چرا باید از ماشین حساب ماینر استفاده کنیم؟ استخراج

معرفی بهترین ماشین حساب ماینر برای انواع ماینر ها

  • توسط zeinab
  • 15 دقیقه

ماشین حساب ماینر، ابزاری قدرتمند و ضروری برای انجام محاسبات مربوط به ارز های دیجیتال می باشد. محاسبه سود و زیان در بازار ارز های دیجیتالی، فرآیندی پیچیده و زمان بر است که از این جهت ماشین حساب های مخصوصی برای انجام این محاسبات طراحی شده است. این ماشین حساب ها تنها در کمتر از چند ثانیه می توانند سود خالص و یا زیان خالص حاصل از سرمایه گذاری در ارز های دیجیتالی را به کاربران خود نمایش دهند.

کار ماشین حساب ماینر چیست؟

کار ماشین حساب ماینر چیست؟

از آن جایی که سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یکی از راه های پر سود برای کسب درآمد می باشد، افراد بسیار زیادی در سراسر جهان کوین ها یا توکن های کریپتوکارنسی ها را به صورت مستقل استخراج می کند. استخراج رمز ارز ها، که با عنوان ماینینگ شناخته می شود، توسط دستگاه های مخصوص به نام ماینر امکان پذیر می باشد. می توان گفت که تنها دلیلی که کاربران، دستگاه های ماینر را خریداری کرده و رمز ارز ها را استخراج می کنند، سود کلانی است که از این راه به دست خواهند آورد. اما باید توجه داشته باشید که زمانی دستگاه ماینر سودآور خواهد بود که ارزش کوین ها یا توکن های استخراج شده، بیشتر از هزینه های اعمال شده برای انجام این فرایند باشد.

به همین دلیل لازم است تا پس از گذشت مدتی، به محاسبه میزان سود یا ضرر دستگاه ماینر پرداخت. برای انجام این امر، استخراج کنندگان باید از ماشین حساب های مخصوصی به عنوان ماشین حساب ماینر استفاده کنند. این ماشین حساب ها عملکردی مانند سایر ماشین حساب ها دارند و با کامل کردن اطلاعات خواسته شده، می توانند به راحتی سود و زیاد و همچنین هزینه های برآورد شده برای استخراج رمز ارز ها را در اختیار استخراج کنندگان قرار دهند.

ماشین حساب ماینر برای ارز های مختلف دیجیتال

ماشین حساب ماینر برای ارز های مختلف دیجیتال

ماشین حساب ماینر در واقع یک سیستم محاسبه گر است که از آن باید به صورت آنلاین استفاده کرد. این ماشین حساب ها به صورت فیزیکی یا دستی در بازار به فروش نمی رسند و برای استفاده از آن ها باید حتماً به صرافی ها و یا سایت های معتبر در زمینه ارز های دیجیتالی مراجعه نمایید. در ماشین حساب های ارزهای دیجیتال، می توانید با وارد کردن رمز ارز مورد نظرتان، نرخ هش ریت آن، تعداد کوین یا توکن استخراج شده و همچنین قیمت دقیق رمز ارز مورد نظر، به اطلاعات کاملی در مورد میزان درآمد از دستگاه ماینر و هزینه های آن دست پیدا نمایید.

از آن جایی که پول رایج کشور ایران ریال یا تومان است و ارزش رمز ارز ها به دلار محاسبه می گردد، ماشین حساب هایی که در صرافی های آنلاین ایرانی مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند ارزش توکن یا کوین ها به دلار را مستقیما به ریال یا تومان تبدیل کنند. البته توجه داشته باشید که در استفاده از این ماشین حساب ها محدودیتی وجود ندارد و می توانند سود و زیان ماینینگ تمام رمز ارز ها را محاسبه کنند. صرافی بیستکس یکی از بهترین ماشین حساب ها را در اختیار شما قرار داده است.

ماشین حساب بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین به عنوان سودآور ترین ارز دیجیتالی جهان شناخته می شود و از این جهت طرفداران این رمز ارز در ایران بسیار زیاد هستند. تمامی ماشین حساب های متداول که در سایت های معتبر رمز ارز به چشم می خورند، از ارز دیجیتالی بیت کوین پشتیبانی خواهند کرد؛ اما با این حال می توان گفت که ماشین حساب Cryptocompare، بهترین ماشین حساب ماینر بیت کوین به تومان می باشد. از دیگر ماشین حساب های مخصوص ارز دیجیتال بیت کوین Alloscomp نام دارد. این ماشین حساب به طور رایگان عملیات محاسبه سود و زیان بیت کوین را انجام داده و برای استفاده از آن، تنها کافی است که به سایت Alloscomp مراجعه کنید.

ماشین حساب ماینر دوج کوین

دوج کوین یکی از رمز ارز های نو ظهور بازار ارز های دیجیتال است، که صرفاً به دلیل یک شوخی ایجاد شد. اما هیچ گاه تصور نمی شد که این رمز ارز، بتواند ارزشی معادل ده ها میلیارد دلار را به دست آورد و چهره های شاخص جهانی نظیر ایلان ماسک، از آن حمایت کنند. حمایت ایلان ماسک از این رمز ارز، موجب شده تا بتواند به یک اعتبار نسبی و مقبولیت عام در بین مردم دست پیدا کند و در حال حاضر میلیارد ها کوین آن مورد معامله قرار می گیرد. استخراج این رمز ارز می تواند آینده بسیار درخشانی داشته باشد و سود کلانی را برای استخراج کنندگانش به ارمغان آورد. از این جهت می توانید در تمامی ماشین حساب های رایج، نام یا نماد این رمز ارز را انتخاب کرده و به راحتی میزان سود دهی یا ضرر و زیان آن را محاسبه کنید.

ماشین حساب ماینر مونرو

مونرو یکی دیگر از رمز ارز های بازار معاملات دیجیتالی می باشد. این رمز ارز نسبت به سایر رقیبان خود شناخته شده نیست و می توان گفت افراد محدودی به استخراج آن اقدام می کنند. با این حال بسیاری از سهامداران بازار های ارز های دیجیتال، معتقدند که رمز ارز مونرو می تواند در طی سال های آینده سود های کلانی را برایشان به ارمغان آورد و به یکی از رمز ارز های معتبر جهانی تبدیل شود. با توجه به درخواست زیاد سهامداران و سرمایه گذاران بازار معاملات دیجیتال، رمز ارز مونرو نیز توسط بسیاری از ماشین حساب های ماینر پشتیبانی خواهد شد. صرافی آنلاین بیستکس به صورت اختصاصی ماشین حساب مونرو را ارائه کرده است.

ماشین حساب ماینر اتریوم 

اتریوم به عنوان دومین رمز ارز معتبر جهانی شناخته می شود. این ارز دیجیتال توانست با عملکرد منحصر به فرد خود در زمینه پشتیبانی از قرارداد های هوشمند و ایجاد یک شبکه غیر متمرکز، مقبولیت تعداد کثیری از کاربران و سهامداران جهانی در بازار معاملات ارز دیجیتال را به دست آورد. این رمز ارز به اندازه ای مهم است که برای آن باید از ماشین حساب های مخصوصی استفاده کرد. یکی از ماشین حساب های محاسبه گر هزینه ها و درآمد اتریوم کلاسیک، Cryptocompare می باشد. Coinwarz نیز به عنوان بهترین ماشین حساب ماینر اتریوم کلاسیک شناخته می شود.

ماشین حساب ماینر چیا

رمز ارز چیا که امروزه توانسته به عنوان یکی از رقیبان اصلی رمز ارز ها شناخته شود، توسط برام کوهن راه اندازی شد. توجه داشته باشید که این ارز دیجیتال یکی از محبوب ترین رمز ارزها در کشور ایران است و بسیاری از استخراج کنندگان ایرانی به دلیل سود کلانی که از استخراج این ارز به دست می آورند، در مزارع ماینر خود مشغول به ثبت تراکنش های هوشمند آن می باشند. استفاده از این ارز دیجیتال نسبت به سایر رمز ارز ها آسان تر و دزدیدن توکن های آن تقریباً غیر ممکن خواهند بود. از این جهت با توجه به اشتیاق کاربران ایرانی برای استخراج آن و محاسبه سود آوری این ارز، ماشین حسابی با نام chia calculator راه اندازی شد که با جستجو نام آن در مرورگر اینترنت خود، می توانید به راحتی نرم افزار آن را دانلود کرده و از آن استفاده کنید. 

بهترین ماشین حساب ماینر برای ایرانیان کدام است؟

بهترین ماشین حساب ماینر برای ایرانیان کدام است؟

عملکرد اصلی ماشین حساب های مخصوص ارز های دیجیتالی، این است که بتوانند هزینه های انجام شده برای استخراج رمز ارز ها را دریافت کرده و با درآمد حاصل از استخراج این ارز ها، مقایسه کنند. این ماشین حساب ها با بررسی ارقام وارد شده می توانند سود یا زیان ماین کردن ارز های دیجیتالی را در اختیار معدنچی ها قرار دهند. توجه داشته باشید که این ماشین حساب ها دارای درصد خطا بسیار پایینی هستند و به صورت خودکار قیمت لحظه ای رمز ارز ها و همچنین نرخ دلار در ایران را محاسبه کرده و ارقامی را که پس از محاسبه اطلاعات وارد شده در اختیار استخراج کنندگان قرار می دهند، دقیق و به صورت لحظه ای خواهد بود.

زیرا که ارزش هر رمز ارز به صورت ثانیه ای تغییر پیدا می کند. بهترین ماشین حساب های ماینری که برای کاربران ایرانی طراحی شده و می توانند از آن استفاده کنند، ماشین حساب های مخصوص صرافی های معتبر ایرانی هستند. تعدادی از بهترین ماشین حساب های رایج برای محاسبه سود و زیان رمز ارز ها ‏به شرح زیر باشد.

  • Cryptocompare
  • Alloscomp
  • Coinwarz
  • Coin Calc
جدیدترین ماشین حساب ماینر چیست؟

جدیدترین ماشین حساب ماینر چیست؟

با توجه به گسترش دنیا رمز ارز ها و افزایش چشمگیر سرمایه گذاران این بازار، ماشین حساب های متعددی برای استفاده کاربران طراحی شده اند. در حال حاضر می توان گفت که برای هر رمز ارز به صورت مستقل یک ماشین حساب وجود دارد که می تواند ارزش رمز ارز های دیگر را نیز محاسبه کند. Cryptocompare یکی از جدید ترین ماشین حساب های ارز های دیجیتال است که می توان اپلیکیشن آن را نیز برای تلفن های همراه با سیستم عامل اندروید و ‏ios دانلود کرد. این ماشین حساب از تمامی رمز ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، دوج کوین، نرون و … پشتیبانی کرده و به طور دقیق هزینه انجام ماینینگ رمز ارز ها و همچنین سود خالص از استخراج ارز های دیجیتال را محاسبه خواهد کرد.

بهترین ماشین حساب ماینر برای مبتدیان چیست؟

برای استفاده از ماشین حساب های مخصوص ارز دیجیتال در زمان های گذشته، ابتدا باید به طور دقیق نرخ رمز ارز مورد نظر و نرخ دلار را از صرافی ها به دست می آورد و سپس با وارد کردن این ارقام در ماشین حساب، استخراج کنندگان می توانستند به هزینه های انجام شده و درآمد به دست آمده دسترسی پیدا کنند. اما یکی از بهترین ویژگی هایی که در ماشین حساب های ماینر امروزی به چشم می خورد، این است که استخراج کنندگان دیگر نیازی به جستجو نرخ لحظه ای رمز ارز مورد نظر ندارند، بلکه این ماشین حساب ها به صورت خودکار نرخ تمام کریپتوکارنسی ها را در اختیار کاربران خود قرار خواهند داد.

این فرآیند موجب شده تا استفاده از این سیستم محاسباتی آسان تر گردد و سرمایه گذاران مبتدی در بازار معاملات دیجیتال، بتوانند به راحتی از آن ها استفاده کنند. در حال حاضر می توان گفت که ماشین حساب صرافی های نوبیتکس، میهن بلاک چین، ماشین حساب تهران ماینر و … از کاربردی ترین ماشین حساب ها برای افراد تازه کار می باشند. البته استفاده از ماشین حساب های zcach و Coin Calc نیز برای مبتدیان کارآمد خواهد بود.

چرا باید از ماشین حساب ماینر استفاده کنیم؟

می توان گفت که اصلی ترین دلیل استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال، انجام عملیات های محاسباتی برای استخراج کنندگان و سرمایه گذاران می باشد. بسیاری از افرادی که در زمینه ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، باید نرخ خرید رمز ارز خود را از نرخ فروش آن کسر کرده و رقم به دست آمده را در سایز تراکنش ضرب کنند. از آن جایی که قیمت ارز های دیجیتال به صورت لحظه ای دچار نوسان می شود و انجام این محاسبات به روش دستی و با استفاده از ماشین حساب های معمولی، علاوه بر این که بسیار زمان بر است، رقم دقیقی را در اختیار سرمایه گذاران قرار نخواهند داد، ماشین حساب های مخصوص ماینینگ طراحی شدند. از این جهت استفاده از این سیستم محاسباتی ضروری می باشد.

طراحی منحصر به فرد این ماشین حساب ها موجب شده تا میان آن ها و ماشین حساب های معمولی تفاوت های بسیار زیادی وجود داشته باشد. یکی از بزرگ ترین مزیت های این دسته از سیستم های محاسباتی، این است که اتلاف وقت در آنها نزدیک به صفر است و همچنین انواع مختلفی دارند. به طور کلی این ماشین حساب ها متناسب با عملیاتی که قرار است انجام دهند، به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. نخستین نوع این ماشین حساب ها مربوط به انجام محاسبات خرید و فروش رمز ارز ها می باشد که اغلب، سرمایه گذاران و سهامداران از آن استفاده می کنند. دومین نوع این ماشین حساب ها برای به دست آوردن سود یا ضرر ماینینگ رمز ارزها طراحی شده اند و برای استخراج کنندگان یا همان معدنچی ها کاربرد دارند.

ماشین حساب ماینر ها چه ارز هایی را پوشش می دهد؟

ماشین حساب ماینر ها چه ارز هایی را پوشش می دهد؟

اکثر ماشین حساب هایی که برای بازار ارز دیجیتال طراحی شده اند، توانایی پشتیبانی از تمام رمز ارز های مطرح در جهان را دارند. به طور کلی با به اجرا درآوردن این دسته از ماشین حساب ها، در ابتدا با فیلدی رو به رو خواهید شد که در آن می توانید تمام رمز ارز های جهانی را مشاهده کرده و با انتخاب هر کدام از آن ها، سود یا زیان استخراج و انجام معاملات آن ها را به دست آورید. برخی از ماشین حساب های ماینر نیز مطابق با نوع و نام دستگاه ماینر طراحی شده اند.

در واقع هر دستگاه ماینینگ رمز ارز، یک ماشین حساب مخصوص به خود دارد که می توان به ماشین حساب ماینر f1 و ماشین حساب ماینر digibyte اشاره کرد. البته در زمان های گذشته ماشین حساب هایی وجود داشتند که تنها برای انجام محاسبات یک ارز دیجیتال کاربرد پیدا می کردند که ماشین حساب ماینر بیت کوین کش، نمونه ای از آن است. البته در آپدیت جدید این سیستم های محاسباتی، فرآیند محاسبات تک گانه از بین رفته و در حال حاضر تمامی رمز ارز های جهانی را پوشش خواهند داد.

ماشین حساب ماینر بر اساس کدام الگوریتم کار می کند؟

شبکه بلاک چین یکی از امن ترین پلتفرم هایی است که رمز ارز ها بر روی آن فعالیت می کنند. این شبکه برای این که امنیت کریپتوکارنسی ها را به حداکثر خود برساند، برای هر کدام از آن ها یک الگوریتم مخصوصی تعیین کرده است. به موجب این فرآیند، ماشین حساب های ماینر تنها از ارز های دیجیتالی پشتیبانی خواهند کرد، که دارای الگوریتم های یکسان باشند.

در ماشین حساب های مخصوص رمز ارز ها فیلدی به نام الگوریتم به چشم می خورد، که با وارد کردن نام رمز ارز مورد نظر خود در ابتدا ماشین حساب، الگوریتم امنیت آن به طور خودکار در فیلد مربوطه نمایان خواهد شد. از این جهت می توان گفت که اکثر سیستم های محاسباتی ارز های دیجیتالی، توانایی پشتیبانی از تمامی الگوریتم های بلاک چین را دارند. به همین دلیل می توانند هزینه ها و درآمد مربوط به رمز ارز های متنوع را محاسبه کنند.

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر

استفاده از ماشین حساب های مخصوص ارز دیجیتال، بسیار ساده و راحت می باشد. البته توجه داشته باشید که محاسبه ماشین حساب ماینر برخلاف استفاده از آن، بسیار پیچیده و دقیق خواهد بود. برای انجام محاسبات با این ماشین حساب ها، تنها کافی است تا اطلاعات مورد نیاز را در فیلد های مخصوص وارد نمایید. پس از آن، ماشین حساب به طور خودکار داده های ورودی را بررسی کرده و سپس داده های دقیقی را به عنوان خروجی در اختیار سرمایه گذاران و استخراج کنندگان قرار می دهند.

انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر

با مراجعه به سایت معتبر ارز دیجیتال، وارد قسمت ابزار ها شوید و پس از آن، با انتخاب گزینه ماشین حساب ماینر، به قسمت داده های ورودی ماشین حساب دسترسی پیدا خواهید کرد. نخستین فیلدی که در این صفحه با آن رو به رو می شوید، فیلد مربوط به انتخاب ارز دیجیتال می باشد. در این قسمت می توانید نام ارز دیجیتال مورد نظر خود را به صورت لاتین جستجو نمایید و یا بر روی این فیلد کلیک کرده تا با تمام ارز های پشتیبانی شده توسط این ماشین حساب رو به رو شوید و رمز ارز مربوطه را انتخاب نمایید.

انتخاب دستگاه ماینر

دومین فیلدی که در ماشین حساب با آن رو به رو خواهید شد، فیلد مربوط به نام دستگاه ماینینگ می باشد. در این قسمت باید نام دستگاه ماینری را انتخاب نمایید، که به وسیله آن کوین ها یا توکن های رمز ارز ها را استخراج کرده اید. با انتخاب این قسمت می توانید به سود آوری عملیات ماینینگ دستگاه انتخابی خود دسترسی پیدا کنید. ماشین حساب ها از تمامی انواع دستگاه های ماینر نظیر ASIC، CPU و GPU پشتیبانی خواهند کرد.

نرخ هش

نرخ هش ریت، بیانگر قدرتی است که استخراج کنندگان برای حل معادلات ریاضی پیچیده و ایجاد بلوک های جدید رمز ارز استفاده می کنند. پس از این که رمز ارز مورد نظر و دستگاه ماینر خود را انتخاب کردید، فیلد مربوط به نرخ هش به طور خودکار توسط ماشین حساب تکمیل می گردد. اما شما با اطلاع داشتن از نرخ هش ریت دستگاه خود، می توانید به صورت دستی نیز آن را وارد کنید.

تعرفه برق مصرفی

برای این که ماشین حساب بتواند سود یا زیان استخراج رمز ارز ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد، لازم است تا هزینه های مربوط به انجام فرآیند ماینینگ را نیز در دسترس داشته باشد. تعرفه برق مصرفی، یکی از اصلی ترین هزینه ها برای انجام فرآیند ماینینگ است که باید در ماشین حساب ها تعرفه مصرف برق مخصوص خود شامل صادراتی، صنعتی و … را وارد کنید.

کارمزد استخر استخراج

فیلد آخر که در ماشین حساب باید آن را تکمیل نمایید، مربوط به کارمزد استخر استخراج دستگاه ماینر شما می باشد. اگر از رقم کارمزد استخر ماینینگ خود اطلاعی ندارید، می توانید آن را در لیست استخر های استخراج متناسب با دستگاه ماینینگ خود، پیدا کرده و سپس در قسمت مربوطه یادداشت نمایید.

اتمام فرآیند

با تکمیل تمام فیلد هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، ماشین حساب ارز های دیجیتال، به طور دقیق سود یا زیان حاصل از استخراج رمز ارز ها را هم با نرخ دلار و هم با نرخ ریال در اختیار کاربران قرار می دهد.

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر

ماشین حساب ماینر چه مواردی را در محاسبه لحاظ می کند؟

ماشین حساب ارز دیجیتال با در دسترس داشتن ارقام نرخ هش و همچنین تعرفه برق مصرفی، نوع ارز دیجیتال و  نام دستگاه ماینینگ، فرآیند محاسباتی خود را آغاز می کند. توجه داشته باشید که داده خروجی این ماشین حساب اگر عددی مثبت باشد، به معنای سود کاربران و اگر عددی منفی را نمایش دهد، به معنی زیان حاصل از استخراج رمز ارز ها می باشد. این ماشین حساب همچنین داده های محاسبات ماهیانه دستگاه ماینر نظیر هزینه برق مصرفی ماهانه دستگاه ماینر، کارمزد ماهانه استخر استخراج و درآمد اصلی به هر واحد پولی مورد نظر را نمایش می دهد.

سوالات متداول

ماشین حساب ماینر در چند نوع است؟

در دو نوع، مخصوص محاسبات هزینه و درآمد ماینینگ رمز ارز ها و همچنین محاسبه سود و زیان حاصل از خرید و فروش کریپتوکارنسی ها می باشد.

داده های ورودی ماشین حساب های ماینر کدام اند؟

نوع رمز ارز و دستگاه ماینینگ، نرخ هش و تعرفه برق مصرف شده و در نهایت کارمزد استخر استخراج، داده های ورودی این ماشین حساب ها هستند.

سود و زیان ماینینگ رمز ارز ها در ماشین حساب ها چگونه مشخص می شود؟

اگر داده خروجی عددی مثبت بود به معنی سود و اگر عددی منفی بود به معنی زیان کاربران می باشد.

کدام رمز ارز ها توسط ماشین حساب های ماینر پشتیبانی می شود؟

تمام رمز ارز های رایج در جهان و با الگوریتم یکسان توسط این ماشین حساب ها پشتیبانی خواهند شد.

دسترسی به ماشین حساب های ماینر از چه طریقی امکان پذیر است؟

از طریق مراجعه به صرافی های آنلاین و یا دانلود اپلیکیشن های مربوطه امکان پذیر می باشد.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها