تبلیغات
بیت کوین یا طلا آموزش ارزهای دیجیتال

بیت کوین یا طلا؟ مقایسه بین کوین و طلا برای سرمایه گذاری

  • توسط sara
  • 10 دقیقه

امروزه افراد زیادی برای سرمایه گزاری پول خود را برای خرید طلا یا ارز دیجیتال خرج می کنند اما این کار به ریسک و خطراتی رو به رو خواهد بود. مانند هک یا تحریم شدن ارزهای دیجیتال یا مشکلات حمل طلا و … . در این مقاله در صرافی ارز دیجیتال بیستکس برای شما توضیح می دهیم که بیت کوین یا طلا کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

بیت کوین یا طلا کدام یک سود دهی بالا تری دارند؟

بیت کوین یا طلا کدام یک سود دهی بالا تری دارند؟

مسلما چیزی که در بازار خریدار بیشتری دارد قیمت و ارزش آن بیشتر است. درست است که قیمت طلا بیشتر است اما بیت کوین رشد و سود بیشتری داشته زیرا خریدار و خواهان بیشتری دارد. در ضمن ارزش طلا و Bitcoin تفاوت زیادی دارد.

ارزش Bitcoin در بازار حدود 1 تریلیون دلار است اما ارزش طلا تقریبا برابر با 11 تریلیون دلار است. در واقع قیمت هر گرم طلا از هر واحد توکن Bitcoin خیلی بیشتر است. به همین دلیل خریدار طلا در بازار کمتر است و فقط افراد خاصی به سمت سرمایه گذاری در طلا می روند.

رشد قیمتی طلا در سال 2020 برابر با 23 درصد بود اما بیت کوین 300 درصد رشد قیمتی داشت.

نمودار قیمتی بیت کوین یا طلا

نمودار قیمتی بیت کوین و طلا تقریبا شبیه هم هستند اما فرق آن بین این است که از نمودار قیمت Bitcoin می شود تحلیل فاندامنتال و تکنیکال انجام داد و آینده قیمت Bitcoin را به صورت احتمالی پیشبینی کرد.

قیمت لحظه ای بیت کوین یا طلا

قیمت لحظه ای ارز را نمی توان حدس زد و باید به صورت آنلاین و ساعتی قیمت را چک کرد. شما می توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را از سایت های صرافی یا خود ارائه دهنده ارز یا اپلیکیشن ها دنبال کنید. قیمت لحظه ای طلا هم مانند ارزهای دیجیتال در سایت ها زده شده است.

سرمایه گذاری در بیت کوین یا طلا کدام بهتر است؟

سرمایه گذاری در بیت کوین یا طلا کدام بهتر است؟

برای سود های کوتاه مدت و زیاد خرید طلا بهتر است چون قیمت بیشتری دارد و شما می توانید با خرید مقدار کمی طلا سود زیادی از آن ببرید. بیت کوین قیمت کمتری نسبت به طلا دارد اما شما می توانید تعداد بیشتری ساتوشی خریداری کنید و و از آن هم سود خوبی ببرید که بیشتر بستگی به زمان خرید و فروش شما دارد.

جدول اطلاعات

موضوعبیت کوین یا طلا
بیت کوین یا طلا کدام یک سود دهی بالا تری دارند؟تمامی این سوالات به این بستگی دارد که شما چقدر ریسک پذیر بوده باشید. معمولا طلا را افرادی برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند که زیاد ریسک پذیر نیستند و ممکن است در زمان بحران احساسی عمل کنند. در مقابل افرادی ارزهای دیجیتال را انتخاب می کنند که دید بلند مدت دارند و به نسبت ریسک پذیر هستند.
قیمت لحظه ای Bitcoin یا طلا قیمت لحظه ای ارز را نمی توان حدس زد و باید به صورت آنلاین و ساعتی قیمت را چک کرد. شما می توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را از سایت های صرافی یا خود ارائه دهنده ارز یا اپلیکیشن ها دنبال کنید. قیمت لحظه ای طلا را هم می توانید از اخبار یا سایت های مربوطه دنبال کنید.
سرمایه گذاری در Bitcoin یا طلا کدام بهتر است؟ کاملا به روحیه ریسک پذیری شما بستگی دارد و در این مورد هر کسی بهتر می تواند به خود کمک کند.
Bitcoin بخریم یا طلا همانطور که گفتیم هم از طلا و هم از Bitcoin می توانید سود خوبی ببرید اما بستگی به زمان و مقدار سرمایه ای که صرف کردید دارد. برای سود زیاد و یک شبه طلا بهتر است اما ریسک بیشتری دارد. پیشنهاد می شود بیت کوین بخرید چون هم ریسک کمتری دارد هم رشد بیشتری نسبت به طلا دارد.
آیا بیت کوین یا طلا هر 2 دارای حباب هستند؟ به ثابت ماندن طولانی مدت قیمت ارز، طلا یا … حباب می گویند. تا کنون طلا و Bitcoin وارد حباب نشده اند و فقط شایعاتی درباره حبابی بودن قیمت آن به گوش می رسد که البته در سال 1400 قیمت بیت کوین مشکوک به حبابی بودن شد اما این خبر تکذیب شد.

بیت کوین بخریم یا طلا؟

همانطور که گفتیم هم از طلا و هم از بیت کوین می توانید سود خوبی ببرید اما بستگی به زمان و مقدار سرمایه ای که صرف کردید دارد. برای سود زیاد و یک شبه طلا بهتر است اما ریسک بیشتری دارد. پیشنهاد می شود Bitcoin بخرید چون هم ریسک کمتری دارد هم رشد بیشتری نسبت به طلا دارد.

آیا  Bitcoin و طلا هر 2 دارای حباب هستند؟

آیا Bitcoin و طلا هر 2 دارای حباب هستند؟

به ثابت ماندن طولانی مدت قیمت ارز، طلا یا … حباب می گویند. تا کنون طلا و Bitcoin وارد حباب نشده اند و فقط شایعاتی در باره حبابی بودن قیمت آن به گوش می رسد، در سال 1400 قیمت Bitcoin مشکوک به حبابی بودن شد اما این خبر تکذیب شد.

ویژگی سرمایه گذاری در Bitcoin بیشتر است یا طلا؟

یکی از ویژگی های خوب بیت کوین این است که شما به صورت آنلاین می توانید خرید و فروش خود را در هر نقطه از مکانی که هستید انجام دهید. اما طلا اینگونه نیست، از ویژگی های طلا هم می توان این گونه گفت که امکان هک شدن یا تحریم از طرف آمریکا وجود ندارد.

معایب بیت کوین یا طلا برای سرمایه گذاران

از معایب Bitcoin می توان احتمال تحریم شدن یا هک شدن کیف پول یا صرافی که در آن سرمایه گزاری کرده ایم را نام برد. اما خرید طلا هم معایب زیادی دارد مانند حمل و نقل طلا یا خرید و فروش آن.

سوالات متداول

سرمایه گذاری در Bitcoin یا طلا کدام بهتر است؟

برای سود های طولانی مدت و زیاد خرید طلا بهتر است چون قیمت بیشتری دارد و شما می توانید با خرید مقدار کمی طلا سود زیادی از آن ببرید.

بیت کوین بخریم یا طلا؟

همانطور که گفتیم هم از طلا و هم از بیت کوین می توانید سود خوبی ببرید اما بستگی به زمان و مقدار سرمایه ای که صرف کردید دارد. برای سود زیاد و یک شبه طلا بهتر است اما ریسک بیشتری دارد. پیشنهاد می شود Bitcoin بخرید چون هم ریسک کمتری دارد هم رشد بیشتری نسبت به طلا دارد.

آیا بیت کوین یا طلا هر 2 دارای حباب هستند؟

به ثابت ماندن طولانی مدت قیمت ارز، طلا یا … حباب می گویند. تا کنون طلا و بیت کوین وارد حباب نشده اند و فقط شایعاتی در باره حبابی بودن قیمت آن به گوش می رسد. در سال 1400 قیمت Bitcoin مشکوک به حبابی بودن شد اما این خبر تکذیب شد.

معایب Bitcoin یا طلا برای سرمایه گذاران چیست؟

از معایب بیت کوین می توان احتمال تحریم شدن یا هک شدن کیف پول یا صرافی که در آن سرمایه گزاری کرده ایم را نام برد اما خرید طلا هم معایب زیادی دارد مانند حمل و نقل طلا یا خرید و فروش آن.

سود دهی طلا چگونه است؟

سود دهی طلا در مدت زمان کم و مقدار زیاد است با خرید مقداری کمی طلا می توان سود زیادی ببرید.

سود دهی بیت کوین چگونه است؟

سود بیت کوین زمان بیشتری می برد و سود خوبی دارد اما باید تعداد ساتوشی بیشتری بخرید. اگر نمی دانید ساتوشی چیست بهتر است بدانید به واحد های کوچک تر بیت کوین ساتوشی می گویند و این واحد به این دلیل به وجود آمد که هر یک بیت کوین قیمت زیادی دارد و هر کسی قادر به خرید آن نیست.

یکی از دردسر های بزرگ خرید طلا چیست؟

حمل و نقل طلا آن هم وقتی مقدار زیادی خریداری کرده اید کار خطرناکی است.

یکی از ویژگی های خوب ارز دیجیتال چیست؟

امکان خرید و فروش از همه جای کشور و به صورت آنلاین وجود دارد.

حباب قیمت یعنی چه؟

وقتی قیمت ارز، طلا و … به مدت طولانی ثابت بماند اصطلاحا می گویند قیمت آن دچار حباب شده است.

امتیاز دهید
sara

sara

سارا مسعودی دانشجو رشته کامپیوتر هستم. از سال ۱۳۹۹ به تولید انواع محتوا برای سایت ها و شبکه های اجتماعی می پردازم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها