اندیکاتور باند بولینگر ابزارها

آموزش استفاده از اندیکاتور باند بولینگر + تنظیمات اولیه آن

  • توسط sajjad
  • 12 دقیقه

مهم ترین و اساسی ترین سوالی که ذهن کاربران ارز دیجیتالی را به خود مشغول کرده این است که اندیکاتور بولینگر چیست یا موسس و ابداع کننده این وسیله چه کسی است؟ ما در این مطلب در صرافی ارز دیجیتال بیستکس درباره اندیکاتور باند بولینگر به شما کاربران ارز دیجیتالی توضیح خواهیم داد و به سوالات کاربران ارز دیجیتالی پاسخ می دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیقی پیرو این موضوع بهره مند شوید.

اندیکاتور باند بولینگر چیست؟

اندیکاتور باند بولینگر چیست؟

شاید به نظر جالب بیاید که نام اندیکاتور بولینگر از فردی به نام آقای جان بولینگر که در پیشرفت و توسعه یک نوع اندیکاتور موجب شده است، گرفته شده است. همچنین آقای جان بولینگر را می توان با سابقه‌ ترین تکنیکالیست‌ هایی که در بازار بورس دنیا وجود داشته اند دانست.

افزوده خواهیم کرد که در دهه 1980 پیشرفت و توسعه روی یک نوع اندیکاتور توسط آقای جان بولینگر ایجاد شده است. این موضوع را هم اضافه کنیم که روش محاسبه پارامتر های در ارتباط به اندیکاتور باند بولینگر، ساده و روان می‌باشد.

این وسیله توانسته است که بر مبنا و مشخصه ای اصلی به کار ببرد که در نهایت می‌تواند از این روش سقف و کف جا به جایی نوسانات قیمت های بازار را تعیین و مشخص کرد و در نهایت کار خود بتواند مناسب ترین و بهترین شرایط را برای سرمایه گذاران ومبادله کنندگان و معامله‌ گران آماده کند.

آموزش استفاده از اندیکاتور باند بولینگر

یکی از مهم ترین مطالبی که باید به آن پرداخت نحوه محاسبه و آموزش این وسیله می باشد که ما در مطالب بعدی برای کاربران و معامله گران ارز دیجیتالی خواهیم نوشت چگونه اندیکاتور باند بولینگر را از طریق آموزش محاسبه کنند و چگونه روند محاسبات نوسانات قیمت های بازار و تعیین سقف و کف جابه جایی نوسانات قیمت های بازار را تعیین و مشخص کنند.

در آموزش و یادگیری کار با این وسیله کاربردی ضروری می باشد که به شیوه محاسبه پارامتر های ایجاد شده در این وسیله نموداری برای استفاده در بازار بورس و سرمایه گذاری و معامله ارزها بپردازیم. برای استفاده از این وسیله کاربردی در تحلیل و بررسی نمودار تکنیکال مناسب است اساس و ضوابط محاسبه این وسیله را بدانیم تا با هدف و منطق اندیکاتور باند بولینگر آشنا شویم. برای محاسبه لازم است که مراحل زیر طی شود:

  • باند بالایی:  باند میانی + انحراف معیار ضربدر ۲
  • باند میانی:  میانگین متحرک با دوره زمانی ۲۰ (بیشتر نمودار های معاملاتی از میانگین متحرک ساده (SMA) استفاده می‌کنند)
  • باند پایینی: باند میانی – انحراف معیار ضربدر۲
کاربرد های اندیکاتور باند بولینگر

کاربرد های اندیکاتور باند بولینگر

سوال این جاست که این وسیله چه کاربرد هایی خواهد داشت و چه نکات و کاربرد های مهمی را به خود اختصاص داده است. در ادامه مطلب به کاربران ارز دیجیتالی در این باره توضیحاتی خواهیم داد.

تسلط به تمام قیمت های بازار

کاربران ارز دیجیتالی و همچنین معامله گران ارز که به دنبال فرصت های بهتر و مناسب در محدوده بازار هستند می توانند از اندیکاتور بولینگر کمک بگیرند تا بتوانند در معامله های خود تسلط و دسترسی راحت تری به تمام قیمت های بازار داشته باشند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم در این وسیله نوساناتی که در قیمت بازار اتفاق می افتد، برای کاربران ارز دیجیتالی قابل مشاهده است و به راحتی به نوسانات قیمت دسترسی داشته باشیم.

استفاده از اندیکاتور در میانگین متحرک ها

اندیکاتور باند بولینگر نباید تنهایی و به صورت تک مورد استفاده قرار بگیرد زیرا که بهتر و مناسب تر است از تحلیلات و نمودار تکنیکال در کنار این وسیله استفاده کرد. قسمت ها و محدوده هایی که باند بولینگر در آن نوسان می کند، بالا و پایین میانگین متحرک ها می باشد.

هر تغییر قیمت در بازار به عنوان یک تغییر شدید محسوب می شود. هر چه قیمت به خط بالایی نزدیک تر باشد افراط در خرید و هر چه قیمت ها به خط پایینی نزدیک تر شود اشباع در فروش صورت گرفته می شود.

حمایت و مقاومت

کاربران و معامله گران باید توجه داشته باشند که در صورت شکسته شدن باند توسط قیمت سهام، بهتر است باند های بالا و پایین را به عنوان حمایت و مقاومت و هدف قیمت در نظر بگیرند. افزوده خواهیم کرد که این وسیله از زمان، میزان ارزش بازار قیمت یک کالا تاثیر می پذیرد.

استفاده از اندیکاتور باند بولینگر در شاخه های مختلف

این نمودار کاربردی دارای استفاده های مختلف در شاخه های مختلفی از ارزهای دیجیتالی می باشد. در این قسمت می خواهیم برخی از این استفاده ها را به شما توضیح دهیم.

اندیکاتور باند بولینگر بورس ایران

همان طور که خود می دانید، روند حرکت نمودار ها در بازار بورس به صورت نوسانی بوده و در چنین شرایطی بهتر است که از این وسیله استفاده شود. در این روش شما می توانید سقف و کف قیمت ها را مشاهده کنید.

اندیکاتور بولینگر باند در فارکس

جالب است بدانید که باند های بولینگر می توانند در تعیین صعودی و یا نزولی بودن یک دارایی مورد استفاده قرار بگیرند. باند بولینگر ها می توانند در بازار هایی که محدوده نوسان مشخصی ندارند، مانند بازار فارکس استفاده شوند.

اندیکاتور بولینگر باند در ارز دیجیتال

باند بولینگر ها نوعی نمودار هستند که می توانند در بازار هایی که محدوده قیمت ها و نوسان آن ها مشخص نیست استفاده شوند. در این جا نیز می توان از این وسیله برای ارزهای دیجیتالی استفاده کرد.

نکات مهم در مورد اندیکاتور بولینگر باند یا bollinger bands

این وسیله دارای نکات و ویژگی های مهمی می باشد که در این قسمت می خواهیم به آن ها اشاره کنیم. این اندیکاتور از سه خط روی نمودار ها تشکیل شده است و نوسانات قیمت های بازار در درون و اطراف اندیکاتور را نشان می‌ دهد. در این وسیله نموداری پول بیشتر از محدوده بین دو باند به دست خواهد آمد.

زیرا فقط در 20 درصد از مواقع بازار تمایل به نوع حرکت در این وسیله نموداری را دارد. تنظیمات باند اندیکاتور باند بولینگر سودمند ترین و بهترین روشی می باشد که در بازار می توان شاهد آن بود. زیرا که می توان روند قوی برای این وسیله مشخص کرد و در زمان پولبک کاربران ارز به سمت میانگین متحرک (SMA) از آن خرید کنند.

در این وسیله نموداری می توان سهام را در محدوده پیدا کرد و بر روی باند پایینی خرید آزمایشی و بر روی باند بالایی فروش آزمایشی انجام داد. روند قیمت سهام در نقاطی که باند منقبض و فشرده می شوند می‌ شکند و شما کاربران ارز دیجیتالی باید در هنگام فشرده و منقبض شدن باند خرید و فروش را متوقف کنید. نکته قابل توجه دیگری هم وجود دارد که این وسیله را می توان در هر بازار جهانی معامله کرد.

جدول اطلاعات

اندیکاتور باند بولینگر یکی از وسیله هایی است که می تواند در تحلیل های تکنیکال از آن استفاده شود. در این قسمت می خواهیم در یک جدول اطلاعات موجود را جمع بندی کنیم.

موضوعاندیکاتور باند بولینگر
مهم ترین کاربرد اندیکاتور باند بولینگرتسلط به تمام قیمت های بازار
دانلود این وسیلهبازار، مایکت، سایت های مختلف
استفاده از آن در شاخه های مختلفبورس، فارکس، ارز دیجیتال
ویژگیتشخیص قیمت سقف و کف ارزهای دیجیتال

دانلود اندیکاتور بولینگر باند

یکی از بزرگ ترین سوالاتی که سرمایه گذاران دارند این است که این وسیله را از چه جایی می توان دانلود کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که این اندیکاتور در سایت های مختلف و همچنین برخی صرافی های داخلی و خارجی قابل دانلود کردن می باشد. البته اپ هایی از این وسیله وجود دارد که شما می توانید در برنامه هایی مانند بازار و مایکت آن را دانلود کنید.

فیلتر اندیکاتور باند بولینگر

فیلتر اندیکاتور باند بولینگر

یکی از بهترین ابزار ها در تحلیل های تکنیکال برای تشخیص زمان بهتر خرید ارز دیجیتال و فروش ارز دیجیتالی و همچنین سهام استفاده از این وسیله کاربردی می باشد. شما می توانید با استفاده از فیلتر های مربوط به این اندیکاتور نقاط اشباع برای خرید و فروش را تشخیص داده و از ضرر و زیان های هنگفت در امان بمانید.

سوالات متداول

اندیکاتور باند بولینگر در چه سایت هایی وجود دارد؟

با توجه به جست و جو های انجام شده متوجه شدیم که اندیکاتور باند بولینگر را می توان در سایت های بزرگی مانند ارز دیجیتالی مشاهده کرد.

یکی از مهم ترین کاربرد هایی که این وسیله برای سرمایه گذاران و کاربران دارد چیست؟

از مهم ترین و پر استفاده ترین کاربرد های این وسیله تسلط به تمام قیمت های بازار رمز ارزها می باشد.

از چه طریقی می توان اندیکاتور باند بولینگر را دانلود کرد؟

شما می توانید در سایت های مختلف و همچنین برنامه هایی مانند بازار و مایکت این وسیله را دانلود کنید.

اندیکاتور باند بولینگر در چه شاخه هایی استفاده می شود؟

این وسیله در شاخه هایی مانند بورس، فارکس و ارز دیجیتال استفاده می شود.

آیا از این وسیله می توان برای تشخیص خرید و فروش سهم استفاده کرد؟

در حالت کلی اندیکاتور باند بولینگر به منظور تشخیص زمان خرید و فروش سهام به وجود آمده است.

اندیکاتور باند بولینگر در چه بازار هایی استفاده می شود؟

به طور معمول این وسیله در بازار هایی که نوسان قیمت ها محدوده خاصی ندارد استفاده می شود.

بارز ترین ویژگی این وسیله چیست؟

تشخیص قیمت سقف و کف ارزهای دیجیتالی از بارز ترین ویژگی های اندیکاتور باند بولینگر می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها