تبلیغات
ارز دیجیتال الروند قانونی است؟ آموزش ارزهای دیجیتال

آینده ارز دیجیتال الروند (elrond) چگونه است؟ راهنمای قیمت و تحلیل این ارز

  • توسط sajjad
  • 17 دقیقه

ارز های دیجیتال پول های فیاتی می باشند که معمولا پشتوانه مشخصی ندارند و یکی از بهترین منابع برای انجام معاملات و همچنین سرمایه گذاری می باشد. در حال ارز های دیجیتال زیادی روانه بازار شده اند و هر کدام از آن ها جایگاه خاص خود را در بازار جهانی پیدا کرده اند. همه ساله بر تعداد این ارز های بی شمار اضافه می شود و هر کدام هم در راستای یک پروژه مشخص عرضه می شوند. در میان این ارز های دیجیتال ارزی به نام الروند وجود دارد که جزو شناخته شده ترین و معتبر ترین ارز های دیجیتال جهان به شمار می رود.

فهرست محتوا

ارز دیجیتال الروند تقریبا جزو ارز های نو پا به شمار می رود که در جولای سال 2019 میلادی عرضه شد. الروند جزو ارز هایی می باشد که نوسانات زیادی هم دارد که اغلب این نوسانات صعودی است. در این مقاله به بررسی الروند پرداخته و درباره الروند و هر گونه سوالی که در مورد این ارز وجود دارد صحبت کرده ایم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال الروند چیست؟

ارز دیجیتال الروند چیست؟

ارز دیجیتال الروند تقریبا جزو ارز های نو پا می باشد که در ماه جولای سال 2019 میلادی عرضه شد. نماد الروند EGLD می باشد و این ارز با این نماد مشخص می شود و یک بلاک چین بر روی شبکه ELRONDK می باشد. الروند جزو معروف ترین و معتبر ترین ارز های دیجیتال به شمار می رود که در بازار جهانی ارزشی بالغ بر 4.64 میلیارد دلار آمریکا دارد و در میان تمامی ارز های دیجیتال موجود در بازار در جایگاه 36 قرار گرفته است. ارز الروند 0.21 درصد از کل بازار ارز های دیجیتال را از آن خود کرده است. این ارز قیمت بالایی هم دارد به طوری که هر واحد این ارز در حال حاضر با قیمتی بالغ بر 237.48 دلار آمریکا معامله می شود. قیمت الروند به تومان بیش از 6 میلیون و 630 هزار تومان می باشد. البته این قیمت لحظه ای الروند می باشد و قیمت الروند در آینده باز هم دچار نوساناتی خواهد شد.

بهترین قیمت الروند در 21 شهریور ماه سال 1400 رقم خورد اوج این ارز تا کنون بوده است اما پس از آن با نوسانات زیادی که داشت ارزش آن سقوط کرد. از الروند در ایران هم نسبتا استقبال خوبی شده است و هستند افرادی که در ایران از این ارز استفاده می کنند. در حال حاضر تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال 31.42 میلیون می باشد اما تقریبا حدود 60 درصد آن ها در گردش می باشند. تعداد واحد های در گردش این ارز 19.53 میلیون واحد می باشد که در 24 ساعته گذشته حدود 13 درصد به قیمت هر واحد اضافه شده است.

در حال حاضر در مجموع حدود 405 صرافی در دنیا وجود دارند که این ارز را عرضه می کنند و هر کدام از این صرافی ها اعتبار خود را دارد. در قسمت های بعد به بهترین صرافی ها جهت خرید این ارز اشاره خواهیم کرد. در حال حاضر فعال ترین صرافی که این ارز را معامله می کند صرافی بزرگ binance می باشد که روزانه بیش از 30 درصد معاملات این ارز توسط این صرافی انجام می شود.

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

معمولا بسیاری از افراد برای این مسئله وسواس زیادی به خرج می دهند. بازار ارز های دیجیتال دنیا ای از سود و زیان ها می باشد و طبیعتا هیچ فردی دوست ندارد که با خرید یک ارز زیان کند و سرمایه خود را از دست بدهد. هر ارزی ارزش خاص خود را دارد و نمی توان به تمامی ارزها از یک زاویه نگاه کرد.

اگر شما قصد خرید این ارز را دارید برای آن که بفهمید که این ارز واقعا ارزش خرید دارد شما باید از تحلیلگران فعال در این زمینه کمک بگیرید. این تحلیلگران با روش هایی که دارند می توانند آینده الروند را پیش بینی کرده و برای شما بازگو کنند که آیا در حال حاضر این ارز دیجیتال ارز خرید دارد یا ممکن است با از دست رفتن سرمایه شما همراه باشد. از طرفی خود شما هم می بایست ببینید که می خواهید به صورت کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت آن را بخرید و بر این اساس و با کمک مشاورین متوجه خواهید شد که این ارز ارزش خرید دارد یا ندارد. شما همچنین می توانید با استفاده از نمودار الروند از نوسانات قیمت و قیمت لحظه به لحظه این ارز با خبر شوید.

آینده ارز الروند در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارز الروند در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

در قسمت های قبل گفته شد که در حال حاضر تحلیلگران فعال زیادی وجود دارند که با استفاده از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال می توانند آینده ارز ها را پیش بینی کنند. ارز الروند جزو ارز هایی می باشد که با نوسانات زیادی همراه می باشد از همین تحلیل آینده این ارز برای بسیاری از مسائل مانند سرمایه گذاری اهمیت دارد.

تحلیلگران پیش بینی کرده اند که قیمت این ارز تا پایان سال 2021 میلادی به حدود 266 دلار خواهد رسید. سال 2022 میلادی این ارز با همین قیمت معامله می شود. با توجه به پیش بینی های تحلیلگران در صورتی که این ارز همین روند خود را ادامه دهد تا پایان سال 2022 قیمت آن به 450 دلار هم خواهد رسید اما این ارز حتی توانایی این را هم دارد که در اواسط سال 2022 قیمتی بالاتر از 500 دلار هم داشته باشد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز در سال 2021 میلادی با نوسانات زیادی همراه بود و اوج قیمت خود را هم در همین سال تجربه کرد. این ارز نسبت به سال 2020 میلادی صعود بسیار چشم گیری داشت و ارزش آن 2500 درصد افزایش یافت.

در حال حاضر این ارز با قیمتی حدود 233 دلار معامله می شود و به گفته تحلیلگران تا پایان سال 2021 قیمت آن به 260 دلار هم خواهد رسید.

برای ماینینگ الروند چه کاری باید انجام داد؟

ارز دیجیتال الروند یک شبکه بلاک چین می باشد که از شبکه ELRONDK استفاده می کند.

این ارز فقط توسط صرافی های معتبر استخراج و عرضه می شود و کاربران نمی توانند با دستگاه های ماینر خود این ارز را مانند سایر رمز ارز ها استخراج کنند. این بلاک چین و ارز توسط صرافی ها استخراج و شما می توانید آن را از صرافی های معتبر دریافت کنید.

ماینر های الروند کدامند؟

ماینر های الروند کدامند؟

درحال حاضر این ارز تنها توسط صرافی ها استخراج می شود و این ارز با ماینر هایی که شما در اختیار دارید استخراج نمی شود.

با توجه به این که این ارز فقط توسط صرافی ماین و استخراج می شود اکنون ماینری که این ارز را استخراج کند وجود ندارد.

استخراج الروند با گوشی امکان پذیر است؟

استخراج جزو مهم ترین مسائل پیرامون ارز های دیجیتال می باشد. با توجه به قیمت بالای ماینر ها و مصرف برق زیادی که دارند گاهی اوقات به صرفه نیست که از ماینر استفاده کنیم از همین رو نرم افزار هایی ساخته شده اند که کار آن ها استخراج ارز های دیجیتال می باشد.

هر کدام از این نرم افزار ها قابلیت استخراج ارز های مخصوصی را دارند که به کاربر این امکان را می دهند تا با گوشی خود این ارز ها را استخراج کند. در کنار این نرم افزار ها تا کنون نرم افزاری که به کاربر امکان استخراج الروند را بدهد ارائه و عرضه نشده است و در حال حاضر شما نمی توانید این ارز را با گوشی استخراج کنید.

لزوم داشتن کیف پول برای الروند چیست؟

لزوم داشتن کیف پول برای الروند چیست؟

تا کنون ممکن است کلمه کیف پول دیجیتال را شنیده باشید. این کیف پول ها کارایی مشابه کیف پول های فیزیکی دارند که شما پول های خود را در آن نگهداری می کنید.کیف پول های دیجیتال هم برنامه هایی می باشند که می توانید با استفاده از آن ها ارز های دیجیتال خود را در نگهداری کنید. در نتیجه لزوم نگهداری از ارز های دیجیتال داشتن یک کیف پول معتبر می باشد زیرا بدون این کیف پول ها شما نمی توانید از ارز های خود محافظت کنید.

ارز دیجیتال الروند قانونی است؟

ارز دیجیتال الروند قانونی است؟

با توجه به اینکه الروند یک ارز کاملا معتبر می باشد از همین رو تمامی فعالیت هایی که با این ارز انجام می شود مانند سرمایه گذاری و معاملات کاملا قانونی می باشد.

نه تنها در کشور های خارجی بلکه حتی در ایران هم الروند یک ارز قانونی می باشد و شما بدون هیچ مشکلی در این زمینه می توانید از این ارز دیجیتال استفاده کنید.

حکم شرعی Elrond در ایران چیست؟

یکی از مسائل مهم پیرامون ارز های دیجیتال در ایران حکم شرعی آن ها می باشد. با توجه به این که ایران جزو کشور های اسلامی بوده از همین رو این حکم ها برای عده ای مهم هستند. پس از گسترش و ورود ارز های دیجیتال به ایران پیرامون آن ها حکم های مختلفی از سوی علما صادر شد.

برخی از این علما اعتقاد دارند که این ارز ها مشکل دار هستند. برخی از آن ها بر این باورند که به دلیل آن که ارز های دیجیتال هیچ پشتوانه مشخصی مانند طلا ندارند و همچنین با توجه به این که در معاملات این ارز های دیجیتال طرفین معامله مشخص نیستند استفاده از آن ها اشکال دارد. البته علما استفاده از آن ها را هنوز حرام اعلام نکرده اند بلکه مشکل دار دانسته اند. نا گفته نماند که تمامی فعالیت های ارز های دیجیتال در ایران مانند الروند کاملا قانونی می باشد.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید الروند کدام است؟

در قسمت های ابتدایی گفته شد که ارز الروند در حال حاضر توسط 405 صرافی معتبر در جهان ارائه و عرضه می شود. هر کدام از این صرافی ها در کشور های مختلفی می باشند و از ارزش و اعتبار بالایی هم برخوردار هستند. هر کدام از این 405 صرافی که ارز الروند را ارائه و عرضه می کنند فواید و مزایایی هم دارند. به طور مثال برخی از این صرافی ها آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند و کاربران ایرانی نمی توانند از آن ها استفاده کنند. اما از سوی دیگر صرافی های مختلفی هم وجود دارند که ایرانی ها به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. در این قسمت نام 5 صرافی معتبر و بزرگی که در زمینه خرید و فروش ارز الروند فعالیت دارند ذکر شده است.

صرافی بایننس (Binance)

صرافی بایننس یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین صرافی های جهان می باشد. این صرافی جزو صرافی هایی بوده که ارز دیجیتال الروند را عرضه می کند که کاربران ایرانی هم می توانند از این صرافی به راحتی استفاده کنند. در حال حاضر صرافی بایننس فعال ترین صرافی جهت خرید این ارز می باشد و به تنهایی بیش از 30 درصد این ارز را خرید و فروش می کند. بایننس یک صرافی متمرکز می باشد که در سال 2017 میلادی در چین تشکیل شد.

صرافی کریپتو (Crypto.com)

کریپتو هم یکی دیگر از صرافی های متمرکز و بزرگ جهانی می باشد که ارز دیجیتال الروند را خرید و فروش می کند. این صرافی در اواخر سال 2019 میلادی تشکیل شد و یکی از بهترین و بزرگ ترین صرافی های حال حاضر جهان می باشد.

صرافی اف تی ایکس (Ftx)

از صرافی اف تی ایکس هم می توان به عنوان یکی از بهترین صرافی ها جهت خرید و فروش ارز الروند اشاره کرد. این صرافی متاسفانه جزو صرافی هایی می باشد که آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرده است و با توجه به قوانین وضع شده در این صرافی اگر کاربران ایرانی به صورت غیر قانونی استفاده کنند تمامی دارایی های آن ها در این صرافی بلوکه خواهد شد.

صرافی هیت بی تی سی (hitBTC)

هیت بی تی سی هم یکی دیگر از صرافی های معروف جهانی می باشد که ارز های مختلفی را معامله می کند که یکی از آن ها ارز الروند می باشد. این صرافی در سال 2013 میلادی در هنگ کنگ ایجاد شد. این صرافی در چند ماه گذشته امکان دسترسی کاربران ایرانی را هم فراهم کرده است و کاربر ایرانی به راحتی می تواند در ایران صرافی ثبت نام و احراز هویت کند.

صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

این صرافی هم یکی دیگر از صرافی های معتبر جهانی بوده که کاربران می توانند برای معاملات ارز های دیجیتال خود مخصوصا الروند از این صرافی استفاده کنند. این صرافی حدود 234 ارز دیجیتال را ارائه می دهد اما نکته منفی این صرافی مسدود کردن آی پی کاربران ایرانی می باشد. این صرافی فعالیت خود را از سال 2013 میلادی در کشور چین و سپس سنگاپور آغاز کرد.

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می کنند؟

نکته مهم : اگر از صرافی بیستکس اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید، می توانید کارمزد کمتری پرداخت کنید!

همان طور که در قسمت های قبلی خواندید در حال حاضر بسیاری از صرافی های معتبر جهانی متاسفانه آی پی کاربران ایرانی را به دلیل تحریم ها مسدود کرده اند. حال با توجه به این موضوع در خود ایران سایت ها و صرافی های زیادی تشکیل شده اند که شما در هر ساعت از شبانه روز و به صورت 24 ساعته می توانید از آن ها برای خرید و فروش الروند استفاده کنید.

آیا تعداد توکن های الروند محدود است؟

توکن Egld یک توکن اختصاصی از شبکه Elrond می باشد. الروند یک توکن متن باز می باشد که تعداد آن ها هم محدود است.

در حال حاضر بسیاری از ارز های دیجیتال دارای توکن های محدود می باشد و کمتر ارزی وجود دارد که از نظر توکن محدودیتی نداشته باشد. سایت اصلی elrond از این لینک در دسترس است.

چه عواملی بر تعیین قیمت این ارز رمز تاثیر گذار است؟

همان طور که می دانید ارز های دیجیتال پشتوانه مشخصی مانند طلا ندارند که بر اساس آن بر روی این ارز ها قیمت گذاری شود. با توجه به این مورد عوامل زیادی هستند که در تعیین قیمت ارز های دیجیتال نقش دارند و باعث نوسانات این ارز ها می شود که در این قسمت مهم ترین عوامل تاثیر گذار در ارز الروند ذکر شده است.

  • قوانین دولت ها
  • درخواست ها و عرضه
  • قدرت رسانه ای
  • حجم معاملات
  • کاربردی بودن ارز

منظور از توکن سوزی الروند چیست؟

توکن سوزی یکی از رایج ترین عمل ارز های دیجیتال می باشد. ممکن است با مفهوم عبارت توکن سوزی تا حدودی آشنا باشید. توکن سوزی به عملی گفته می شود که در طی آن توکن یک ارز با ارسال به یک حساب غیر فعال از بین می رود که به صورت عمدی هم این کار صورت می گیرد زیرا باعث بالا رفتن ارزش هر ارز دیجیتال می شود.

توکن سوزی در الروند هم تا کنون اتفاق افتاده است و توکن های این ارز با ارسال به حساب های متروکه از بین رفته اند. زیرا هر چه تعداد توکن ها کمتر شود قیمت آن ها به نسبت بالا تر می رود.

جایزه ماین کردن Elrond چیست؟

جایزه ماین کردن Elrond چیست؟

بسیاری از ارز های دیجیتال مانند بیت کوین به ماینر ها به ازای هر ماین یا حل یک مسئله پاداش می دهند که این پاداش ها بستگی به میزان ماین دارد.

در حال حاضر با توجه به این که ماین و استخراج این ارز دیجیتال توسط صرافی ها صورت می گیرد جایزه و پاداش دقیق آن مشخص نیست.

مقایسه ارز دیجیتال الروند با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز های دیجیتال یک عمل کاملا عادی می باشد و افراد زیادی هستند که بین دو یا چند ارز مقایسه انجام می دهند. در این قسمت ارز دیجیتال الروند با 4 ارز بزرگ و معروف جهانی مقایسه شده است.

مقایسه ارز دیجیتال الروند با بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال حال حاضر جهان می باشد که ارزشی بسیار بیشتر از الروند دارد. از نظر جایگاه بیت کوین در رتبه اول و الروند در رتبه 36 جهانی قرار دارند. بیت کوین تقریبا از همه لحاظ مانند ارزش، اعتبار و …. برتر از الروند می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال الروند با اتریوم

اتریوم دومین ارز بزرگ جهان بوده که هر واحد اتریوم تقریبا 10 برابر الروند می باشد. اتریوم از نظر میزان معاملات روزانه، ارزش سهام، سهم از بازار و … برتر از الروند می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال الروند با دوج کوین

در مقایسه بین این دو ارز از نظر ارزش هر واحد، ارز الروند بسیار با ارزش تر می باشد اما از نظر نوسانات بازار دوج کوین نوسان کمتری دارد. در حال حاضر قیمت هر واحد دوج کوین کمتر از 1 دلار می باشد.

مقایسه ارز دیجیتال الروند با ترون

در مقایسه بین الروند و ترون باز هم کفه ترازو به سمت الروند سنگینی می کند. ارزش الروند حدود 250 برابر ترون می باشد. از نظر نوسانات ترون معمولا نوسانات کمتری از الروند دارد.

در نهایت اگر تصمیم به سرمایه گذاری در این ارز دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله ارز های مشابه مثل یونی سوآپ و البته فایل کوین را نیز بخوانید.

سوالات متداول

الروند چیست؟

الروند یک توکن متن باز بوده که به عنوان یکی از بهترین و معتبر ترین ارز های دیجیتال حال حاضر جهان شناخته می شود. در طول مقاله به تمامی نکات در مورد الروند اشاره شده است.

نماد ارز الروند چیست؟

این ارز دیجیتال با نماد EGLD شناخته می شود.

قیمت الروند چقدر است؟

این ارز همواره با نوسانات زیادی همراه است و قیمت چندان ثابتی ندارد. در حال حاضر با قیمت 237 دلار معامله می شود.

بهترین صرافی برای خرید الروند کدام صرافی می باشد؟

در حال حاضر صرافی های بسیار زیادی وجود دارند که این ارز دیجیتال را معامله می کنند که صرافی بایننس به تنهایی بیش از 30 درصد معاملات این ارز را انجام می دهد. در خود مقاله هم چند صرافی معتبر دیگر جهت خرید و فروش این ارز دیجیتال ذکر شده اند.

حکم شرعی ارز های دیجیتال چیست؟

عده ای از علما در حال حاضر استفاده از این ارز ها را اشکال دار اعلام کرده اند زیرا معتقد اند این ارز ها پشتوانه مشخصی ندارند. از طرفی مشخص نبودن طرفین معامله در این ارز ها هم یکی دیگر از موارد مخالفت با این ارز ها می باشد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها