تبلیغات
ویژگی های ارز دیجیتال خوب چیست؟ آموزش ارزهای دیجیتال

ویژگی های ارز دیجیتال خوب که به آن ارزش می بخشد

 • توسط sajjad
 • 38 دقیقه

تا کنون نام ارز های دیجیتال را به احتمال فراوان شنیده اید. امروزه افراد زیادی در بازار های مالی سرمایه گذاری می کنند که یکی از بخش های سرمایه گذاری در بازار مالی ارز های دیجیتال (Cryptocurrency) می باشند. ارز های دیجیتال یک نوع از پول های فیات می باشند که به صورت رمزنگاری شده طراحی و ساخته شده اند. کریپتوکارنسی ها یا همان ارز های دیجیتال در واقع پول های اینترنتی می باشند که تحت شبکه بلاک چین ایجاد و توسعه یافته اند. ارز های دیجیتال انواع بسیار مختلفی داشته و هر کدام هم ویژگی های خاص خود را دارند. ویژگی های ارز دیجیتال با یک دیگر تفاوت دارند که باعث می شود یک ارز نسبت به ارز دیجیتال دیگر برتر یا پایین تر باشد.

فهرست محتوا

ارز های دیجیتال ویژگی های مثبت و منفی زیادی دارند که حتی باعث بالا رفتن اعتبار این ارز ها هم می شود. با توجه به ویژگی هایی که ارز های دیجیتال دارند باعث شده تا به عنوان یکی از بزرگ ترین نوآوری های بشر یاد شوند و شاید تا چند سال آینده باعث دگرگونی دنیا شوند. ما در این مقاله به بررسی ویژگی ارز های دیجیتال پرداخته ایم و اگر به بازار مالی و کریپتوکارنسی ها علاقه دارید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

ویژگی های ارز دیجیتال خوب چیست؟

هر کدام از ارز های دیجیتال ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که برخی از این ویژگی ها مثبت و برخی هم منفی می باشد. البته برخی از ویژگی ها در ارز های دیجیتال مانند نحوه استخراج و نحوه خرید و فروش مشابه می باشد. برخی از ویژگی های ارز های دیجیتال باعث شده تا آن ها به عنوان یکی از بهترین منابع بازار مالی برای سرمایه گذاری تبدیل شوند و روزانه حجم معاملات زیادی با استفاده از آن ها صورت می گیرد. حال در قسمت زیر نام مهم ترین ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب ذکر شده است و اگر شما هم به دنبال این ویژگی ها هستید به این ویژگی ها توجه کنید.

 • غیر متمرکز بودن
 • شفافیت
 • تغییر ناپذیر بودن
 • امنیت
 • متن باز بودن                                 
 • انتقال و معاملات بدون دردسر
 • ناشناس بودن طرفین در معاملات
 • سرعت بالا
 • جهانی بودن
 • عدم نیاز به اجازه یا مجوز برای حضور در شبکه
 • دسترسی به کل تاریخچه تراکنش ها

مواردی که گفته شد جزو مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال خوب می باشد. در کنار این موارد برخی از کریپتوکارنسی ها ویژگی های خاص دیگری هم دارند که در قسمت های بعد به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های صرافی ارز دیجیتال

صرافی های ارز دیجیتال منابعی برای معاملات و خرید و فروش ارز های دیجیتال می باشند. صرافی های دیجیتال هم ویژگی های زیادی دارند و هر کدام از آن ها ارز های دیجیتال مختلفی را ارائه و عرضه می کنند. صرافی های دیجیتال هم به صورت سایت های آنلاین هستند و هم به صورت نرم افزاری که با استفاده از آن ها معاملات خود را انجام می دهید. در حال حاضر صرافی های ارز دیجیتال به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها هم ویژگی های زیادی دارند.

از مهم ترین ویژگی های صرافی های آنلاین می توان به امنیت، سرعت بالا، تبادل سریع، دسترسی آسان از هر جای دنیا به صرافی، معامله همتا به همتا و … اشاره کرد. همچنین در صرافی های غیر متمرکز خود فرد کنترل دارایی خود را  بر عهده دارد که در صرافی متمرکز کنترل دارایی بر عهده صرافی می باشد.

ویژگی های ارز دیجیتال ارزان

ویژگی های ارز دیجیتال ارزان

ارز های دیجیتال ارزان هم مانند سایر کریپتوکارنسی ها ویژگی های خاص خود را دارند. قیمت این ارز ها معمولا کمتر از یک دلار می باشد اما با این حال از اعتبار و ویژگی های زیادی برخوردار هستند.

به طور مثال یکی از ویژگی های این ارز ها این است که با توجه به قیمت پایینی که دارند بسیاری از افراد می توانند بر روی آن ها سرمایه گذاری کنند. از طرفی دیگر هر کدام از این ارز های دیجیتال ارزان قیمت هم از امنیت بالایی برخوردار هستند و افراد با خیالی آسوده می توانند از آن ها استفاده کنند.

ویژگی های استفاده از ارزهای دیجیتال ایرانی

ویژگی های ارز دیجیتال ایرانی بسیار زیاد نیست، اما یکی از مهم ترین آن ها این است که این ارزها توسط یک دولت ایجاد و مدیریت می شود. رمز ارزهای ایرانی را نمی توان استخراج کرد و بر روی یک بلاکچین خصوصی قرار دارند. ارز دیجیتال ایرانی به صورت متمرکز می باشد در حالی که سایر ارزهای دیجیتال غیر متمرکز هستند.

این ارزها توسط بانک ملی صادر و در بین کاربران توزیع می شود، یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال فارسی این است که فقط بانک مرکزی می تواند به آن دسترسی داشته باشد اما سایر ارزهای دیجیتال را تمامی اعضای شبکه می توانند مشاهده کرده و به آن دسترسی داشته باشند. اما نکته منفی این ارزها، پشتوانه آن است که به ریال می باشد و یک پشتوانه قوی ندارد، به همین دلیل است که افراد داخل ایران فقط از این ارزها استفاده می کنند.

ویژگی های تحلیل به صورت فاندامنتال و تاکتیکال ارزهای دیجیتال

در تحلیل به روش فاندامنتال و تاکتیکال، مزایا و ویژگی های زیادی مانند آگاهانه تصمیم گرفتن برای سرمایه گذاری، شناختن ارزهای دیجیتال و سهام و دارای های ارزان قیمت، ارزیابی کردن سلامت یک دارایی و در نظر گرفتن عوامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و صنعتی وجود دارد. در این تحلیل ها کاربر بازار سهام خود را در بلند مدت پیش بینی می کند و می تواند سهامی را که ارزش واقعی آن، بیش تر از ارزش اسمی یک ارز دیگر است را تهیه کند و منتظر بماند که ارزش این سهام افزایش پیدا کند و در زمان مناسب آن را بفروشد. آموختن این تحلیل ها و استفاده به موقع از آن می تواند کمک بزرگی به سرمایه گذار در معاملات و خرید و فروش ها داشته باشد.

ویژگی های استفاده از ارزهای دیجیتال

استفاده کردن از ارزهای دیجیتال مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه این مطلب در مورد آن ها صحبت می کنیم. این ارزها و انجام معامله توسط آن ها نیاز به پروسه های اداری و طولانی ندارد و برای همگان قابل دسترس می باشد. نا گفته نماند که استفاده کردن از ارزهای دیجیتال نیازی به حساب بانکی و واسطه ندارد و ارزش این ارزها تنها بر پایه عرضه و تقاضا تعیین می شود.

غیر متمرکز و بدون واسطه هستند

غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد که آن ها بدون هیچ گونه واسطه ای و به صورت مستقیم با سرمایه گذاران ارتباط داشته و معاملات خود را انجام بدهند. در این صورت سرمایه گذاران نیازی به انجام معامله های خود در صرافی های متمرکز ندارند. بازارهای غیر متمرکز از انواع دستگاه های دیجیتالی استفاده می کنند تا بتوانند با تمامی سرمایه گذاران در ارتباط باشند و قیمت ها را به صورت لحظه ای به آن ها نشان بدهند. در این شرایط مسلما نیازی به حضور خریدار و فروشنده و واسطه در یک زمان نیست.

وجود امنیت بالا

در بازار ارزهای دیجیتالی تکنولوژی های بسیاری برای ایجاد امنیت استفاده می شود و فضای امنی را برای خریدار و فروشنده ایجاد می کند تا آن ها بتوانند بدون دخالت دادن صرافی ها، معامله های خود را انجام بدهند. برای امنیت بالای ارزهای دیجیتال، بلاک چین در قالب هش و امضای دیجیتال استفاده می شود، اما کاربران باید بدانند که این فناوری ممکن است آسیب پذیر باشند. داشتن امنیت یکی از ویژگی های خرید ارز دیجیتال و استفاده از آن می باشد.

عدم وجود معاملات تکراری

در پروسه رمز گذاری، معادلات پیچیده و بسیار سختی به کار برده می شوند که باعث می شود هر معامله منحصر به فرد باشد. اگر کسی قصد کپی کردن و یا انجام یک معامله تکراری را داشته باشد، به هیچ وجه نمی تواند این عمل را تکرار کند که این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از ارزهای دیجیتال می باشد.

عدم نیاز به دادن مالیات

تمامی معاملاتی که در بازار ارزهای دیجیتال انجام می شود، نیازی به پرداخت مالیات ندارند. این موضوع باعث می شود که افرادی که معامله هایی با حجم و قیمت بالایی انجام می دهند، سود بسیار خوبی داشته باشند و نیازی به پرداخت مالیات های سنگین نداشته باشند. به همین دلیل است که امروزه افراد بسیار زیادی ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و معامله های بزرگی را از طریق آن ها انجام می دهند.

رمز نگاری های پیشرفته و سخت

رمز نگاری پیشرفته و سخت یکی دیگر از ویژگی های بسیارمهم در استفاده از ارزهای دیجیتالی است. در این بازارها برای انجام معاملات و خرید و فروش ها نیازی به اطلاعات هویتی فرد نیست و همه افراد می توانند به صورت ناشناس در این بازارها به صورت کاملا ناشناس معامله کنند و حتی امکان پیگیری کردن تراکنش ها نیز وجود ندارد.

حفظ حریم خصوصی

در استفاده از ارزهای دیجیتال، حریم خصوصی سرمایه گذاران به صورت کامل حفظ می شود و هیچ سازمانی نمی تواند به اطلاعات افراد دست پیدا کند. اما رمز ارزهایی که خصوصی نباشند و بر روی بلاک چین عمومی باشند، سایر افراد می توانند تراکنش های آن ها را مشاهده کنند. رمز ارزهایی که به صورت خصوصی هستند، هیچ اطلاعاتی از کاربر را در اختیار سایر افراد قرار نمی دهد و به صورت نا شناس باقی می ماند.

معاملات بین المللی و برون مرزی

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ارزهای دیجیتال، مرزها اهمیت خود را از دست داده اند و کشورها بیش تر به یک دیگر نزدیک شده اند. استفاده کردن از ارزهای دیجیتال باعث شده است که معاملات سنتی کنار گذاشته شوند و تراکنش های برون مرزی و بین المللی با سرعت بیش تری رخ بدهد. ارزهای دیجیتال به هیچ مرکز و یا سازمان خاصی وابسته نیستند و سرمایه گذاران می توانند به صورت بین المللی معامله های مختلفی را انجام بدهند. یکی از ویژگی های ارز دیجیتال خارجی، معامله های برون مرزی و بین المللی است و به همین دلیل است که این ارزها، طرفدار بیش تری دارند.

انجام معاملات با حکم بالا

معامله های بزرگ و با حکم بالا را می توان به کمک ارزهای دیجیتال به سرعت انجام داد. این معاملات به سرعت ثبت شده و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان واریز و یا برداشت کرد و هزینه ای به عنوان کمیسیون دریافت نمی شود. در این معاملات سود بسیار خوبی به دست می آید و افراد بدون صرف زمان زیادی می توانند به سود برسند. برای به دست آوردن اطلاعات بیش تر در زمینه ویژگی های فروش ارز دیجیتال، می توان به اینترنت مراجعه کرد و مقاله های مریوط به این موضوع را مطالعه کرد.

ویژگی های ارز دیجیتال های نوپا

امروزه ارزهای بسیاری معرفی می شوند که تعدادی از آن ها به عنوان ارزهای نوپا شناخته می شوند. افراد زیادی تلاش می کنند که با سرمایه گذاری های بلند مدت در این گونه ارزها، به سود قابل توجهی دست پیدا کنند چرا که این گونه ارزهای دیجیتالی امکان پیشرفت بالایی دارند و ممکن است ارزش آن ها به یک باره تا حد بیت کوین بالا برود، که این مورد یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال خوب به شمار می رود.

یژگی ارز های دیجیتال قدیمی

ویژگی ارز های دیجیتال قدیمی

یکی از کریپتوکارنسی های قدیمی نسبت به سایر ارز های دیجیتال اعتبار و قدرت آن ها می باشد. اولین بار در سال 2009 میلادی بود که یک ارز دیجیتال به نام بیت کوین ارائه شد و در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین پر قدرت ترین، بزرگ ترین، امن ترین و در عین حال گران ترین ارز دیجیتال جهان می باشد.

ارز های دیجیتال قدیمی مانند بیت کوین معمولا اعتبار بیشتری در بازار ارز های دیجیتال دارند و همین مسئله یکی از برتری های ارز های قدیمی می باشد. پس از بیت کوین ارز دیجیتال اتریوم به بازار آمد که این ارز دیجیتال هم جزو ارز های قدیمی به شمار می رود که به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر شناخته می شود. پس از بیت کوین و اتریوم هم ارز هایی مانند بیت کوین کش و بایننس کوین ارائه شدند که این ارز ها هم جزو 10 ارز دیجیتال برتر جهان شناخته می شوند.

ویژگی ارز های دیجیتالی که زیر مجموعه بیت کوین هستند

ارز دیجیتال بیت کوین بزرگ ترین و معروف ترین ارز دیجیتال جهان می باشد که چند زیر مجموعه هم دارد. زیر مجموعه های ارز بیت کوین شامل ارز هایی نظیر بیت کوین کش، لایت کوین، بیت کوین گلد و بیت کوین دارک می باشد. این ارز های دیجیتال به عنوان جایگزینی برای بخشی از قسمت های بیت کوین ارائه شده اند که تقریبا ویژگی هایی همانند بیت کوین دارند.

زیر مجموعه های بیت کوین هر چند ویژگی های مانند بیت کوین دارند اما از نظر قیمت و اعتبار و حتی جایگاه جهانی در رتبه های پایین تری قرار گرفته اند. اگر می خواهید در مورد پشتوانه بیت کوین اطلاعات کسب کنید، روی متن مرتبط با آن کلیک کنید.

ویژگی ارز های دیجیتالی که زیر مجموعه اتریوم هستند

ارز دیجیتال اتریوم تنها یک زیر مجموعه به نام اتریوم کلاسیک دارد. اتریوم کلاسیک یک پلتفرم محاسباتی ارائه شده بر روی شبکه بلاک چین می باشد که یکی از ویژگی های آن متن باز بودن است.

از دیگر ویژگی های این ارز می توان به ایمنی بالا، پشتیبانی کیف پول های مختلف از این ارز دیجیتال و استفاده از شبکه اتریوم اشاره کرد. البته اتریوم کلاسیک از نظر نوآوری در جایگاه بسیار پایین تری نسبت به اتریوم قرار دارد.

ویژگی لایت کوین ها

لایت کوین یکی از ارز های دیجیتال قدیمی در بازار می باشد. این ارز دیجیتال یکی از زیر مجموعه های بیت کوین می باشد که در سال 2011 میلادی برای بر طرف کردن برخی از نواقص بیت کوین ارائه شد. این ارز دیجیتال مانند سایر کریپتوکارنسی ها ویژگی های مثبت و منفی زیادی دارد.

از ویژگی های مهم این ارز دیجیتال می توان به حداکثر عرضه توکن ها، میزان سرمایه بالا در بازار جهانی، استفاده از الگوریتم اثبات کار در فرآیند ماینینگ، سرعت بالای معامله و هزینه معاملات پایین اشاره کرد.

ویژگی ارز های دیجیتال چینی چیست؟

ویژگی ارز های دیجیتال چینی چیست؟

کشور چین یکی از بزرگ ترین کشور های اقتصادی دنیا می باشد که در بازار های ارز دیجیتال هم حضوری پر رنگ دارد. کشور چین تا کنون چند نوع ارز دیجیتال ارائه داده است که مهم ترین و معروف ترین آن ارز دیجیتال بایننس کوین می باشد.

ارز بایننس کوین جزو 10 ارز دیجیتال برتر جهان می باشد که از مهم ترین ویژگی های این ارز می توان به غیر متمرکز بودن، نامحدود بودن توکن ها، سریع بودن، استفاده از فرآیند توکن سوزی و امنیت بالا اشاره کرد.

ویژگی ارز های دیجیتال در سال 2022

یکی از ویژگی های ارز های دیجیتال در سال 2022 میلادی ممکن است نوسانات بازار باشد. در سال 2021 میلادی بسیاری از ارز های دیجیتال به نقطه اوج قیمت خود رسیدند و به گفته برخی از تحلیلگران بسیاری از ارز های دیجیتال در سال 2022 هم افزایش قیمت بالایی خواهند داشت. این مسئله به نوعی جزو ویژگی های ارز های دیجیتال در سال 2022 به شمار می رود زیرا ممکن است افراد زیادی را به سود برساند.

کریپتوکارنسی ها چگونه استخراج می شوند؟

کریپتو کارنسی ها توسط دستگاه هایی به نام ماینر استخراج و ماین می شوند که در قسمت بعد به آن ها اشاره می کنیم. ماینر ها انواع مختلفی دارند و از هر کدام برای استخراج کریپتوکارنسی های مختلفی استفاده می شوند.

ویژگی ماینر ارز های دیجیتال

نام ماینر را تا کنون ممکن است شنیده باشید. ماینر ها دستگاه هایی هستند که با استفاده از آن ها ارز های دیجیتال را استخراج و یا ماین می کنند. ماینر ها مدل ها و انواع مختلفی داشته و هر کدام هم ویژگی ها منحصر به فردی دارند. در قسمت زیر مهم ترین ویژگی های مثبت و منفی دستگاه های ماینر ذکر شده است.

 • مصرف برق بالا
 • هزینه بالا برای استخراج
 • حساسیت به دمای محیط
 • صدای زیاد در برخی از دستگاه ها
 • قابل حمل بودن
 • استخراج انواع ارز های دیجیتال
 • قابل استفاده در خانه
 • قدرت پردازشی بالا
 • درآمد ماهانه (بستگی به نوع ماینر)
 • دریافت پاداش در ازای استخراج ارز دیجیتال
ویژگی کیف پول های ارز دیجیتال چیست؟

ویژگی کیف پول های ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول های دیجیتال ابزاری برای نگهداری ارز های دیجیتال می باشند. این ابزار ها در 4 نوع نرم افزاری سخت افزاری، تحت وب و کیف پول کاغذی می باشند که بهترین نوع سخت افزاری و بد ترین آن هم کاغذی می باشد. این کیف پول ها مدل های مختلفی دارند و هر کدام هم علاوه بر ویژگی هایی که دارند از کریپتوکارنسی های مختلفی پشتیبانی می کنند.

ویژگی های این کیف پول ها با هم تفاوت زیادی دارد به طور مثال کیف پول دیجیتال از نوع سخت افزاری امنیت بسیار زیادی نسبت به سایر آن ها دارد. از طرفی کیف پول کاغذی هم نا ایمن ترین کیف پول دیجیتال می باشد. با توجه به اهمیت ارز های دیجیتال مسئله نگهداری آن ها هم بسیار مهم است و اگر کیف پول امنیت نداشته باشد ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید. علاوه بر امنیت کیف پول ها ویژگی های دیگری هم دارند که مهم ترین آن ها عبارتند از رابط کاربری آسان، انتقال سریع، شفافیت، ذخیره نکردن اطلاعات شخصی کاربران و … که میزان این ویژگی ها در انواع کیف پول ها متفاوت است.

جدول اطلاعات در مورد ویژگی های ارز دیجیتال

جدول اطلاعات

در این جا به شکل خلاصه به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

موضوع ویژگی های ارز دیجیتال
مهم ترین ویژگی ارز های دیجیتال چیست؟غیر متمرکز بودن، شفافیت، امنیت، متن باز بودن، تغییر پذیر بودن
مهم ترین ویژگی ماینر ها چیست؟مصرف برق بالا، قدرت پردازش بالا، درآمد ماهانه
کیف پول های دیجیتال چند نوع دارند؟ نرم افزاری، سخت افزاری، کاغذی، تحت وب
ارز های دیجیتال آینده دارشیبا، دوج کوین و …

ویژگی ارز های حمایت شده ایلان ماسک

ایلان ماسک دومین فرد ثروتمند جهان می باشد که گاهی اوقات توییت های او نقش زیادی در نوسانات بازار ارز های دیجیتال دارد. ایلان ماسک تا کنون از ارز های دیجیتال مختلفی حمایت و یا درباره آن ها توییت کرده است که معروف ترین آن ها دوج کوین و بیت کوین می باشند. آخرین بار ایلان ماسک در مورد دوج کوین توییتی منتشر کرد که باعث شد ارزش این ارز دیجیتال در بازار 20 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

حال هر کدام از این ارز های دیجیتالی که ایلان ماسک از آن ها حمایت کرده است (مانند بیت کوین) ویژگی های منحصر به فردی دارند. یکی از ارز هایی که ایلان ماسک از آن حمایت کرده است ارز دیجیتال بیت کوین می باشد. این ارز با توجه به ویژگی هایی که دارد به عنوان بهترین ارز دیجیتال جهان شناخته می شود که مهم ترین این ویژگی ها بیت کوین می توان به امنیت، غیر متمرکز بودن، شفافیت، تغییر ناپذیر بودن، متن باز بودن و … اشاره کرد.

کدام ارز های دیجیتال آینده دار هستند؟

کدام ارز های دیجیتال آینده دار هستند؟

آینده ارز های دیجیتال بستگی به نوسانات بازار ارز دیجیتال دارد. آینده ارز های دیجیتال توسط تحلیلگران فعال در این زمینه پیش بینی می شود که با استفاده از روش های فاندامنتال و تکنیکال آینده ارز ها را پیش بینی می کنند.

آینده ارزهای دیجیتال همانند هم نیست و ممکن است یک ارز در حال حاضر روند صعودی داشته باشد اما در آینده به یک باره سقوط کند و یا بلعکس. به همین جهت شما باید در این زمینه از نظر و کمک تحلیلگران برای آینده ارز های دیجیتال استفاده کنید.

چه مواردی بر افزایش ارزش یک ارز دیجیتال اثر گذار است؟

همان طور که ممکن است بدانید ارز های دیجیتال پشتوانه مشخصی مانند طلا ندارند که ارزش و قیمت آن ها بر اساس آن مشخص شود. در قیمت و نواسانات یک ارز دیجیتال موارد زیادی اثر گذار هستند که هر کدام از این موارد به نوعی اثر خود را بر روی یک ارز دیجیتال می گذارند. این اثر ها گاهی کم و گاهی زیاد می باشد که باعث می شود ارزش یک ارز دیجیتال افزایش و یا کاهش پیدا کند. از مهم ترین عواملی که بر افزایش قیمت یک ارز دیجیتال اثر گذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم عرضه و تقاضا
 • سختی استخراج
 • سودمند بودن ارز دیجیتال
 • حمایت سلبریتی ها (مانند ایلان ماسک)
 • محدودیت ها و مسائل قانونی
 • پذیرش عمومی
 • فورک ها
 • توکن سوزی

مواردی که ذکر شد جزو مهم ترین عواملی هستند که در افزایش ارزش یک کریپتوکارنسی نقش دارند و گاهی اوقات حتی ممکن است باعث کاهش قیمت یک ارز دیجیتال شوند.

ارز های دیجیتال زود بازده کدامند؟

در میان تعداد بی شمار ارز های دیجیتال فعال در بازار ، برخی از ارز ها وجود دارند که بازدهی زود تری دارند و یا پر سود تر می باشند. معمولا کاربران با توجه به ویژگی این ارز ها استقبال بیشتری هم از آن ها نسبت به سایر ارز های دیجیتال می کنند و به نوعی محبوب تر هستند. در قسمت زیر نام چند ارز دیجیتال زود بازده گفته شده است که شما با سرمایه گذاری مناسب در آن ها می توانید نسبت به سایر ارز های دیجیتال سریع تر به سود برسید.

 • بیت کوین                  
 • اتریوم
 • تتر
 • بیت کوین کش
 • لایت کوین
 • دش
 • زی کش
 • ریپل
 • نئو
 • کاردانو

در قسمت بالا نام 10 ارز دیجیتال که نسبت به سایر ارز ها شما را زود تر به سود می رسانند گفته شد. بازدهی هر کدام از موارد گفته شده با یک دیگر تفاوت دارد به طور مثال ممکن است شما با سرمایه گذاری در بیت کوین در عرض 6 ماه به سود برسید و در اتریوم پس از گذشت 7 ماه سود کنید. البته میزان سود دهی شما هم به موارد مختلفی بستگی دارد مانند نوسانات بازار ارز های دیجیتال که باید به آن ها توجه داشته باشید.

ویژگی های ارز دیجیتال نوپا

ارز های دیجیتال نوپا ارز هایی هستند که به تازگی ارائه و عرضه شده اند و مدت زمان زیادی از تشکیل آن ها نمی گذرد. ارز های دیجیتال نوپا چند ویژگی متفاوت نسبت به سایر ارز های دیجیتال دارند.

یکی از ویژگی های ارز های نوپا قیمت کم این ارز ها می باشد که ممکن است با نوسانات بازار سرمایه شما را چند برابر کند. به طور مثال شما بر روی یک ارز دیجیتال نوپا که قیمت هر واحد آن 1 دلار می باشد سرمایه گذاری می کنید و اگر این ارز نوپا در آینده مانند دیگر ارز ها رشد چشم گیری کند ممکن است سرمایه شما چند برابر شود که این یکی از ویژگی های مهم ارز های دیجیتال نوپا می باشد.

ویژگی ارز های دیجیتال رشد نکرده

در میان انواع مختلف ارز های دیجیتال برخی از ارز ها هستند که نوسانات کمی دارند و خیلی کم رشد می کنند. این ارز ها معمولا از محبوبیت کمتری برخوردار هستند و به دلیل عدم رشد کافی کمتر کسی بر روی آن ها سرمایه گذاری می کند. این ارز های دیجیتال هم ویژگی های منفی و مثبتی دارند.

از ویژگی های منفی این ارز ها می توان به محبوبیت پایین تر، سوددهی کم، کمتر بودن سرمایه گذاری کاربران با استفاده از آن ها و … اشاره کرد. در کنار این ها چند ویژگی خوب هم دارند مانند تغییر ناپذیر بودن، متن باز بودن، استفاده از آن ها برای انجام معاملات و … که معمولا این ویژگی ها در اکثر ارز های دیجیتال وجود دارند.

ویژگی های ارز دیجیتال های بدون پشتوانه

در بازارهای مالی ارزهای مختلفی وجود دارند که هیچ پشتوانه ای ندارند و افراد بسیاری گمان می کنند که این ارزها ارزشی ندارند. این در حالی است که بیت کوین هم یک ارز بدون پشتوانه بود که به یک باره دنیای ارز دیجیتال را متحول کرد. بسیاری از این ارزها به دلیل نداشتن پشتوانه ارزشمند شده اند، چرا که آن ها در دسته جداگانه و متفاوتی از اشیا و آثار هنری و دارایی ها قرار می گیرند.

این ارزها با قیمت های بسیار کمی به فروش میرسند و سرمایه گذار می تواند در بلند مدت بر روی آن ها سرمایه گذاری کند و در نهایت به سود خوبی برسد. برای تعیین کردن ارزش آن ها نمی توان از ارزش‌ گذاری تخمینی و یا تنزیل جریان نقدینگی استفاده کرد به همین دلیل ممکن است در یک شب به ارزش بالایی دست پیدا کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد بررسی ویژگی های ارز دیجیتال بدون پشتوانه می توان به سایت های مربوطه مراجعه کرد.

ویژگی های نموداری ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران نمودارهای ارزهای دیجیتال را مطالعه می کنند تا بتوانند فرصت مناسب برای معامله را به دست آورند. این موضوع به سرمایه گذار کمک می کند تا حرکت بازار دیجیتال را شناسایی کند و قیمت آینده یک ارز را پیش بینی کند. خواندن نمودار ارز دیجیتال به سرمایه گذار کمک می کند تا در زمان مورد نظر خود، تصمیم آگاهانه و درستی را بگیرد. خواندن این نمودارها ویژگی های بسیار زیادی دارد که یکی از آن ها شناخت بازار ارزهای دیجیتال است و افراد می توانند برای هر دارایی خود از این نمودارها استفاده کنند.

سوالات متداول در مورد ویژگی های ارزهای دیجیتال

ویژگی های استفاده از ارزهای دیجیتال ایرانی

ویژگی های ارز دیجیتال ایرانی بسیار زیاد نیست، اما یکی از مهم ترین آن ها این است که این ارزها توسط یک دولت ایجاد و مدیریت می شود. رمز ارزهای ایرانی را نمی توان استخراج کرد و بر روی یک بلاکچین خصوصی قرار دارند. ارز دیجیتال ایرانی به صورت متمرکز می باشد در حالی که سایر ارزهای دیجیتال غیر متمرکز هستند.

این ارزها توسط بانک ملی صادر و در بین کاربران توزیع می شود، یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال فارسی این است که فقط بانک مرکزی می تواند به آن دسترسی داشته باشد اما سایر ارزهای دیجیتال را تمامی اعضای شبکه می توانند مشاهده کرده و به آن دسترسی داشته باشند. اما نکته منفی این ارزها، پشتوانه آن است که به ریال می باشد و یک پشتوانه قوی ندارد، به همین دلیل است که افراد داخل ایران فقط از این ارزها استفاده می کنند.

ویژگی های تحلیل به صورت فاندامنتال و تاکتیکال ارزهای دیجیتال

در تحلیل به روش فاندامنتال و تاکتیکال، مزایا و ویژگی های زیادی مانند آگاهانه تصمیم گرفتن برای سرمایه گذاری، شناختن ارزهای دیجیتال و سهام و دارای های ارزان قیمت، ارزیابی کردن سلامت یک دارایی و در نظر گرفتن عوامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و صنعتی وجود دارد. در این تحلیل ها کاربر بازار سهام خود را در بلند مدت پیش بینی می کند و می تواند سهامی را که ارزش واقعی آن، بیش تر از ارزش اسمی یک ارز دیگر است را تهیه کند و منتظر بماند که ارزش این سهام افزایش پیدا کند و در زمان مناسب آن را بفروشد. آموختن این تحلیل ها و استفاده به موقع از آن می تواند کمک بزرگی به سرمایه گذار در معاملات و خرید و فروش ها داشته باشد.

ویژگی های استفاده از ارزهای دیجیتال

استفاده کردن از ارزهای دیجیتال مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه این مطلب در مورد آن ها صحبت می کنیم. این ارزها و انجام معامله توسط آن ها نیاز به پروسه های اداری و طولانی ندارد و برای همگان قابل دسترس می باشد. نا گفته نماند که استفاده کردن از ارزهای دیجیتال نیازی به حساب بانکی و واسطه ندارد و ارزش این ارزها تنها بر پایه عرضه و تقاضا تعیین می شود.

غیر متمرکز و بدون واسطه هستند

غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد که آن ها بدون هیچ گونه واسطه ای و به صورت مستقیم با سرمایه گذاران ارتباط داشته و معاملات خود را انجام بدهند. در این صورت سرمایه گذاران نیازی به انجام معامله های خود در صرافی های متمرکز ندارند. بازارهای غیر متمرکز از انواع دستگاه های دیجیتالی استفاده می کنند تا بتوانند با تمامی سرمایه گذاران در ارتباط باشند و قیمت ها را به صورت لحظه ای به آن ها نشان بدهند. در این شرایط مسلما نیازی به حضور خریدار و فروشنده و واسطه در یک زمان نیست.

وجود امنیت بالا

در بازار ارزهای دیجیتالی تکنولوژی های بسیاری برای ایجاد امنیت استفاده می شود و فضای امنی را برای خریدار و فروشنده ایجاد می کند تا آن ها بتوانند بدون دخالت دادن صرافی ها، معامله های خود را انجام بدهند. برای امنیت بالای ارزهای دیجیتال، بلاک چین در قالب هش و امضای دیجیتال استفاده می شود، اما کاربران باید بدانند که این فناوری ممکن است آسیب پذیر باشند. داشتن امنیت یکی از ویژگی های خرید ارز دیجیتال و استفاده از آن می باشد.

عدم وجود معاملات تکراری

در پروسه رمز گذاری، معادلات پیچیده و بسیار سختی به کار برده می شوند که باعث می شود هر معامله منحصر به فرد باشد. اگر کسی قصد کپی کردن و یا انجام یک معامله تکراری را داشته باشد، به هیچ وجه نمی تواند این عمل را تکرار کند که این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از ارزهای دیجیتال می باشد.

عدم نیاز به دادن مالیات

تمامی معاملاتی که در بازار ارزهای دیجیتال انجام می شود، نیازی به پرداخت مالیات ندارند. این موضوع باعث می شود که افرادی که معامله هایی با حجم و قیمت بالایی انجام می دهند، سود بسیار خوبی داشته باشند و نیازی به پرداخت مالیات های سنگین نداشته باشند. به همین دلیل است که امروزه افراد بسیار زیادی ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و معامله های بزرگی را از طریق آن ها انجام می دهند.

رمز نگاری های پیشرفته و سخت

رمز نگاری پیشرفته و سخت یکی دیگر از ویژگی های بسیارمهم در استفاده از ارزهای دیجیتالی است. در این بازارها برای انجام معاملات و خرید و فروش ها نیازی به اطلاعات هویتی فرد نیست و همه افراد می توانند به صورت ناشناس در این بازارها به صورت کاملا ناشناس معامله کنند و حتی امکان پیگیری کردن تراکنش ها نیز وجود ندارد.

حفظ حریم خصوصی

در استفاده از ارزهای دیجیتال، حریم خصوصی سرمایه گذاران به صورت کامل حفظ می شود و هیچ سازمانی نمی تواند به اطلاعات افراد دست پیدا کند. اما رمز ارزهایی که خصوصی نباشند و بر روی بلاک چین عمومی باشند، سایر افراد می توانند تراکنش های آن ها را مشاهده کنند. رمز ارزهایی که به صورت خصوصی هستند، هیچ اطلاعاتی از کاربر را در اختیار سایر افراد قرار نمی دهد و به صورت نا شناس باقی می ماند.

معاملات بین المللی و برون مرزی

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ارزهای دیجیتال، مرزها اهمیت خود را از دست داده اند و کشورها بیش تر به یک دیگر نزدیک شده اند. استفاده کردن از ارزهای دیجیتال باعث شده است که معاملات سنتی کنار گذاشته شوند و تراکنش های برون مرزی و بین المللی با سرعت بیش تری رخ بدهد. ارزهای دیجیتال به هیچ مرکز و یا سازمان خاصی وابسته نیستند و سرمایه گذاران می توانند به صورت بین المللی معامله های مختلفی را انجام بدهند. یکی از ویژگی های ارز دیجیتال خارجی، معامله های برون مرزی و بین المللی است و به همین دلیل است که این ارزها، طرفدار بیش تری دارند.

انجام معاملات با حکم بالا

معامله های بزرگ و با حکم بالا را می توان به کمک ارزهای دیجیتال به سرعت انجام داد. این معاملات به سرعت ثبت شده و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان واریز و یا برداشت کرد و هزینه ای به عنوان کمیسیون دریافت نمی شود. در این معاملات سود بسیار خوبی به دست می آید و افراد بدون صرف زمان زیادی می توانند به سود برسند. برای به دست آوردن اطلاعات بیش تر در زمینه ویژگی های فروش ارز دیجیتال، می توان به اینترنت مراجعه کرد و مقاله های مریوط به این موضوع را مطالعه کرد.

ویژگی های ارز دیجیتال های نوپا

امروزه ارزهای بسیاری معرفی می شوند که تعدادی از آن ها به عنوان ارزهای نوپا شناخته می شوند. افراد زیادی تلاش می کنند که با سرمایه گذاری های بلند مدت در این گونه ارزها، به سود قابل توجهی دست پیدا کنند چرا که این گونه ارزهای دیجیتالی امکان پیشرفت بالایی دارند و ممکن است ارزش آن ها به یک باره تا حد بیت کوین بالا برود، که این مورد یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال خوب به شمار می رود.

ویژگی های ارز دیجیتال های بدون پشتوانه

در بازارهای مالی ارزهای مختلفی وجود دارند که هیچ پشتوانه ای ندارند و افراد بسیاری گمان می کنند که این ارزها ارزشی ندارند. این در حالی است که بیت کوین هم یک ارز بدون پشتوانه بود که به یک باره دنیای ارز دیجیتال را متحول کرد. بسیاری از این ارزها به دلیل نداشتن پشتوانه ارزشمند شده اند، چرا که آن ها در دسته جداگانه و متفاوتی از اشیا و آثار هنری و دارایی ها قرار می گیرند.

این ارزها با قیمت های بسیار کمی به فروش میرسند و سرمایه گذار می تواند در بلند مدت بر روی آن ها سرمایه گذاری کند و در نهایت به سود خوبی برسد. برای تعیین کردن ارزش آن ها نمی توان از ارزش‌ گذاری تخمینی و یا تنزیل جریان نقدینگی استفاده کرد به همین دلیل ممکن است در یک شب به ارزش بالایی دست پیدا کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد بررسی ویژگی های ارز دیجیتال بدون پشتوانه می توان به سایت های مربوطه مراجعه کرد.

ویژگی های نموداری ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران نمودارهای ارزهای دیجیتال را مطالعه می کنند تا بتوانند فرصت مناسب برای معامله را به دست آورند. این موضوع به سرمایه گذار کمک می کند تا حرکت بازار دیجیتال را شناسایی کند و قیمت آینده یک ارز را پیش بینی کند. خواندن نمودار ارز دیجیتال به سرمایه گذار کمک می کند تا در زمان مورد نظر خود، تصمیم آگاهانه و درستی را بگیرد. خواندن این نمودارها ویژگی های بسیار زیادی دارد که یکی از آن ها شناخت بازار ارزهای دیجیتال است و افراد می توانند برای هر دارایی خود از این نمودارها استفاده کنند.

سوالات متداول

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال نوعی پول اینترنتی و رمزنگاری شده می باشد که تحت شبکه بلاک چین ایجاد شده است.

نام دیگر ارز های دیجیتال چیست؟

ارز های دیجیتال با نام کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) هم شناخته می شوند.

بهترین صرافی ارز های دیجیتال چیست؟

بهترین صرافی دیجیتال حال حاضر صرافی متمرکز بایننس می باشد.

صرافی های دیجیتال چند نوع دارند؟

صرافی های دیجیتال در 2 نوع متمرکز و غیر متمرکز وجود دارند.

کیف پول دیجیتال چند نوع دارد؟

کیف پول های دیجیتال در 4 نوع نرم افزاری، سخت افزاری، تحت وب و کاغذی وجود دارند.

مهم ترین ویژگی های ارز های دیجیتال چیست؟

غیر متمرکز بودن، شفافیت، تغییر ناپذیر بودن، امنیت، متن باز بودن، انتقال و معاملات بدون دردسر، ناشناس بودن طرفین در معاملات از مهم ترین ویژگی های ارز های دیجیتال می باشد.

منظور از متن باز بودن چیست؟

متن باز بودن به این معناست که کاربر می تواند در محتوای منبع تغییراتی ایجاد کند.

چه عواملی باعث بالا رفتن قیمت یک ارز دیجیتال می شود؟

عرضه و تقاضا، حمایت سلبریتی ها، حجم معاملات روزانه، توکن سوزی از موارد تاثیر گذار در افزایش قیمت ارز های دیجیتال می باشند.

چه ارز هایی زیر مجموعه بیت کوین هستند؟

بیت کوین کش، لایت کوین، بیت کوین گلد و بیت کوین دارک ارز های دیجیتالی می باشند که زیر مجموعه بیت کوین به شمار می روند.

اولین کریپتوکارنسی در چه سالی عرضه شد؟

اولین کریپتوکارنسی در سال 2009 میلادی عرضه شد که نام آن بیت کوین گذاشته شد.

ماینر چیست؟

ماینر ها سخت افزار هایی هستند که از آن ها برای استخراج انواع ارز های دیجیتال استفاده می شود.

بهترین کریپتوکارنسی ها کدامند؟

در حال حاضر ارز های بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین 5 کریپتوکارنسی برتر بازار ارز های دیجیتال می باشند.

منظور از غیر متمرکز بودن ارز دیجیتال چیست؟

منظور از غیرمترکز بودن ارز دیجیتال یعنی هیچ دولت و سازمانی کمترین نقشی در ارز های دیجیتال ندارد.

ایلان ماسک تا کنون از چه رمز ارز هایی حمایت کرده است؟

از بزرگ ترین و معروف ترین ارز های حمایت شده توسط ایلان ماسک می توان به بیت کوین و دوج کوین اشاره کرد.

برای خرید ارز دیجیتال چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید ارز دیجیتال شما ابتدا یک کیف پول نصب و پس از ثبت نام در صرافی می توانید ارز دیجیتال مد نظر خود را خریداری کنید.

امتیاز دهید
sajjad

sajjad

سجاد نوری عضو گروه seo و بهینه سازی بیستکس هستم. شما می توانید مطالب من را از صفحه من دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها