهایی را که از الگوریتم اثبات کار پیروی می ‌کنند استخراج کرد. پس اگر به دنبال استخراج ارز دیجیتال با استفاده از یک ماینر بی ‌صدا هستید پیشنهاد ما به شما یک گوشی موبایل هوشمند می ‌باشد.

سوالات متداول

ماینر چیست و چگونه کار می کند؟

ماینر، به دستگاه های مخصوصی برای استخراج رمز ارز ها گفته می شود که با حل معادلات پیچیده و گسترده ریاضی، ارز های دیجیتالی را استخراج خواهد کرد.

پاور ماینر چیست؟

پاور ماینر دستگاهی برای ذخیره کردن برق تغذیه ای ماینر ها می باشد.

معنی ماینر چیست؟

دستگاه ماینر با نام دستگاه های ASIC نیز شناخته می شود که به معنی استخراج کردن و پردازش ارز های دیجیتالی می باشد.

ارور HW نشان دهنده چیست؟

این ارور کامل بودن ظرفیت تراشه دستگاه ماینر را نشان می دهد.

بهترین دستگاه ماینر چه ویژگی هایی دارد؟

قدرت هش ریت بالا، مصرف اندک برق، میزان سختی بالا، کم بودن اندازه و وزن، از ویژگی های مهم دستگاه های ماینر می باشند.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها