تبلیغات
الگوی پرچم مقالات آموزشی

تعریف الگوی پرچم (flag) همراه مهم ترین نکات درباره این الگو

  • توسط mrcrypto
  • 4 دقیقه

در این مقاله قرار است نکات جالبی را درباره یکی از پر کاربرد ترین الگو های پرایس اکشنی در بازار کریپتو آموزش دهیم. در حالت کلی، برای این که بتوانید از ساده ترین الگو ها، بیشترین بازدهی را بگیرید، نیاز است که آن الگو ها را درست بشناسید و میزان انعطاف آن ها را در شرایط مختلف درک کنید. اگر در مواجه با یک چارت، نمی توانید صعودی یا نزولی شدن ادامه آن را متوجه شوید و تحلیل های درستی درباره بازار داشته باشید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. از الگو های کلاسیک مانند الگوی پرچم می توان بهترین استفاده را کرد، البته در صورتی که نکات اساسی مربوط به آن ها را بدانید.

تعریف الگوی پرچم

تحلیلگران تکنیکال به دنبال روش ها و الگو هایی برای پیش‌ بینی چارت ها هستند. برای پیش‌ بینی درست بازار و قیمت ها لازم است تا ابزار های مختلفی را مورد استفاده قرار داد. یکی از این ابزار الگو هایی هستند که در نمودار قیمت یک دارایی تشکیل می شوند. این الگو ها توسط افراد متخصص برای بررسی نمودار های قیمت یک دارایی تشخیص داده می‌ شوند.

الگوی پرچم به دسته‌ ای از الگو های ادامه‌ دهنده گفته می شود. الگوی ادامه‌ دهنده در تحلیل تکنیکال به این منظور است که پس از تشکیل و کامل شدن این الگو ها، روند قیمت در همان جهت قبل از تشکیل الگو به حرکت خود ادامه خواهد داد.

بررسی الگوی پرچم یا flag

بررسی الگوی پرچم یا flag

یکی از قوی ترین و پر تکرار ترین الگو های کلاسیک در تحلیل تکنیکال، الگوی پرچم است که دارای اشکال مختلفی است. این الگو دارای یک سری شرایط است که اگر کامل آن ها را نشناسید، ممکن است میزان خطای شما در تشخیص این الگو بالا باشد.

این الگو یک الگوی ادامه دهنده است. یعنی برای این که یک پرچم شکل بگیرد، باید یک حرکت جنبشی داشته باشیم و بعد از آن یک اصلاح کوتاه و کم نسبت به حرکت جنبشی قبلش داشته باشیم.

نکات مهم درباره الگوی پرچم

  1. در الگوی پرچم قسمت اصلاحی یا همان پرچم، از لحاظ قیمت نباید بیش تر از 38 درصد تا 50 درصد از حرکت جنبشی قبل از خودش یا همان میله پرچم را اصلاح کند.
  2. بررسی حجم معاملات به شما کمک می کند که این الگو را راحت تر تشخیص دهید.
  3. زمان تشکیل قسمت اصلاحی یا پرچم نبایدبیش از 2 برابر زمان شکل گیری میله پرچم باشد.
نکات مهم درباره الگوی پرچم

به چه شکل از طریق الگوی flag معامله کنیم؟

بعد از آن که الگوی پرچم را شناسایی کردید، بهترین نقطه برای ورود به معامله، ورود در پولبک است و یا ورود روی لول 38 تا 50 درصد فیبوری ریتریسمنت برای میله پرچم.

تارگت گذاری در این الگو با استفاده از فیبوری سه نقطه ای است و به ترتیب لول های 0.618، 1، 1.27 و 1.618 نقاط TP این الگو هستند.

سوالات متداول

الگوی پرچم چیست؟

الگوی flag یک الگوی ادامه دهنده است که برای تحلیل تکنیکال چارت ها از آن استفاده می شود.

چگونه می توان الگوی flag را بهتر تشخیص داد؟

برای تشخیص الگوی flag، بررسی حجم معاملات به شما کمک می کند.

چگونه متوجه شویم که در چارت یک پرچم شکل می گیرد؟

برای شکل گیری الگوی پرچم باید یک حرکت جنبشی داشته باشیم و بعد از آن یک اصلاح کوتاه و کم نسبت به حرکت جنبشی قبلش داشته باشیم.

امتیاز دهید
mrcrypto

mrcrypto

پژمان کوه سنگی تریدر و متخصص تولید محتوا ارزهای دیجیتال هستم. در بیستکس همراه شما خواهم بود. صفحه من را دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها