تبلیغات
آموزش معامله ارز های دیجیتال را چگونه دریافت کنیم؟ مفاهیم پایه

راهنمای خرید ارز دیجیتال در ایران به زبان ساده + فیلم

  • توسط sajjad
  • 21 دقیقه

امروزه قطعا از ارزهای دیجیتال حرف های زیادی شنیده اید و ممکن است اطلاعاتی هم در این زمینه داشته باشید. ارزهای دیجیتال در حال حاضر تبدیل به یکی از بزرگ ترین منابع برای انجام معاملات، سرمایه گذاری و … می باشد که افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. از ارزهای دیجیتال می توان به عنوان یکی از مهم ترین نوآوری های قرن اشاره کرد که در حال دگرگون کردن جهان می باشد. ارزهای دیجیتال انواع مختلفی داشته و هر کدام هم خصوصیات خاص خود را دارند. تا کنون ممکن است به فکر خرید ارز دیجیتال افتاده باشید و بخواهید که برای مختلفی مانند سرمایه گذاری از آن ها استفاده کنید.

فهرست محتوا

ارزهای دیجیتال پول های فیاتی می باشند که برای خرید و فروش آن ها باید از صرافی هایی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنید. در حال حاضر 405 صرافی معتبر و بزرگ در جهان وجود دارند که هر کدام از آن ها ارزهای مختلفی را معامله می کنند. در طول این مقاله به چگونگی خرید ارز دیجیتال و راهنمای خرید ارزهای دیجیتال پرداخته ایم و اگر شما نیز قصد خرید کریپتو ها را دارید حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید.

خرید ارز های دیجیتال در ایران چه قوانینی دارد؟

خرید ارزهای دیجیتال در ایران چه قوانینی دارد؟

پس از گسترش ارزهای دیجیتال و ورود آن ها به کشور های مختلف هر کدام از دولت ها برای این ارزها و استفاده مردم جامعه قوانین مختلفی گذاشتند. ایران هم مانند سایر کشور پس از ورود این ارزها برای استفاده مردم قوانین مختلفی اعمال کرد.

بانک مرکزی ایران از اواخر سال 2017 میلادی معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال را آزاد کرد و اعلام کرد که مردم و صنف ها می توانند از این ارزها استفاده کنند. اما پس از رفع ممنوعیت این ارزها بانک مرکزی ضوابط و قوانینی هم برای خرید و فروش این ارزها اعلام کرد. بانک مرکزی هر چند که خرید و فروش این ارزها را آزاد کرد اما اعلام کرد که پرداخت با استفاده از این ارزها ممنوع می باشد. قوانین بانک مرکزی پس از رفع ممنوعیت ارزها به شرح زیر است:

  • ارائه رمز ارزهای دیجیتال فقط توسط توسعه دهندگان آن ها می باشد و بانک مرکزی هیچ مسئولیتی ندارند.
  • در صورت خرید ارزهای دیجیتال استفاده از آن ها برای پرداخت ها ممنوع می باشد.
  • توسعه کیف پول های دیجیتال با رعایت مقررات برای اشخاص حقیقی و حقوقی مانعی ندارد.
  • رمز ارزهای دیجیتال فقط در صرافی هایی که مشخص شده اند قابل خرید و فروش و معامله می باشند.

همان طور که گفته شد شما در ایران فقط مجاز هستید تا از صرافی های معتبری که اعلام شده است برای خرید این ارزها استفاده کنید. البته استفاده از صرافی های خارجی هم مانعی ندارد و این قانون فقط برای صرافی های داخلی می باشد.

خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت امکان دارد؟

خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت امکان دارد؟

احراز هویت یکی از رکن های اصلی برای ورود به صفحه صرافی می باشد. هدف از احراز هویت برای جلوگیری از پولشویی، عدم پرداخت ارز دیجیتال، عدم پرداخت مالیات و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری توسط کلاهبرداران ارز دیجیتال و سرقت صورت می گیرد. احراز هویت هم روش های مختلفی دارد مانند اثر انگشت، رمز ورود و … که با آن ها آشنا هستید. حال صرافی های آنلاینی هم وجود دارند که این امکان را به کاربر می دهند تا بدون احراز هویت وارد صفحه صرافی شوند که البته ایمنی بالایی دارند.

یکی از معروف ترین صرافی هایی که می توان بدون احراز هویت از آن استفاده کرد صرافی بایننس می باشد که جزو بزرگ ترین صرافی های جهان است. از دیگر صرافی هایی که می توانید از آن ها بدون احراز هویت استفاده کنید می توان به صرافی هایی همچون بای بیت، چنجلی، بیتمکس، شیرز، اتر دلتا و اسکوئر می باشند.

برای خرید ارزهای دیجیتال مختلف چه فاکتور هایی را باید مد نظر قرار دهیم؟

برای خرید ارزهای دیجیتال باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید خرید خوب و سودمند انجام دهید. اگر بدون تحقیق و بررسی به سمت خرید ارزهای دیجیتال بروید ممکن است با نوسانات بازار بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید.

همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال انواع بسیار زیادی دارند و هر کدام نیز شرایط ویژه خود را دارد مانند نوسان قیمت، ارزش و … که همه این موارد را برای خرید یک ارز باید مد نظر قرار دهید. در قسمت زیر چند نوع ارز بهترین و پر فروش ترین ارزهای دیجیتال وجود دارند که برای خرید آن ها فاکتور هایی که باید در نظر بگیرید ذکر شده است.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و با ارزش ترین و در عین حال محبوب ترین ارز دیجیتال و پر سود ترین ارز دیجیتال جهان به شمار می رود. بیشتر معاملاتی که با ارزهای دیجیتال صورت می گیرد از طریق بیت کوین می باشد. هر چند که این ارز بزرگ ترین ارز دیجیتال می باشد اما برای خرید آن باید به نکات مهمی توجه داشت و فاکتور های مهمی را هم در نظر بگیرید مانند مدت زمان سرمایه گذاری، بررسی نوسانات این ارز در آینده، بررسی حجم معاملات روزانه با استفاده از بیت کوین و مقدار عرضه توکن ها که نقش زیادی در مسائل مربوط به این ارز دارند.

خرید ارز دیجیتال اتریوم

ethereum پس از بیت کوین به عنوان دومین ارز برتر جهان شناخته می شود. برای خرید اتریوم هم باید به فاکتور های مختلفی توجه داشته باشید. یکی از فاکتور هایی که باید در نظر بگیرید مدت زمان خرید این ارز است. نوسانات قیمت این ارز در حال و آینده هم یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها برای خرید اتریوم و حتی دیگر ارزهای فعال در بازار می باشد.

خرید ارز دیجیتال آدا

ارز دیجیتال آدا هم جزو ارزهای معروف و فعال می باشد. برای خرید این ارز دیجیتال هم باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. اگر قصد خرید این ارز را دارید حتما به مواردی همچون نوسانات ارز، ارزش ارز، مدت زمان خرید، حجم معاملات روزانه و مقدار توکن های عرضه شده باید توجه داشته باشید.

خرید ارز دیجیتال شیبا

ارز دیجیتال شیبا در دنیای ارزهای دیجیتال در جایگاه 45 جهانی قرار گرفته است. برای خرید این ارز دیجیتال هم مانند سایر ارزها باید فاکتور هایی را مد نظر قرار داده تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید. مهم ترین فاکتور ها برای خرید این ارز شامل مواردی همچون بررسی روند صعودی و نزولی ارز شیبا، ارزش ارز دیجیتال، مدت زمان برای سود دهی، نوسانات ارز در آینده ارز دیجیتال شیبا و حجم معاملات روزانه این ارز می باشند.

خرید ارز دیجیتال ترون

ترون جزو برترین ارزهای فعال جهان می باشد. یکی از نکاتی که برای خرید این ارز باید مد نظر خود قرار دهیم وجود امن ترین کیف پول برای استفاده می باشد. بررسی نوسانات و روند صعودی و نزولی این ارز دیجیتال هم از دیگر فاکتور های مهمی می باشد که قبل از خرید باید به آن توجه کنید.

خرید ارز دیجیتال چین

برای خرید ارز دیجیتال چین هم باید به نکاتی که برای دیگر ارزها گفته شد توجه کنید. به طور مثال قبل از خرید حتما باید از نوسانات این ارز در حال و آینده با خبر شوید و از مدت زمان سرمایه گذاری خود هم اطمینان داشته باشید.

خرید ارز دیجیتال هگز

اگر قصد خرید ارز دیجیتال هگز را دارید قبل از خرید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. برای خرید این ارز حتما از صرافی معتبر و قابل اطمینان استفاده کنید. از دیگر فاکتور های مهم برای خرید این ارز عبارتند از داشتن بهترین کیف پول ارز دیجیتال مطمئن، بررسی نوسانات ارز، ارزش ارز، مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری کنید و مدت زمان سرمایه گذاری جزو مهم ترین نکات می باشند.

خرید ارز دیجیتال سولانا

ارز سولانا هم معمولا جزو ارزهایی می باشد که زیاد خرید و فروش می شود. برای خرید این ارز هم باید فاکتور های مهمی را مد نظر خود قرار دهید به طور مثال قبل از خرید حتما سود و زیان و ریسک خرید این ارز را بررسی کنید. خرید از صرافی های معتبر و استفاده از کیف پول معتبر هم یکی دیگر از فاکتور های مهم در رابطه با این ارز دیجیتال می باشد.

خرید ارز دیجیتال تتر

تتر جزو سرشناس ترین و پر استفاده ترین ارزهای دیجیتال می باشد. همان طور که در دیگر موارد خواندید برای هر کدام از این ارزها باید موارد مهمی را مد نظر خود قرار دهید که برای خرید تتر هم می بایست همان فاکتور ها و موارد را مانند بررسی نوسانات، استفاده از صرافی معتبر، ارزش ارز و مدت زمان سرمایه گذاری باید مد نظر خود قرار دهید.

خرید ارز دیجیتال icp

ارز icp که با نام اینترنت کامپیوتر شناخته می شود هم یکی از مهم ترین ارزهای دیجیتال فعال در بازار می باشد. برای خرید این ارز هم مانند سایر ارزها حتما فاکتور هایی همچون ارزش خرید، ارزش ارز، نوسانات، روند ارز در آینده و … را باید مد نظر خود داشته باشید تا یک خرید سودمند و بدون ضرر انجام دهید.

جدول اطلاعات

در اینجا برخی از موارد مهم در رابطه با خرید ارز دیجیتال را با هم مرور می کنیم پس برای پاسخ به جواب های کوتاه در ذهن خود این بخش را از دست ندهید.

موضوع خرید ارز دیجیتال
بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال چیست؟ صرافی بایننس، هوبی گلوبال، کراکل، کوین بیس پرو، کو کوین
برای خرید ارزهای موجود از چه اندیکاتور هایی می توان بهره برد؟ ADX، باند بولینگر، میانگین حرکت
خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران قانونی است؟ از سال 2017 میلادی استفاده از این ارزها در ایران بلا مانع شد.
استفاده از کدام صرافی ها بدون احراز هویت امکان پذیر است؟ بایننس، چنجلی، بیتمکس، شیرز، اتر دلتا، اسکوئر
مراحل خرید ارز دیجیتال چگونه است؟

مراحل خرید ارز دیجیتال چگونه است؟

اگر شما قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید به ترتیب موارد زیر را انجام دهید.

نصب و ثبت نام کیف پول دیجیتال (مرتبط با ارز مد نظر)

اولین کاری که برای خرید ارز دیجیتال باید انجام دهید نصب کیف پول و ثبت نام در آن می باشد. قبل از ثبت نام حتما از معتبر بودن کیف پول و این که امکان استفاده از آن برای ارز مد نظر وجود دارد یا خیر اطمینان حاصل کنید.

پیدا کردن صرافی ارائه دهنده ارز مربوطه

پس از ثبت نام و ایجاد یک کیف پول به صرافی های معتبر و ارائه دهنده ارز مد نظر خود مراجعه کنید. صرافی های زیادی وجود دارند که پیشنهاد می کنیم بهترین آنان را گزینش کنید.

ثبت نام احراز هویت در صرافی

پس از پیدا کردن صرافی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را در این صرافی انجام دهید. دقت کنید که مراحل را با حوصله و دقت بالا انجام دهید.

خرید و پرداخت ارز و دریافت در کیف پول

پس از ثبت نام و تایید نهایی در صرافی شما ارز دیجیتال خود را انتخاب کرده و پس از فرآیند پرداخت ارز خریداری شده به کیف پول شما ارسال می شود.

سیگنال خرید ارز دیجیتال را از کجا می توانیم دریافت کنیم؟

سیگنال دهی یکی از مهم ترین کار ها در رابطه با ارزهای دیجیتال می باشد. در حال حاضر سایت ها و کانال های زیادی وجود دارند که به ارزهای مختلف دیجیتال سیگنال دهی می کنند که شما می توانید از سیگنال های این سایت ها در رابطه با ارزهای خود استفاده کنید.

یکی از بهترین سایت ها حال حاضر از نظر سیگنال دهی سایت دکتر سیگنال می باشد که با جست و جوی این سایت می توانید از آن استفاده کنید.

بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال چیست؟

در این قسمت نام 5 صرافی بزرگ و معتبر جهانی که در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت دارند ذکر شده است. هر کدام از این صرافی ها مزایا و معایبی دارند که در هر قسمت مهم ترین آن ها گفته شده است.

صرافی بایننس

صرافی بایننس بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان می باشد. این صرافی متمرکز در کشور چین می باشد و حجم معاملات روزانه آن بیش از 65 میلیارد دلار آمریکا می باشد. این صرافی متمرکز می باشد و در اواسط سال 2017 میلادی فعالیت خود را در چین آغاز کرد.

صرافی هوبی گلوبال

صرافی هوبی گلوبال یک صرافی متمرکز می باشد که در سال 2013 میلادی تاسیس شد. این صرافی جزو بزرگ ترین صرافی های جهان می باشد که متاسفانه آی پی کاربران ایرانی در این صرافی مسدود است. حجم معاملات روزانه این صرافی بیش از 18 میلیارد دلار می باشد.

صرافی کراکل

صرافی کراکل هم یکی دیگر از صرافی های بزرگ و معتبر جهان می باشد. حجم معاملات روزانه این صرافی بیش از 1 میلیارد و 800 میلیون دلار می باشد. این صرافی هم جزو صرافی های متمرکز جهان می باشد که در سال 2011 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد.

صرافی کوین بیس پرو

از دیر صرافی های بزرگ و معتبر جهان می توان به صرافی کوین بیس پرو اشاره کرد. به طور میانگین حجم معاملات روزانه این ارز بیش از 2 میلیارد و 630 میلیون دلار می باشد که از سال 2014 میلادی تا کنون فعالیت می کند. این صرافی هم از دیگر صرافی های متمرکز و معتبر به شمار می رود.

صرافی کوکوین

یکی دیگر از صرافی های معتبر جهان که جزو صرافی های متمرکز می باشد صرافی کوکوین می باشد. این صرافی در سال 2017 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است و امروزه به طور میانگین بیش از 1 میلیارد و 553 میلیون دلار حجم معاملات روزانه آن می باشد.

نرم افزار های خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

نرم افزار های خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

در حال حاضر بسیاری از صرافی های معتبر جهانی نرم افزار ها و اپلیکیشن هایی هم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ارائه کرده اند که کاربران می توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند.

شما با نصب این نرم افزار ها که مربوط به صرافی های معتبر می باشد می توانید با گوشی موبایل خود خرید و فروش ارزهای دیجیتال مد نظر خود را به راحتی انجام دهید.

آموزش معامله ارز های دیجیتال را چگونه دریافت کنیم؟

آموزش معامله ارزهای دیجیتال را چگونه دریافت کنیم؟

اگر قصد دارید تا وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید و با انجام معاملات این ارزها کسب و کاری برای خود ایجاد کنید سایت های ایرانی و خارجی زیادی در زمینه آموزش برای انجام معاملات فعالیت دارند.

شما می توانید با مراجعه به هر کدام از این سایت ها فیلم های آموزشی آن ها را با مبالغ مشخص شده دریافت کرده و از تمامی نکات مهم در ارتباط با معامله ارزهای دیجیتال آگاه شوید.

برای خرید این ارز ها تحلیل لازم است؟

برای خرید این ارزها تحلیل لازم است؟

تحلیل یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مسئله پیرامون ارزهای دیجیتال می باشد. تحلیل باعث می شود از روند ارز در آینده با خبر شده و جلو ضرر احتمالی را گرفته و یا با وارد کردن سرمایه بیشتر به سود دهی برسید.

برای خرید ارزهای موجود از چه اندیکاتور هایی می توان بهره برد؟

در رابطه با تحلیل بازار ارزهای دیجیتال اندیکاتور ها هم جزو مهم ترین مسائل می باشند. در این قسمت 3 نمونه از مهم ترین اندیکاتور ها برای تحلیل ارزهای دیجیتال ذکر شده است.

اندیکاتور ADX

این اندیکاتور قدرت و ضعف سیگنال را نشان می دهد که یکی از مهم ترین و بهترین اندیکاتور ها برای تحلیل می باشد.

اندیکاتور باند بولینگر

از این اندیکاتور برای سنجیدن نوسانات استفاده می شود که اهمیت بالایی هم برای تحلیلگران دارد.

اندیکاتور میانگین حرکت

این اندیکاتور به نوعی چند منظوره می باشد و در مکانی استفاده می شود که در آن قیمت وجود دارد و می تواند مسیر معامله را به تحلیلگران نشان دهد.

سوالات متداول

معروف ترین ارز دیجیتال جهان کدام است؟

در حال حاضر از بیت کوین می توان به عنوان معروف ترین ارز دیجیتال جهان نام برد.

پر استفاده ترین ارز دیجیتال جهان کدام ارز می باشد؟

امروزه بیت کوین پر استفاده ترین ارز دیجیتال در جهان به شمار می رود.

بزرگ ترین و بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال کدام صرافی است؟

برای خرید ارز دیجیتال صرافی بایننس بزرگ ترین و بهترین صرافی متمرکز می باشد که روزانه معاملات بسیار زیادی از طریق این صرافی صورت می گیرد.

در حال حاضر چند صرافی معتبر در جهان وجود دارد؟

امروزه حدود 405 صرافی معتبر در جهان در حال فعالیت هستند.

پشتوانه ارزهای دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال هیچ پشتوانه مشخصی ندارند و معمولا قیمت و ارزش آن ها بر اساس مسائل دیگری مشخص می شود.

آیا خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران غیر قانونی است؟

از سال 2017 میلادی به اعلام بانک مرکزی خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران مانعی ندارد و اکنون این ارزها به صورت قانونی در ایران معامله می شوند.

آیا خرید ارزهای دیجیتال حرام می باشد؟

استفاده از این ارزهای حرام نمی باشد اما به گفته برخی از علما به دلیل نداشتن پشتوانه مشخص استفاده از آن ها جایز نیست.

کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال برنامه ای می باشد که با استفاده از آن ها از ارزهای دیجیتال خود نگهداری می کنید. کیف پول ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها نیز ارزهای مختلفی را پشتیبانی می کنند.

آیا در ایران می توان برای پرداخت ها از ارزهای دیجیتال استفاده کرد؟

با اعلام بانک مرکزی ایران در ایران استفاده از این ارزها برای پرداخت ها ممنوع می باشد.

قیمت ارز دیجیتال چقدر است؟

قیمت ها کدام از ارزهای دیجیتال با یک دیگر تفاوت دارند و این ارزها قیمت یکسانی ندارند.

گران ترین ارز دیجیتال جهان کدام ارز می باشد؟

در حال حاضر ارز بیت کوین با ارزشی بالغ بر 48 هزار دلار گران ترین ارز دیجیتال جهان به شمار می رود.

ارزهای دیجتال با چه دستگاهی استخراج می شوند؟

ارزهای دیجیتال با دستگاه هایی به نام ماینر استخراج می شوند. این ماینر ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها نیز ارزهای مختلفی را می توانند استخراج و ماین کنند. البته ناگفته نماند که برخی از ارزهای دیجیتال غیر قابل استخراج می باشند و با ماینر ها استخراج نمی شوند.

آیا استخراج ارزهای دیجیتال هزینه دارد؟

استخراج ارزهای دیجیتال توسط ماینر ها انجام می شود. این ماینر ها برق زیادی مصرف می کنند و خود دستگاه ماینر هم دستگاه چندان ارزانی نیست و شما برای استخراج ارزهای دیجیتال تقریبا باید هزینه زیادی را پرداخت کنید که شامل خرید دستگاه ماینر، مصرف برق دستگاه و … می باشد.

چگونه ارز دیجیتال تهیه کنیم؟

برای خرید ارزهای دیجیتال باید از صرافی های معتبر و فعال در این زمینه استفاده کنید. در طول مقاله بهترین صرافی ها نام برده شده است و علاوه بر آن چگونگی خرید ارزهای دیجیتال هم در مقاله ذکر شده است.

آیا ارزهای دیجیتال معتبر هستند؟

هر کدام از ارزهای دیجیتال اعتبار و ارزش خاص خود را دارند. تقریبا می توان گفت تمامی ارزهای دیجیتالی که در حال حاضر نام آن ها را شنیده اید و یا با آن ها سر و کار دارید معتبر هستند زیرا اگر غیر از این باشد جلوی فعالیت و استخراج این ارزها گرفته می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها