تبلیغات
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال با گوشی آموزش ارزهای دیجیتال

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم؟ | راهنمای قدم به قدم

 • توسط sajjad
 • 20 دقیقه

به احتمال فراوان تا کنون حتما نام ارز های دیجیتال را شنیده اید و حتی ممکن است چیز های زیادی هم در مورد این ارز ها بدانید. از ارز های دیجیتال می توان به عنوان یکی از بزرگ ترین نوآوری های بشر اشاره کرد که می تواند دنیا را دگرگون سازد. ارز های دیجیتال انواع مختلفی دارند و هر کدام هم از اعتبار خاصی بر خوردار هستند. از ارز های دیجیتال تقریبا در تمامی کشور ها حتی ایران استفاده می شوند. یکی از سوالاتی که برای کاربران پیش می آید این است که چگونه ارز دیجیتال بخریم.

موضوع چگونه ارز دیجیتال بخریم یکی از مهم ترین چالش های هر فرد به شما می رود. زمانی که می خواهید یک ارز دیجیتال را خریداری کنید باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید که البته این صرافی ها با صرافی هایی که دلار و یورو عرضه می کنند تفاوت دارند. در این مقاله به مسائل پیرامون چگونگی خرید ارز دیجیتال پرداخته ایم و اگر شما نیز قصد خرید ارز دیجیتال را دارید حتما این مقاله را تا پایان در بیستکس مطالعه کنید تا با شیوه های خرید ارز دیجیتال آشنا شوید.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم؟

در حال حاضر خرید و فروش ارز های دیجیتال به یکی از شغل های رایج تبدیل شده است. امروزه افراد زیادی هستند که در بازار ارز های دیجیتال فعالیت دارند و با خرید و فروش این ارز ها درآمد بالایی هم دارند. خرید و فروش ارز های دیجیتال قوانین خاص خود را دارند و برای انجام آن هم باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کرد. صرافی های ارز دیجیتال با صرافی هایی که از آن ها در راستای خرید و فروش  دلار و … استفاده می کنید تفاوت دارند. این صرافی ها به صورت متمرکز و غیر متمرکز می باشند و هر کدام هم ارز های دیجیتال مختلفی را ارائه و عرضه می کنند و حتی برخی از این صرافی ها در زمینه استخراج ارز های دیجیتال هم فعالیت دارند.

اگر قصد خرید ارز دیجیتال را دارید باید مراحل مختلفی را طی کنید. شما فرض کنید که می خواهید ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کنید. اولین کاری که شما باید برای خرید این ارز دیجیتال انجام دهید پیدا کردن یک کیف پول دیجیتال برای بیت کوین می باشد. در این مورد از مقاله بهترین کیف پول بیت کوین استفاده کنید. پس از پیدا کردن کیف پول بیت کوین شما آن را نصب می کنید. حال شما باید یک صرافی معتبر مانند بایننس پیدا کنید و مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را در صرافی انجام دهید. پس از ثبت نام و تایید نهایی در صرافی شما ارز بیت کوین را انتخاب کرده و سپس پس از فرآیند پرداخت این ارز دیجیتال به حساب کیف پول شما واریز خواهد شد و این گونه می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کنید.

حال شما فرض کنید که قصد فروش ارز خود را دارید و یا می خواهید بخشی از آن را به فروش برسانید. مطمئن ترین و بهترین راه برای فروش ارز دیجیتال استفاده از صرافی ارز دیجیتال می باشد. شما به طور مثال می خواهید بخشی از بیت کوین های خود را به فروش برسانید، برای این کار وارد یکی از صرافی هایی که این ارز را معامله می کنند وارد شوید و پس از مشخص کردن میزان فروش آن را به ریال تبدیل کنید تا پول حاصل از فروش بیت کوین به حساب شما واریز شود. البته شما می توانید ارز دیجیتال را به اشخاص حقیقی هم بفروشید که این کار اصلا توصیه نمی شود و ممکن است کلاهبرداری صورت گیرد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم که سود کنیم؟

یکی از مسائل مهم پیرامون خرید و فروش ارز های دیجیتال میزان سود دهی آن می باشد. در قسمت قبل اشاره شد که در حال حاضر افراد زیادی وجود دارند که با خرید و فروش ارز های دیجیتال سود زیادی دارند و نوعی کسب و کار برای خود ایجاد کرده اند. اگر قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید و می خواهید به سود خوبی هم برسید بررسی نوسانات و تحلیل ها نقش بسیار زیادی در سود دهی شما دارند. زمانی که شما بدون آگاهی از نوسانات یک ارز و بدون تحلیل و پیش بینی آینده یک ارز دیجیتال یک ارز را خریداری می کنید ممکن است ضرر مالی زیادی در آن ببینید به همین دلیل برای این که با خرید ارز دیجیتال به سود برسید باید به عوامل مهمی توجه کنید.

اگر می خواهید با خرید ارز دیجیتال به سود برسید باید از نوسانات ارز در آینده با خبر باشید. در همین رابطه تحلیلگران زیادی وجود دارند که ارز های دیجیتال مختلفی را پیش بینی می کنند و شما به کمک آن ها و بررسی آینده یک ارز دیجیتال می توانید به سود برسید. به طور مثال شما قصد خرید بیت کوین را دارید، حال تحلیلگران بازار بیت کوین پیش بینی می کنند که این ارز تا 6 ماه بعد افزایش قیمت خواهد داشت و شما با این پیش بینی و خرید ارز دیجیتال بیت کوین می توانید تا 6 ماه بعد به سود برسید. البته نا گفته نماند که میزان سود شما به مبلغ سرمایه گذاری شده و میزان نوسانات ارز دیجیتال بستگی دارد. اما به طور کلی با توجه به کاربرد های بیت کوین، این ارز برای کسب سود در آینده مناسب است. همین باعث شده بیت کوین در بین 10 ارز دیجیتال برتر 2022 قرار بگیرد.

چگونه عرضه اولیه ارز دیجیتال بخریم؟

چگونه عرضه اولیه ارز دیجیتال بخریم؟

عرضه اولیه ارز های دیجیتال هم تقریبا همانند عرضه اولیه سهام های بورسی می باشد که البته تفاوت هایی هم دارند. عرضه اولیه های ارز دیجیتال معایب و مزایا ای هم دارند. به طور مثال نقد شوندگی بالا، دسترسی آسان برای خرید و فروش، حذف کاغذ بازی و … جزو مزایای عرضه اولیه های ارز دیجیتال می باشند اما در کنار این ها کلاهبرداری های زیادی و متعدد یکی از بزرگ ترین معایب عرضه اولیه ها می باشد.

خرید عرضه اولیه ارز های دیجیتال بسیار پر ریسک می باشد اما اگر با این حال قصد خرید عرضه اولیه های ارز دیجیتال را دارید باید از صرافی های دیجیتال استفاده کنید. در حال حاضر صرافی های زیادی وجود دارند که عرضه اولیه های ارز دیجیتال را ارائه می دهند و شما با مراجعه به یکی از این صرافی ها و احراز هویت می توانید عرضه اولیه ارز مد نظر خود را خریداری کنید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی binance

صرافی بایننس بزرگ ترین و معروف ترین صرافی ارز های دیجیتال به شمار می رود که یک صرافی متمرکز می باشد. روزانه حجم معاملاتی بسیار زیادی با استفاده از این صرافی صورت می گیرد. صرافی بایننس فعالیت خود را از اواسط سال 2017 میلادی در کشور چین آغاز کرد و در حال حاضر ارز های مختلفی را معامله و خرید و فروش می کند. یکی از مزیت های این صرافی این است که کاربران ایرانی هم به راحتی می توانند از این صرافی استفاده کنند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بایننس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا وارد سایت صرافی شده و به قسمت ساخت حساب بروید.
 2. در صفحه باز شده ایمیل و مشخصات خواسته شده را وارد کرده و سپس بر روی Register کلیک کنید.
 3. پس از تایید وارد صفحه اصلی صرافی شوید و در قسمت login مشخصات خود را وارد کنید.
 4. حال پس از تایید 2 مرحله ای وارد صفحه کاربری می شوید.
 5. پس از آن که وارد صفحه کاربری شدید می توانید خرید و فروش های خود را انجام دهید که شیوه خرید و فروش در قسمت های قبل توضیح داده شده است.
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال با گوشی

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال با گوشی

در حال حاضر با توجه به اهمیت بالای صرافی های ارز دیجیتال نرم افزار هایی ام برای خرید و فروش ارز های دیجیتال با گوشی طراحی شده است. برخی از صرافی ها علاوه بر سایت نرم افزار هایی هم برای کاربران ارائه داده اند تا بتوانند به راحتی و با استفاده از گوشی موبایل خود خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام دهند. تا کنون 4 نرم افزار معتبر در این زمینه معرفی شده اند که شامل نرم افزار های زیر می باشند:

 • نرم افزار binance
 • نرم افزار eToro
 • نرم افزار coinbase
 • نرم افزار gemini

مواردی که گفته شد نرم افزار هایی هستند که شما با استفاده از آن ها می توانید با گوشی موبایل خود خرید و فروش های ارز دیجیتال را انجام دهید. هر کدام از این اپلیکیشن ها ویژگی های خاص خود را دارند و معمولا کار کردن با آن ها هم آسان است و نرم افزار های پیچیده ای نیستند. برای خرید و فروش ارز های دیجیتال با گوشی موبایل خود ابتدا یکی از این نرم افزار ها را دانلود و پس از نصب مراحل ثبت نام خود را انجام دهید. پس از ثبت نام و ورود می توانید همانند سایت های صرافی خرید و فروش ارز های دیجیتال خود را انجام دهید.

معتبر ترین سامانه خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

در حال حاضر سایت ها و سامانه های مختلفی وجود دارند که در راستای خرید و فروش ارز های دیجیتال فعالیت دارند. در میان این سایت ها و سامانه ها، سامانه های ایرانی مختلفی هم وجود دارند که برای خرید و فروش ارز دیجیتال می توان از آن ها استفاده کرد. هر کدام از این سامانه های ایرانی و خارجی اعتبار خاص خود را دارند اما میزان کاربرانی که از آن ها استفاده می کنند متفاوت است.

در قسمت های قبل توضیحاتی در مورد صرافی بایننس گفته شد. صرافی بایننس دارای یک سامانه اینترنتی می باشد که نسبت به نرم افزار بایننس بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. شما از طریق سامانه بایننس به نشانی binance.com می توانید خرید و فروش ارز های دیجیتال خود را انجام دهید.

جدول اطلاعات

در اینجا تمامی موارد مهم و تاثیر گذار بر چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ را با هم بررسی خواهیم کرد.

موضوع چگونه ارز دیجیتال بخریم؟
با ارزش ترین ارز دیجیتال کدام ارز است؟ارز دیجیتال بیت کوین
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال معتبر
کیف پول دیجیتال سخت افزار است یا نرم افزار؟کیف پول دیجیتال به هر دو شکل وجود دارد
بهترین صرافی دنیا بایننس کوین
چگونه ارز های دیجیتال مختلف را بخریم

چگونه ارز های دیجیتال مختلف را بخریم

در قسمت های قبل نحوه خرید ارز های دیجیتال به صورت کلی گفته شد. تقریبا نحوه و روش خرید ارز های دیجیتال همانند یک دیگر می باشد و تنها تفاوتی که دارند مربوط به کیف پول ها و صرافی ها می باشد. در این قسمت چند ارز دیجیتال بزرگ و معتبر جهانی نام برده شده اند و روش خرید هر کدام از این ارز های دیجیتال توضیح داده شده است.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین بزرگ ترین و معروف ترین ارز دیجیتال جهان به شمار می رود. امکان ندارد که کسی با ارز های دیجیتال آشنا باشد اما نام بیت کوین را نشنیده باشد. در سرتاسر جهان افراد زیادی هستند که از این ارز دیجیتال معروف استفاده می کنند. اگر قصد خرید ارز دیجیتال بیت کوین را دارید ابتدا کیف پول بیت کوین را نصب کرده و سپس با ثبت نام در صرافی بایننس می توانید خرید خود را انجام دهید.

خرید ارز دیجیتال تتر

تتر هم یکی دیگر از ارز های دیجیتال معروف می باشد. برای خرید ارز دیجیتال تتر ابتدا یکی از کیف پول های این ارز دیجیتال را مانند کیف پول Ledger Nano X نصب کنید. پس از نصب کیف پول تتر حال باید در صرافی های ارائه دهنده این ارز مانند اوکی اکسچنج یا نوبیتکس ثبت نام کرده و سپس خرید خود را انجام دهید.

خرید ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم پس از بیت کوین به عنوان دومین ارز برتر دیجیتال شاخته می شود. ارز دیجیتال اتریوم تقریبا در تمامی صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش می شود و همین مسئله کار شما را راحت می سازد. برای خرید این ارز دیجیتال پس از آن که کیف پول اتریوم را نصب کردید در یکی از صرافی های معتبر مانند بایننس یا نوبیتکس که یک صرافی ایرانی می باشد ثبت نام کرده و پس از احراز هویت می توانید خرید خود را انجام دهید.

خرید ارز دیجیتال شیبا

ارز شیبا هم جزو ارز هایی می باشد که معاملات زیادی با آن صورت می گیرد. اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال شیبا را دارید باید مانند روش خرید دیگر ارز های دیجیتال عمل کنید. ابتدا یک کیف پول مربوط به این ارز پیدا و نصب کنید مانند کیف پول تراست ولت که یک کیف پول معتبر می باشد. پس از آن وارد یک صرافی معتبر مانند صرافی اوکی اکسچنج شوید و از طریق این صرافی ها خرید خود را انجام دهید. شیبا یک کریپتوکارنسی جدید و آینده دار است.

خرید ارز دیجیتال کاردانو

تا کنون ممکن است نام ارز دیجیتال کاردانو را شنیده باشید. ارز دیجیتال کاردانو هم یکی از ارز های دیجتال معروف می باشد که توسط صرافی های زیادی ارائه و عرضه می شود. برای خرید این ارز دیجیتال ابتدا یکی از کیف پول هایی که می توانید از کاردانو در آن ها نگهداری کنید را نصب کنید مانند کیف پول Atomic که بر روی موبایل و کامپیوتر نصب می شود. پس از نصب کیف پول می توانید از صرافی های ارائه دهنده این ارز برای خرید کاردانو استفاده کنید.

خرید ارز دیجیتال ریپل

ریپل هم جزو معروف ترین ارز های دیجیتال می باشد که کیف پول ها و صرافی های زیادی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. برای خرید این ارز باید همانند دیگر ارز ها عمل کنید و پس از نصب کیف پول و ثبت نام در یک صرافی معتبر می توانید این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

آموزش خرید بیت کوین از صرافی ها

در قسمت های گذشته نحوه خرید ارز های دیجیتال گفته شد. حال در این قسمت به نحوه خرید ارز دیجیتال مانند بیت کوین اشاره خواهیم کرد. با توجه به بزرگی و اعتبار ارز دیجیتال بیت کوین تقریبا تمامی صرافی ها این ارز را خرید و فروش می کنند. فرض کنید که برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین می خواهید از صرافی بایننس استفاده کنید. برای خرید بیت کوین از صرافی ابتدا وارد سایت و یا نرم افزار صرافی شوید مانند binance.com که سایت صرافی بایننس می باشد.

اگر در صرافی مد نظر خود قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت login وارد صفحه شوید و اگر ثبت نام نکرده اید وارد قسمت ساخت اکانت شوید که مراحل ساخت اکانت در قسمت های قبل گفته شد. پس از ایجاد اکانت وارد صفحه اصلی صرافی شوید. پس از این که وارد صفحه صرافی شدید از قسمت خرید و فروش ارز دیجیتال ارز بیت کوین را انتخاب کرده و پس از مراحل و فرآیند پرداخت این ارز به کیف پول شما واریز خواهد شد.

چگونه ارز دیجیتال را بفروشیم و در کجا ذخیره کنیم؟

چگونه ارز دیجیتال بخریم و یا چگونه بفروشیم جزو سوالات مهم کاربران می باشد. اگر قصد فروش ارز های دیجیتال خود را دارید باید از صرافی ها استفاده کنید که روش فروش ارز در قسمت های گذشته توضیح داده شد. شما ارز های دیجیتال را هم می توانید به صرافی ها فروخته و هم می توانید به اشخاص حقوقی بفروشید که روش دوم توصیه نمی شود. با استفاده از صرافی پس از مشخص کردن میزان فروش هزینه بلا فاصله به حساب شما واریز خواهد شد.

حال اگر قصد نگهداری ارز های دیجیتال را دارید باید برای نگهداری از آن ها از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید. کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها ارز های مختلفی را نگهداری می کنند. کیف پول های دیجیتال اغلب به صورت سخت افزاری و نرم افزاری می باشند اما کارایی آن ها مانند هم است.

کیف پول های دیجیتال سخت افزار هستند یا نرم افزار؟

کیف پول های دیجیتال سخت افزار هستند یا نرم افزار؟

کیف پول های دیجیتال هم به صورت نرم افزار و هم به صورت نرم افزار وجود دارند. هر چند که کیف پول انواع مختلفی دارد اما و

ظیفه آن ها مانند یک دیگر می باشد.

معروف ترین صرافی های ایرانی برای خرید کریپتوکارنسی ها

از معروف ترین صرافی های ایرانی برای خرید ارز های دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرافی نوبیتکس
 • صرافی اوکی اکسچنج
 • صرافی بیت 24

چه فاکتور هایی را باید در زمان خرید کریپتوکارنسی ها مد نظر قرار داد؟

کریپتوکارنسی نام دیگر ارز های دیجیتال می باشد. در زمان خرید کریپتوکارنسی ها باید به فاکتور های مهمی توجه کنید تا خریدی سودمند داشت باشید. در قسمت زیر مهم ترین فاکتور هایی که در زمان خرید ارز های دیجیتال باید مد نظر خود قرار دهید ذکر شده اند:

 • پیش بینی آینده ارز دیجیتال
 • ارزش ارز دیجیتال در بازار
 • مدت زمان خرید
 • میزان نوسانات
 • اعتبار ارز های دیجیتال
چه زمانی بد ترین موقع برای خرید ارز های دیجیتال است؟

چه زمانی بد ترین موقع برای خرید ارز های دیجیتال است؟

یک تصمیم اشتباه در زمان بد ممکن است با از دست رفتن بخشی از سرمایه شما همراه شود. هر کدام از ارز های دیجیتال نوسانات زیادی دارند و هیچ کدام از آن ها همیشه در اوج نیستند و گاهی هم روند نزولی دارند. شما اگر قصد خرید یک ارز دیجیتال را دارید حتما باید از تحلیلگران ارز مد نظر خود کمک و مشورت بگیرید زیرا این تحلیلگران از آینده ارز ها با خبر هستند.

ممکن است ارزی که می خواهید خریداری کنید در بد ترین حال خود قرار دارد اگر بدون کمک و مشورت ارز را خریداری کنید ممکن است ضرر زیادی متحمل شوید.

چگونه ارز دیجیتال را در بهترین نقطه بخریم؟

اگر دوست دارید بهترین زمان برای خرید یک ارز دیجیتال را بدانید باید از تحلیلگران بازار ارز های دیجیتال کمک بگیرید.

با مشورت این تحلیلگران می توانید بهترین زمان برای خرید ارز مد نظر خود را پیدا کرده و به سود قابل توجهی برسید.

سوالات متداول

ارز دیجیتال چیست؟

ارز های دیجیتال یکی از مهم ترین نوآوری های دنیا می باشند که از آن ها برای معاملات و سرمایه گذاری استفاده می شود.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

اگر قصد خرید ارز های دیجیتال را دارید باید از صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید که در مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال به صرافی هایی گفته می شود که خرید و فروش و معاملات ارز های دیجیتال با استفاده از آن ها انجام می شود.

تحلیلگر بازار ارز دیجیتال به چه کسی می گویند؟

تحلیلگر بازار ارز دیجیتال به افرادی گفته می شود که با استفاده از روش های فاندامنتال و تکنیکال می توانند آینده و نوسانات ارز های دیجیتال را پیش بینی کنند.

بهترین صرافی های ایرانی کدام صرافی ها هستند؟

از بهتری صرافی های دیجیتال در ایران می توان به نوبیتکس، اوکی اکسچنج و بیت 24 اشاره کرد.

بهترین صرافی های خارجی کدام صرافی ها می باشند؟

از معتبر ترین صرافی های خارجی می توان به بایننس، کریپتو، هوبی گلوبال و … اشاره کرد.

کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول های دیجیتال سخت افزار و نرم افزار هایی هستند که وظیفه نگهداری ارز های دیجیتال را بر عهده دارند.

با ارزش ترین ارز دیجیتال کدام است؟

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین با ارزش ترین ارز دیجیتال جهان می باشد.

آیا کاربران ایرانی می توانند از صرافی بایننس استفاده کنند؟

یکی از مزیت های صرافی بایننس امکان دسترسی کاربران ایرانی بدون هیچ مشکلی می باشد.

بهترین نرم افزار های خرید و فروش ارز دیجیتال کدامند؟

از بهترین نرم افزار های ارز دیجیتال می توان به binance، eToro، coinbase و gemini اشاره کرد.

بهترین کیف پول های بیت کوین کدامند؟

از بهترین کیف پول های بیت کوین می توان به کیف پول های Ledger، Trezor و Mycelium اشاره کرد.

آیا خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال خوب است؟

خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال بسیار ریسک دارد و کلاهبرداری های زیادی هم در آن صورت می گیرد.

آیا فروش ارز دیجیتال به اشخاص حقیقی قانونی است؟

فروش ارز دیجیتال به اشخاص حقیقی قانونی اما ریسک پذیر است.

آیا استفاده از ارز های دیجیتال برای پرداخت ها قانونی است؟

استفاده از ارز های دیجیتال برای پرداخت ها در ایران غیر قانونی است.

استفاده از ارز های دیجیتال در ایران مشکلی ندارد؟

از سال 2017 میلادی استفاده از این ارز ها در ایران قانونی شد.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها