تبلیغات
جدول اطلاعات آموزش ارزهای دیجیتال

ارز های زیر شاخه بیت کوین کدامند و آیا ارزش خرید دارند؟

  • توسط sajjad
  • 22 دقیقه

بیت‌کوین به عنوان اولین ارز رمزپایه معروف شد، اما ارزهای زیرشاخه‌ای مانند اتریوم (Ethereum)، لایت کوین (Litecoin)، ریپل (Ripple) و دیگران نیز به سرعت در جهان رمزارزها شناخته شدند. هر یک از این ارزها دارای ویژگی‌ها و موارد کاربرد مختلفی هستند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند.

برای مثال، اتریوم به عنوان یک پلتفرم برای اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های دیگر بر اساس تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کند. ریپل به عنوان یک سیستم تسویه و انتقال پول بین بانک‌ها و سازمان‌های مالی شناخته شده است.

با این حال، هر ارز زیرشاخه‌ای از بیت‌کوین به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خودش در صنعت رمزارزها جایگاه خود را دارد. به عنوان مثال، لایت کوین به عنوان یک ارز با سرعت تراکنش بالا و هزینه پایین شناخته می‌شود.

از آنجا که هر یک از این ارزها ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند، استفاده از آن‌ها به عنوان یک پنجره به دنیای متنوعی از فرصت‌ها و امکانات در بازار رمز ارزها منجر می‌ شود، و این می‌ تواند برای سرمایه‌ گذاران و کاربران فضای رمز ارزها ارزشمند باشد.

در این مقاله به بررسی ارز های زیر شاخه بیت کوین پرداخته ایم و اگر شما به بازار ارز های دیجیتال علاقه دارید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. همراه بیستکس باشید.

ارز های زیر شاخه بیت کوین کدامند؟

ارز های زیر شاخه بیت کوین کدامند؟

همان طور که اشاره شد بیت کوین بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال جهان می باشد که زیر شاخه های مختلفی هم دارد. بیت کوین که به پادشاه کریپتوکارنسی ها شهرت دارد در سال 2009 میلادی ارائه شد و پس از آن در طی سال های مختلف ارز هایی به عنوان زیر شاخه های بیت کوین معرفی شدند که هدف از ارائه آن ها برای اهداف مختلف و گاهی هم برای رفع باگ های بیت کوین بود. در این قسمت به معرفی مهم ترین و بهترین زیر شاخه های بیت کوین پرداخته ایم:

Bitcoin diamond

بیت کوین دایموند (Bitcoin diamond) یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین ارز های مرتبط با بیت کوین می باشد. بیت کوین دایموند با نماد BCD شناخته می شود که ارزش کل این کریپتوکارنسی در بازار جهانی 445.55 میلیون دلار است. بیت کوین دایموند در بازار جهانی در جایگاه 141 قرار گرفته است و 0.01 درصد از کل بازار را به خود اختصاص داده است. حجم معاملات روزانه ای که با استفاده از این کریپتوکارنسی صورت می گیرد حدود 11 میلیون دلار می باشد و در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال 2.38 دلار بوده که در ایران هم حدود 66 هزار تومان معامله می شود.

Super bitcoin

از ارز دیجیتال سوپر بیت کوین می توان به عنوان یکی دیگر از زیر شاخه های مهم بیت کوین یاد کرد. این کریپوکارنسی با نماد SBTC مشخص می شود که قیمت هر واحد از آن در حال حاضر ۰.۶۴۴۹۷۰ دلار می باشد که در ایران هم با قیمتی حدود 17 هزار و 700 تومان معامله می شود. حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال بسیار پایین است و روزانه تنها 15.45 هزار دلار از این ارز در معاملات استفاده می شود.

Bitcoin atom

بیت کوین اتم هم یکی دیگر از زیر شاخه های مهم و معروف بیت کوین می باشد. این کریپتوکارنسی در بازار جهانی با نماد BCA مشخص می شود که ارزش کل آن در بازار 3.22 میلیون دلار می باشد و 0.0001 بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال 0.174958 دلار آمریکا می باشد که به واحد پول ایران قیمت آن نزدیک 5 هزار تومان است. حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال به صورت میانگین 943 دلار می باشد.

Bitcoin gold

ارز دیجیتال بیت کوین گلد در بازار جهانی با نماد BTG مشخص می شود که در بازار حدود 1.27 میلیارد دلار ارزش کل آن است و در رتبه 84 جهانی قرار گرفته است. بیت کوین گلد 0.05 درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است و قیمت هر واحد آن هم 72.47 دلار می باشد. در حال حاضر قیمت هر واحد از بیت کوین گلد در ایران 2 میلیون تومان معامله می شود. با استفاده از این ارز دیجیتال هم روزانه معاملات زیادی صورت زیادی صورت می گیرد که حجم آن حدود 338 میلیون دلار می باشد.

Bitcoin private

بیت کوین پرایوت با نماد BTCP مشخص می شود که با ارزشی حدود 6 میلیون دلار در جایگاه 1136 بازار جهانی قرار گرفته است. این ارز دیجیتال 0.0002 درصد از حجم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال 1.25 دلار می باشد و در ایران هم با قیمتی بالغ بر 35 هزار تومان معامله می شود.

ارز های زیر شاخه بیت کوین چه تاثیری از بیت کوین می گیرند؟

همان طور که ممکن است بدانید بیت کوین در نوسانات برخی از ارز های دیجیتال اثر گذار است که اثر آن در زیر شاخه های خودش معمولا بیشتر است. معمولا با توجه به نوسانات قیمت بیت کوین، زیر شاخه های بیت کوین هم دچار تغییراتی می شوند که در برخی از زیر شاخه ها این تاثیر بیشتر و در برخی هم کمتر است.

معمولا بیشترین تاثیری که زیر شاخه های بیت کوین از خود بیت کوین دریافت می کنند در نوسانات قیمت می باشد. شما می توانید میزان این تاثیر را با استفاده از نمودار ارز های زیر شاخه بیت کوین مشاهده کنید. برای این منظور به بخش قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیستکس بروید.

دلیل به وجود آمدن ارز های زیر شاخه بیت کوین چه بود؟

دلیل به وجود آمدن ارز های زیر شاخه بیت کوین چه بود؟

هر کدام از زیر شاخه های بیت کوین برای اهداف و بر طرف کردن موانع مختلفی ارائه و عرضه شدند. به طور مثال ارز دیجیتال بیت کوین گلد که یکی از زیر مجموعه های بیت کوین می باشد برای بهبود سرعت انجام تراکنش ها و کم کردن هزینه های استخراج ارائه شده است اما یکی دیگر از زیر شاخه های بیت کوین مانند بیت کوین دایموند برای بر طرف کردن مهم ترین نواقص بیت کوین ارائه شده است.

بیت کوین پرایوت هم که از دیگر زیر شاخه های بیت کوین می باشد برای بر طرف کردن نواقص حریم خصوصی بیت کوین طراحی شده است. پس با توجه به مثال هایی که زده شد هدف از ساخت و طراحی هر یک از زیر مجموعه های بیت کوین برای بر طرف کردن نواقص و ایجاد کردن ویژگی های جدیدی می باشد.

برای خرید ارز های زیر شاخه بیت کوین چه کاری باید انجام داد؟

برای خرید ارز های زیر شاخه بیت کوین چه کاری باید انجام داد؟

تقریبا روش خرید تمامی ارز های دیجیتال مانند هم می باشد و تنها منبع خرید گاهی متفاوت است. از ارز های زیر شاخه بیت کوین استفاده های زیادی صورت می گیرد و در بازار های ارز های دیجیتال زیاد خرید و فروش می شوند. حال اگر شما قصد خرید ارز های زیر شاخه بیت کوین را دارید باید مراحل مختلفی را طی کنید که در این قسمت این مراحل ذکر شده اند و شما با خواندن این مراحل به راحتی می توانید ارز مد نظر خود را که زیر مجموعه بیت کوین می باشد را خریداری کنید.

  1. اولین گام برای خرید ارز دیجیتال زیر مجموعه بیت کوین خرید و نصب یک کیف پول دیجیتال می باشد که در آن از ارز دیجیتال خود نگهداری کنید. قبل از نصب و خرید کیف پول حتما توجه داشته باشید که کیف پول مد نظر از ارز های زیر مجموعه بیت کوین پشتیبانی کند. برای این منظور مقاله بهترین کیف پول بیت کوین را بخوانید.
  2. پس از نصب کیف پول باید یک صرافی دیجیتال معتبر مانند صرافی بیستکس یا بایننس برای خرید ارز دیجیتال خود پیدا کنید.
  3. پس از پیدا کردن صرافی در آن مراحل ثبت نام واحراز هویت خود را انجام دهید و وارد قسمت اصلی صرافی شوید.
  4. پس از ورود به صرافی میزان خرید ارز دیجیتال مد نظر خود را مشخص کنید و سپس فرآیند پرداخت را انجام دهید تا ارز دیجیتال خریداری شده به کیف پول دیجیتال شما واریز شود.

نکته: برای خرید حتما از اعتبار و امن بودن کیف پول دیجیتال و صرافی ارز دیجیتال مطمئن شوید. بیستکس در حال حاضر بهترین صرافی برای انجام امور خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد.

ارز های زیر شاخه بیت کوین ارزش خرید دارند؟

به کلی ارزش خرید ارز های دیجیتال یکی از چالش های بزرگی است که افراد با آن ها رو به رو هستند. ممکن است شما به دنبال خرید یکی از زیر مجموعه های بیت کوین باشید و این سوال در ذهن شما رقم بخورد که آیا ارز های زیر شاخه بیت کوین ارزش خرید دارند یا خیر؟ که سوال مهمی هم است. در قسمت ابتدایی ارز هر یک از زیر مجموعه های بیت کوین گفته شد اما این فقط ارزش قیمت این ارز ها در بازار جهانی بود.

هر یک از ارز های دیجیتال در یک زمان ارزش خرید و سرمایه گذاری دارند و ممکن است شما را به سود زیادی برسانند. از سوی دیگر در یک زمان ممکن است که این ارز ها ارزش خرید نداشته باشند و شما سرمایه خود را از دست بدهید. برای آن که متوجه شوید که آیا این ارز های دیجیتال ارزش خرید دارند باید از تحلیلگران و مشاوران کمک بگیرید. این تحلیلگران با پیش بینی هایی که دارند به شما کمک می کنند که آیا زیر مجموعه های بیت کوین در حال حاضر ارزش خرید دارند یا ممکن است به ضرر شما باشد. از همین رو تیم بیستکس بخش تحلیل ارز ها را راه اندازی کرده که در آن بخش می توانید بهترین پیشنهاد های خرید و فروش ارز دیجیتال را در آن بیابید.

کدام یک از ارز های زیر شاخه بیت کوین بهترین است؟

کدام یک از ارز های زیر شاخه بیت کوین بهترین است؟

زیر شاخه های بیت کوین شامل ارز های بیت کوین گلد، بیت کوین پرایوت، بیت کوین سوپر، بیت کوین دایموند و بیت کوین اتم می باشند. هر کدام از این ارز های دیجیتال ارزش و اعتبار خاص خود را دارند اما در میان این زیر مجموعه ها ارز بیت کوین گلد بهترین زیر مجموعه بیت کوین می باشد.

ارز دیجیتال بیت کوین گلد در حال حاضر ارزشی حدود 72 دلار دارد. ارزش دیجیتال بیت کوین گلد برای بهبود و افزایش سرعت تراکنش ها و کم کردن هزینه های استخراج بیت کوین ارائه شده است. بیت کوین گلد نسبت به سایر زیر شاخه های بیت کوین در جایگاه بسیار بهتری قرار گرفته است و خرید و فروش و حجم معاملات آن هم بسیار بیشتر از سایر ارز های زیر شاخه پادشاه ارز های دیجیتال می باشد.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین موضوعات و سوالات پیرامون ارز های زیر شاخه بیت کوین اشاره شده است که افراد زیادی به دنبال جواب این سوالات هستند.

کدام ارز های زیر شاخه بیت کوین هستند؟بیت کوین گلد، سوپر بیت کوین،بیت کوین دایموند، بیت کوین اتم، بیت کوین پرایوت
بهترین ارز زیر شاخه بیت کوین کدام است؟ارز بیت کوین گلد
گران ترین ارز زیر شاخه بیت کوین کدام است؟ارز بیت کوین گلد با  قیمت 72.47 دلار
ارزان ترین ارز زیر شاخه بیت کوین کدام است؟ارز اتم با قیمت 0.174958 دلار
قیمت ارز های زیر شاخه بیت کوین

قیمت ارز های زیر شاخه بیت کوین

هر کدام از زیر شاخه های بیت کوین با توجه به ویژگی ها و خصوصیاتی که دارند دارای قیمت های متفاوتی می باشند. قیمت برخی از زیر شاخه های بیت کوین تقریبا نزدیک به هم هستند اما باز هم اختلاف قیمت هایی با هم دارند. در میان زیر شاخه های بیت کوین ارز بیت کوین اتم کمترین و بیت کوین گلد بیشترین قیمت را در حال حاضر در بازار جهانی دارند. در قسمت زیر انواع زیر مجموعه یا زیر شاخه های بیت کوین به همراه قیمت کنونی آن ها (در تاریخ انتشار مقاله) درج شده است که می توانید مشاهده کنید. جهت مشاهده قیمت های به روز ارز های دیجیتال، بخش قیمت لحظه ای سایت ما را دنبال کنید.

بیت کوین گلد: قیمت 72.47 دلار (حدود 2 میلیون تومان)

بیت کوین اتم: قیمت 0.174958 دلار ( حدود 5 هزار تومان)

بیت کوین پرایوت: قیمت 1.25 دلار (حدود 35 هزار تومان)

بیت کوین دایموند: قیمت 2.38 دلار (حدود 66 هزار تومان)

بیت کوین سوپر: قیمت ۰.۶۴۴۹۷۰ دلار (حدود 17 هزار و 700 تومان)

اهداف ارز های زیر شاخه بیت کوین چیست؟

همان طور که در قسمت های قبلی گفته شد هدف از ایجاد هر یک از زیر مجموعه های بیت کوین متفاوت است. برخی از این ارز ها برای بر طرف کردن نواقص بیت کوین و برخی هم برای ایجاد ویژگی های بیشتر ارائه شده اند که در این قسمت به اهداف این ارز ها اشاره خواهیم کرد.

Bitcoin diamond

برخی از ویژگی هایی که بیت کوین دایموند دارد افزایش اندازه بلوک ها می باشد و همچنین برخی از باگ های حریم شخصی کاربران را هم بر طرف کرده است.

Bitcoin atom

این ارز نقش زیادی در امنیت و افزایش سرعت ارز دیجیتال بیت کوین دارد.

Bitcoin gold

هدف از ساخت و ارائه بیت کوین گلد برای رفع برخی از مشکلات بیت کوین مانند کم بودن سرعت و هزینه بالای استخراج می باشد. بیت کوین گلد هزینه بسیار کمتر و سرعت بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

Bitcoin private

بیت کوین پرایوت که از دیگر زیر شاخه های بیت کوین می باشد برای بر طرف کردن باگ ها و برخی از نواقص حریم خصوصی بیت کوین ارائه شده است.

ارز های زیر شاخه بیت کوین برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسبند یا بلند مدت؟

ارز های زیر شاخه بیت کوین برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب اند یا بلند مدت؟

در بازار ارز های دیجیتال معمولا به 3 شکل میان مدت، بلند مدت و کوتاه مدت سرمایه گذاری صورت می گیرد. اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارز های زیر شاخه بیت کوین هستید ابتدا باید ارز مد نظر خود را مشخص و سپس از مشاوران و تحلیلگران کمک بگیرید.

مشاوران و تحلیلگران ارز های دیجیتال با توجه به آگاهی از آینده ارز ها می توانند به شما کمک زیادی کنند. با کمک تحلیلگران متوجه می شوید که در حال حاضر سرمایه گذاری کوتاه مدت شما را به سود می رساند یا سرمایه گذاری بلند مدت برای شما بهتر است. همچنین مقاله 10 ارز دیجیتال برتر 2022 در جهان برای سرمایه گذاری مطمئن نیز می تواند گزینه های مناسبی را برای سرمایه گذاری پیش رو شما قرار دهد.

روش ماین ارز های زیر شاخه بیت کوین چگونه است؟

ارز های زیر شاخه بیت کوین هم تقریبا همانند سایر ارز های دیجیتال ماین می شوند.

برای ماین ارز های دیجیتال زیر شاخه بیت کوین با توجه به نوع الگوریتم ارز مد نظر نیاز به یکی از دستگاه های ماینر، asic و یا یک کارت گرافیک دارید. با توجه به نواع الگوریتم به کار رفته در ارز مد نظر با استفاده از یکی از این دستگاه ها می توانید کریپتوکارنسی مد نظر خود را ماین کنید.

تفاوت ترید ارز های زیر شاخه بیت کوین با خود بیت کوین

در بازار ارز های دیجیتال ترید به معنای معامله می باشد. ترید و معامله زیر مجموعه های بیت کوین با خود ارز بیت کوین تفاوت زیادی دارند که یکی از آن ها حجم معاملات می باشد.

با توجه به ارزش و اعتبار بسیار بالایی که بیت کوین دارد معمولا روزانه حجم معاملات بسیار بالاتری از آن به نسبت ارز های زیر مجموعه بیت کوین انجام می شود. در حال حاضر حجم معاملات روزانه بیت کوین نزدیک 40 میلیارد دلار است اما حجم معاملات روزانه زیر مجموعه های بیت کوین مانند بیت کوین گلد تنها 338 میلیون دلار می باشد.  دیگر تفاوت میان ترید بیت کوین با زیر مجموعه های آن در نحوه معامله و قیمت ارز در معامله می باشد.

کدام یک از ارز های زیر شاخه بیت کوین از رشد باز مانده است؟

در میان زیر مجموعه های بیت کوین برخی رشد کمی دارند اما ارز سوپر بیت کوین از رشد به طور کامل باز مانده است.

سوپر بیت کوین در گذشته نوسانات زیادی داشت و قیمت آن فراتر از 1 دلار هم رفت اما به یک باره سقوط کرد و در حال حاضر ارزش چندان زیادی ندارد و از رشد باز مانده است.

آینده ارز های زیر شاخه بیت کوین چگونه پیش بینی می شوند؟

آینده ارز های دیجیتال و کریپتوکارنسی ها جزو موضوعات مهم در رابطه با ارز های دیجیتال می باشد. اگر به دنبال آینده ارز های زیر مجموعه بیت کوین هستید باز هم باید از تحلیلگران کمک بگیرید.

تحلیلگران بازار ارز های دیجیتال با استفاده از روش های فاندامنتال و تکنیکال می توانند آینده ارز های دیجیتال و نوسانات آن ها را پیش بینی کنند.

سوالات متداول

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یکی از بهترین و بزرگ ترین ارز های دیجیتال جهان می باشد که به پادشاه کریپتوکارنسی های جهان شهرت دارد.

زیر مجموعه های بیت کوین کدامند؟

زیر مجموعه های بیت کوین عبارتند از بیت کوین گلد، بیت کوین پرایوت، سوپر بیت کوین، بیت کوین دایموند و بیت کوین اتم.

گران ترین و بهترین زیر مجموعه بیت کوین کدام است؟

در حال حاضر بهترین و گران ترین زیر مجموعه بیت کوین، بیت کوین گلد می باشد.

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین حدود 55 هزار دلار می باشد.

دلیل ارائه زیر شاخه های بیت کوین چه بود؟

زیر شاخه های بیت کوین برای بر طرف کردن باگ ها و نواقص و اضافه کردن ویژگی های جدید ارائه شدند.

بیت کوین گلد چیست؟

بیت کوین گلد بهترین و معروف ترین ارز دیجیتال زیر مجموعه بیت کوین می باشد.

آیا خرید و فروش ارز های زیر مجموعه بیت کوین در ایران قانونی است؟

از سال 2017 میلادی با دستور بانک مرکزی ایران، خرید و فروش و معاملات با تمامی ارز های دیجیتال قانونی شد اما استفاده برای پرداخت ها ممنوع است.

چگونه ارز های زیر مجموعه بیت کوین را خریداری کنیم؟

شما برای خرید ارز های دیجیتال زیر مجموعه بیت کوین می توانید از صرافی های معتبر استفاده کنید که روش آن در مقاله ذکر شده است.

آیا زیر مجموعه های بیت کوین مانند خود بیت کوین معتبر هستند؟

زیر مجموعه های بیت کوین معتبر هستند اما اعتبار آن ها قابل قیاس با خود بیت کوین نیست.

بیت کوین در قیمت زیر شاخه های خود تاثیر دارد؟

بیت کوین نه تنها در زیر مجموعه های خود بلکه در قیمت بسیاری از ارز ها تاثیر گذار است.

آیا کیف پول دیجیتال برای خرید ارز های زیر شاخه بیت کوین لازم است؟

یکی از ملزومات استفاده از ارز های دیجیتال وجود کیف پول برای نگهداری کریپتوکارنسی ها می باشد.

بهترین صرافی های ایرانی برای خرید زیر مجموعه های بیت کوین کدامند؟

بهترین صرافی های ایرانی عبارتند از نوبیتکس، اوکی اکسچنج و بیت 24.

آیا زیر مجموعه های بیت کوین سود دارند؟

سود دهی زیر شاخه های بیت کوین بستگی به نوسانات بازار ارز های دیجیتال دارد.

چگونه قیمت آنلاین زیر مجموعه های بیت کوین را مشاهده کنیم؟

با استفاده از سایت ها و صرافی های مربوطه می توانید از قیمت آنلاین ارز های دیجیتال زیر شاخه بیت کوین آگاه شوید.

قیمت کریپتوکارنسی های زیر شاخه بیت کوین چقدر است؟

قیمت کریپتوکارنسی های زیر شاخه بیت کوین با هم تفاوت دارند که در طول مقاله به این مورد اشاره شده است.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها