تبلیغات
کنترل احساسات در ترید مقالات آموزشی

4 روش کنترل احساسات در ترید برای حرفه ای شدن

  • توسط zahra
  • 11 دقیقه

داد و ستد تحت عواطف دروازه ای برای آسیب زدن به خود و از دست دادن ثروت است. عاقلانه است که یک رویکرد منطقی اتخاذ کنید و قضاوت خود را بر اساس حقایق و ارقام قرار دهید. در این بخش در صرافی ارز دیجیتال بیستکس قصد داریم تا برای کنترل احساسات در ترید راه کار های موثری مطرح کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

کنترل احساسات در ترید چیست؟

کنترل احساسات در ترید چیست؟

یک چیز ضروری وجود دارد که باید در حین معامله کنترل کنید که به خودی خود یک هنر ماهرانه است آن مورد احساسات می باشد. کنترل احساسات تریدر ها در حین معامله می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد. پس باید در طول معامله بر احساسات خود کنترل داشته باشید.

همان طور که مشخص است تجارت تحت احساسات دروازه ای برای آسیب رساندن به خود و از دست دادن ثروت است. عاقلانه است که یک رویکرد منطقی اتخاذ کنید و قضاوت خود را بر اساس حقایق و ارقام قرار دهید. شبکه ترس و طمع را بشکنید و در صورت نیاز به دنبال کمک حرفه ای باشید.

صرف نظر از اینکه در حال معامله یا سرمایه گذاری هستید، هدف رسیدن به اهداف ذکر شده است. با این حال زمانی که احساسات را کنار می گذارید یا تحت ترس یا طمع عمل می کنید. در چنین چارچوب ذهنی احتمال عدم همسویی با اهداف شما وجود دارد که می تواند برای خلق ثروت مضر باشد.

در نهایت بدون بررسی دقیق و ریسکی که دارند سهام را انتخاب می کنید. در دراز مدت از اهداف خود کوتاه می آیید و زمان کمی برای اقدامات اصلاحی وجود دارد. از این رو کنترل احساسات بسیار مهم است. در اغلب موارد معاملات هیجانی شما را مجبور می کند تا ریسک های زیادی را بپذیرید و در مقابل از دست دادن مقدار زیادی پول آسیب پذیر شوید.

اگر تازه وارد باشید وضعیت بدتر می‌ شود زیرا استراتژی مدیریت موقعیت را نمی‌ دانید. همچنین تجربه تلخ در ابتدا ممکن است شما را مجبور به ترک بازار به طور کلی کند و شما را از استفاده از پتانسیل سهام برای ایجاد ثروت بلند مدت و به دست آوردن بازده تورم بی بهره کند.

از سوی دیگر اگر به صورت غیر احساسی معامله می کنید به خوبی از ریسک های مرتبط با آن آگاه هستید و استراتژی خود را بر این اساس طراحی می کنید.

شاخص حرص و طمع در کنترل احساسات در ترید کردن تاثیر دارد؟

حرص و طمع یکی دیگر از آفت های معاملات هیجانی است که شما را مجبور به معامله بیش از حد می کند. به عنوان مثال روند صعودی فعلی ممکن است منجر به احساس ترس از دست دادن (FOMO) شود که منجر به بیش از حد معامله می شود.

با بیش از حد معامله هزینه های شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد که حفاظت از سرمایه و تجارت را برای مدت طولانی دشوار می کند. همچنین سطوح استرس را افزایش می دهد که خطر انباشته شدن تماس های بد را افزایش می دهد.

از سوی دیگر زمانی که تجارت غیر عاطفی انجام می‌ دهید، مانع از آن می‌ شود که در زمان توقف زیاده روی نکنید. این از فرسایش سرمایه محافظت می کند و به شما کمک می کند زمان بیشتری را در بازار بگذرانید زیرا می توانید برای دوره های طولانی تر معامله کنید.

هنگامی که به دلیل حرص و طمع متحمل ضرر می شوید، این شانس را برای انجام معامله انتقام جویانه افزایش می دهد. در این نوع معاملات شما سعی می کنید یک معامله را مجبور کنید تا بر ضرر قبلی غلبه کند. معامله انتقام جویی می تواند بیشتر به وضعیت مالی شما آسیب برساند زیرا ایده بازیابی سریع از ضرر می تواند منجر به تماس های اشتباه شود. این نوع معاملات کل فعالیت را غیر منطقی و نامربوط می کند و احتمال زیان سرمایه را افزایش می دهد.

بهترین راه کار های کنترل احساسات در ترید

بهترین راه کار های کنترل احساسات در ترید

در مقایسه با ترس طمع احساس نسبتاً آسانی برای درک است. علاوه بر این طمع در یک وزن کنترل شده خوب است زیرا ما را به عنوان یک گونه سوق می دهد تا بهتر عمل کنیم. این ما را به دستیابی به چیز های بزرگ با آرزوی بیشتر سوق می دهد.

اگر چه احساس حرص و طمع به اندازه ترس قوی نیست اما باز هم می‌ تواند افراد را وادار کند به روشی که نباید رفتار کنند. این امر مستلزم برنامه‌ ای برای مدیریت حرص است که در ادامه مطرح می شود.

برنامه مشخصی داشته باشید

برنامه می تواند کمک زیادی به کاربر کند. داشتن یک برنامه مشخص در حین معامله در سهام تضمین می کند که در مسیر خود بمانید و از هر گونه انگیزه احساسی که ممکن است از برنامه منحرف شود جلوگیری کنید. به طور خاص، برنامه صحیح می تواند شما را از ایجاد احساسات باز دارد.

ذهنیت سریع ثروتمند شدن خود را کنار بگذارید

یکی از افسانه‌ ای که برای سال‌ ها در بازار سهام جریان دارد این است که شما می‌توانید یک شبه ثروتمند شوید. با این حال واقعیت این است که بازار سهام مکان بسیار خوبی برای رشد ثروت شما است اما فقط در دراز مدت! بازار نسبت به هر گزینه سرمایه گذاری دیگری بازده بهتری را ارائه می دهد اما این زمان می برد.

بنابراین اگر می خواهید شاهد رشد چند برابری پول خود باشید، صبر کنید و اجازه دهید سرمایه گذاری شما رشد کند. برنامه خود را دنبال کنید و تسلیم هیچ انگیزه ترس یا طمع نشوید.

یک مجله تجاری نگه دارید

به عنوان یک سرمایه گذار در بازار سهام باید هنگام سرمایه گذاری نسبت به خود پاسخگو باشید. شما باید سرمایه گذاری خود را به طور مداوم پیگیری کنید. با این مسیر شما باید بتوانید تمام سرمایه گذاری های خود را ارزیابی کنید و ببینید که آیا آن ها با اهداف برنامه ریزی شده شما مطابقت دارند یا خیر.

داشتن یک ژورنال معاملاتی از سرمایه گذاری شما می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات تحلیلی بگیرید و در عین حال احساسات خود را پایین بیاورید. علاوه بر این به شما این امکان را می دهد که در صورت لزوم سبد سرمایه گذاری خود را مجدداً متعادل کنید.

یادگیری را رها نکنید

در مورد بازار سهام هیچ کس در اوج دانش نیست حتی وارن بافت. به عنوان یک سرمایه گذار شما باید همیشه آماده یادگیری باشید، در مورد اصول بازار بیاموزید، در مورد نحوه عملکرد بازار مطالعه کنید و تمام جنبه های فنی را درک کنید.

مهمتر از همه تجزیه و تحلیل آن چه دیگران انجام می دهند. اعمال آن ها می تواند منبع بزرگی از دانش باشد. وقتی یاد می گیرید، همیشه به سمت تصمیم گیری های تحلیلی می روید نه انگیزه های احساسی.

جدول اطلاعات

در جدول زیر برخی اطلاعات کلیدی متن در مورد کنترل احساسات در ترید گلچین شده است.

موضوع کنترل احساسات در ترید
روش های کنترل احساسات در ترید برنامه مشخصی داشته باشید، ذهنیت سریع ثروتمند شدن خود را کنار بگذارید و غیره
شاخص های موثر در کنترل احساسات در ترید شاخص حرص و طمع
بازار هایی که باید احساسات در آن ها کنترل شود بازار بورس ایران، فارکس و ارزهای دیجیتال
بهترین سایت آموزش برای کنترل احساسات سایت بیستکس

چرا تریدر های هیجانی ضرر می کنند؟

یک ضرب المثل قدیمی در وال استریت وجود دارد: “بازار های مالی توسط دو احساس قدرتمند هدایت می شوند. حرص و طمع و ترس.” معنی آن این است که انسان تمایل دارد به یک روند مثبت با حرص و طمع پاسخ دهد، بنابراین با خرید بیشتر در مقابل وقتی بازار در یک روند نزولی قرار دارد دچار وحشت (ترس) می شوند و با فروش به آن پاسخ می دهند. اثر آن این است که بازار سهام حتی زمانی که توجیه مالی نداشته باشد، تمایل به حرکت دارد.

اقتصاد رفتاری مانند موارد فوق در واقع عاملی است که باعث می شود آمار بازار ها کاملاً از نظر زمانی ناهمبسته نباشد. به عبارت دیگر از نظر اقتصادی حرکت یک سهم در یک روز معین باید تنها به قیمت فعلی و آنچه که از آن قیمت جدید است وابسته باشد.

با این حال مطالعات متعدد ثابت کرده است که یک همبستگی آماری بین حرکات سهام در روز های قبل و روند آتی وجود دارد و این که حرکت قیمت بازار ها از جنبه خاصی از آمار فراکتال پیروی می کند.

همچنین به همین دلیل است که در خواندن نمودار قیمت، اساس حقیقت وجود دارد. در تئوری نباید واقعاً مهم باشد که قیمت امروز چگونه به دست آمده است اما در عمل روشی که به آن رسیده است می‌تواند یک الگوی رفتاری را نشان دهد که می‌ توان از آن بهره‌ برداری کرد.

وقتی کسی از معامله ای پول در می آورد، شخص دیگری پولش را از دست داده است و این همان چیزی است که بر اساس احساسات عمل می کند.

کنترل احساسات در ترید کردن الزامی است؟

تسلط بر احساسات هنگام سرمایه گذاری یک چالش جدی است. با این حال سرمایه گذاران برتر این کار را یا از طریق درون نگری یا با اتخاذ بهترین روش ها برای تجارت انجام داده اند. مهم نیست چه راهی را انتخاب می کنید، تنها چیزی که مهم است این است که اجازه ندهید ترس و حرص شما بر تصمیم گیری تحلیلی شما غلبه کند. بنابر این همین الان شروع به رام کردن احساسات خود کنید و از سرمایه گذاری خود بهترین بهره را ببرید.

کنترل احساسات در ترید فارکس

کنترل احساسات در ترید فارکس

طمع باعث می‌ شود انسان‌ ها غیر منطقی عمل کنند. به‌ ویژه زمانی که جنبه پولی در میان باشد و حتی بیشتر از آن زمانی که معاملات با اهرم بالا در پیشنهاد وجود دارد. ما اغلب می بینیم که بروکرهای فارکس اهرمی در حدود 1:500 برای جفت فارکس ارائه می دهند، به این معنی که معامله گران می توانند مقادیر کمتری سرمایه بگذارند و همچنان به دنبال سود های بزرگ باشند. ترس می تواند به ویژه برای معامله گران فارکس ناتوان کننده باشد.

کنترل احساسات در ترید ارزهای دیجیتال

کنترل احساسات در ترید ارزهای دیجیتال نیز مشابه دیگر بازار ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. این کنترل را می توان با روش های گفته شده در بخش های قبلی انجام داد.

سوالات متداول

کنترل احساسات در ترید چه ضرورتی دارد؟

کنترل احساسات در ترید باعث سود آوری بیشتر می شود.

کنترل احساسات در ترید از چه روش های امکان پذیر است؟

کنترل احساسات در ترید از روش های گفته شده در متن امکان پذیر است.

کنترل احساسات در ترید بازار های فارکس و ارز دیجیتال چگونه است؟

کنترل احساسات در ترید این بازار ها در متن شرح داده شده است.

حرص و طمع چه تاثیری در کنترل احساسات در ترید دارند؟

حرص و طمع مانع از کنترل احساسات در ترید می شوند.

آیا سود آوری بدون کنترل احساسات در ترید امکان پذیر است؟

سود آوری بدون کنترل احساسات در ترید امکان پذیر نمی باشد.

بهترین سایت تحلیلی برای کنترل احساسات در ترید چیست؟

بهترین سایت برای کنترل احساسات در ترید، سایت بیستکس می باشد.

بهترین کانال برای کنترل احساسات در ترید چه کانالی است؟

بهترین کانال برای کنترل احساسات در ترید، کانال بیستکس می باشد.

امتیاز دهید
zahra

zahra

از سال ۱۳۹۶ به بهینه سازی وب سایت مشغول هستم. سال ۱۴۰۰ به تیم ارز دیجیتال بیستکس پیوستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها