تبلیغات
بیت کانکت مقالات آموزشی

بیت کانکت (BitConnect) چیست و چرا این پروژه تعطیل شد؟

  • توسط zeinab
  • 9 دقیقه

بیت کانکت در حقیقت یک نوع نرم افزار جهت وام دهی ارزهای دیجیتالی است. این فناوری از طرف کمیسیون بورس در جهت یک نرم افزار با روش پانزی شناخته شده است و این کمیسیون ادعا دارد که این فناوری 2 میلیون دلار از خرده فروش های خود دزدی کرده است.

در این قسمت به تمامی حواشی مربوطه می پردازیم و مسائلی را برای شما روشن می کنیم که همه به دنبال شنیدن آن ها هستند. پس با صرافی ارز دیجیتال بیستکس همراه باشید تا حقایق را بدانید.

بیت کانکت چیست؟

یکی از صرافی های فعال می باشد که معاملات دیجیتالی در آن صورت می گیرد. طبق آخرین اخبار قرار است که این ارز به زودی حذف شود و به کل نابود گردد. بیشتر صرافی های موجود این فناوری را مسدود و از لیست خود حذف کرده اند و دلیل آن این می باشد که حمایت از آن باعث می شود اعتبار صرافی پایین بیاید.

پروژه بیت کانکت چه طرح هایی را پیشنهاد کرد؟

چند سال قبل این اکوسیستم با ساختن اولین سکه خود کار خود را شروع کرد. این فناوری که یک کلاهبرداری بود که توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال شکل گرفته بود و واکنش های بسیار عیجبی را به همراه داشت و هر واحد از این ارز را حدود 0.17 دلار به فروش می رساند.

آیا بیت کانکت کلاهبرداری بود؟

آیا بیت کانکت کلاهبرداری بود؟

یک کمیسیون به نام SEC به جرم کلاهبرداری از این فناوری شکایت کرد. کوبانی شخصی است که به عنوان نفر اول در این کلاهبرداری که مبلغی معادل 2 میلیارد دلار را دزدیده بود، دستگیر شد. بیت کانکت ویکی پدیا اطلاعات بسیار ناچیزی را در رابطه با این موضوع بیان کرده است.

چرا کاربران از ارز بیت کانکت نا راضی بودند؟

به دلیل این که این فناوری یک سیستم کلاهبرداری بود و پول های زیادی را از این روش دزدیدند. کاربران زیادی به دلیل ضرر هایی که از این فناوری کرده اند، از او ناراضی هستند و بعضی از آن ها به دنبال نابودی این اکوسیستم می باشند.

جدول اطلاعات

در این بخش چکیده ای از کل مقاله به صورت جدول گردآوری کرده ایم.

موضوعبیت کانکت
بیت کانکت چیست؟یک فناوری وام دهی ارزی می باشد
مقدار مبلغی که بیت کانکت کلاهبرداری کرد؟2 میلیار دلار
BCC مخفف چیست؟Blind carbon copy
خرید و فروش بیت کانکت انجام می شود؟خیر

وایت پیپر بیت کانکت

افراد می توانند با مطالعه وایت پیپر این اکوسیستم از تمامی اطلاعات مربوط به این فناوری آگاه بشوند. وایت پیپر ها تنها مخصوص ارزها نبوده و در بیشتر موارد وجود دارند. چرا که شامل اطالاعات اولیه هر موضوع می باشد و می توانید از آنان استفاده کنید.

موسس BCC چه کسی است؟

یکی از سوال هایی که بسیاری از افراد درگیر آن می باشند این است که BCC مخفف چیست؟! لازم به ذکر می باشد که CC مخفف شده carbon copy و کل کلمه به معنا blind carbon copy است. این موارد از زمان وجود ایمیل بوده است و در عصر جدید استفاده از آن رایج نیست.

آیا بیت کانکت هم یک طرح پانزی شکست خورده است؟

آیا بیت کانکت هم یک طرح پانزی شکست خورده است؟

به طور کلی این فناوری از دیدگاه کمیسیون بورس یک طرح پانزی شکست خورده می باشد. کمیسیون بورس ادعا کرده است که این فناوری حدود 2 میلیارد دلار از خرده فروش هایی که انجام داده بود دزدی می کرد.

خرید و فروش بیت کانکت

در هر صورت با افشا شدن جرم هایی که این اکوسیستم مرتکب شد، خرید و فروش آن نیز کلا از بین رفت و دیگر انجام نشد. این اکوسیستم به دلیل دزدی هایی که در خرده فروش های خود انجام می داد لو رفت و از بازار های دیجیتالی حذف شد.

قیمت لحظه ای بیت کانکت

شما اگر بخواهید هم نمی توانید قیمت لحظه ای این ارز را در نمودار ها و جدول ها مشاهده کنید. چرا که این فناوری یک کلاهبرداری بود و بیشتر صرافی ها و یا به طور کلی همه صرافی ها او را تحریم کرده اند و او را از لیست خود حذف نموده اند.

  • در پایان از به دنبال بهترین ها برای سرمایه گذاری هستید، پیشنهاد می کنیم تا مقاله پر سود ترین ارز دیجیتال را در سایت ما بخوانید.

سوالات متداول

به چه دلیل صرافی ها این ارز را بلاک کرده اند؟

در پیرو این خبر که بیت کانکت یک کلاهبرداری بود، بیشتر صرفی ها او را از لیست خود خط زدند تا اعتبار خود را از دست ندهند و از این فناوری حمایتی نکنند.

در حقیقت کار این فناوری چه بود و سرانجام او چه شد؟

به طور کلی این فناوری یک نرم افزار بود که در جهت وام دهی ارزهای دیجیتالی قدم می گذاشت. سر انجام کلاهبرداری هایی که انجام داده بود لو رفت و بیشتر کاربران استفاده خود را از این فناوری قطع کرده اند.

اولین شخصی که در پروسه های بیت کانکت دستگیر شد چه کسی بود؟

کوبانی شخصی بود که به عنوان اولین نفر از این پروژه دستگیر شد. خبر هایی که در این رابطه منتشر شده بود گویا این امر بود که کوبانی مبلغی معادل 2 میلیارد دلار را از خرده فروش های بیت کاکنت دزدی کرده است. بعد از این ماجرا کوبانی دستگیر شد و به زندان انداخته شد.

بیت کانکت چیست؟

در حقیقت یک نوع نرم افزار جهت وام دهی ارزهای دیجیتالی است.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها