تبلیغات
ماشین حساب ارز دیجیتال اندروید آموزش ارزهای دیجیتال

بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال با قابلیت تبدیل به تومان

  • توسط sajjad
  • 16 دقیقه

ارز های دیجیتال یکی از مهم ترین و شاید بزرگ ترین نوآوری های قرن در جهان به شمار بروند. امروزه کمتر کسی وجود دارد که نامی از ارز های دیجیتال نشنیده باشد. ارز های دیجیتال انواع مختلفی دارند و تقریبا در تمامی کشور های جهان علی الخصوص ایران به صورت قانونی مورد استفاده قرار می گیرند. ارز های دیجیتال دنیای بسیار بزرگی دارند و شامل بخش های مختلفی هم می شود. در حال حاضر یکی از مسائل مربوط در این زمینه ماشین حساب ارز دیجیتال می باشد.

این ماشین حساب ها برنامه هایی هستند که از طریق آن محاسبات مربوط به ارز های مختلف انجام می شود که هر ماشین حساب هم برای ارز مخصوصی به کار گرفته می شود.

ماشین حساب ارز دیجیتال چیست؟

ماشین حساب ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر با ارز های دیجیتال سر و کار دارید ممکن است تا کنون این مسئله برای شما پیش آمده باشد که بخواهید سود معاملات خود را محاسبه کنید یا به طور مثال بخواهید یک ارز را به ارز دیگری تبدیل کنید. از همین رو با چالش هایی که بیشتر محاسباتی هستند رو به رو خواهید بود. در همین راستا برنامه هایی به عنوان ماشین حساب ارز دیجیتال ایجاد شده اند که این امکان را به شما می دهند تا محاسبات ارز های دیجیتال خود را به راحتی با استفاده از آن ها انجام دهید.

ماشین حساب ها ارز دیجیتال انواع مختلفی دارند. برخی از ماشین حساب ها تنها یک ارز شاخص را محاسبه می کنند و برخی دیگر نیز چند ارز مختلف را می توانند محاسبه کنند. حال علاوه بر این موضوع خود ماشین حساب ها هم کارایی های مختلفی دارند به این صورت که از برخی ماشین حساب ها برای سود معاملات ارزی و از برخی هم برای محاسبات قیمت ارز ها استفاده می شوند. در قسمت زیر کاربرد ماشین حساب ها برای محاسبات مختلف ذکر شده است.

  • استفاده برای سود معاملات ارزی
  • استفاده برای محاسبات سود حاصل از ماینینگ و استخراج ارز
  • استفاده برای تبدیل ارز دیجیتال به یک ارز دیگر
  • استفاده برای محاسبات مالیات ارز ها
  • ماشین حساب‌های کریپتو به کریپتو و کریپتو به فیات
چطور از ماشین حساب ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

چطور از ماشین حساب ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

معمولا اکثر ماشین حساب های ارز دیجیتال چندان پیچیده نیستند و حتی با نگاه کردن به فضای محاسباتی آن می توانید نحوه استفاده آن ها را متوجه شوید. اما برخی ماشین حساب ها هستند که استفاده و کار کردن با آن ها سخت است. به طور مثال ماشین حساب BTC.com Mining یکی از ماشین حساب های پر کاربرد با امکانات زیاد می باشد اما کمی پیچیده است.

برای استفاده از این ابزار محاسباتی ابتدا باید نوع محاسبات خود را مشخص کنید، به طور مثال می خواهید یک ارز دیجیتال را به ارز دیگری تبدیل کنید. برای این کار گزینه ارز به ارز را انتخاب و سپس ارز هایی که می خواهید تبدیل کنید را انتخاب کرده تا ارز مقصد به ارز مد نظر شما تبدیل شود.

ماشین حساب ارز دیجیتال برای تبدیل چه رمز ارز هایی قابل استفاده می شود؟

هر کدام از این ابزار ها محاسباتی انواع مختلفی را محاسبه و تبدیل می کنند و حتی برخی از آن ها تنها یک ارز را محاسبه می کنند. در حال حاضر تقریبا تمامی ارز ها توسط ماشین حساب های مختلف قابل محاسبه و تبدیل می باشند و شما فقط باید ببینید که آیا ماشین حسابی که از آن استفاده می کنید قابلیت محاسبه ارز مد نظر شما را دارد یا باید از ماشین حساب دیگری استفاده کنید. در همین راستا بیستکس ماشین حسابی پیشرفته آماده کرده که به سادگی می توانید از صفحه ابزار سایت به آن دسترسی داشته باشید. تقریبا اکثر سایت های ارز دیجیتال ایرانی هم این امکان را دارند که پیشنهاد ما اول استفاده از ماشین حساب بیستکس و دوم ماشین حساب نوبیتکس است.

آیا می توان از ماشین حساب ارز دیجیتال برای محاسبه دلاری رمز ارز ها نیزاستفاده کرد؟

یکی دیگر از قابلیت های مهم برخی از ماشین حساب ها محاسبه دلاری رمز ارز ها می باشد و حتی برخی از آن ها به ریال و تومان هم می توانند ارز ها را تبدیل کنند. البته نا گفته نماند که تمامی این ابزار های محاسباتی این قابلیت را ندارند و برای این کار باید از ماشین حساب تبدیل کریپتو به فیات استفاده کنید. با استفاده از این نوع ماشین حساب ها می توانید قیمت توکن دیجیتال را به یورو، دلار و … محاسبه کنید.

این ابزار های محاسباتی چند نوع دارند؟

ماشین حساب ارز دیجیتال های مختلف

همان طور که در قسمت های قبلی گفته شد هر کدام از ماشین حساب ها انواع مختلفی دارند که از هر کدام از آن ها برای محاسبات ارز های مختلف استفاده می شود. در میان این ابزار های محاسباتی برخی از ارز های دیجیتال هم این ابزار محاسباتی مختص به خود را ارائه داده اند که فقط محاسبات ارزی خود را انجام دهد. برخی از ماشین حساب ها تنها یک ارز را ارائه می دهند و برخی دیگر هم ارز های بیشتری را می توانند محاسبه کنند. در این قسمت نام چند ارز معتبر و بزرگ جهانی نام برده شده است که برای هر کدام ماشین حسابی ذکر شده که با استفاده از آن ها می توانید محاسبات ارز مربوطه را انجام دهید.

ماشین حساب مونرو

ارز دیجیتال مونرو یکی از بزرگ ترین و معروف ترین ارز های دیجیتال حال حاضر جهان می باشد. اگر شما قصد دارید تا محاسبات ارز مونرو را انجام دهید با توجه به بزرگی و اعتبار این ارز تا کنون ماشین حساب های مختلفی ارائه شده اند. اما تیم بیستکس در ماشین حساب اختصاصی خود این ارز را به صورت کامل پشتیبانی می کند و شما می توانید به صورت تخصصی تبدیل های مورد نظر خود را انجام دهید.

ماشین حساب اتریوم

اتریوم پس از بیت کوین به عنوان بزرگ ترین و با ارزش ترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود. تقریبا بیش از 90 درصد ماشین حساب های جهان قابلیت انجام محاسبات مختلف این ارز را دارند که ماشین حساب ارز دیجیتال بیستکس نیز از کامل ترین آن ها می باشد.

ماشین حساب دوج کوین

دوج کوین پس از حمایت های ایلان ماسک تبدیل به یکی از آینده دار ترین ارز های دیجیتال جهان شده است. با اینکه دوج کوین پشتوانه علمی نداشته و عملا کاری در شبکه بلاکچین انجام نمی دهد، اما بسیار مورد توجه اقبال مردمی هم قرار گرفته است. از همین رو ماشین حساب های بسیاری برای حسابات آن و تبدیل این ارز دیگر ارز ها در فضای مجازی ساخته شده است. پیشنهاد ما به شما استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال بیستکس که با آن می توانید به سادگی دوج کوین را به هر ارز دیگری تبدیل کنید می باشد.

ماشین حساب اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک یکی از زیر مجموعه های اتریوم می باشد که جزو ارز های معروف بازار ارز های دیجیتال به شمار می رود. برای محاسبات ارز اتریوم کلاسیک هم ماشین حساب های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها محاسبات مختلفی از این ارز را مانند محاسبه سود ماینینگ، محاسبات تبدیل اتریوم کلاسیک به ارز دیگر، محاسبات سود حاصل از معاملات و محاسبه قیمت اتریوم کلاسیک به دلار و … را بر عهده دارند. شما با جست و جوی ماشین حساب اتریوم کلاسیک در سایت ما می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

جدول اطلاعات

در اینجا درباره ماشین حساب ارز دیجیتال نکاتی را با هم می خوانیم پس در ادامه همراه ما بمانید.

ماشین حساب ارز دیجیتال چیست؟ابزاری برای انجام محاسبات مختلف ارز های دیجیتال
بهترین ماشین حساب ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ماشین حساب بیستکس
ماشین حساب ارز دیجیتال چند دسته دارد؟این ابزار های محاسباتی شامل 5 دسته می باشد
سیستم عامل های مختلفاندروید، ios، ویندوز، وب
ماشین حساب ارز دیجیتال اندروید

ماشین حساب ارز دیجیتال اندروید

این ابزار محاسباتی جزو پر کاربرد ترین ابزار ها در رابطه با این فناوری های جهانی می باشد. از همین رو نرم افزار هایی هم از آن ها ارائه شده است. تا کنون نرم افزار های مختلفی برای اندروید ارائه شده اند که شما با نصب این اپلیکیشن ها و نرم افزار ها بر روی گوشی اندروید خود می توانید به راحتی محاسبات خود را انجام دهید.

به شما پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن بیستکس را دانلود کنید تا علاوه بر استفاده از ماشین حساب حرفه ای آن، از دیگر خدمات و امکانات آن نیز بهره ببرید.

آیا این ابزار های محاسباتی آنلاین هستند؟

در حال حاضر این ابزار های محاسباتی بیشتر به صورت آنلاین وجود دارند و معمولا امکان محاسبات به صورت آفلاین وجود ندارد. البته ممکن است برخی از نرم افزار های مربوطه به صورت آفلاین هم محاسبات را انجام دهند.

آیا این ابزار های محاسباتی معتبر هستند؟

اکثر سایت ها و نرم افزار های مربوطه معتبر هستند و محاسبات آن ها هم دقیق است. البته در این میان نرم افزار های فیک هم وجود دارد که نه تنها اعتبار نداشته بلکه محاسبات دقیقی هم ندارند. همچنین عده ای از طریق تبلیغ بدافزار ها اقدام به کلاهبرداری می کنند.

محاسبه ماشین حساب ارز دیجیتال بر چه اساسی عمل می کند؟

به طور مثال ماشین حسابی که سود ماینینگ یک ارز را برای شما محاسبه می کند بر اساس هزینه برق مصرفی، کارمزد استخر، درآمد اصلی و میزان استخراج می توانند سود خالص ماینینگ یک ارز را محاسبه کند. در نتیجه هر کدام از ماشین حساب های ارز بر اساس نوع کارکرد خود محاسبات را انجام می دهند.

علاوه بر ماشین حساب سود ماینینگ اگر بخواهیم مثال دیگری در این زمینه بزنیم می توان به ماشین حساب سود معاملات ارزی اشاره کرد. فرض کنید شما 5 عدد بیت کوین را با قیمت 48 هزار دلار خریده اید و پس از مدتی با قیمت 50 هزار دلار فروخته و معامله کرده اید. حال ماشین حساب سود معاملات با بر اساس قیمت خرید و قیمتی که این ارز ها را فروخته اید میزان سود شما را محاسبه و به شما نمایش می دهد.

همچنین به جز مواردی که به عنوان مثال توضیح داده شد ماشین حساب های دیگری هم وجود دارند. تمامی ماشین حساب های موجود بر اساس فاکتور های مربوطه محاسبات یک ارز را انجام می دهند و اساس و کارکرد هر کدام با هم متفاوت است.

برای دانلود ماشین حساب ارز دیجیتال چه کاری باید انجام داد؟

برای دانلود ماشین حساب ارز دیجیتال چه کاری باید انجام داد؟

برای این منظور کافیست اپلیکیشن بیستکس را برای اندروید یا ios دانلود و نصب کنید. البته شما همواره می توانید به صورت آنلاین از طریق وب سایت نیز به آن دسترسی داشته باشید.

برای مشاهده قیمت لحظه ای هر ارز دیجیتال بر اساس ریال هم می توان از این ماشین حساب استفاده کرد؟

شما با استفاده از ماشین حساب های مختلف مانند بیستکس و ماشین حساب نوبیتکس و … می توانید قیمت لحظه ای ارز مد نظر خود را بر اساس ریال محاسبه کنید.

این ماشین حساب ها با توجه به قیمت لحظه ای ارز به دلار، و سپس با در نظر گرفتن قیمت دلار در ایران می توانند ارز مد نظر را بر اساس ریال به شما نمایش دهند. معمولا از این ماشین حساب ها استفاده زیادی صورت می گیرد.

چند نوع ماشین حساب رمز ارزی داریم؟

چند نوع ماشین حساب رمز ارزی داریم؟

هر یک از این ابزار های محاسباتی توانایی انجام بخشی از محاسبات یک ارز دیجیتال را دارد. به طور مثال برخی از این ابزار ها برای محاسبه سود خالص ماینینگ یک ارز استفاده شده یا از یک ماشین حساب برای تبدیل یک ارز به یک ارز دیگر می شود.

همچنین اگر در زمینه استخراج ارز دیجیتال فعالیت می کنید و به دنبال بهترین ماشین حساب ماینر می گردید، می توانید روی ابزار سایت ما حساب کنید.

سوالات متداول

ماشین حساب ارز دیجیتال چیست؟

این ها ابزار های مهم در رابطه با ارز های دیجیتال می باشند. این ابزار های محاسبات انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها نیز برای محاسبات مختلفی از ارز های دیجیتال به کار گرفته می شوند.

نرم افزار ماشین حساب ارز دیجیتال وجود دارد؟

با توجه به میزان کارایی بالای ماشین حساب ها و اهمیت آن ها نرم افزار هایی هم از این ماشین حساب ها عرضه شده اند.

چند نوع ماشین حساب ارز دیجیتال داریم؟

در حال حاضر 5 نوع از این ابزار های محاسبات وجود دارد که این شامل تبدیل ارز دیجیتال به یک ارز دیگر، کریپتو به کریپتو و کریپتو به فیات، سود حاصل ماینینگ، محاسبه مالیات و محاسبه سود معاملات ارزی می باشد.

کاربرد ماشین حساب‌های کریپتو به کریپتو و کریپتو به فیات چیست؟

از این ابزار می توانید برای تبدیل قیمت ارز دیجیتال به دلار و دیگر ارز ها مانند ریال استفاده کنید.

کاربرد ماشین حساب تبدیل ارز دیجیتال به یک ارز دیگر چیست؟

این دسته توانایی تبدیل یک ارز مانند بیت کوین را به ارز دیجیتال دیگری مانند اتریوم دارند و می توانید برای تبدیل ارز ها از این ماشین حساب ها استفاده کنید.

از ماشین حساب محاسبات سود حاصل ماینینگ برای چه کاری استفاده می شود؟

از این ها برای محاسبات سود خالص از فرآیند ماینینگ و استخراج ارز صورت می گیرد.

ماشین حساب ارز دیجیتال برای سود معاملات ارزی برای چه کاری استفاده می شود؟

این ابزار برای محاسبات معاملات صورت گرفته با یک ارز دیجیتال استفاده می شود که میزان سود و زیان معامله را در مدت زمان مشخص نشان می دهند.

از ماشین حساب محاسبات مالیات برای چه کاری استفاده می شود؟

هر کدام از ارز های دیجیتال مالیات مختص به خود را دارند. با توجه به همین مورد ماشین حساب هایی هم ارائه شده اند که مالیات ارز های مختلف را برای کاربر آن ارز محاسبه می کنند.

کارایی ماشین حساب سود معاملات ارزی چیست؟

با استفاده از این نوع ماشین حساب شما می توانید میزان سود و زیان خود را با استفاده از یک ارز در معاملات محاسبه کنید.

کدام ماشین حساب قیمت ارز دیجیتال را به ریال نشان می دهد؟

اکثرا ماشین حساب های ارز دیجیتال ایرانی با توجه به استفاده بالای کاربران ایرانی معمولا توانایی محاسبات قیمت ارز ها را به ریال هم دارند. یکی از این ماشین حساب ها که قیمت یک ارز را به ریال تبدیل می کند بیستکس می باشد.

معروف ترین ماشین حساب ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

در حال حاضر ماشین حساب های ارز دیجیتال ایرانی معتبر زیادی هم وجود دارند که کاربران ایرانی از آن ها استفاده می کنند. بیستکس امروزه به عنوان معروف ترین ماشین حساب ارز دیجیتال ایرانی شناخته می شود.

نرم افزار ماشین حساب ارز دیجیتال را از کجا دانلود کنیم؟

با توجه به اهمیت بالای این ابزار، نرم افزار های ماشین حساب ارز دیجیتال هم تا کنون در اپلیکیشن ها و سایت های مختلفی وجود دارند که می توانید برای دانلود آن ها به این سایت ها و اپلیکیشن ها مانند گوگل پلی مراجعه کنید.

کدام ماشین حساب بیت کوین را تبدیل می کند؟

بیت کوین بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال جهان می باشد که با توجه به اعتباری که دارد تقریبا تمامی ماشین حساب ها توانایی انجام معاملات این ارز دیجیتال را دارند.

آیا استفاده از این ابزار های محاسبات ارز دیجیتال هزینه ای دارند؟

استفاده از سایت ماشین حساب ارز های دیجیتال هزینه ای ندارد اما ممکن است برخی از این نرم افزار های این ابزار محاسباتی ارز دیجیتال هزینه داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها