گوشی ماینر استخراج

آموزش راه اندازی ماینر با گوشی اندروید و IOS

  • توسط zeinab
  • 14 دقیقه

استفاده از گوشی ماینر، یک روش نسبتا قدیمی برای به دست آوردن ارز های دیجیتال می باشد. برخلاف عقیده کاربران، مبنی بر این که نمی توان از تلفن های همراه به عنوان دستگاه ماینر استفاده کرد، باید توجه داشته باشید که این امر امکان پذیر است، اما روش مطمئن و به صرفه ای نخواهد بود. استخراج ارز های دیجیتال با استفاده از تلفن های همراه، از طریق دانلود اپلیکیشن های مخصوص ممکن خواهد شد. اگر هم نمی دانید ماینر چیست برای کسب اطلاعات اینجا کلیک کنید.

آیا می توان گوشی خود را ماینر کنیم؟

آیا می توان گوشی خود را ماینر کنیم؟

امروزه بازار معاملات ارز های دیجیتال به اندازه ای گسترش یافته که کاربران بسیار زیادی در سراسر جهان به صورت مستقل کوین ها یا توکن های رمز ارز ها را استخراج کرده و به فروش می رسانند. این عمل که با عنوان ماینینگ ارز های دیجیتال شناخته می شود، توسط دستگاه های مخصوصی به نام دستگاه های ماینر انجام می پذیرد. این دستگاه ها از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند که قدرت پردازش بسیار بالای آن ها، می تواند تراکنش های رمز ارز ها را به ثبت برساند و با ایجاد یک بلوک جدید در شبکه همگانی بلاک چین، رمز ارز مورد نظر افراد را استخراج کند.

البته دستگاه هایی که برای استخراج کردن ارز های دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار گران قیمت هستند و همه افراد توانایی خریداری آن ها را ندارند. از این جهت افرادی که به استخراج کریپتوکارنسی ها تمایل دارند، می توانند فرایند ماین کردن آن ها را با استفاده از تلفن های همراه خود نیز انجام دهند. با این که فرآیند ماینینگ ارز دیجیتال با تلفن های همراه امری غیر ممکن نیست، اما معایب بسیار زیادی دارد و استخراج رمز ارز ها با گوشی ماینر، به صرفه نخواهد بود. از این جهت ماینر ارز های دیجیتال با تلفن همراه توصیه نمی گردد.

کانفیگ ماینر با گوشی

تنظیم ماینر با گوشی و راه اندازی دستگاه های ASIC با آن ها بسیار ساده و راحت می باشد. در این فرایند که با عنوان کانفیگ ماینر شناخته می شود، باید به آی پی دستگاه ماینر دسترسی پیدا نمایید. در واقع برای کانفیگ کردن دستگاه های ماینر تنها کافی است تا دستگاه را به یک مودم و تلفن همراه را به همان مودم وصل نمود. از این طریق هر دو دستگاه در یک شبکه قرار می گیرند و می توان با استفاده از نرم افزار IP Finder به راحتی آی پی دستگاه ماینر را شناسایی کرد و پس از وارد کردن آن در مرورگر اینترنت خود، دستگاه راه اندازی خواهد شد. پس از راه اندازی دستگاه و وارد شدن به کنسول ماینر خود، باید با استفاده از یوزرنیم و پسوردتان به یکی از استخر های استخراج ارز های دیجیتال متصل شوید.

توجه کنید که قبل از اتصال به استخر های ارز دیجیتال باید در یکی از آن ها عضویت داشته باشید. پس از آن، با وارد کردن مشخصات در قسمت worker و کلیک بر روی گزینه save، دستگاه به طور خودکار ارز های دیجیتال را استخراج خواهد کرد. برای انجام تمامی این مراحل می توانید از طریق راه های نصب ماینر با گوشی استفاده کنید و از طریق تلفن های همراه، به دستگاه ماینر خود متصل شوید. توجه داشته باشید که با اتصال ماینر به اینترنت گوشی نیز، کانفیگ این دستگاه ها امکان پذیر است و مراحل راه اندازی دستگاه های ASIC با مراحلی که عنوان کردیم تفاوتی نخواهد داشت.

تفاوت گوشی ماینر و گوشی معمولی چیست؟

تفاوت گوشی ماینر و گوشی معمولی چیست؟

اکثر کوین هایی که امروزه توسط کاربران در سراسر جهان استخراج می شود، مربوط به ارز دیجیتال مشهور بیت کوین می باشند. بیت کوین نخستین ارز دیجیتال بود که به بازار سرمایه گذاری معرفی شد و در حال حاضر رشد شدید و چشمگیر ارزش آن، موجب شده تا به عنوان قدرتمند ترین ارز دیجیتالی جهان شناخته شود. استخراج کردن بیت کوین باید به وسیله سیستم های سخت افزاری قدرتمند، به حل معادلات پیچیده ریاضی پرداخت و سپس کوین های ارز دیجیتال را استخراج کرد. در مفهومی دیگر می توان عنوان کرد که با قرار دادن قسمتی از سیستم سخت افزاری خود در شبکه بلاک چین، می توانید ارز های دیجیتال را به صورت مستقل استخراج نمایید.

امروزه ماین کردن ارز های دیجیتال به وسیله گوشی ماینر مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا که مسلما هزینه گوشی ماینر نسبت به دستگاه های مخصوص ماینینگ بسیار کمتر می باشد، اما تفاوتی که باید میان گوشی ماینر و گوشی های معمولی وجود داشته باشد، این است که قدرت پردازش تلفن های همراهی که برای فرایند ماینینگ مورد استفاده قرار می گیرد، باید بالاتر از تلفن های معمولی باشد. همچنین برای انجام این فرآیند به تلفن های همراهی نیاز است که CPU و RAM بالایی داشته باشند که این امر در تلفن های همراه معمولی مشاهده نمی شود.

از دیگر تفاوت بین گوشی ماینر و تلفن های همراه معمولی، می توان به این مورد اشاره کرد که منبع تغذیه و یا همان باتری گوشی ماینر بسیار قدرتمند تر از تلفن های همراه معمولی می باشد. دلیل این امر را نیز می توان فعالیت گوشی ماینر به صورت پیوسته، عنوان کرد. از این جهت منبع تغذیه این دسته از تلفن های همراه، باید توانایی پردازش قوی و با سرعت ارز های دیجیتال در شبکه بلاک چین را داشته باشند.

بدست آوردن بیت کوین رایگان با گوشی واقعیت دارد؟

بدست آوردن بیت کوین رایگان با گوشی واقعیت دارد؟

توجه داشته باشید که استخراج ارز های دیجیتالی نظیر بیت کوین به صورت کاملا رایگان ممکن نخواهد بود و برای استخراج هر ساتوشی بیت کوین باید هزینه هایی را نیز پرداخت کرد. هزینه ای که بابت استخراج کردن بیت کوین با تلفن های همراه باید بپردازید از طریق پرداخت پول نیست، بلکه با انجام دادن خدمات متنوع می توانید بیت کوین را به صورت رایگان و با تلفن همراه استخراج کنید.

در واقع با استفاده از گوشی ماینر باید به حل کردن معادلات سخت و پیچیده ریاضی بپردازید تا از این طریق بتوانید به شبکه بلاک چین متصل شده و یک بلوک جدید را ایجاد کنید. شبکه بلاک چین به دلیل استفاده از سخت افزار کاربران و ایجاد یک بلوک تازه، به شما جوایزی اختصاص می دهد که همان کوین های ارز دیجیتال بیت کوین می باشند. از طرف دیگر برای بالا بردن قدرت پردازش گوشی ماینر و استفاده از برق با ولتاژ بالا برای استخراج رمز ارز ها باید هزینه های جداگانه ای را پرداخت نمایید.

نرم افزار استخراج بیت کوین برای ایفون وجود دارد؟

همان طور که عنوان کردیم استخراج ارز های دیجیتالی با استفاده از تلفن های همراه، می تواند آسیب های جدی و شدیدی را به این دستگاه های کوچک وارد کند. از این جهت در سال ۲۰۱۸ و هم زمان با رونمایی شرکت اپل از سری جدید تلفن های همراه خود که با نام آیفون ۱۱ به بازار عرضه شد، عنوان نمود که برنامه های استخراج کننده ارزهای دیجیتالی و استفاده از آن ها بر روی این دسته از تلفن های همراه ممنوع می باشد. به دنبال این امر مارکت های معتبری نظیر گوگل پلی و اپ استور نیز، تمام برنامه های ماینینگ ارز های دیجیتال را از روی سرور های خود حذف کردند. اما همچنان می توان با استفاده از تلفن های آیفون به ارز های دیجیتال، نظیر بیت کوین دست پیدا کرد.

تنها راه به دست آوردن بیت کوین در تلفن های آیفون این است که بازی هایی را برای تلفن های همراه با سیستم عامل ios دانلود کنید که در ازای برنده شدن و راهیابی به مراحل بعدی، به بازیکنان خود سکه های بیت کوین را جایزه می دهد. SaruTobi یکی از بهترین و محبوب ترین بازی هایی است که برای تلفن های همراه آیفون و آیپد طراحی شده است که به بازیکنان خود سکه های بیت کوین را هدیه خواهد داد. این بازی توسط چهره ای به نام Christian Moss طراحی شد و می توان نسخه مربوطه را در مارکت آیتونز، بدون پرداخت مبلغی دانلود نمود. Minecraft نیز از دیگر بازی های پرداخت کننده سکه های بیت کوین است که می توانید با شرکت در مراحل این بازی و صعود به مراحل بعدی، بیت کوین های رایگان را با استفاده از تلفن های همراه آیفون به دست آورید.

سریع ترین برنامه استخراج بیت کوین برای اندروید چه نام دارد؟

سریع ترین برنامه استخراج بیت کوین برای اندروید چه نام دارد؟

تلفن های همراهی که با سیستم عامل اندروید فعالیت می کنند، برخلاف تلفن های همراه آیفون می توانند از اپلیکیشن ها و نرم افزار های مخصوص ماین کردن ارز های دیجیتال استفاده کنند. لازم به ذکر است که یکی از بهترین روش های بیت کوین با استفاده از تلفن های همراه اندرویدی، اتصال به استخر های ماینینگ می باشد. این استخر ها در واقع مجموعه ای از دستگاه های ماینر هستند که به صورت گروهی ارز های دیجیتال را استخراج می کنند. از بزرگ ترین مزیت های اتصال به استخر های ماینینگ با گوشی ماینر، این است که قدرت پردازش تلفن همراه شما بالاتر می رود و شانس تکمیل و ایجاد یک بلوک در شبکه بلاک چین نیز افزایش می یابد.

پس از استخراج ارز دیجیتال مورد نظر، سکه های به دست آمده بین افرادی که به استخر استخراج متصل شده اند، با توجه به قدرت پردازش دستگاه آن ها، تقسیم خواهد شد. نرم افزار هایی نظیر Slush Pool و F2Pool، دو اپلیکیشن کاربردی برای دریافت سکه های بیت کوین با استفاده از گوشی های اندرویدی هستند که با بالا بردن قدرت پردازش تلفن های همراه، سرعت تشکیل یک بلوک را افزایش می دهند که در نتیجه، سکه های بیت کوین با سرعت بالاتری در اختیار استخراج کنندگان قرار خواهد گرفت. AntPool و Kano CKPool از دیگر نرم افزار های اندرویدی با عملکرد مشابه نرم افزار های نام برده شده می باشند.

بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین برای اندروید چیست؟

بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین برای اندروید چیست؟

در حال حاضر اپلیکیشن های مختلفی برای ماینر بیت کوین با گوشی اندرویدی طراحی شده اند که می توانید از طریق سایت های معتبر فعال در زمینه ارز های دیجیتال، آن ها را دانلود کنید. minergate mobile miner یک برنامه برای ماینر گوشی است که عملکرد سرعتی آن موجب شده تا برای نسخه های مختلف سیستم عامل نظیر اندروید، مک، لینوکس و ویندوز طراحی گردد. یکی از ویژگی هایی که باعث شده تا این برنامه به عنوان بهترین برنامه استخراج بیت کوین برای گوشی ماینر اندرویدی شناخته شود، این است که به صورت رایگان یک کیف پول ارز دیجیتال را در اختیار استخراج کنندگان قرار می دهد تا سکه های جمع آوری شده خود را در آن نگهداری کنند. حتی می توانید به سایت اصلی نرم افزار ماینرگیت مراجعه کنید و سکه های استخراج شده را مورد معامله قرار دهید.

دانلود برنامه ماینرگیت برای اندروید نیز از طریق طرافی آنلاین ماینرگیت امکان پذیر خواهد بود. استفاده کردن از این اپلیکیشن برای استخراج رمز ارز ها، می تواند یک پوئن مثبت سرمایه گذاری باشد. زیرا که این نرم افزار امکان کنترل را برای شما فراهم می کند. بدین معنی که می توانید در قسمت تنظیمات این اپلیکیشن، تعداد هسته های پردازنده تلفن همراه خود و همچنین سرعت پردازش عملیات ماینینگ را به صورت دستی تنظیم کنید. از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن، این است که عملیات استخراج ارز های دیجیتال را در زمانی که باتری تلفن همراه شما رو به کاهش است، به صورت خودکار متوقف خواهد کرد. دیگر نرم افزار های کاربردی برای ماینر ارز دیجیتال با گوشی به شرح زیر می باشد.

  • AA Miner
  • Crypto miner
  • Pocket miner
  • NeoNeon miner
افزایش سرعت استخراج بیت کوین با گوشی

افزایش سرعت استخراج بیت کوین با گوشی

معمولا استفاده از نرم افزار ها و سایت استخراج بیت کوین به وسیله گوشی ماینر، سرعت پایین تری نسبت به استخراج ارز های دیجیتالی به وسیله دستگاه های ماینر دارد. دلیل پایین بودن سرعت گوشی ماینر را می توان قدرت پایین CPU آن در پردازش داده ها و شناسایی بلوک های ناقص در شبکه بلاک چین، عنوان کرد. از این جهت استخراج کنندگانی که از گوشی ماینر برای استخراج ارز های دیجیتال و افزایش سرمایه گذاری خود در بازار کریپتوکارنسی ها استفاده می کنند، به دنبال راهی برای بالا بردن قدرت CPU تلفن همراه خود و افزایش سرعت استخراج رمز ارز ها می باشند.

یکی از بهترین نرم افزار هایی که در زمینه افزایش سرعت پردازش تلفن های همراه طراحی شده است، اپلیکیشنی به نام CryptoTab می باشد. این نرم افزار کاربردی توسط سایتی با همین نام طراحی شد و توانست با افزایش دادن چشمگیر سرعت استخراج رمز ارز ها در تلفن های همراه، غوغا آفرین باشد. در حال حاضر آپدیت های جدیدی از این نرم افزار ارائه شده است که علاوه بر بالا بردن سرعت فرآیند ماینینگ، از کاهش یافتن باتری تلفن همراه نیز جلوگیری کرده که به دنبال آن دما گوشی ماینر کاهش می یابد و طول عمر بیشتری به دست خواهد آورد.

مشکلات گوشی ماینر چیست؟

استخراج و یا هک بیت کوین با گوشی، معایب چشمگیری دارد که روز به روز طرفداران استفاده از گوشی ماینر، را کاهش می دهد. می توان گفت که بزرگ ترین مشکل استفاده از گوشی ماینر، این است که باتری تلفن های همراه به طور مداوم در حال فعالیت است و به همین دلیل دما تلفن همراه را به صورت چشمگیری بالا می برد. افزایش دما تلفن همراه موجب آسیب رسیدن به قطعات داخلی گوشی شده و عمر این دستگاه کوچک را کاهش می دهد. همچنین سرعت پردازش تلفن های همراه نیز بسیار پایین است. به همین جهت نمی تواند رمز ارز های بی شماری را استخراج کند.

با فعالیت پیوسته گوشی ماینر تراکنش های بسیار اندکی در شبکه بلاک چین به ثبت می رسد که این فرایند از نظر اقتصادی به صرفه نخواهد بود. با توجه به این که تعداد تراکنش ها در بازار ارز دیجیتال به صورت روزانه افزایش می یابد، استخراج کنندگان در یک رقابت پردازشی قرار گرفته اند. به گونه ای که پردازنده هر کدام که سرعت و قدرت بیشتری داشته باشد، می تواند تراکنش های بیشتری را نیز به ثبت برساند. از این جهت استخراج کنندگان درصدد استفاده از دستگاه های پرقدرت و نوین هستند و می توان گفت که کاربران اندکی در جهان از سیستم های قدیمی نظیر گوشی ماینر برای استخراج رمز ارز ها استفاده می کنند.

قیمت های گوشی ماینر در چه رنجی هستند؟

قیمت های گوشی ماینر در چه رنجی هستند؟

تلفن های همراهی که از آن ها برای فرایند ماین کردن کریپتوکارنسی ها استفاده می شود، دستگاه های منحصر به فردی نیستند، بلکه هر فرد می تواند با تلفن همراه شخصی خود نیز ارز های دیجیتالی مخصوصی را استخراج کند. اما بهتر است که برای ثبت تراکنش ها و ایجاد بلوک در شبکه بلاک چین از تلفن های همراهی استفاده شود که نسبت به سایر تلفن های همراه قدرت پردازش بالاتری داشته باشند و مسلماً تلفن همراهی که عملکرد بالاتری را ارائه دهد، از قیمت بیشتری نیز بهره مند خواهد بود. اصولاً تلفن های همراه با رنج قیمت بالا ۱۰ میلیون تومان برای فرایند ماین کردن ارز های دیجیتال مناسب تر خواهند بود.

توجه داشته باشید که قطعات داخلی تلفن های همراه به دلیل فعالیت همواره و پیوسته آن ها، ممکن است دچار ساییدگی های شدید و خرابی های غیر قابل تعمیر شوند. به این صورت تمام هزینه ای که برای خریداری تلفن همراه ماینینگ انجام داده اید عملاً به هدر خواهد رفت. این عوامل موجب شده تا استخراج رمز ارز ها به وسیله یک گوشی ماینر فرایند به صرفه ای نباشد و از نظر متخصصان ارزهای دیجیتال توصیه نگردد.

ویژگی های گوشی ماینر چیست؟

شاید بتوان گفت که تنها مزیت استخراج ارز های دیجیتال با استفاده از گوشی ماینر، ایجاد آلودگی صوتی کمتر این گوشی ها نسبت به دستگاه های ASIC می باشد. این ویژگی موجب شده تا ماین کردن ارز های دیجیتال در منزل و آپارتمان ها امکان پذیر باشد و مشکلاتی نظیر از بین رفتن آرامش افراد ساکن آپارتمان، به وجود نیاید. از دیگر ویژگی های گوشی های ماینر، این است که باید از رم بسیار بالایی برخوردار باشند و همچنین حافظه داخلی بسیار زیاد آن ها موجب می شود تا ارز های دیجیتال فضا کافی برای ذخیره شدن داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی های فرایند استخراج کریپتوکارنسی ها با تلفن های همراه، این است که گوشی ماینر باید به طور مداوم به شبکه اینترنت متصل باشد و از آن جایی که سرعت اینترنت ممکن است نوساناتی را ایجاد کند، تراکنش های کمتری در شبکه بلاک چین به ثبت می رسد و نتیجه ای جز آسیب رسیدن به تلفن های همراه را در پی نخواهد داشت. توجه داشته باشید در دنیایی که اکثر استخراج کنندگان جهانی از سیستم ها و دستگاه های پر قدرت برای ماین کردن رمز ارز ها استفاده می کنند، نمی توان از تلفن های همراه انتظار معجزه داشت. از این جهت استفاده از دستگاه های مخصوص ماینینگ ارزهای دیجیتال باید در اولویت استخراج کنندگان قرار گیرد.

گوشی ماینر در چه برند هایی ارائه شده است؟

گوشی ماینر در چه برند هایی ارائه شده است؟

همان طور که عنوان کردیم نمی توان با استفاده از تلفن های همراه آیفون که با سیستم عامل ios فعالیت می کنند، به استخراج ارزهای دیجیتال اقدام کرد. زیرا که سازندگان این تلفن های همراه صراحتاً ماینینگ رمز ارز ها با این سیستم عامل را ممنوع کرده اند. اما برخلاف تلفن های همراه آیفون، می توان از تمامی برند های تلفن همراه نظیر سامسونگ، هوآوی و … برای ثبت تراکنش های رمز ارز ها استفاده کرد. مسلماً در بین تمامی برند های رایج در جهان، گوشی های سامسونگ قدرت پردازش بالاتری دارند و از این جهت برای ماینینگ ارزهای دیجیتالی مختلف مناسب تر می باشند و خریدن گوشی ماینر این برند نسبت به سایر برند های جهانی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

سوالات متداول

دلایل مقرون به صرفه نبودن استخراج ارز های دیجیتال با گوشی های ماینر چیست؟

باتری تلفن های همراه در حین انجام عملیات استخراج ارزهای دیجیتال به سرعت تحلیل می رود و این امر موجب می شود تا قطعات داخلی تلفن ها آسیب ببیند. همچنین سرعت پایین پردازش تراکنش ها در تلفن همراه مقدار بسیار کمی از سکه های ارز دیجیتال را به ارمغان می آورد که اصلاً به صرفه نخواهد بود.

استخراج کنندگان به چه دلیلی از گوشی ماینر برای فرایند ثبت تراکنش های رمز ارز ها استفاده می کند؟

قیمت بسیار گزاف دستگاه های ماینر موجب شده تا بسیاری از استخراج کنندگان توانایی خریداری آن ها را نداشته باشند و از تلفن های هوشمند خود برای تشکیل و به ثبت رساندن بلوک در بلاک چین استفاده کنند.

از کدام برند های تلفن همراه می توان برای انجام فرآیند ماینینگ رمز ارزها استفاده کرد؟

به جز تلفن های همراه ساخته شده توسط شرکت اپل، تمامی برند های تلفن همراه برای ماینینگ رمز ارزها مناسب خواهند بود.

برای افزایش سرعت استخراج کریپتوکارنسی ها به وسیله گوشی ماینر از چه نرم افزاری استفاده می شود؟

نرم افزار CryptoTab یکی از بهترین اپلیکیشن ها جهت بالا بردن سرعت پردازش تلفن های همراه و همچنین جلوگیری از کاهش سریع باتری گوشی ماینر در حین انجام فرایند ثبت تراکنش ها ارزی می باشد.

بهترین اپلیکیشن استخراج ارز دیجیتال برای گوشی های اندرویدی کدام است؟

اپلیکیشن minergate به عنوان بهترین نرم افزار ماینینگ ارز دیجیتال برای تلفن های همراه اندرویدی شناخته می شود.

امتیاز دهید
zeinab

zeinab

زینب احمدنژاد نویسنده تولید محتوا بیستکس هستم. به بررسی و ارائه دانستنی های روز ارزهای دیجیتال در بیستکس می پردازم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها