تبلیغات
حساب دموی فارکس فارکس

آموزش افتتاح حساب دمو فارکس⚡️نحوه کار و لیست مزایای آن

آیا اتوبان شلوغ محیط مناسبی برای رانندگی شخصی است که به تازگی گواهی‌نامه رانندگی خود را دریافت کرده است؟ پاسخ این سوال یک “نه” قاطع است. یکی از بهترین راه‌های یادگیری یک مهارت جدید، تمرین و آموزش در یک محیط امن و بدون خطر است. این موضوع برای معاملات فارکس، و سایز بازارهای مالی، نیز صادق است. به همین دلیل، اکثر بروکرهای حساب دمو فارکس را ارائه می‌دهند که به شما امکان تمرین و معامله در بازار فارکس را، بدون ریسک از دست دادن پول، می‌دهد.

حساب دمو فارکس، نوعی حساب است که توسط بروکرهای فارکس برای شبیه‌سازی محیط واقعی بازار در پلتفرم معاملاتی ارائه می‌شود. بزرگ‌ترین تفاوت یک حساب آزمایشی فارکس با حساب زنده، استفاده از پول مجازی به جای دارایی واقعی است. بنابراین، هنگام استفاده از یک حساب آزمایشی امکان از دست دادن پول واقعی وجود ندارد. هدف اصلی این حساب، تقلید از شرایط معاملات زنده است؛ البته ممکن است در اجرا یا رد سفارش تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. در این مقاله از بیستکس حساب دمو فارکس را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم، به دلایل اهمیت آن می‌پردازیم و فرایند افتتاح حساب را مرور می‌کنیم.

حساب دمو فارکس چیست

حساب دمو فارکس چیست؟

یک حساب دمو (demonstration account) نوعی حساب معاملاتی است که به سرمایه‌گذاران مبتدی کمک می‌کند تا استراتژی‌های خود را آزمایش کرده و محیط معاملاتی بروکر را بررسی کنند. معامله در حساب دمو با ریسک از دست دادن دارایی همراه نیست. کاربران این حساب‌ها، با پول مجازی معامله می‌کنند و حساب آزمایشی بازدهی معاملات آنها را شبیه‌سازی می‌کند. حتی بسیاری از دانشگاه‌های دنیا از این حساب‌ها برای آموزش ترید در فارکس و سرمایه‌گذاری و رقابت با یکدیگر استفاده می‌کنند.

حساب دمو فارکس به یک پلتفرم معاملاتی زنده متصل است، بنابراین کاربران این حساب‌ها داده‌های بازار را به صورت لحظه‌ای دریافت می‌کنند. اکثر بروکرها پس از ثبت نام در فارکس یک حساب آزمایشی ارائه می‌دهند. کاربران می‌توانند قبل از شروع معامله از این حساب‌ها استفاده کنند، هنگامی که با شرایط اولیه بروکر آشنا شدید و احساس کردید که می‌توانید با اطمینان از یک حساب واقعی در متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 استفاده کنید، می‌توانید حساب زنده ایجاد کنید.

حساب‌های آزمایشی در میان معامله‌گران سهام، ارزها و کالاها محبوب هستند؛ اما این حساب‌ها زیاد برای سرمایه‌گذاران بلندمدت مفید نیستند. به صورت کلی، این نوع حساب بیشتر برای نوسان‌گیری و تمرین معاملات کوتاه‌مدت مناسب است. حساب دمو توسط پلتفرم‌های معاملاتی ارائه شده و به مشتری در تصمیم‌گیری برای فعال‌سازی حساب کاربری، پلتفرم معاملاتی و ویژگی‌های مختلف کمک می‌کند. حساب دمو توسط طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌های معاملات آنلاین، از جمله پلتفرم‌های معاملات سهام، بروکرهای ارز خارجی، صرافی‌های ارز دیجیتال و بورس کالا ارائه می‌شود.

توجه داشته باشید که این حساب‌ها تنها برای کاربران مبتدی و کم‌تجربه و صرفا برای یادگیری معامله نیست. حساب‌های آزمایشی توسط معامله‌گران با تجربه نیز برای آزمایش استراتژی‌های جدید استفاده می‌شوند. علاوه بر این، بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای از حساب دمو برای آزمایش و بررسی یک استراتژی جدید استفاده می‌کنند.

آموزش افتتاح حساب دمو فارکس

آموزش افتتاح حساب دمو فارکس

حساب دمو فارکس یک نوع حساب معاملاتی ویژه است که با حفظ سایر قوانین معاملات مبادلاتی، یک حساب با پول مجازی را برای کاربران فراهم می‌کند. همانطور که اشاره شد، یک حساب آزمایشی به شما امکان می‌دهد بدون ریسک بالای از دست دادن پول، به شرایطی مشابه حساب واقعی دسترسی داشته باشید. در آغاز بازار معاملات فارکس، هیچ حساب آزمایشی وجود نداشت و مبتدیان باید با سرمایه‌ واقعی تمرین می‌کردند. در چنین شرایطی، هر اشتباهی ممکن بود ضرر زیادی ایجاد کند. مشکلات ذکر شده، با به وجود آمدن حساب آزمایشی برطرف شد.

شرایط افتتاح حساب دمو فارکس تا حد زیادی به بروکر انتخابی بستگی دارد. بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی، صرافی‌ها و بروکرها به سرمایه‌گذاران فرصت باز کردن یک حساب آزمایشی را می‌دهند. دسترسی به حساب‌ها به صورت آنلاین و رایگان است و به طور خودکار با پول نقد مجازی تامین می‌شوند. برای باز کردن حساب دمو فارکس، بروکر مورد نظر خود را انتخاب کنید و در سایت بروکر ثبت نام کنید. سپس اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا حساب برای شما باز شود.

برای معامله‌گران جدید، یک حساب آزمایشی مقدمه‌ای برای بازار مالی و درک نحوه عملکرد آن است. اکثر معامله‌گران با مشاهده و بررسی عملکرد خود در یک حساب آزمایشی تصمیم می‌گیرند که آماده معامله در حساب زنده هستند یا خیر. حساب‌های آزمایشی اغلب گزینه سرمایه‌گذاری مجازی نامحدود را ارائه می‌دهند؛ اما سرمایه‌گذاران همانطور که پولی از دست نمی‌دهند، از این حساب درآمدی نیز نخواهند داشت.

افتتاح حساب دمو در متاتریدر 4

طبق اطلاعات سایت متاتریدر 4، یک حساب آزمایشی بهترین راه برای تازه واردان برای کشف معاملات است. عملکرد حساب دمو شبیه به حساب واقعی است با این تفاوت که شما با پول مجازی معامله می‌کنید. کار بر روی یک حساب آزمایشی با استفاده از تمام ویژگی‌های معاملاتی ارائه شده توسط پلتفرم متاتریدر 4، تجربه معامله فارکس را برای شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید در لحظه معامله کنید و بیاموزید که چگونه، بدون اینکه پول خود را به خطر بیندازید، با استفاده از شاخص‌های تکنیکال بازارها را تجزیه و تحلیل کنید.

یک حساب آزمایشی متاتریدر 4 را می‌توان به سادگی در دسکتاپ و تلفن همراه باز کرد.

ویژگی‌های حساب دمو فارکس متاتریدر 4:

  • دسترسی در لحظه به محبوب‌ترین بازارها
  • چیدمان و عملکرد مشابه یک حساب کاربری زنده
  • 50,000 پوند پول مجازی برای سرمایه‌گذاری
  • تست استراتژی‌ها و آزمایش با اتوماسیون
  • اسپردهای فشرده و اهرم FXCM
  • قابلیت استفاده در دستگاه‎های دسکتاپ و اندروید
مزایای حساب دمو فارکس

مزایای حساب دمو فارکس چیست؟

با هر معامله‌گر باتجربه که صحبت ‌کنید، لیستی از مزایای حساب معاملاتی آزمایشی فارکس را به شما ارائه می‌دهند. یک حساب آزمایشی راهی عالی برای تمرین مهارت‌های معاملاتی، بدون از دست دادن پول واقعی است. البته قبل از بررسی مزایای این حساب‌ها برخی موارد را باید در نظر بگیرید.

کاربران در معامله با حساب‌ آزمایشی فارکس سود بیشتری خواهند کرد؛ زیرا امکان معامله با هر مقدار سرمایه وجود دارد. با این حال، مردم در معاملات خود اغلب با حجمی بیشتر از شرایط عادی معامله می‌کنند. با چنین سرمایه بزرگی، یک معامله‌گر ضرر واقعی را درک نمی‌کند؛ زیرا سرمایه بزرگ راحت‌تر از سرمایه کوچک جبران می‌شود. علاوه بر این، معامله در حساب آزمایشی با احساسات واقعی آمیخته نیست. وقتی چیزی برای از دست دادن نداشته باشید، دچار ترس نمی‌شوید. ترس از دست دادن دارایی بر رفتار معامله‌گران تأثیر می‌گذارد.

با این حال، در ادامه سعی می‌کنیم برخی از مزایای یک حساب دمو را بهتر بررسی کنیم:

تمرین معامله بدون از دست دادن پول

داشتن یک حساب دمو فارکس، چیزی مشابه آموزش ورود به فارکس است. این حساب، معامله‌گر را قادر می‌سازد تا آموزش‌های خود را بدون ریسک کردن روی پول واقعی، در محیط معاملات به کار بگیرند. از این گذشته، موفق‌ترین افراد در هر زمینه‌ای کسانی هستند که یک مهارت را به میزان قابل توجهی تمرین کرده‌ باشند.

آشنا شدن تا پلتفرم معاملاتی

اکثر کارگزاران فارکس پلتفرم معروف متاتریدر را ارائه می‌دهند. با باز کردن یک حساب آزمایشی فارکس، می‌توانید با شرایط انجام معاملات و پلتفرم معاملاتی آشنا شوید. به این ترتیب می‌توانید در مورد نحوه انجام معامله، بستن معامله و استفاده از ابزارهای مختلف، مانند انواع مختلف سفارش و شاخص‌های معاملاتی، بیاموزید.

یادگیری مدیریت احساسات

وقتی نوبت به ریسک کردن بر روی سرمایه می‌رسد، احساسات زیادی وارد عمل می‌شوند. احساس سرخوشی و اعتماد به نفس بیش از حد پس از چند معامله موفق شروع می‌شود. ناامیدی و از دست دادن اعتماد به نفس نیز با چند معامله زیان‌ده شروع می‌شود. این احساسات اغلب می‌تواند بر روی قضاوت معامله‌گر تاثیر مخرب داشته باشد.

معامله با حساب دمو فارکس به شما در شناسایی این احساسات کمک می‌کند. این حساب به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک استراتژی بسازید و برای مقابله با احساسات خود برنامه‌ریزی کنید. بیشتر معامله‌گران مبتدی نمی‌دانند هنگام برد و باخت با چه احساساتی مواجه می‌شوند، بنابراین احتمالاً بهترین کار این است که بدون ریسک کردن روی پول واقعی، این احساسات را بشناسید.

آزمایش استراتژی‌های معاملاتی

حساب دمو فارکس بهترین مکان برای آزمایش مواردی است که درباره شاخص‌ها یا استراتژی‌ها آموخته‌اید. همچنین ممکن است پس از گذشت مدتی الگوهای معاملاتی خود را بشناسید و حتی ممکن است شروع به توسعه سیستم معاملاتی خود کنید. شرایط معامله بدون ریسک اغلب معامله‌گران را قادر می‌سازد تا خلاقیت بیشتری در معاملات داشته باشند.

معامله‌گران بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز در 5 روز هفته معامله می‌کنند. اکثر معامله‌گران ترجیح می‌دهند در حوالی باز شدن معاملات توکیو، لندن و نیویورک معامله کنند. با این حال، بهترین زمان برای معامله زمانی است که شما توانایی تمرکز کامل روی بازار را دارید.

یکی از مزایای مهم در مورد بازار فارکس این است که می توانید یک روال برای معامله در بازار ایجاد کنید که با زندگی کاری و خانوادگی شما مطابقت دارد. با این حال، هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می‌کنید، پیدا کردن این شرایط چالش بزرگی است. استفاده از یک حساب آزمایشی معاملاتی فارکس می‌تواند به شما کمک کند تا قبل از شروع معامله با پول واقعی، بهترین شرایط مناسب خود را پیدا کنید.

جمع بندی

حساب دمو معاملاتی نوعی حساب است که توسط پلتفرم‌های معاملاتی ارائه می‌شود که به مشتری اجازه می‌دهد تا قبل از معامله در یک حساب زنده، پلتفرم معاملاتی را آزمایش کند. حساب‌های آزمایشی توسط پلتفرم‌های معاملات سهام، بروکرهای معاملات ارز خارجی، صرافی ارز دیجیتال و بورس کالا استفاده می‌شوند. حساب‌های آزمایشی معاملاتی به معامله‌گران با تجربه کمک می‌کند تا استراتژی‌های جدید را آزمایش کنند و با محیط پلتفرم آشنا شوند. کاربران تازه‌کار نیز می‌توانند از این حساب‌ها برای تمرین معاملات فارکس استفاده کنند.

سرمایه‌گذاران بهتر است قبل از شروع سرمایه‌گذاری در معاملات آتی، کالاها یا ارزها، یک حساب آزمایشی را امتحان کنند. حتی اگر قبلا تجربه معامله در بازاراهای مالی را داشته‌اید، استفاده از یک حساب دمو می‌تواند در شناخت پلتفرم معاملاتی و بررسی استراتژی‌ها کمک بزرگی باشد.

سوالات متداول

حساب دمو چیست؟

ایجاد حساب آزمایشی به این منظور است که کاربران بتوانند استراتژی‌های معاملاتی خود را آزمایش کنند، پلتفرم‌ها و ویژگی‌های معاملاتی جدید را امتحان کرده و قبل از سرمایه‌گذاری واقعی، تجربه کسب کنند. حساب دمو فارکس یک حساب معاملاتی است که به معامله‌گران اجازه معامله در یک محیط شبیه‌سازی را با وجوه مجازی می‌دهد.

افتتاح حساب دمو فارکس چگونه است؟

برای باز کردن یک حساب آزمایشی در فارکس، معامله‌گران می‌توانند به سادگی به وب سایت بروکر مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام کنند. معمولاً باید برخی از اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن را به بروکر ارائه داد. پس از ارسال اطلاعات، معامله‌گران ایمیلی حاوی دستورالعمل نحوه ورود به حساب آزمایشی و شروع معامله دریافت خواهند کرد.

چطور از حساب دمو استفاده کنیم؟

برای استفاده از یک حساب دمو فارکس، باید وارد پلتفرم معاملاتی بروکر خود شوید و شروع به تمرین کنید. سعی کنید با حساب آزمایشی مانند یک حساب واقعی رفتار کنید تا بیشترین بهره را از این تجربه ببرید.

آیا حساب دمو رایگان است؟

بله، اکثر حساب‌های آزمایشی فارکس رایگان هستند. معامله‌گران می‌توانند تا زمانی که دوست دارند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از آنها استفاده کنند.

افتتاح حساب دمو در آلپاری چگونه است؟

برای افتتاح حساب دمو آلپاری، می‌توانید به وب سایت آلپاری مراجعه کرده و دستورالعمل افتتاح حساب دمو را دنبال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها