تبلیغات
آینده ارزی FTX توکن در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟ آموزش ارزهای دیجیتال

FTX توکن چیست؟ بررسی سوددهی ارز FTX در سال 2022

 • توسط sajjad
 • 22 دقیقه

امروزه بیش از 1600 ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی در جهان وجود دارد که هر کدام هم کارایی خاص خود را دارند. یکی از ارز های دیجیتال برتر بازار جهانی ارز دیجیتال FTX توکن می باشد که در میان ارز های معروف و برتر جهان قرار گرفته است. اف تی ایکس توکن جزو ارز های نوپا جهان می باشد اما با این حال خیلی زود توانست در میان قدرت های ارز های دیجیتال جهان خودی نشان دهد.

در این مقاله به بررسی و معرفی ارز دیجیتال FTX اشاره شده است. اگر شما به بازار ارز های دیجیتال علاقه مند هستید و به دنبال سرمایه گذاری می باشید حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید. با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات زیادی در رابطه با این ارز دیجیتال به دست آورید و از هر سوالی در این زمینه بی نیاز شوید.

ارز دیجیتال FTX توکن چیست؟

ارز دیجیتال FTX توکن چیست؟

ارز دیجیتال یا کریپتو کارنسی FTX توکن یکی از برترین و بهترین ارز های دیجیتال موجود در بازار جهانی می باشد. این ارز دیجیتال جزو ارز های نوپا می باشد که در اوایل سال 2019 میلادی ارائه شد. اف تی ایکس توکن با نماد (FTT) مشخص می شود و هر چند که قدمت کمی دارد اما خیلی زود توانست خود را در میان قدرت های ارز دیجیتال جهان جای دهد. در حال حاضر FTX توکن در میان تعداد بی شمار ارز های دیجیتال در جایگاه 30 جهانی قرار گرفته است و جزو ارز های معروف و برتر به شمار می رود. ارزش کل این ارز دیجیتال در بازار جهانی 6.82 میلیارد دلار آمریکا می باشد و دامیننس (تسلط به بازار ارز های دیجییتال) آن حدود 0.26 می باشد.

این ارز دیجیتال که رمز ارز اختصاصی صرافی FTX می باشد تقریبا جزو گران ترین ارز های دیجیتال جهان به شمار می رود. در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیجتال بیش از 57 دلار معادل 1 میلیون و 533 هزار  تومان می باشد. از این ارز دیجیتال روزانه برای معاملات زیادی استفاده می شود و حجم معاملات روزانه آن به طور میانگین حدود 285 میلیون دلار می باشد. در حال حاضر تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال 352 میلیون واحد است که تنها حدود 120 میلیون واحد از آن در حال گردش است. 

آیا این ارز ارزش خرید دارد؟

ارزش خرید یک ارز دیجیتال یکی از مهم ترین چالش های افراد در زمینه ارز های دیجیتال می باشد. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید یک ارز دیجیتال خریداری کنید و به فکر این باشید که آیا این ارز دیجیتال ارزش خرید دارد یا مناسب نیست. با توجه به نوساناتی که بازار ارز های دیجیتال دارند نمی توان قاطعانه در مورد ارزش خرید یک ارز دیجیتال نظر داد.

ارز دیجیتال FTX هم مانند سایر کریپتوکارنسی های بازار نوسانات زیادی دارد و ممکن است در یک مقطع مناسب و در یک بازه زمانی هم مناسب خرید نباشد. برای آن که متوجه شوید که آیا ارز دیجیتال مد نظر شما مانند ارز FTX در بازه زمانی مشخص ارزش خرید دارد یا خیر باید از تحلیلگران کمک و مشورت بگیرید و یا خود شما از نمودار عقربه ای تکنیکال FTX توکن استفاده کنید. نمودار عقربه ای و تحلیلگران با توجه به پیش بینی های آینده می توانند کمک زیادی در راستای خرید FTX توکن انجام دهند.

آینده ارزی FTX توکن در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

آینده ارزی FTX توکن در سال 2022 چگونه پیش بینی می شود؟

از دیگر مسائل مهم در رابطه با ارز های دیجیتال آینده آن ها می باشد. در قسمت قبل گفته شد که ارز های دیجیتال نوسانات زیادی دارند از همین رو در بازار ارز های دیجیتال تحلیلگران زیادی فعالیت می کنند که با استفاده از روش های مختلف می توانند آینده ارز های دیجیتال را در بازه زمانی های مختلف پیش بینی کنند. ارز دیجیتال FTX توکن هم جزو ارز های معروف و پر نوسان بازار می باشد و با توجه به معاملات و سرمایه گذاری های زیادی که با این ارز صورت می گیرد پیش بینی آینده آن هم اهمیت زیادی دارد.

با توجه به نظر و پیش بینی تحلیلگران ارز دیجیتال FTX توکن در سال 2022 میلادی روند صعودی خواهد داشت. تحلیلگران پیش بینی کرده اند که این ارز دیجیتال با توجه به نوسانات بازار تا پایان سال 2022 میلادی ممکن است قیمت آن حتی به حدود 74 دلار هم افزایش پیدا کند. در حال حاضر که به اواخر سال 2021 میلادی نزدیک می شویم قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال حدود 57 دلار می باشد.

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 چگونه خود را نشان داد؟

این ارز دیجیتال در سال 2021 میلادی نوسانات زیادی داشت و حتی در این سال بالا ترین قیمت خود را که حدود 83 دلار بود تجربه کرد. این ارز دیجیتال سال 2021 میلادی را با قیمت حدود 6 دلار آغاز کرد و پس از آن به یک باره رشد کرد و پس از رسیدن به 20 دلار خیلی زود قیمت آن به 40 و سپس تا 83 دلار هم رشد کرد.

پس از آن که قیمت این ارز دیجیتال به 83 دلار رسید کم کم با کاهش قیمت رو به رو شد و در حال حاضر قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال حدود 57 دلار می باشد. پس بینی می شود قیمت این ارز تا پایان سال 2021 به 53 دلار هم کاهش پیدا کند. مقاله بهترین ارز دیجیتال ارزان قیمت می تواند راهنمای شما برای سرمایه گزاری روی ارزش هایی باشد که قیمت پایین دارند.

برای ماینینگ FTX توکن چه کاری باید انجام داد؟

ماینینگ یا استخراج شاید مهم ترین بخش ارز های دیجیتال باشد. ارز های دیجیتال توسط دستگاه هایی به نام ماینر استخراج می شوند اما در میان تعداد بی شمار ارز های دیجیتال برخی از آن ها قابل استخراج نیستند و نمی توان آن ها را با استفاده از ماینر ها استخراج کرد.

در حال حاضر ارز دیجیتال FTX هم جزو رمز ارز هایی می باشد که توسط دستگاه های ماینر استخراج نمی شوند. ارز دیجیتال FTX توکن تنها توسط صرافی FTX که خالق این ارز دیجیتال می باشد ماین می شود و سپس میان سایر صرافی های دیجیتال عرضه می شود.

ماینر های FTX توکن کدامند؟

در قسمت قبل گفته شد که برخی از ارز های دیجیتال مانند اف تی ایکس توکن با ماینر ها قابل استخراج نیستند بلکه توسط صرافی ارائه کننده استخراج می شوند. معمولا ارز های دیجیتالی که از الگوریتم POS استفاده می کنند توسط ماینر ها استخراج نمی شوند و تنها توسط صرافی ارائه دهنده اصلی استخراج و عرضه می شوند.

ارز دیجیتال اف تی ایکس هم یکی از ارز هایی می باشد که از الگوریتم POS استفاده می کند و به همین دلیل توسط ماینر ها قابل استخراج نیست.

استخراج FTX توکن با گوشی امکان پذیر است؟

همان طور که می دانید استخراج ارز های دیجیتال با استفاده از ماینر ها هزینه های زیادی در پی دارد و گاهی به صرفه نیستند. با توجه به این مورد برخی از صرافی ها و ارائه دهنده های ارز های دیجیتال نرم افزار هایی ایجاد کردند که این امکان را به کاربران می دهد تا با استفاده از موبایل خود ارز های دیجیتال را استخراج کنند.

با توجه به این که نرم افزار های زیادی برای استخراج ارز های دیجیتال ارائه شده اند اما هیچ کدام از آن ها ارز دیجیتال FTX Token را استخراج نمی کنند. نه تنها موبایل ها و نرم افزار ها، بلکه حتی ماینر های بزرگ هم به دلیل استفاده این ارز از الگوریتم pos نمی توانند اف تی ایکس را استخراج کنند.

لزوم داشتن کیف پول FTX توکن چیست؟

لزوم داشتن کیف پول FTX توکن چیست؟

نام کیف پول دیجیتال را ممکن است تا کنون شنیده باشید. کیف پول های دیجیتال ابزار هایی به صورت نرم افزاری و سخت افزاری می باشند که با استفاده از آن ها می توانید از ارز های دیجیتال خود نگهداری کنید. کیف پول های دیجیتال هم تقریبا کارایی کیف پول های فیزیکی را دارند با این حال که شما در کیف پول های فیزیکی هر نوع پولی را می توانید نگهداری کنید اما از کیف پول های دیجیتال برای نگهداری ارز های مشخص شده می توانید استفاده کنید.

با توجه به این موضوع لازمه داشتن ارز های دیجیتال وجود یک کیف پول معتبر می باشد زیرا بدون کیف پول امکان نگهداری از ارز وجود ندارد. شما قبل از آن که یک ارز دیجیتال را خرید کنید باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید.

بهترین صرافی های خارجی برای خرید FTX Token کدام است؟

در حال حاضر بیش از 400 صرافی معتبر برای خرید و فروش و معاملات ارز های دیجیتال وجود دارد که هر کدام ارز های مختلفی را ارائه می دهند. اکنون صرافی های زیادی هم وجود دارند که ارز دیجیتال FTX Token را ارائه و پشتیبانی می کنند که در این قسمت به برترین و معروف ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

FTX

صرافی اف تی ایکس که به عنوان صرافی خالق این ارز دیجیتال هم شناخته می شود یکی از بهترین صرافی ها جهت خرید این ارز دیجیتال می باشد. در قسمت های ابتدایی گفته شد که ارز دیجیتال FTX Token رمز ارز اختصاصی صرافی FTX می باشد. همچنین این ارز دیجیتال تنها توسط همین صرافی استخراج شده و سپس به دیگر صرافی ها ارائه می شود.

Binance

صرافی بایننس بزرگ ترین و بهترین صرافی متمرکز حال حاضر جهان می باشد. این صرافی متمرکز فعالیت خود را در سال 2017 میلادی در کشور چین آغاز کرد و در حال حاضر اکثر معمالات و خرید و فروش های روزانه ارز دیجیتال اف تی ایکس با استفاده از همین صرافی صورت می گیرد.

Coinmama

از صرافی کوین ماما هم می توان به عنوان یکی دیگر از صرافی های برتر و معروف در زمینه ارز های دیجیتال اشاره کرد. این صرافی هم یکی از صرافی های محبوب برای خرید و فروش و انجام معاملات FTX توکن می باشد. کوین ماما یک صرافی ارز دیجیتال آمریکایی می باشد که به تمامی کشور های جهان به جزو کشور های تحت تحریم آمریکا خدمات ارائه می دهد.

Coinbase

نام ارز دیجیتال کوین بیس را تا کنون ممکن است شنیده باشید. صرافی کوین بیس جزو بزرگ ترین و معروف ترین صرافی های رمز ارز جهان می باشد و یکی از صرافی های ارائه دهنده ارزدیجیتال  FTX  توکن به شمار می رود. این صرافی که جزو 5 صرافی برتر جهان می باشد در سال 2012 میلادی ایجاد شد و در حال حاضر 13 میلیون کاربر فعال در سرتاسر جهان دارد.

Huobi Global

از صرافی هوبی گلوبال می توان به عنوان یکی دیگر از صرافی های برتر در زمینه ارز های دیجیتال اشاره کرد. این صرافی هم جزو محبوب ترین صرافی های آنلاین می باشد که ارز دیجیتال FTX را ارائه می دهد. یکی از معایب این صرافی این است که آی پی کاربران ایرانی را برای ارائه خدمات مسدود کرده است و کاربران ایرانی نمی توانند از آن استفاده کنند.

جدول اطلاعات

در جدول زیر به مهم ترین سوالات پیرامون ارز دیجیتال FTX توکن اشاره شده است. این ارز دیجیتال در جمع 30 ارز برتر جهان حضور دارد و روزانه معاملات و خرید و فروش های زیادی با استفاده از آن صورت می گیرد. در این جدول مهم ترین اطلاعات پیرامون این ارز دیجیتال به صورت خلاصه گفته شده است.

قیمت هر واحد از FTX توکن چقدر است؟قیمت هر واحد از این ارز 57 دلار می باشد.
از این ارز دیجیتال چند واحد وجود دارد؟352 میلیون واحد
FTX توکن چند واحد در حال گردش دارد؟120 میلیون واحد
کدام صرافی بیشترین معاملات FTX Token را انجام می دهد؟صرافی بایننس (Binance)
کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می  کنند؟

کدام سایت های ایرانی این ارز دیجیتال را خرید و فروش می  کنند؟

در قسمت های قبل به مهم ترین صرافی های خارجی که این ارز دیجیتال را معامله و خرید و فروش می کنند اشاره شد. علاوه بر این صرافی ها در ایران هم سایت ها و صرافی های معتبر مختلفی وجود دارند که این ارز دیجیتال را ارائه و عرضه می کنند. در قسمت زیر نام بهترین سایت ها و صرافی های ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال FTX Token ذکر شده است.

 • سایت بیستکس : صرافی ارز دیجیتال بیستکس کمترین کارمزد را برای خرید این توکن از شما می گیرد.
 • سایت اوکی اکسچنج
 • سایت بیت 24
 • سایت نوبیتکس
 • سایت بیت برگ
 • سایت اکسیر

آیا تعداد توکن های FTX توکن محدود است؟

ارز دیجیتال FTX هم جزو آن دسته از کریپتوکارنسی هایی می باشد که توکن های خود را به صورت محدود عرضه می کند.

در حال حاضر اکثر کریپتوکارنسی های جهان مانند TFX  و بیت کوین دارای توکن های محدود هستند اما در میان آن ها برخی ارز ها توکن محدود ندارد.

چه عواملی بر تعیین قیمت این ارز تاثیر گذار است؟

ارز های دیجیتال مانند اف تی ایکس پشتوانه ای مانند طلا ندارند که بر اساس آن ها قیمت این ارز ها تعیین شود. با توجه به این مورد، عوامل دیگری هستند که در تعیین قیمت ارز های دیجیتال نقش دارند که در قسمت زیر نام مهم ترین آن ها ذکر شده است.

 • عرضه و تقاضا
 • قانون گذاری
 • توکن سوزی
 • حجم معاملات روزانه
 • تصمیمات دولت فدرال
 • سختی استخراج
 • کمیاب شدن

هر کدام از عواملی که گفته شد نقش زیادی در نوسانات این ارز دارند و گاهی باعث افزایش و گاهی باعث کاهش قیمت FTX می شوند.

منظور از توکن سوزی FTX توکن چیست؟

توکن سوزی یک عمل رایج در میان تمامی ارز های دیجیتال می باشد که باعث رشد قیمت ارز می شود.

توکن سوزی FTX به این معناست که این توکن ها به حساب های متروکه و غیر فعال ارسال می شود و به نوعی توکن از بین می رود. با از بین رفتن توکن تعداد آن ها کمتر شده و قیمت افزایش می یابد که به این فرآیند توکن سوزی می گویند.

جایزه ماین کردن FTX توکن چیست؟

همان طور که می دانید اف تی ایکس جزو توکن های غیر قابل استخراج می باشد و فقط توسط صرافی FTX استخراج می شود.

با توجه به این که این ارز دیجیتال غیر قابل استخراج می باشد به نظر نمی رسد که مانند سایر ارز های دیجیتال جایزه و پاداش مشخصی برای میان داشته باشد.

مقایسه ارز دیجیتال FTX Token با دیگر رمز ارز ها

مقایسه ارز دیجیتال FTX Token با دیگر رمز ارز ها

مقایسه بین ارز های دیجیتال جزو کار های رایج کاربران می باشد. افراد زیادی وجود دارند که ارز های مختلف دیجیتال را از لحاظ مختلف با یک دیگر مقایسه می کنند. ارز دیجیتال FTX جزو ارز های شناخته شده و معروف بازار می باشد که در این قسمت با سایر ارز های بزرگ جهانی مانند بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و ترون مقایسه شده است.

مقایسه ارز دیجتال FTX توکن با بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال بازار می باشد. بیت کوین از هر لحاظ بسیار برتر از FTX می باشد و ارز هر واحد آن حدود 1000 برابر FTX می باشد. محبوبیت، اعتبار و حجم معاملات روزانه بیت کوین هم بسیار بیشتر از این ارز دیجیتال می باشد.

مقایسه ارز دیجتال FTX توکن با اتریوم

اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار می باشد. ارز دیجیتال اتریوم هم از همه نظر برتر از FTX توکن می باشد و ارزشی به مراتب بیشتر از FTX دارد. اتریوم از نظر حجم معاملات روزانه، محبوبیت، اعتبار، ارزش سهام و … در مقایسه با اف تی ایکس برتر می باشد.

مقایسه ارز دیجتال FTX توکن با دوج کوین

در مقایسه بین دوج کوین و اف تی ایکس، این بار کفه ترازو به سمت اف تی ایکس سنگینی می کند. در حال حاضر ارزش هر واحد از دوج کوین 0.9 دلار بوده اما ارزش اف تی ایکس 57 دلار می باشد.

مقایسه ارز دیجتال FTX توکن با ترون

ترون هم یکی از بهترین و شناخته شده ترین ارز های دیجیتال بازار می باشد. ترون هم به نسبت FTX ارزشی بسیار پایین تر دارد و قیمت آن کمتر از یک دلار می باشد و FTX ارز برتر در قیاس با ترون می باشد.

سوالات متداول

اف تی ایکس توکن (FTX Token) چیست؟

FTX یکی از کریپتوکارنسی های معروف بازار ارز های دیجیتال می باشد که رمز ارز اختصاصی صرافی FTX به شمار می رود.

رتبه جهانی FTX توکن در بازار ارز های دیجیتال کدام است؟

این کریپتوکارنسی در رتبه 30 بازار ارز های دیجیتال قرار گرفته است.

نماد ارز دیجیتال FTX توکن چیست؟

این کریپتوکارنسی با نماد FTT مشخص می شود.

بهترین صرافی های ارائه دهنده ارز FTX کدامند؟

از بهترین صرافی های خارجی ارائه دهنده ارز دیجیتال اف تی ایکس می توان به صرافی های FTX، Binance، Coinmama، Coinbase و Huobi Global  اشاره کرد.

بهترین صرافی های ایرانی برای خرید FTX توکن کدامند؟

از بهترین صرافی های ایرانی برای خرید این ارز دیجیتال می توان از نوبیتکس، بیت 24، اوکی اکسچنج، اکسیر و بیت برگ نام برد.

قیمت هر واحد از ارز دیجیتال FTX توکن چقدر است؟

در حال حاضر قیمت هر واحد از این کریپتوکارنسی بیش از 57 دلار می باشد که با نوسانات بازار تغییر می کند.

قیمت FTX به تومان چقدر است؟

با توجه به قیمت دلار در ایران و نوسانات ارز های دیجیتال قیمت هر واحد از اف تی ایکس در ایران حدود 1 میلیون و 533 هزار تومان معامله می شود.

ارز دیجیتال FTX چند واحد در حال گردش دارد؟

در حال حاضر ارز های در حال گردش این ارز دیجیتال 120 میلیون واحد می باشند.

تعداد کل واحد های FTX چقدر است؟

تعداد کل واحد های این از دیجیتال 352 میلیون واحد هستند.

ارز دیجیتال FTX در چه سالی عرضه شد؟

این ارز در آوریل سال 2019 میلادی توسط صرافی FTX ارائه شد.

مدیر ارشد FTX چه کسی است؟

مدیر ارشد ارز دیجیتال اف تی ایکس، گری وانگ می باشد.

آیا FTX قابل استخراج است؟

با توجه به این که این ارز دیجیتال از الگوریتم POS استفاده می کند توکن های آن غیر قابل استخراج بوده و فقط توسط صرافی FTX استخراج می شوند.

آیا استفاده از FTX برای پرداخت ها در ایران قانونی است؟

نه تنها FTX بلکه استفاده از هر گونه ارز دیجیتال برای پرداخت ها در ایران غیر قانونی می باشد.

آیا FTX دارای توکن های محدود است؟

این ارز دیجیتال هم مانند اکثر ارز های دیجیتال دارای توکن های محدود می باشد.

آیا ارز دیجیتال FTX سود دهی بالایی دارد؟

میزان سود دهی این ارز دیجیتال و سایر ارز ها بستگی به نوسانات قیمت دارد. برای آن که با این ارز به سود دهی برسید حتما از تحلیلگران فعال در حوزه ارز های دیجیتال کمک بگیرید.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها